Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Matro, meni se to desvalo dok sam radila - zaradim se i zamislim pa kad skocim sa stolice vratim se u cucanj. Vremenom je proslo, sada se desi jaaako retko.

Uzas, bas je grozno...nije mi se desavalo u prve dve trudnoce...ova trudnoca mi najteze pada, svima govorim da je to zato sto sam omatorila pa mi se smeju jer imam tek 28 godinica (nepunih!!-jos nedelju dana) :D

Uco, cini mi se da od pocetka ove trudnoce nisam radila nikakve analize, tj. nije me doktor uopste pregledao rucno vec samo na uz...

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

briseve sam radila nekoliko dana pre nego sto sam zatrudnela, na redovnom sistematskom pregledu. tokom trudnoca ih nisam radila jer nisam imala nikakve tegobe, tek pred porodjaj, da bih imala kompletnu dokumentaciju za porodiliste. 

mnadjo ja i dalje imam one bolove iz prepone kroz nogu, o kojima sam pisala na pocetku trudnoce, samo sto su sada blazi i redje se javljaju. nadam se da su od ciste zutog tela(videla mi dr na uz za dabl test), a ne od neceg drugog, jer ne znam na sta bih sumnjala i sta da ispitujem. nisam mogla da se krecem, ni korak da napravim koliko su bili jaki u prvom trimestru, tek pre par nedelja su oslabili i proredili se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hej hej! I ja sam sigurna vec da osetim bebu, onako blaaago ali je to sigurno to :) A pored bebe osetim jos sto cuda, moram jako da pazim kako ustajem sa stolice jer me odmah zaboli ako krenem suvise naglo, pa ako se nezgodno okrenem, opet probada, juce sam sve zvezde prebrojala kad sam krenula da ustanem sa fotelje, mislila sam da cu da se onesvestim od bola... Muz me stalno opominje da ne pazim dovoljno zato sto imam te nagle pokrete, a ja valjda tako iz navike...

Meni se desi ponekad kad ustanem brze da tu u predelu jajnika presece ali ne traje dugo. 

Hvala vam trudnice za info. Ja nisam od početka radila briseve. Nemam nikakve tegobe sto se sekreta tice. Nekad ima vise nekad nema, nekad je voden ili beo pa ponekad i malo zuckasto belo valjda je to ok. Mada sa prvim detetom mi je moram priznati bio redji kao jogurt recimo a sad mi bude i gusto beo. Izvinite na opisu nadam se da je to normalno. Pomenucu svakako doktorki pa nek ona odluci. I kod nas se pred porodjaj radi. Inace meni je sve od pocetka preko uz-a nisam imala nijedan vaginalni pregled. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Uciteljice, ni meni nisu jos radili briseve a evo ulazim u 21.nedelju. Samo UZ, i kad sam pitala dr kad ce da mi radi on kaze ajde sledeci put kad dodjem tamo pred novu godinu. Da ga nisam pitala ne znam ni da li bi on pomenuo uopste :) ali radila sam ih par meseci pre trudnoce i sve je bilo super pa mozda zato misli da jos nema potrebe.

Sto se sekreta tice i ja nekad imam onaj normalni belo-providni a nekad onaj bas redak, i jednom u par dana mi se desi da naidje onako dosta u trenutku, da moram da promenim ves bude mokar sve...

Bila sam da uzmem doznake malopre i pitam dr da li je normalno sto jos ne osecam bebu (po nekad osetim kao nesto malo za sta nisam ni sigurna da je beba), a sad cu 21.nedelja, on kaze da ne brinem tu je ona, nije pobegla haha... :D

Izmenjeno od strane Ana87
Ragdoll85, merima, Cintia i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama ovde mesecno rade briseve svina. Ja sam u 13 nedelji imala streptokoke grupe b. od tada brisevi sterilni. Sekret mi je pojacan od pocetka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas mi je izgleda dan da se zalim, evo me na poslu, pao mi je pritisak, bila sam na sekund od rusenja. Jos uvek mi se manta. Inace pritisak mi je padao u prvom trimestru katastrofa, a vec par meseci nemam sa tim problema, izgleda da pred ulazak u treci trimestar krece opet. Ili me je samo nesto trenutno uhvatilo...

