Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Meni su oni u Gandijevoj odlicni!

Ogtt nisam radila ni ja, pomenuo mi dr na expertskom, ali ovaj u dz nije. Kasnije otisao na bolovanje, pa sam kontrolu pomerila, tek sada u sredu je, pitacu. Mada i meni secer ne prelazi 4, pa ne brinem mnogo zbog toga.

Miss i ja obozavam ng, uzivam da kitim jelku i dekorisem po stanu. Mogu pocitav dan da se bavim tim. Jos kad padne sneg... idila!

Merima, mene su zaklali sa platom, tako da ove godine nece biti poklona. Drzava mi nepriznaje varijabilni deo, tako da primam skoro 200 evra manje od proseka primanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jbt kako bre niste primile naknadu za trudnicko???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam saznala kad sam otisla na trudnicko da je gazdarica nesto smuljala i da mi je sredila zdravstveu ali nije me prijavila nemam pojma kako je to uspela. Znam samo da sam ostala bez trudnickog i na birou sam :) ljudi su gadov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam saznala kad sam otisla na trudnicko da je gazdarica nesto smuljala i da mi je sredila zdravstveu ali nije me prijavila nemam pojma kako je to uspela. Znam samo da sam ostala bez trudnickog i na birou sam :) ljudi su gadov

Strasno! Ne znam sta bih ti rekla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno jbt! jos to njih nista ne kosta, sve finansira drzava. Stoka!!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema veze. Teska je burzujka. Samo burme na njenoj svadbi su bile 3500 evra. Kad joj je dosla radnica nova umesto mene da radi... Gle cuda ukrala joj burmu i odmah prodala :') uvek sam govorila da ne moram prstom da mrdnem sve to neko odozgo gleda. Ja cu se snaci

merima, missN, Tangerine i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa eto,kad imas suntace u socijalnom....nije problem knjigovodja,ona zena radi i dostavlja doznake,problem su radnici u socijalnom koji su stalno u zaostatku sa svojim poslom...

ah,zene,to je minimum koliko sam zla videla,cula i dozivela....nista ne vredi nervirati se,jedino da odem dole i popalim ih sve,pa da niko ne dobije nista u Ar...seljacka posla,priuceni radnici,ispijanje sto i jedne kafe i efektivni rad-uradjena dva predmeta...dobro je sto uopste ista funkcionise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

btw od cega su bile kad su kostale 3500 evra,sunce ti...moje kupljene sa ljubavlju u N.Pazaru,obe 160 evra,zaljubila sam se u njih na prvi pogled,belo zlato.samo je bilo ono:to su te!! vencanica mi bila 250e.a sve je bilo onako kako sam htela,valjda imam snjuf za jeftino a lepo.

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Covece neki ljudi naprave celu svadbu za 3500 evra!!!

Mm i ja smo jeli falafel u Jordanu, odusevljeni smo. Ima ne Zelenom Vencu fast food sa tom hranom, pa i falafel, lep im je.

Samo bih na tu vasu listu dodala burek sa kackavaljem i sunkom iz Trpkovica... Mmmmm...

Ja se trudim da vodim racuna o ishrani, pre svega zbog bebe, a i zbog toga sto zelim da se cuvam i zbog mojih devojcica, odnosno unosim mnogo voca i povrca, pazim na imunitet, posto i dalje radim, puno se trosim, studenti kaslju na mene, a bas nemam luksuz da se razbolim. A brzo se zasitim, tako da ako uzmem nesto nezdravo, posle ne mogu nesto zdravije. Ako preteram sa slatkim to mi se odrazi i na sekret sad u trudnoci (inace ne), a poslednje sto mi treba je sad neka infekcija dole. Ako ne unesem dovoljno vode, vidim da mi je mokraca tamna, da mi se telo muci... Ako ne jedem dovoljno supica i corbica, onda ne idem u wc po 7 dana, i tako... :) Inace sa malim batom mi je stomak najosetljiviji, i najvise sam i gladna cini mi se. I stomak mi je najveci. :) Valjda treca trudnoca, i drugacije nosim decaka...

Merima nisam ni ja radila ogtt test, moja dr mi do sada nije trazila, secer je bio ok i to je to.

Inace ja se mnogo radujem praznicima i kicenju jelke i mesenju medenjaka i odlasku na ulicu otvorenog srca, pre svega zato se njih dve toliko raduju i prenose tu radost i na mene. Za rodjendan moje mladje cere (13.12.) kitimo jelku! :)

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro da nije do sad ostala bez ruke zbog 3500€... jbt sta radi to prstenje?? 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro da nije do sad ostala bez ruke zbog 3500€... jbt sta radi to prstenje??

savija sarme i mesi kolac za slavu :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Covece neki ljudi naprave celu svadbu za 3500 evra!!!

Mm i ja smo jeli falafel u Jordanu, odusevljeni smo. Ima ne Zelenom Vencu fast food sa tom hranom, pa i falafel, lep im je.

Samo bih na tu vasu listu dodala burek sa kackavaljem i sunkom iz Trpkovica... Mmmmm...

