Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Boze, dete je dete... bili decak ili devojcica... to je sve ljubav... samo neka su nam zivi i zdravi 

 

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja bih volela da imam dvoje dece. Ja imam brata i iskreno volela bih da i moje dete pdrasta uz nekoga sem drugara i porodice

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Devojke, jel ste se vec odlucile za ime ili to ostavljate za treci trimestar? :D  mi smo vrlo blizu da bude Sara, ali ja kocim muza da to bude  definitivna odluka ovako rano,  jer nekako ima jos dosta vremena pa bih jos malo da razmisljam i proucavam :)

P.S. Veceras idem na pregleeed, danas sam usla u 24.nedelju, drzite palceve da je sve kao treba :) 

Izmenjeno od strane Ana87
Bubu 2, MatroNadja i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana drzimo fige :wub:

Mi za zensko ime imamo rezervisano vec godinamaaaa da ce biti Sara pa baki mm-a a za musko Tadija najverovatnije. 

MatroNadja i Bubu 2 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi redovno imamo problem sa odabirom imena...mladjoj smo dali ime babice koja me je porodila jer dotad nismo nista izabrali, a taman se to ime i uklapalo u nase kriterijume. Meni se sad svidja Vida, a mm uvrce nosicem...on puca na ime Viola. Videcemo jos, ima vremena...

učiteljica, Bubu 2 i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi sko se dogovorili dok nismo jos znali pol. Ako bude musko Vuk,ako bude zensko Anja. Posto imamo kilometarsko prezime. Nismo hteli dugacko ime :D

Bubu 2, učiteljica i MamaMima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj i nase je dugacko prezime ali mm ima dugacko i ime i sin ima dugacko ime :D ovo drugo dete ce definitivno imati krace ime. Meni se svidja i ime Vojin za batu ali mm ni da cuje <_<

Bubu 2 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste trudnjace? Kako provodite ove hladne dane? Mi vala slinavo, slabo smo sad napolju mada od jyce konacno nema leda po putu pa prosetamo 1xdnevno.Bas mi je prijalo. Vec par dana osecam sramezljive udarce i meskoljenje ali cekam ono pravo da bije beban :D

merima i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo zene!
evo me ponovo sa vama posle dugo vremena.

ponovo sam trudna, 11. nedelja, cekamo trecu bebu. 

problem je sto mi je otkrivena eserichia coli u vaginalnom (100%)  cervikalnom (5%) brisu.

bas u to isto vreme, na uasku u destu nedelju sam prokrvarila. to je bilo vece posle pregleda, kada su uzeti ti brisevi. mozda od spekuluma, ne znam.. ali sam naredna 2,3 dana pomalo krvuckala, kao roze sekret, ne obimno, ali kad god se izbrisem posle toaleta. 

i tako se ja dr javim i dobijem utrogestan 200 3x na dan i 7 inekcija longacefa. imam jos sutra jednu inekciju i gotovo. krvareje je odmah stalo, nemam vise bolove u krstima i stomaku koje sam imala, dobro se osecam. 

ali sada je problem sto mi je rekla da kada udjem u 12 nedelju uzmem vaginalete polyginax (nije sela pre 12. ned da mi da nikakvu lokalnu terapiju).. pa da posle toga prodje jos malo vremena da ne budu lazno negativni rezultati..i tek da mi ponovo uzme briseve 30.01. na kontroli. e ja se onda setim i pitam je kako cu da koristim taj polyginax kad stavljam utrogestan vaginalno, na sta mi ona rece da ga pijem. ja to ne smem nikako, jer sam u prvoj trudnoci nadrljala. bukvalno sam posle jedne tabletice dobila neki osip po rukama, obrazu, pa posle po stomaku, zuteli mi prsti... i posle sam tek saznala da to moze znaciti holestazu, poremacaj jetre, jer ti hormoni svi idu kroz jetru. tada sam bila ludo hrabra i nisam se ni javljala dr.. a sada citam da se zene zbog toga i hospitalizuju, da je jako opasno stanje i za mamu i za bebu. u drugoj trudnoci sam koristila samo vaginalno i nisam imala nikakve probleme. 

sad mi treba savet sta da radim, da ne bude lecim eserihiju, a ovamo napravim mnogo goru stetu. ja sam zamislila da posto je ionako velika doza 3X200, da ja to smanjim na 2x200.. i to da vagilnalno stavljam utrogestan ujutru i popodne, a uvece poliginax..sta mislite? ne znam da li ce smetati jedno drugom, ali ja drugog izlaza nemam. niti mogu ponovo da idem da se sa njom objasnjavam, guzve su i sl. da li je neko pored utrogestana koristio neke vaginalete?  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nesto te je tesko citirati. Ja vih tako kao ti 2x utro, 1x poliginaks, to je samo 12 dana.

Uz to bih koristila vaginalni probiotik koji se pije-Lactogyn i osigurala bih se i nekom prorodnom terapijom koju mogu dackoriste trudnice. Ostavils sam i neki link za eserihiju, neka smesa od persuna, limuna, masl ulja i meda. Stavicu opet ako ti treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti leni na odgovoru!

rekla mi je 6 vaginaleta, znaci 6 veceri bih tako radila. ne znam ni da li je to dovoljno iskreno.

cak se mislim da je pitam da li je bolji polyginax ili macmiror, sta vi mislite? jednom sam imala neku ospu i po ruci i od polyginaxa (mozda, jer tada sam koristila jos neke lekove, pa ne mogu biti sigurna). sta mislite da je bezbednije u trudnoci, a efikasnije?

