Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam se eto mazala celu proslu trudnocu ali to mackanje traje bas kratko i nikad nije izazvalo kobtrakcije. Mozda ne kod nekog ko ima problem sa tim ne znam :huh:

iskreno,meni ne zavisi ni od cega...kontrakcijice imam uglavnom uvece dve-tri,ponekad preko dana jednu...uglavnom kad dugo lezim na jednoj strani,kad nezgodno krenem da ustajem iz kreveta i slicno...retko dodju same,ali zna i to da se desi..ponekad i kad se bebica previse rita i namesta..bas sve zavisi..inace se ne mazem,niti pravim kruzne pokrete po stomaku..kad je mazim,mazim je palcem polako tamo gde lupka ili samo drzim ruku kad se rita...

učiteljica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da maaenje jednom ili dva puta dnevno ne moze da skodi. Verovatno su izuzetak trudnice koje su sklone kontrakcijama i imaju problema sa tim, pa se onda svi faktori rizika iskljucuju. Ako je sve ok, ne bi trebalo da pravi problem. Na kraju krajeva, trljaj gore-dole, ne moras kruzno :D

učiteljica i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo mazanje kreme ne moze da izazove kontrakcije nikako, jer realno kremu mozes brzinski da naneses za manje od 10 sekundi preko celog stomaka, i to cak nije ni svaki dan, nego kad se setis... a kad bi se tako izazivale kontrakcije gde bi nam bio kraj... 

Ragdoll85 i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo mazanje kreme ne moze da izazove kontrakcije nikako, jer realno kremu mozes brzinski da naneses za manje od 10 sekundi preko celog stomaka, i to cak nije ni svaki dan, nego kad se setis... a kad bi se tako izazivale kontrakcije gde bi nam bio kraj... 

pa znam i ja to,ali ne znam ko rece da je doktor rekao da ne maze nego da samo nanese pa da saceka da upije,ne mogu sad da premotavam postove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je rekla nemoj da mazis stomak, al da se namazes kremom mislim da ne moze da skodi, pa necu se mazati  ne znam koliko... a kad osetim malca stavi ruku tu gde lupka... 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne smes da imas kruzne pokrete pogotovo ubpravcu kazaljke na satu. To izaziva kontrakcije. Ja svoj stomak ceskam stipkam ponekad pomazim tu gde osetim da se mrda..kremu razmazem medju dlanovima i natapkam na stomak

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se jutros probudila koliko sam se drapala po stomaku...jos sam i sanjala da se drapam...mada ne znam u cemu je fora, meni je stomak ionako rastegnut da vise ne moze :D Prepun je strija, vise ni nema gde da puca... A i tek sam 15. nedelja :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se javim posle jucerasnje kontrole. Bebac ima 914 g, zivahan je, sve je super, za sada je okrenut naopacke. Naravno ima jos dosta vremena da se postavi kako treba, ali posle mog prvobitnog iskustva bilo bi mi draze da je vec sada glavicom na dole...

Stigli su mi nalazi urina, imam malo povisene leukocite i imam peska u mokraci, sto kaze moja dr da imaju mnoge trudnice, i da osim uzimanja puno vode vece pomoci nema. Uglavnom, dala mi je uput, jutros sam dala urin na urinokulturu za svaki slucaj da sve proverimo i redovno sam dala krv da vidimo da li se hemoglobin povecao.

Pritisak mi je juce bio 90 sa 60, ovih dana mi nesto bas padne u toku dana. Mozda zato sto ne spavam dovoljno... E da, i merili su me, ugojila sam se 8kg, sto bi se reklo knjiski za sada. :)

Ana to je kolostrum, sto zene kazu samo ti nista ne diraj. :)

I mene svrbi stomak, cak imam i neki osip po njemu...

Ragdoll85, Ana87 i MatroNadja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, malo cudo super napreduje. Ja cu danas na kontrolu, ali uz ne mogu pre petka, moj dr radi uz samo petkom. Kod nas je to u dz tako rasporedjeno posto imaju samo jedan aparat. :huh::huh: Samo se nadam da me nece ostaviti za sledeci petak posto cesto nema termina... Danas mogu samo pokupiti upute i izjadati se za sve sto me muci, a ostalo moram da cekam.

Doduse, ne treba mi uz da znam da je zabica i dalje karlicno posto u retkim slucajevima kada se smiluje da me sutne, to je uvek u donjem delu stomaka...