Inace mnogi ginekolozi su misljenja da ako trudnica nema tegoba, dole ne treba nista dirati, zato verujem da vecini trudnica i ne rade briseve... Znam da sam oba puta kada su mi uzimali cervikalni u 9. mesecu krvarila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

To sam i ja cula da ne valja cesto cackati. A opet kad sam imala te bakterije nista nisam osecala, neku promenu zbog koje bih na svoju inicijativu odradila briseve... 

Izmenjeno od strane missN
Izmena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mnadjo ja i dalje imam one bolove iz prepone kroz nogu, o kojima sam pisala na pocetku trudnoce, samo sto su sada blazi i redje se javljaju. nadam se da su od ciste zutog tela(videla mi dr na uz za dabl test), a ne od neceg drugog, jer ne znam na sta bih sumnjala i sta da ispitujem. nisam mogla da se krecem, ni korak da napravim koliko su bili jaki u prvom trimestru, tek pre par nedelja su oslabili i proredili se.

Valjda ce skroz nestati, to ti i zelim :*

Ajd ja jos malo da vam se zalim, vidim da toga fali na ovoj temi :D Danas me je tako stislo u prodavnici, mislila sam da cu se srusiti...brzo na bus i kuci...izgleda da imam stomacni virus, ufff....msm, da prostite :D U par navrata me je i posle bas zaboleo stomak, valjda ce brzo proci, ne volem kad me boli...

svejedno voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sekreti tih boja su normalni,i meni se desavaju...kao i boluckanja kod naglih pokreta,doduse ja sam sva bila kao usporen snimak od pocetka...i hoce i creva da se bune jer se sve pomera,sabija,bebac se bori za prostor,mozda ce vas i zatvor strefiti,i to je opet faza(od koje sam ja ludela!!) i tako...pritisak mi je jednom pao u prvom trimestru,uh ono je bilo odvratno samo sam propala,sreca pa bio M tu,samo sam mu skliznula iz ruku na kolena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, jesi li radila ogtt? Jesi li se malo oraspolozila? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, jesi li radila ogtt? Jesi li se malo oraspolozila? 

jesam,nije bilo strasno,ja mislila sad cu da se smorim,kad ono samo sto sam cekala,ali dobro...bitno je da su rezultati dobri..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jesam,nije bilo strasno,ja mislila sad cu da se smorim,kad ono samo sto sam cekala,ali dobro...bitno je da su rezultati dobri..

Koliko si ml glukoze pila? Ja stotku, umalo nisam pala oba puta, bas tesko podnela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko si ml glukoze pila? Ja stotku, umalo nisam pala oba puta, bas tesko podnela.

75 ml,ali samo jednom,a vidim da su tako pile i druge trudnice kod nas u gradu..ja sam mislila da cu pijem dva pura,ali ona laborantkinja rece samo jednom.i nije uopste bila,bar meni,mnogo slatka :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel to mnooogo slatko? a u pm... ma svi mi pacijenti zdravstvenim radnicima ( 95% njih) dodjemo kao stvar na pokretnoj traci... cini mi se da automehanicar kolima prilazi sa vise ljubavi i ljubaznosti... ovde je malo mesto, nisu guzve nigde, al pojedincima ako dodjes u 7 ujutru i prekines ga u jutarnjoj kafi sa kolegama i trac partiji, bez obzira sto im je radno vreme pocelo, to je tako uvredjeno i besno... strasno...

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nijeeee ,bar meni...kao da pijes vodu sa secerom ono kad ti padne pritisak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel to mnooogo slatko? a u pm... ma svi mi pacijenti zdravstvenim radnicima ( 95% njih) dodjemo kao stvar na pokretnoj traci... cini mi se da automehanicar kolima prilazi sa vise ljubavi i ljubaznosti... ovde je malo mesto, nisu guzve nigde, al pojedincima ako dodjes u 7 ujutru i prekines ga u jutarnjoj kafi sa kolegama i trac partiji, bez obzira sto im je radno vreme pocelo, to je tako uvredjeno i besno... strasno...

samo ako je sve u redu sa bebcom,bas me briga za njih,da li ce a budu uvredjeni ili ne...ne mora da bude niko ljubazan prema meni,vec sam oguglala,samo hocu da budu strucni..

