Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

missN verujem da ces ishranom i izbacivanjem vitamina to resiti... A da je uvek neka briga, to jeste...

Ana sta da ti kazem, ja planiram ako sve bude ok do kraja januara da radim, ali i kad prestanem svakako ce mi devojcice donositi razne viruse i cuda iz vrtica. Dovoljno je i da neko udje u prevoz i dodje i prenese nesto. Cuvacu se koliko mogu, ali necu da se sekiram unapred sto bi se reklo. Vazno mi je da pred porodjaj budem zdrava...

missN, Ana87 i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci, meni bio bolesan i muz i svekrva, ja nisam. Nadam se da me nece ni zakaciti. Inace po pitanju virusa i upala imam sjajan imunitet. Ne znam ni koji mi je izabrani lekar opste prakse, nisam isla ne pamtim, a antibiotike nisam pila sigurno 12-13 godina. Doduse, sad sam extra oprezna. Perem ruke 1000 puta, sudove sve ili u masinu ili bas vrelom vodom, redovno provetravam, a kad sam napolju nosim asepsol u torbi. Ako je izbegnem grip tako, onda stvarno ne postoji nacin da se sacuvam, jedino pod stakleno zvono 

:D

Nego bila sad u dz i doktor iako je sve super insistira da nastavim utrogestan do 35. nedelje, a kao 28-30 su najkriticnije ja prevremeni porodjaj. U petak uz, pa cemo da vidimo koliko smo porasli :wub:

missN, Ana87, Ehinacea i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ni ja nisam pila antibiotike zadnjih 15 godina, inekicije sam prvi put u zivotu primala sada kada sam zatrudnela, 5 puta progesteron (ona medicinska sestra se zbunila kada sam je pitala kako trebam da se namestim kada se prima inekcija posto mi je prvi put :D ), i zato se i cimam, nisam od onih sto im je grip kao dobar dan :)  a ne znam kako i da li moze da utice na bebu? 

I ja imam maniju pranja ruku po 100 puta na dan, ali bukvalno, godinama vec... :D i kad cujem da neko kija i kaslje oko mene pobegnem kao da si me uboo iglom :D 

Ragdoll85 i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'Ladno sam i ja injekciju primila prvi put progesteron u trudnoci, isto su me gledali u cudu kada sam pitala kako i sta :D

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Rag... sad sam citala ranije postove. Bas tvoje vec si mi pominjala da si i ti imala te uvecane vrednosti. I ja mislim da je od lekova, jer kako sam pocela heferol i vit c te vrednosti su se uvecale. A i jedem dosta slano i masno.

Brinu me ti uvecani leukociti al neko je jos pisao da su mu leukociti oko 11 stanradno... nije mi svejedno za ovaj torch...

ja isto imala 11,i rekla je da je normalno,jedino za taj TORCH ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ni ja nisam pila antibiotike zadnjih 15 godina, inekicije sam prvi put u zivotu primala sada kada sam zatrudnela, 5 puta progesteron (ona medicinska sestra se zbunila kada sam je pitala kako trebam da se namestim kada se prima inekcija posto mi je prvi put :D ), i zato se i cimam, nisam od onih sto im je grip kao dobar dan :)  a ne znam kako i da li moze da utice na bebu? 

I ja imam maniju pranja ruku po 100 puta na dan, ali bukvalno, godinama vec... :D i kad cujem da neko kija i kaslje oko mene pobegnem kao da si me uboo iglom :D 

joj i ja isto,non stop ruke perem,pa mi se osusila koza haos ..perem sudove bas vrelijom vodom i perem voce i povrce to standard

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo,  evo stiže pojačanje u vidu mene i moje devojcice:baby:

Sad sam 27ma ned,  inače ovo mi je druga trudnoca,  imam jednog momcica kod kuce:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma taj torch da proverimo da nije neki virus pu pu daleko bilo... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo,  evo stiže pojačanje u vidu mene i moje devojcice:baby:

Sad sam 27ma ned,  inače ovo mi je druga trudnoca,  imam jednog momcica kod kuce:wub:

Ti komotno mozes odmah da se selis u 3.trimestar! Dobro nam dosla!:baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo,  evo stiže pojačanje u vidu mene i moje devojcice:baby:

Sad sam 27ma ned,  inače ovo mi je druga trudnoca,  imam jednog momcica kod kuce:wub:

jeeee pojacanje... al ode u treci :D

Simona86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Simona,dobrodosla!!! MissN,sad ces jos malo i ti :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ja stvarno ne znam gde ce ovaj kanesten da stane od silnog utrogestana :D

