Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

blago tebi... ej, nemoj preterivati sa sljivama, zapusices wc solju :D:D:D

Ako bolje i to nego meni stomak da pukne :D e majke mi osecaj ko da sam se jakooo prejela ko da ce koza da pukne -_- 

Ma mene ti dr malo i nerviraju jer znaju da te cesto istripuju za nesto a nema mesta panici i bude sve ok. Mene za 2 nedelje ceka ogtt test jer sam pre trudnoce i do 4.mes pila Glukofaz zbog pcos. 

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pisite zene da ne spava taj drugi razred!!mi smo stalno pisale-te zatvor,te sto boli ovo,te istezu se misici,te koji jastuk kupiti,samo smo cavrljale!!!

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako bolje i to nego meni stomak da pukne :D e majke mi osecaj ko da sam se jakooo prejela ko da ce koza da pukne -_- 

Ma mene ti dr malo i nerviraju jer znaju da te cesto istripuju za nesto a nema mesta panici i bude sve ok. Mene za 2 nedelje ceka ogtt test jer sam pre trudnoce i do 4.mes pila Glukofaz zbog pcos. 

pogotovu sad kad vam se pomeraju creva i zeludac,beban se bori za prostor...secam se kad su pocele slave ja sirota pojela kao mace a stomak ma jedva sam isla mislila sam kao da nosim 100 kg!!! bukvalno!!!pa kad sam ustala posle dugog lezanja kicma otpadala od bolova krsta ja sam bila nervozna placljiva uhhhhh....

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke drage, ja se definitivno selim kod vas, evo sutra puna 13 nedelja, pa da ne pričam na prvom trimestru sama sa sobom, bolje ovde dok je živahno ovako :-) 

merima i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

pisite zene da ne spava taj drugi razred!!mi smo stalno pisale-te zatvor,te sto boli ovo,te istezu se misici,te koji jastuk kupiti,samo smo cavrljale!!!

e ja bih vas sve smorila ovde, posto lezim i ne radim nista... ali komsinica mi nista ne valja :D:D... jedan dan uhvatim signal, onda narednih pet zavrne ''slavinu'' i ne da... :D:D:D

Uciteljice, a gde se inace radi oggt? kod endokrinologa idem u d.misovic ali kazu ne rade to... u domu zdravlja pretpostavljam takodje da ne rade?

Izmenjeno od strane VesnaBesna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gledam koliko sad iznosi cena kvadripl testa u odnosu na pre više od četiri godine kad sam radila sa drugim detetom i pašću u nesvest, jer moram i to i 4d ekspertski. Kvadripl oko 5000 din, a 4d videću koliko je sad u ''A... u Zemunu,a vidim u jednoj privatnoj nešto promo za trudnice 4d 3000, inače je duplo skuplji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj dr je bio u fazonu da ne mora nista da znaci. Ince, svi sa klinika sada insistiraju na tim expeetskim... Ogtt sam radila u dz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e ja bih vas sve smorila ovde, posto lezim i ne radim nista... ali komsinica mi nista ne valja :D:D... jedan dan uhvatim signal, onda narednih pet zavrne ''slavinu'' i ne da... :D:D:D

Uciteljice, a gde se inace radi oggt? kod endokrinologa idem u d.misovic ali kazu ne rade to... u domu zdravlja pretpostavljam takodje da ne rade?

kod nas rade u bolnici u laboratoriji,e sad ne znam kako je kod vas...je l' imas tu nekoga da pitas iz grada?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@VesnaBesna ne znam koja si mreza...ako si 064 imas promociju za 99 din nedelju dana,a uz to naravno ide i internet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moj dr je bio u fazonu da ne mora nista da znaci. Ince, svi sa klinika sada insistiraju na tim expeetskim... Ogtt sam radila u dz.

Bogme ja kada sam samoinicijativno pokusala u fr da zakazem, kazu rade samo po preporuci lekara ako dabl nije dobar, ako postoje neke indicije da nesto ne stima.... ne svima... i sad kad sam sa pismenom preporukom otisla da zakazem ispreskakali su me sa pitanjima te ko te salje te koji su razlozi da moras da radis eksp.. mozda zavisi na koga naletis tamo, ne znam...

ali jako mi se svidelo sto ima obavestenje da max deset trudnica mogu da zakazu dnevno, kako bi imali vremena da svaku adekvatno pregledaju... tako da deluje da ga rade bas ozbiljno, a ne da otaljaju samo

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,da,da ne zaboravim-da se ne uspanicite kao ja:mozda,ne mora da bude,ce vas zaboleti sa strane stomacni misici,i to jako,-nemojte da se plasite istezu se da bi nosili teret-ja sam se tako jedno jutro od bolova odsekla od zivota,ali je proslo za nekih pola sata...to sa strane su sve misici....ako i zigne tu i tamo nesto,i to je u rok sluzbe-bitno da ne traje dugo ili vise dana...takodje,meni je gin.objasnila,kad se brisete posle piskenja,ne povlacite toalet papir,samo tapkajte po vagini,jer se desi da ostetite kozu vagine koja je sad hipersenzitivna pa cete se tripovati sta se desava..