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanjce, sad sam primetila na pidzami da imam flekice kod bradavica, kao da je nesto po malo curilo, verovatno kada u toku noci pritisnem grudi kada lezim na stranu. Pogledala sam bruseve koje nosim u toku dana, na njima nema nista, verovatno zato sto ih ne pritiska nista. Jel to nornalno ovako rano? (20.nedelja)

I jos jedno pitanjce, jel vam krvare desni kada perete zube? Meni nekako sve vise i vise pocinju da krvare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

menibod petog meseca tako,kolostrum je to. Samo ne masiraj grudi i ne pritiskaj jer to ume da izaziva kontrakcije.

Kad je krenulo mene bilo strah da mi ne probije na vencanju na haljinu haha.

I iskreno cesce se nocu pojavljivalo,da li od tezine grudi ili ih ja pritisnem rukom da spavam. Nekad je na obe nekad samp na jednoj strani. Sve u svemu normalna stvar. Hormoni rade svoje. I nije rano ja mislim . Znam zenice kojima je u 18 nedelji tako krenulo. Nista ne brini ,to je divna stvar. Sprema tvoje telo obrok za mrvicu kad se rodi!

Ana87 i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanjce, sad sam primetila na pidzami da imam flekice kod bradavica, kao da je nesto po malo curilo, verovatno kada u toku noci pritisnem grudi kada lezim na stranu. Pogledala sam bruseve koje nosim u toku dana, na njima nema nista, verovatno zato sto ih ne pritiska nista. Jel to nornalno ovako rano? (20.nedelja)

I jos jedno pitanjce, jel vam krvare desni kada perete zube? Meni nekako sve vise i vise pocinju da krvare

Skroz normalno od 5.mes ;) sto kazu samo ne stiskaj sama. Sto budes bliza cilju sve ce cesce tufnica da bude :D znam da je meni majica pred porodjaj par dana bila sva u tufnama, zuckastim tufnama. :D

I sto se desni tice je tako sto odmices dalje mogu vise da krvare ali meni je taj problem resila Paradontax pasta. 

Ana87 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno i jedno i drugo!

Doduse, ja sa grudima nemam taj problem, ali sam izrod naopako pa kod mene sve nesto kako nije kod drugih :P

Zato desni razvaljuju od pocetka, krvare skoro svako pranje. U mom slucaju Lacalut pomaze vise nego paradontax. I da znas, ako ti se desi i po malo krvarenja iz nosa, i to je normalno. Meni ne curi krv, ali  cesto kada izduvam nos posle tusiranja ili umivanja, ima po malo krvi

MatroNadja, Ana87, missN i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

isto sto kaze Ragg,normalno je krvarenje desni,progesteron cini svohe...eto,preventive radi uzmi paradontax ili lacalut,meni malo smiruje paradontax...i da malo sukrvica iz nosa,nista strasno...a sto se tice tog curkanja iz grudi,ja to jos nisam primetila,valjda je to kod svakog drugacije...i da,svrbucka me koza na stomaku,ali nije strasno...rasteze se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj i mene Merima! Valjda necemo ispucati... grudi su mi vec baj-baj, ali one su se rastezale prilicno pred svaku menstruaciju, pa valjda koza vise ne moze da trpi. Ali hajde, njih i onako vidi samo muz :-) Samo sr nadam da mi stomak nece ispucati...

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene svrbucka i stomak i sike i samo mackanje smiri. Sad se mazem beby Nivea losionom a u prvoj trudnoci sam se celu trudnocu mazala kokosovom organskim uljem i nijednu striju nisam zaradila. Lepo mirise :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas smo skoro imale diskusiju u trecem t.da li valja ili ne mazati se kruznim pokretima po stomaku...neke clanice kazu da izaziva kontrakcije..nekima je dr.zabranio...vidim sve se mackate,doduse mene svrbucka ponekad,pa se ne mackam,aku covek vise nije pametan sta valja a sta ne..:-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se eto mazala celu proslu trudnocu ali to mackanje traje bas kratko i nikad nije izazvalo kobtrakcije. Mozda ne kod nekog ko ima problem sa tim ne znam :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.