Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam isla privatno, ali nisam iz Beograda. Meni je znacio ovako malo psihicki jer se tada vide svi organi bebe i moze bas lepo da se proveri i srce i krvotok i glavica... gledala me je oko pola sata detaljno... 

cula sam da je u manjim mestima dosta povoljniji nego u Bgd, sto je super..ovde su bas preterali sa cenama.... ali ici cemo svakako privatno, ako ne uspem da zakazem u nekoj klinici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam uspela jedino u Zvezdari da zakazem. Ostalima ili nike radila sonda ili nije bilo mesta. Odlicni su i temeljni. Privatno je oko 5000 din koliko sam videla. Koja si sada nedelja? To se zakazuje oko 4 nedelje ranije. Meni su zakazali da ga radim u 24 nedelji. Rekli nema potrebe pre. Sam uz traje oko 20min. Sve detaljno pogleda proveri objasni ti ne moras ni da pitas. Barem je to moje iskusrtvo sa doktorom tamo

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako je oko 5000, onda je to jos i prihvatljiva cena... neko mi rece da je 8-10000, sto je vec cifra..... imamo mi jos fore, sad  smo 17 nedelja ali bas zbog guzvi hocu vec sutra da zovem, pa se na guzvu ne mogu izvaditi jedino ako im sonda ne radi.... dr mi dao za Vis........ uput

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo ti zovi vise bolnica ibzakazi gde mozes. Lako ces do doma zdravlja i da trazis novi uput. Tako sam ja. Rekla mi da zovem sve zive i zakazem i kad zakazem da dodjem po uput.

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upadaaaj! :D koja si nedelja? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelici, dobro dosli. :rolleyes:

Ni ja nisam iz BG i nama ne daju uput osim ako ne postoji neki problem. Ali sam videla da su svim trudnicama koje su na institutu radile AC zakazali ekspertski i to im pise datum EUZ u otpusnoj listi. Da li neko ima iskustva sa tim? Postoji li mogucnost da tamo zakazem iako nisam iz bg jer vec imam zakazanu AC?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da pohvalim drugi razred dosta ste smirenije nego mi sto smo bile...:)

Bubu 2 i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cipelici, dobro dosli. :rolleyes:

Ni ja nisam iz BG i nama ne daju uput osim ako ne postoji neki problem. Ali sam videla da su svim trudnicama koje su na institutu radile AC zakazali ekspertski i to im pise datum EUZ u otpusnoj listi. Da li neko ima iskustva sa tim? Postoji li mogucnost da tamo zakazem iako nisam iz bg jer vec imam zakazanu AC?

Ne znam zasto radis AC da li zbog godina ili je dabl bio losiji, ali sigurna sam da sve zene koje su isle na ac bez problema su dobile uput za ekspertski. Hocu da kazem da imas osnova da ga radis.. Pozovi institut pa pitaj ako vec tvoj dr ne zna, najsigurnije ti je

ja sam do sada sve radila u Fr... e sad za ovo  su nesto zezali, kao nema potrebe da se radi ako je dabl bio ok ili ako ne postoji sumnja na neke anomalije....prosto receno otkacili me... moj dr poludeo, po njemu je dovoljan razlog da me uputi na ekspertski to sto sam radila VTO, dao mi uput za Vis, kaze ako te i tamo otkace smisljacemo nesto trece...jutros sam zakazala kod njih bez problema, e sad kako cu proci i kakvog sam dr zakacila videcemo :)

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da pohvalim drugi razred dosta ste smirenije nego mi sto smo bile...:)

E vala jeste, ja kad sam stigla u drugi trimestsr bas je bila guzva i galama :D  sad smo sve nesto mirne, valjda uzivamo dok smo u ovim najlepsim mesecima (tako su meni pricali, drugi trimestar je najlaksi i najlepsi) i za sada se pokazalo kao tacno :) mada vam stizem uskoro u treci, jos 2 nedeljeee :)

merima i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na dobrodoslici! :lol:14.nedelja. 

Bubu, pa valjda je to dovoljan razlog da dobijes uput za euz, cim ides na ac. A koliko sam cula pre ac oni urade ekspertni. Mozda ne moras zakazivati, mozda se to podrazumeva... Ja sam juce radila privatno, jer isto pravilo je kod nas,ako je sve ok ne daju uput.

Bubu 2 i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Mene bebica sve cesce udara i jace iz dana u dan. Bas sam hepi kad mi se javi. Kako je pocela bice tabadzija ko prvi bebac :D

Ljubomorna sam na vas :D, ja cu ocigledno sacekati jos malo kako bih osetila bebicu.... tj mozda se i javila ali ja ne kontam B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vesna jel prva beka? I ja sam prvu osecala kasnije. 