Ja se trudim da vodim racuna o ishrani, pre svega zbog bebe, a i zbog toga sto zelim da se cuvam i zbog mojih devojcica, odnosno unosim mnogo voca i povrca, pazim na imunitet, posto i dalje radim, puno se trosim, studenti kaslju na mene, a bas nemam luksuz da se razbolim. A brzo se zasitim, tako da ako uzmem nesto nezdravo, posle ne mogu nesto zdravije. Ako preteram sa slatkim to mi se odrazi i na sekret sad u trudnoci (inace ne), a poslednje sto mi treba je sad neka infekcija dole. Ako ne unesem dovoljno vode, vidim da mi je mokraca tamna, da mi se telo muci... Ako ne jedem dovoljno supica i corbica, onda ne idem u wc po 7 dana, i tako... :) Inace sa malim batom mi je stomak najosetljiviji, i najvise sam i gladna cini mi se. I stomak mi je najveci. :) Valjda treca trudnoca, i drugacije nosim decaka...

Merima nisam ni ja radila ogtt test, moja dr mi do sada nije trazila, secer je bio ok i to je to.

Inace ja se mnogo radujem praznicima i kicenju jelke i mesenju medenjaka i odlasku na ulicu otvorenog srca, pre svega zato se njih dve toliko raduju i prenose tu radost i na mene. Za rodjendan moje mladje cere (13.12.) kitimo jelku! :)

kod nas u dz svi doktori dave sa tim ogtt...a corbe dobro je da volim,inace sto ti kazes,bilo bi mi katastrofa sa zatvorom..sta znam,ne jedem mnogo,ali sta pojedem trudim se da bude zdravo i hranljivo....dobro,nekad pozelim nesto slatko,ali sve nekako,samo od sebe u granicama normale...e sad videcemo sta ce da bude sa secerom u ponedeljak...do sad je bio super,sad videcemo

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto se tice ishrane,Ehi svidja mi se sto ishranom dajes primer deci kako da se zdravo hrane...kad smo mi bili mali bilo je "cuti i jedi to",nema veze sto roditelji nisu jeli ili nisu stizali ili su onako s' nogu i tako :-D ja sam uvek za da dete radi ono sto vidi...dete prica ono sto cuje... da je sopstveno ponasanje najbolji ucitelj deci

Cintia i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, velika je razlika u hrani iz vremena kada smo mi bile male i u ovoj koju jedemo sada. Ne treba bas preterivati (ako nije nuzno) ali treba imati neke zdrave navike i dati primer deci. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno, velika je razlika u hrani iz vremena kada smo mi bile male i u ovoj koju jedemo sada. Ne treba bas preterivati (ako nije nuzno) ali treba imati neke zdrave navike i dati primer deci. 

jedino sto kao mala nisam volela,a ne volim bogami ni dan danas,je krem corba..a kod mene je bila na repertoaru svake subote...nikad mi nije bilo jasno sto je keva zapinjala da bas to bude subotom..u svakom sl,mislila sam na to kako su me terali da jedem a sami bas nisu toliko pazili na ishranu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rag kad ti bese prelazis u treci t? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od ponedeljka :baby:

Prijavila sam se i za skolicu za trudnice, jedva cekammmmm!

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da je to do ras el hanut. Kojeg ovde nema a nikad ne mpze da bude kap njihov i da probas da ga napravis. Ja sam ga dobijala direktno iz Izraela. Maltene u supu sam ga stavljala.

Verovatno možeš da narucis ras el hanut preko neta. Ni ovde ga nema, ali ja sam ga naručila i stigao na kućnu adresu :).

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, šećer ujutro nema veze sa ogtt. Možete da imate potpuno ok šećer kada vadite nomalno krv, a da ogtt ne bude u redu. Ovo govorim samo da ne biste mesale stvari, poenta je kako se razlaže šećer a ne koliki je posle 12 sati. 

Svejedno, hvala na receptima :). Moram da probam.

svejedno, missN, Melissa i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro da nije do sad ostala bez ruke zbog 3500€... jbt sta radi to prstenje?? 

prst debelo i siroko ne znam koliko sa dijamantima. Seljanka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boze... a nije mogla 1 mesec doprinosa uplatiti... nemam reci

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaaam da ima u Bgdu i falafel i dobar humus da se kupe, kad god dolazim za Bgd ja svratim da se malo podsetim na bliski istok :) 

@svejedno hvala za recepte, probacu ovih dana pa javljam kako je ispalo :)

Neko je pomenuo Novu Godinu i kicenje, meni je to najlepsi period u godiniii... i dalje sam kao malo dete, jelku obavezno kitim (do plafona je visoka), uvek kupim neki novi ukras da joj dodam, poklone ja i muz kupujemo jedan za drugog u tajnosti, stavimo ispod pa 1.januara otvaramo :) kucu i dvoriste isto  ukrasim maksimalno, prosle god sam silne pare dala na ona creva za dvoriste posto imam dve jelke koje su vislje od kuce, pa uhvatim muza da zabaci creva sto vislje nekom mocugom a pri tom se popne na merdevine na terasi, kaze jedan dan ce da izgubi glavu kiteci dvoriste zbog mene :D

missN, Ehinacea, svejedno i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja obozavam one carapice za poklone :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.