Ragdoll85 i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ovih dana, verovatno posle one silne hrane od praznika, boli zeludac i muci kiselina....mada ja imam i gastritis ali bas me ubi....pitacu doktora da se vratim na Controloc makar i ponekad samo da mi umiri kiselinu.Oggt se i kod nas radi u DZ u laboratoriji tamo gde i vadim krv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mene ovih dana, verovatno posle one silne hrane od praznika, boli zeludac i muci kiselina....mada ja imam i gastritis ali bas me ubi....pitacu doktora da se vratim na Controloc makar i ponekad samo da mi umiri kiselinu.Oggt se i kod nas radi u DZ u laboratoriji tamo gde i vadim krv

hvala draga...eee onda znam koga cu da smaram za uput :)

u sredu svakako idem po upute za laboratoriju, pa cu da navalim na doktora i za to :D:D:D

za kiselinu isto kazu da je dobra donat voda, i valjda badem sirovi ako se dobro secam.. pa probaj ako nisi

Izmenjeno od strane VesnaBesna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pogotovu sad kad vam se pomeraju creva i zeludac,beban se bori za prostor...secam se kad su pocele slave ja sirota pojela kao mace a stomak ma jedva sam isla mislila sam kao da nosim 100 kg!!! bukvalno!!!pa kad sam ustala posle dugog lezanja kicma otpadala od bolova krsta ja sam bila nervozna placljiva uhhhhh....

E to se meni juce desilo ma nisam nista popodne ni jela a stomak da pukne pa sam veceru jedva par zalogaja. 

Devojke drage, ja se definitivno selim kod vas, evo sutra puna 13 nedelja, pa da ne pričam na prvom trimestru sama sa sobom, bolje ovde dok je živahno ovako :-) 

Dobro nam dosla zvanicno. :) 

e ja bih vas sve smorila ovde, posto lezim i ne radim nista... ali komsinica mi nista ne valja :D:D... jedan dan uhvatim signal, onda narednih pet zavrne ''slavinu'' i ne da... :D:D:D

Uciteljice, a gde se inace radi oggt? kod endokrinologa idem u d.misovic ali kazu ne rade to... u domu zdravlja pretpostavljam takodje da ne rade?

Kod nas se isto ogtt radi u dz bas me iznenadili ja se vec spremala da idem privatno. 

shana i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za zeludac sam cula da sme da se sisa Rennie.

Ogtt kod nas rade u DZ i obavezan je za sve trudnice. Cini mi se u 20.ned. Ja sam ga radila i u prethodne dve trudnoce. Inace, znam da imam hiperinsulinemiju, pa mi je bas frka da mi to bude ok.

Nas cetiri ( nas tri i baba) isle kod frizera. Sad su mi mackice udesene. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za zeludac sam cula da sme da se sisa Rennie.

Ogtt kod nas rade u DZ i obavezan je za sve trudnice. Cini mi se u 20.ned. Ja sam ga radila i u prethodne dve trudnoce. Inace, znam da imam hiperinsulinemiju, pa mi je bas frka da mi to bude ok.

Nas cetiri ( nas tri i baba) isle kod frizera. Sad su mi mackice udesene. :)

zar nije od 28.do 30.nedelje ogtt? kod nas je tako.ja sam radila u 29oj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 20-24 nedelje se radi, ja sam ga tada  radila u prvoj trunoci, a sada me je doktor pitao kakav mi je bio secer i da li u porodici neko ima djabetes, i rekao da ne moramo da radimo test sada, vec ako bude bilo potrebe tamo oko 28 nedelje....sta god mu to znacilo-_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa eto vidite da sam pozaboravljala sve. Nesto mi u glavi bilo 20.ned. Videcu bas kad ce dr da mi ga da. Preterah sa slatkisima sad za praznike, moram malo da iskuliram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ogtt nisam ni radila, a ekspertski sam u Zvezdari, samo sam zvala nnvreme zakazala i to je to. Super sam zadovoljna

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosle! 

Pogrebana serpa od kupusa :D

Kod nas se nista od tih briseva ne radi,osim ako neko ne uradi privatno na svoju ruku. U devetom mesecu sam radila neke,al porodila sam se pre nego sto su stigli rezultati, tako da se nesto i ne secam koji su bili.

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosle! 

Pogrebana serpa od kupusa :D

Kod nas se nista od tih briseva ne radi,osim ako neko ne uradi privatno na svoju ruku. U devetom mesecu sam radila neke,al porodila sam se pre nego sto su stigli rezultati, tako da se nesto i ne secam koji su bili.

hehe dobra si :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene, ja sam sad jela pizzu sa kulenom i bas mi je bilo ljuto. Sad se gorko kajem. Kako li je mojoj bebici, da ne place u stomaku? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja draga celu trudnocu krkam ljuto jer volim. I tabasko sos cak, a kulen mi se ni ne racuna kao ljuto. Sve je zacinjeno sto jedemo. I jaja kad przim stavim ljute tucane preko. Ako nista drugo rodicu zmaja haha. Salu na stranu mislim da samo tebi moze gorusicu da izazove

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas sam sasava. :D Hvala ti puno Tackice! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.