Ja sam smirena jer znam sta me ceka :D ipak je drugi bebac. Mada ja sam nestrpljiva jedva cekam jun i da stigne beban :D

MatroNadja i VesnaBesna volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hehehe Vesna i ja sam tako bila ljubomorna :D  jos kad pocnu da mi se prijavljuju tamo od 16.nedelje kako ih svaki dan sutira, a ja uveliko u 20.i nista :D ali dodje i to, polako, posle dodju sledeci probemi za razmisljanje, tipa "sto je zapela ovoliko da me udara vec pola sata, da se nije uznemirila nesto, da joj ne fali nesto..." :D  i tako uvek nadjemo razloga za brigu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa cak i sad u osmom i devetom mesecu neke zene bebe ne udaraju nego se samo meskolje i migolje..sve zavisi kako je beba postavljena, nisu sve iste, nismo ni mi sve iste..:)

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uco jeste prva beba, jos plus posteljica napred.. tako da cu vrv jos koju nedelju sacekati... Ti sledece nedelje na kontrolu? :)

 Ana potpuno si u pravu, vazda mi nadjemo neki razlog da brinemo... :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E vala jeste, ja kad sam stigla u drugi trimestsr bas je bila guzva i galama :D  sad smo sve nesto mirne, valjda uzivamo dok smo u ovim najlepsim mesecima (tako su meni pricali, drugi trimestar je najlaksi i najlepsi) i za sada se pokazalo kao tacno :) mada vam stizem uskoro u treci, jos 2 nedeljeee :)

a vidis meni je drugi trimestar bio najstresniji.dok nisam pocela da je osecam sva sam bila kao na iglama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uco jeste prva beba, jos plus posteljica napred.. tako da cu vrv jos koju nedelju sacekati... Ti sledece nedelje na kontrolu? :)

 Ana potpuno si u pravu, vazda mi nadjemo neki razlog da brinemo... :D:D:D

Hoces sigurno. ;) 

Aha ja na kontrolu u utorak jedva cekam. Nadam se da cu saznati pol. Samo da se beba lepo okrene :D

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce bili na ekspertnom. Dr misli da je decak,ali nece da garantuje, jer je jos rano. Beba je za jedan dan naprednija, nego po ciklusu. Mada je na prvom i drugom uz bila nekoliko dana naprednija,ali dr kaze da deluje da ce biti krupna beba. Samo me malo kopka kako je na pocetku bila i nekoliko dana naprednija, a sad samo jedan :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to se ne opterecuj nije svaki put isto jer i ti dr ne izmere to bas najpreciznije. Omasi uz. Meni su pred sam porodjaj rekli beba ima 3200,3300g kad ono 3700g.to je sve okvirno. Bitno da je ona ok i da ne zaostaje ili ne napreduje bas mnogooo, da su neka ogromna odstupanja. 

VesnaBesna i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i srecan Badnji dan i Badnje vece svima koji slave :) 

Mi smo u Nisu osvanuli zavejani kao sto vidite na vestima, sreca pa sam juce kupila sve sto mi treba za praznike, napolju je kolaps :D  ja inace obozavam sneg kao malo dete, ne dam nikom u kuci da lopata po dvoristu, ja uzivam u tome, aaali ove godine vala nema toga :) sad mogu samo da gledam i dajem muzu instrukcije :D moracu posle da izadjem malo bar da se poigram sa psom, ona je polarna rasa pa joj je ovo sreca sreca radost :D 

merima, Bubu 2, sakovac i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pridruzujem se cestitkama :) kod nas slabo snega. Ja bas nesto nisam ljubitelj zime. Jedva cekam letoooo :D

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Srecan Badnji dan svima koji slave  :wub:

Ana, nista lepse od belog Bozica :) Ja sam do sada svaki Bozic provodila u selu kod svojih, ovo je prva godina da ne idem.. bebac vec poceo da menja i odredjuje pravila :D:D

U Bg snega nema, ali zato vetaarrr, brrrrr :angry:

Cipelic, ne opterecuj se tim stvarima, uciteljica ti je sve lepo rekla... meni je po uzv beba uvek par dana ispred klinicke starosti.... a desilo mi se da sam dan za danom imala uzv u domu zdravlja i u NF, totalno razlicite mere su mi bile...znaci definitivno zavisi i kako dr meri ^_^

Bubu 2 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i srecan Badnji dan i Badnje vece svima koji slave :) 

Mi smo u Nisu osvanuli zavejani kao sto vidite na vestima, sreca pa sam juce kupila sve sto mi treba za praznike, napolju je kolaps :D  ja inace obozavam sneg kao malo dete, ne dam nikom u kuci da lopata po dvoristu, ja uzivam u tome, aaali ove godine vala nema toga :) sad mogu samo da gledam i dajem muzu instrukcije :D moracu posle da izadjem malo bar da se poigram sa psom, ona je polarna rasa pa joj je ovo sreca sreca radost :D 

koja je rasa u pitanju? Moji se skupili u kucici pa samo oci vire iz repova...mesanci su pa valjda ne vole zimu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce bili na ekspertnom. Dr misli da je decak,ali nece da garantuje, jer je jos rano. Beba je za jedan dan naprednija, nego po ciklusu. Mada je na prvom i drugom uz bila nekoliko dana naprednija,ali dr kaze da deluje da ce biti krupna beba. Samo me malo kopka kako je na pocetku bila i nekoliko dana naprednija, a sad samo jedan :huh:

meni je u jednom trenutku bila nedelju dana naprednija, pa posle sve u dan...nema to veze zavisi koliko precizno izmere...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.