Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Uciteljice, da nisi mislila 150gr i 15 cm?Ili je momak grupniji?:rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super za velikog decaka :baby:

Nina, kad ces ti dobiti rezultate? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E gledajući po nedeljama treba da je 15 cm i 200 g to je za 18.ned e sad ona kaze da je tu od 250-300 g tako da kontam da je oko 250g. I prvi sinak je bio krupniji 3700g na rodjenju tako da moguce da ce i ovo bepce. 

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. Dolazimo kod vas u drugo tromesecje. Nadam se da nas primate. :)

Bubu 2 i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moracu i ja uskoro ovde da se preselim, jer nam je prvi trimestar zaspao :-) Dobro jutro svima zelim i ovde!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ihahaj imacete jos vi da pisete i pisete...kad se setim kolika je galama bila ovdeeee...secam se da je jedno od mojih prvih pitanja bilo-" jel moguce da se uopste ne osecam trudno?" nisu me bolele ni grudi ni stomak ma nista...kad se setim.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja npr.u prvoj trudnoci nisam imala nikakve boljke sem nesanice ponekad. E sad jedino sto sam bila Georgina :D samo da da Bog da mi i ova trudnoca bude tako laka. Sad mi je pre porastao stomam vec od 2.mes se lepo videlo. Sad kako sam usla u 5.bas se vidi ko u 7.da sam pa mi jedino to pravi smetnje kad treba nesto da poradim :D 

Meni samo ovi smetovi, sneg i led da prodje i dodje prolece vec je milina. Osecam se ko zatocenik unutra. :wacko:

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja npr.u prvoj trudnoci nisam imala nikakve boljke sem nesanice ponekad. E sad jedino sto sam bila Georgina :D samo da da Bog da mi i ova trudnoca bude tako laka. Sad mi je pre porastao stomam vec od 2.mes se lepo videlo. Sad kako sam usla u 5.bas se vidi ko u 7.da sam pa mi jedino to pravi smetnje kad treba nesto da poradim :D 

Meni samo ovi smetovi, sneg i led da prodje i dodje prolece vec je milina. Osecam se ko zatocenik unutra. :wacko:

a meni tek sad baaaaas porastao a osmi sam.u petom sam izgledala kao da sam se najel.a stalno drzala ruku na stomaku, kao nesto ja pridrzavam :D

VesnaBesna i učiteljica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosle!:baby:

Merima, ni ja se ne osecam trudno, jedino ovo trckaranje u wc razbija. A stalno zedna. A ako ne odem iste sekunde, onda me odmah stomak pocinje boleti. 

Sad sam u fazi da jedva cekam da pocne beba da me udara:wub: taj osecaj mi je divan. Secam se kad sam bila trudna sa Lukijem kad god da me udari,ja objavim svima oko sebe:D. E sad mi se dva dana ucinilo neko lupkanje,al to jednom dnevno pa ne mogu da garantujem...a zaboravila vec. Mada u prvoj trudnoci tek oko 21.ned je poceo da se javlja..

 

MatroNadja i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ne osecam trudno,vise bolesno:(Stalno mi nesto fali, te mi pada pritisak, te me boli glava, pa tesko disem, pa me zakacio stomacni virus,pa me boli stomak, pa kiselina, onda krenule kontrakcije.....sva sam nikakva, u prvoj trudnoci mi je nekako bilo lakse, mada bila sam i 6 godina mladja

MatroNadja i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nina i mene je zakacio bio stomacni, odmah na pocetku. Pred ng i ovaj ferari sa temp 38,8. Kiselina me je na pocetku razbijala, pa od nje glavobolje bile grozne. Stalno mi se spavalo do skoro, sad vec manje. Al kontam to su sve uobicajne stvari. Tako mi je znalo biti i dok nisam bila trudna. Bitno da nije bilo onih patoloskih mucnina, da ne moras lekove... a bilo ti je lakse jer nisi bila prezivela sve traume koje su te posle strefile, pa sad normalno i vise strepis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ova trudnoca krenula kilavo..ne smwm ni da kazem da se poslednja 3,4 dana bolje osecam. Ali sve mi je tako bilo i u prve dve..mucnine, krvarenje, lezanje, pospanost i jedna opsta slabost. Ali mi se posle u petom mes povrati raspolozenje, apetit i snaga i posle budem ko ukljucena u struju do kraja. Nadam se da ce i sad tako biti. Jos me mucnine razbijaju. Mogu sad da jedem ali od mirisa ne mogu da zivim. Smrdi mi frizider iako

nema nista pokvareno u njemu, sam miris frizidera me tera na povracanje, spajz, povrce, voce..danas sam spremala musaku i povracalo mi se od zivog mesa, krvi..

Sto se stomaka tice, moj je vec poveliki a to me plasi. Dobila sam diastasis recti, razdvojili su mi se misici celom duzinom jos u prvoj trudnoci jer mi je stomak bio ogroooman. Hirurg rekao da operisem jer ce me razbiti druga trudnoca, ja nisam..ali sam drugi put ostala trudna sa mnogo malom kilazom i do 20.ned nigde stomaka. Sad mi je vec ogroman i bojim se da mi ta kila ovog puta ne napravi haos. Jos sam ja u kukovima uska, samo mi taj stomak ispadne napred. Sad kad su mi merili karlicne mere kaze vi imate mere za CR. A ja se dva puta poradjaja prirodno. Boze pomozi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene jedino sto nervira a u prvoj trudnoci nisam imala te tegobe jeste nadutost narocito uvece. Toliko da me stomak zaboli ali tačno je od toga nisu nikakve kontrakcije pu pu ne daj Boze. Mada i zatvor me muci i poslednje vreme. 