Hahaha, doktori su stvarno carevi. Verujem da to nije uzela u obzir.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ja stvarno ne znam gde ce ovaj kanesten da stane od silnog utrogestana :D

MissN ako stavljas canesten vaginalete, onda uvece popij utrogestan. Nemoj stavljati obe vaginalete istovremeno. Mozda je dr zaboravio da ti kaze... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MissN ako stavljas canesten vaginalete, onda uvece popij utrogestan. Nemoj stavljati obe vaginalete istovremeno. Mozda je dr zaboravio da ti kaze... 

utrogestan stavljam u 16:00 i u 00:00 a rekla mi da kanesten stavim onda u 20:00. I ja sad citam po netu da bi trebalo da se utrog. tad pije. Jedva sam stavila kanesten, ogromna je vaginaleta. I nisam je bas gurnula duboko nekako me strah. Luda kuca :huh:

A inace rekla mi je da prestanem jedno 7-10 dana da pijemi bilo sta zbog enzima pa da ponovimo rezultate. I sad nisam pametna da li da popijem utrogestan?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti je tako rekla - onda je poslusaj. 

Ja sam istovremeno koristila utrogestan i poliginaks, pa sam u tom periodu utrogestan pila. Ne secam se kako izgleda kanesten, ali i poliginaks vaginalete su ogromne, pa sam ih prethodno malo pokvasila. I slobodno stavi dublje, ne mozes stici do bebe :)

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije tema ali ajde caskamo o svemu i svacemu pa me cisto zanima, predala sam papire za prvi mesec trudnickog bolovanja 2.11., i preko celih vrata kancelarije pise "isplata u roku od 30 dana od dana podnosenja papira", sto mi je i gospodja unutra potvrdila, kaze mora po zakonu do 30. dana... danas je 08.12., nema jos uvek uplate, zvala sam ih i oni kazu kasne im pare iz Beograda, ne znaju kada ce biti. Koliko su vama do sada kasnili? Kako ide to? Cisto da znam sta me ceka, da li je to par dana ili par meseci... posto rokovi u ovoj drzavi postoje samo za ukras...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na bolovanju od 4.07, prvu platu isplatio poslodavac... Za avgust su predali papire 7.10, uplata za taj mesec bila 4.11... Za septembar su predali 2.11, jos uvek nema uplate... Ja pored toga sto drzava kasni, imam problem i sa knjigovodjom, kasne sa predajom papira... Juce sam nesto citala, neki su se raspitivali u socijalnom, rekli im da kasne uplate, nece biti nista do 16-og... Ne znam da li je tacno, ali eto to je ono sto znam... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Nira u istoj smo situaciji, i moja firma kasni sa predajom papira trebalo im je 100 godina da ih posalju, poludela sam, tako da sam i ja 02.11. predala za septembar, zvala sam malopre rfzo i rekli su mi da ne veruju da ce biti ove nedelje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno... ja ne mogu da verujem sta se desava. Da li kasne uplate porodiljskog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosao uz za dabl test i sutra jos rezultati krvi. Bebac jakooo zivaham samo skace mlati rukama i nogama. Veliki smo 7 cm duplo veći u odnosu na pre dve nedelje, nosna kost vidjena i vratni nabor NT 1,4mm. Gledal dr organe i ruke, noge, prstice sve kako treba. Za pol je svakako rano ali nista nije ni uhvatila beba skupila nogice :D sutra idem po jos te rezultate i nadam se da su ok. Za mesec dana radim briseve i do 20.ned ogtt test. 

svejedno, Ehinacea, Ana87 i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za prvo dete na dabl testu saznala da je bata i ostade bata nikad nisu rekli seka ali to je bio uz u N. Frontu ovaj u Vs nije tako dobar plus kaze bebac skupio noge stidi se :D

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prosao uz za dabl test i sutra jos rezultati krvi. Bebac jakooo zivaham samo skace mlati rukama i nogama. Veliki smo 7 cm duplo veći u odnosu na pre dve nedelje, nosna kost vidjena i vratni nabor NT 1,4mm. Gledal dr organe i ruke, noge, prstice sve kako treba. Za pol je svakako rano ali nista nije ni uhvatila beba skupila nogice :D sutra idem po jos te rezultate i nadam se da su ok. Za mesec dana radim briseve i do 20.ned ogtt test. 

:baby:

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.