da li je lactogyn ok koristiti u trudnoci? jao ja toliko lekova sada koristim, kud cu jos i to. pijem referum i c vitamn ujutru i uvece, pa u podne pojem pregnacare, utrogestane 3x na dan.. inekciju imam jos sutra, pa posle i taj polyginax. ne znam da li da uzimam jos i to? koliko je dugo potrebno da se pije? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su bolje Macmiror vaginalete. Te Poliginax mi izazivale neki svrab kao da mi nisu odgovarale. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala ti leni na odgovoru!

rekla mi je 6 vaginaleta, znaci 6 veceri bih tako radila. ne znam ni da li je to dovoljno iskreno.

cak se mislim da je pitam da li je bolji polyginax ili macmiror, sta vi mislite? jednom sam imala neku ospu i po ruci i od polyginaxa (mozda, jer tada sam koristila jos neke lekove, pa ne mogu biti sigurna). sta mislite da je bezbednije u trudnoci, a efikasnije?

da li je lactogyn ok koristiti u trudnoci? jao ja toliko lekova sada koristim, kud cu jos i to. pijem referum i c vitamn ujutru i uvece, pa u podne pojem pregnacare, utrogestane 3x na dan.. inekciju imam jos sutra, pa posle i taj polyginax. ne znam da li da uzimam jos i to? koliko je dugo potrebno da se pije? 

Lactogyn je samo probiotik, al' za donji dom:) Cisto da se osiguras na svim frontovima. Bar tako ja radim. Nekako je sasavo da se izlozis antibiotiku, vaginaletama,brisevima, a onda se ispostavi da moras jos jednu turu :( 

Poliginaks se sirokog spektra, ako je tako rekla-poslusaj je. 

Srecno u borbi protiv bestije :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e hvala vam zene. uzecu onda i taj lactogin, a koliko je potrebno da se dugo pije? i meni se cini da mi je polyginax izazivao svrab, kao uciteljici, ali davno sam ga koristila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia, normalno je. Ja za 4 dana ulazim u 8. i beba me gurka, grepka, skakuce, nekad se po 2-3 dana skroz primiri. Nikad nisam osetila neki jak udarac o kakvom devojke pricaju, samo je nekad aktivnija, a nekad mirnija. Ranije sam bas mnogo panicila, sad sam mirnija jer je na svakom uz sve ok, mada moram priznati, da mi ni dan-danas nije svejedno kad se preterano smiri.

Zavisi sve od polozaja posteljice, polozaja bebe itd. Kod mene svi faktori idu u prilog tome da slabije osecam bebu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi, meni ovaj forum skroz poblesavio od jutros. Ne mogu da citiram, sve mi nesto ispada tekst iz okvira i evo odgovorih na temu u trecem trimestru, a ona zavrsi u drugom. Zanemarite :)

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ta smesa od limuna, maslinovog ulja i persuna(ne secam se vise ide li i med), treba oprezno da se koristi u trudnoci jer persun izaziva kontrakcije. licno mislim da to nije kolicina koja bi ih izazvala, jer se uzima kasika ujutro i uvece, ali valja naglasiti, jer svako drugacije reaguje.

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

inace, ta smesa je pomagala protiv eserihije i onima kojima antibiotici nisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svejedno,meni je cistitis resila na pocetku trudnoce,i da kucnem u drvo,nisam imala problema evo devet meseci.I ja mislim da ta kolicina persuna ne bi ttebalo da naskodi.Meni nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto se persuna tic,e znam da ne sme da se pije caj od persuna, jer izaziva kontrakcije. cak sam negde procitala da su davno zene pile taj caj ako su zelele da se rese deteta. :(

e sad, ne znam kakva je situacija sa korenom persuna. ja ga koristim kao zacin u manjim kolicina, stavljma i persun u supu ali isto uj manjim kolicinama.. ne znam, razmislicu o ovom receptu. 

danas sam isla u apoteku i apotekarka nije htela da mi proda lactogin. :rolleyes: kao ne sme bez lekarskog odobrenja. e svasta.

al mi zato rece za neki lek koji se zove d-manozin , ima ga i u tabletama i u kesicama i koji je navodno bas protiv eserihije koli da smeju da piju trudnice jer je na bijnoj bazi. ali kao i za njega da se prvo konsultujem sa dr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je 250 grama persuna, a smesa stane u jednu teglu. Kontaj sad koliko je to persuna, ali sad, kao i sve to je izbor. Meni je pomoglo, imala sam na grlicu, nisam u urinu.

Sad cu ostaviti link, samo da nadjem.

Svasta za lactogyn, to je kao i svaki drugi probiotik. Pa nije antibiotik zaboga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo znam za ruzmarin da je u narodu poznat kao biljka za prekidanje trudnoce. Za persun nisam cula. Cak sam ga celo leto grickala . Jer imamo u basti uvek pa kad odem po salatu neku iza kuce ja obavezno cupnem i pogrickam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja samo znam za ruzmarin da je u narodu poznat kao biljka za prekidanje trudnoce. Za persun nisam cula. Cak sam ga celo leto grickala . Jer imamo u basti uvek pa kad odem po salatu neku iza kuce ja obavezno cupnem i pogrickam :D

Ti sigurno nemas urinarnu infekciju :D 

Procitajte i komentare ispod recepta, svi ga hvale, ne samo za eserihiju

Izmenjeno od strane leni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta znam,ja vise korena persuna pojedem u supi nego sto ga ima u kasicici smese...

A koliko znam,kontrakcije izazivaju valjda listovi,a ne koren.Kako ko hoce,naravno,ja celog odraslog zivota kuburim sa mokracom i besikom,evo celu trudnocu-nista.

Bubu 2 i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.