Uglavnom tako ide prva trudnoća je uvek laksa jer sad imas dete pa ne mozes da odmaras kad hoces :) 

Ja sam vala imala stomacni sredinom novembra. Povracala sam 12 sati bez prestanka. U obe trudnoce jesam imala mucnine ali nisam povratila nijednom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prosloj povracaa d drugog meseca do dana porodjaja, u ovoj nekh 4 nedelje od reimo 8-12, i sada ponekad, kad malo vise pojedem.Ali recimo u prosloj me zatvor uopste nije mucio, a sada katastrofa.....pokusala sam sa svim i svacim, ujutru jogurt sa lanenim semenom i chia semenkama, pa popodne kompot od sljiva, pa Donat vodu, ma ne vredi nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isti problem zatvor i nadutost. Ko beba kad ima grcice. <_< nisam imala ovih problema sa prvom bebom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je zatvor mucio,uzas. Al sad nekoliko dana nije strasno. Kuvala sam i suve sljive,al nisu delovale. Posle ne znam ni sta sam vise probala i uspela. Ceo dan se kezila kao da sam golem posao obavila :lol:. Nama sad bila tetka donela dva dzaka stvari za L od njenih sinova. Kaze njen sin super ako i sad bude decak, ne morate nista kupovati od stvari. Kaze moja mama jadnicak da nosi 13god staru odecu :lol:

VesnaBesna i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma muka je taj zatvor i od 2,3 dana :wacko:

Ma super za stvari. E sve sto mogu naslediti znaci. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel ste probale sa lanenim semenom za zatvor? Ja sam potapala uvece u vodu i ujutru jela uz voce na prazan stomak lan i tu sluz sto pusti. Za dva dana sam bila ko nova. Sad preventivno to radim . Odgovara mi i zbog hemoroida ne boli me

Cipelic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam naravno i ja zatvor. Od kada sam pocela da zvacem referum. Probajte da odete i posedite malo duze na solji. Ja ponesem telefon :D, desi se da nekad upali to sedenje. 

Cipelic, super za stvarcice! I mi smo dobijali, i prvo dete nam je nosilo nasledjeno, a za drugo vec da ne govorim. Od prijatelja koji imaju cetvoro, pa od muzevljevih sestricina, a one 15 i 18 god. Ali sve kvalitetne ocuvane stvarice. Sad jedino ako dobijemo decaka, bice nam malo sto se tice stvarica.. ali vec mi je snajka rekla da ce nam oni dati, imaju decaka od 3 god. Sto god mozete da iskoristite iskoristite, to vam je moj savet. Bolje da za taj novac kupite nesto drugo sto ce da detetu treba. 

MatroNadja, Cipelic i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel ste probale sa lanenim semenom za zatvor? Ja sam potapala uvece u vodu i ujutru jela uz voce na prazan stomak lan i tu sluz sto pusti. Za dva dana sam bila ko nova. Sad preventivno to radim . Odgovara mi i zbog hemoroida ne boli me

Jao videla sam tu sluz jednom deluje :P ali aj kad se pomesa sa necim nije tako strasno. Probacemo ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro! Mene od jutros mm iznervirao. Vodio dete na kontrolu kod dr jer je zbog uha pila ab, i posto auto nije upalio oni isli pesice! Jutros u pola 8 po ovom mrazu. Kaze mrzelo ga da ceka taksi. Pa poludela sam. Bude li se sad ponovo razbolela ima da uzme bolovanje. Jos veceras treba da je vodi na balet u 7, rekla sam da zaboravi, nece ici do februara. Besna sam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muskarci;)moj je hteo malu da vodi na klizanje, na onih - 10, srecom sprecio ga stomacni virus, pa nije mogao da mrda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh muski muski oni su svi u fazoni sta im smeta nek se celice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m citam ove postove i vidim da si imala problem koji mozda i ja imam. Vec sam pisala u 3. trimestru. Sutra idem na uz pa cemo videti da li je to. Pre neko vece sam lezala na ledjima i kako sam se nakasljala kao da mi se nesto odlepilo u stomaku. Koza od misica, tako neki glup osecaj. Dr kaze da bi moglo biti bas to, da su se misici odlepili i razdvojoli. Ja osim te sekunde-dve bola nista vise nisam osecala. Niti me boli na dodir, niti ovako, ne primecujem nikakav otok... kakve si simptome ti imala, jesi osetila kada se desilo? Je li ti smetalo kod porodjaja?

Jedna devojka u skolici mi rece da je jednom imala takvu senzaciju, ali da se kod nje desilo da je beba zakacila i povukla pupcanu vrpcu i da je zato imala taj osecaj. Iskreno se nadam da je ovo drugo... Posteljica mi je na prednjem zidu pa ima logike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.