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ragdoll ista prica i kod mene. Tacno znam gde su mu ruke i noge i vidim da je kontra. :) Inace jos u prvoj trudnoci sam citala negde da valjda u Kini imaju alternativni lek za karlicni polozaj beba, stavi se nesto hladno (tipa kesa smrznutog povrca) na deo stomaka gde je bebina glava i onda se navodno beba okrene. Iksreno nisam se usudila da probam. :huh:

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam citala to. Oni, takodje, jedu i ljuto, kao beba je zivahnija od toga. Iskreno, oba metoda mi izgledaju previse extremno, pa i ne pomisljam na njih. Uglavnom se drzim onih cetvoronoznih. Ima i sa lezanjem na ledja i jastucima ispod guze, to sam jednom probala i jedva ustala sa kreveta. Ne znam gde mi je pamet bila kad i onako imam problema sa ledjima.

http://www.roditeljinfo.com/328829/karlicni-polozaj-bebe.html

http://www.mamaibeba.com/trudnoca-porodjaj/porodaj-trudnoca-porodjaj/sta-preduzeti-kada-je-polozaj-bebe-nepravilan/

P.s. Mislim da previse citam :mellow:

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od svega sto pise ovaj metod mi se najvise svidja:

svaka dva-tri sata tokom nekoliko dana kleknite pored kreveta, nagnite se napred i naslonite grudi i ramena na krevet i ostanite u tom polozaju 15 minuta. U studiji koja je obuhvatala 71 karlicno postavljenu bebu cak 65 beba se okrenulo glavom dole nakon sto su njihove majke koristile ovaj metod.

Dopada mi se statistika da se 65 beba od 75 okrenulo pomocu ove vezbe. :)

merima, Ragdoll85 i Melisa-megi volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja opet sa mojim nalazima krvi, alt i ast se povecali na 66 i 39. Rekli mi da prestanem sa svim lekovima ( heferol, vit c, mg i folna) jedno 10tak dana pa da ponovimo lab.

Uvecani su leukociti 11.77 i neut 8.6 i rekla mi ta odradim TORCH, haptoglobin i proteini u urinu koji se skuplja 24h. 

Mora nesto da te nervora i sekira pa to ti je :(

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanjce jos: jel neko koristio kanesten vaginalete? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kanesten vaginalete koristila moja kuma bez problema.ja licno macmiror.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanjce jos: jel neko koristio kanesten vaginalete? 

Ja vec dva puta do sada. Moja dr otprilike vec sa vrata vice-canesten!!!

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vec dva puta do sada. Moja dr otprilike vec sa vrata vice-canesten!!!

draga, jesi li koristila sa aplikatorom ili bez? Vidim da pise da ga ne treba koristiti u trudnoci da ne bi doslo do povrede, a i meni frka ako mi je grlic vec mek. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez, bez obavezno. Jer ti ovako prstom imas osecaj dokle smes da gurnes, sa aplikatorom postoji opasnost da stvarno nesto povredis. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miss, samo pokusaj da ne brines, sve ce biti ok.

Za alt i ast, PROVERENO smanji masno i slano. Pisem ti iz iskustva. I lekovi verovatno imaju uticaja. Soli samo mrvicu, uvedi maslinovo ulje, inace biljna nikako zasicene masti, dosta povrca i voca, nemasni jogurt, nemasni sir, junetinu, piletinu bez kozice...

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Pozdrav za aktivnu ekipu  u drugom trimestru :wub:

primate li me u drustvo? :D

Izmenjeno od strane VesnaBesna
merima, Ehinacea, Ana87 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Rag... sad sam citala ranije postove. Bas tvoje vec si mi pominjala da si i ti imala te uvecane vrednosti. I ja mislim da je od lekova, jer kako sam pocela heferol i vit c te vrednosti su se uvecale. A i jedem dosta slano i masno.

Brinu me ti uvecani leukociti al neko je jos pisao da su mu leukociti oko 11 stanradno... nije mi svejedno za ovaj torch...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za aktivnu ekipu  u drugom trimestru :wub:

primate li me u drustvo? :D

izvol'te izvol'te :baby:

VesnaBesna voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Devojke, jel vas hvata malo strah od dolazeceg gripa? Vidim da su vec sad pune novine najava, te pticiji, te svinjski, te mutirani , a sve ce to biti u januaru i februaru kada sam ja 6. i 7.mesec, pa prosto ne znam kako da se ponasam...naravno jescu sve i svasta za podizanje imuniteta,ali da li izbegavati izlazak izkuce, da li se ponasati normalno,nisam pametna... ja inace da kucnem u drvo imam jak imunitet ali sad je druga prica... da li grip moze bilo kako naskoditi bebi u tom periodu? 

Izmenjeno od strane Ana87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je strah od bilo kog virusa :wacko: sa prvom trudnocom sam imala srece jer nisam imala nijedan zdrava ko dren a sad sam vec prosla jedan stomacni koji je trajao 24h ali ubise me ne ponovilo se. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.