Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja i dalje imam te kontrakcije, valjda su pripremne posto nisu bolne, uglavnom ih imam popodne, posle rucka, budu sat -dva nekoliko, u razlicitim intervalima, nekad i u istim, npr.na 20ak minuta ili pola sata 3 pa 4.bude ili kasnije ili ranije, a nocas sam ih takodje osecala, i kad god bih ustala da idem u wc osetila sam po jednu. Sad nesto vise nisam ni sigurna dal tripujem ili pogresno procenim da to nisu kontrakcije vec se samo bebe namestaju :huh: u svakom slucaju idem sutra na pregled

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam ove vase postove o grlicu, meni do sada niko nije gledao grlic, sutra cu na pregledu najzad da cujem nesto i o njemu, nadam se :) reeeetki su doktori koji se posvete svakoj trudnici detaljno, mi smo za njih postale kao na traci, legnes, izmeri bebu od glave do dupeta, zapise otkucaje srca, tu i tamo jos po neku meru ako zapise sa UZ i super, idi kuci... i kad pitas nesto odgovor je onako usput, da te otkaci, niko da se seti neki savet da da sam kad vidi da ti je prva trudnoca... ako ti potrazis sama neku dodatnu analizu mozda i dobijes uput, a mozda i kaze "ma nema potrebe"... meni jos ni vaginalni bris niko nije uzeo a 20.sam nedelja, kaze dr tek na sledecem pregledu (u 23.)... 

pa ja mislim da ne rade vaginalne tako rano...meni je rekla tek u osmom,ja sam joj danas pomenula grlic,rekla je da nece da cacka dole,da nije pobornik toga,nego ce sve obaviti u osmom...samo u slucaju ne daj Boze bolova ili cega drugog da dodjem da se gledamo...tako da Ana,ako te nista ne smeta,uzivaj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, da teret ću smeti tamo oko Nove Godine, tako je rekao dr. Iskreno jedva čekam da podignem ovaj moj teret od 20 kg i da ga malo nosam i bacakam :D

merima, missN i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki hvala, obavezno cu obratiti paznju na to. 

Sto se tice grlica, meni su uvek merili ultrazvucno. Znam da mi je dr. nekada kada sam pitala za briseve rekao da je bolje nista ne dirati do 20. Ili 23. Nedelje, nisam sad sigurna, jer se valjda, ako sam dobro razumela, tada formira i zatvara u potpunosti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se, na primer, super oporavila posle carskog. Problematičan je bio onaj prvi momenat kad sam morala da ustanem i prosetam dva koraka, ja rekla ne mogu, hahaha. Inače, nakon šest dana (jer sam 5 dana bila u bolnici) sam već išla u šetnje i sve super funkcionisalo. Jesam osećala zatezanje, ali bila sam sečena pobogu, nisam ni očekivala da cu odmah u teretanu na trbusnjake. Nijednom nisam popila lek protiv bolova, nije mi bio potreban. E sad, ja sam imala carski sa epiduralom, ovde se rana hefta i skida se to zaheftano nakon 9 dana koliko se sećam. Odmah sutradan se možemo kupati, samo je bitno da se rana dobro osuši peškirom.

Znam žene koje nisu mogle da sede više od mesec dana nakon epiziotomije, kao i one koje su se iscepale iznutra pa 15 dana ni sedeti, ni ležati, ni hodati. Moja sestra je imala loše iskustvo sa carskim rezom, nju je to ubijalo od bolova npr. Imam jednu poznanicu koja se porodila prirodno sa drugim detetom za sat ipo otkad je došla u bolnicu bez sečenja i sve super. 

I ja mislim da je oporavak kod  prirodnog porodjaja brži, ali onda kad sve krene kako treba. U suprotnom, sve zavisi.

 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf pa kad posle carskog mozes videti bebu.Do sad sam imala 3 operacije sa totalnom anestezijom i ceo dan mi je trebalo da dodjem sebi. Bas bih volela da odmah mog svrcu drzim i mazuljam. 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Višegradskoj u BG sutradan vidiš bebu, ja sam posle dva dana jer su me držali još jedan dan na intenzivnoj zbog sumnje na trombozu. U subotu u 2:35 i 2:36 su stigle devojke, a ja sam ih videla u ponedeljak oko podne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Kikiriki. Ako ti ikad zatreba savet menadzera bez iskustva tu sam :lol: a drzim i casove matematike i engleskog deci btw tako da za vas devojke za dz, da se nekako oduzim ^_^

Kikiriki, merima i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hihihi ne treba meni matematika i engleski, kakva si u čuvanju dece :D a primam i u gotovim jelima :D 

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa decom sam super, razumemo se i slazemo, uglavnom me gledaju kao drugaricu tako da stojim na raspolaganju a umem ponesto i da skuvam... samo prozore ne volim da brisem :lol:

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za gibanicu sam tata mata :lol: i sarme savijam ahaaa

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf pa kad posle carskog mozes videti bebu.Do sad sam imala 3 operacije sa totalnom anestezijom i ceo dan mi je trebalo da dodjem sebi. Bas bih volela da odmah mog svrcu drzim i mazuljam. 

Ukoliko ides na carski rez uz spinalnu anesteziju, bebu vidis odmah :) za razliku od totalne anestezije. Koliko cujem, kod nas u NS jako forsiraju spinalnu. Bolje za porodilju, bas zbog toga sto nisi toliko osamucena kao od totalne, a bolje i za bebu.

 

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukoliko ides na carski rez uz spinalnu anesteziju, bebu vidis odmah :) za razliku od totalne anestezije. Koliko cujem, kod nas u NS jako forsiraju spinalnu. Bolje za porodilju, bas zbog toga sto nisi toliko osamucena kao od totalne, a bolje i za bebu.

 

ne smem spinalnu zbog kicme... a jbg....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ooo, nisam znala... steta... ja se nadam spinalnoj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ti ces CR? Pa jesi li pricala sa doktorom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutrooo :) ja sam od pola 7 vec izbuljila oci, verovatno zbog vecerasnjeg pregleda, mnogo sam nestrpljiva :) treba danas nekako ubiti dan, a da ne razmisljam samo o tome... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci, srecno na pregledu, sigurna sam da ce sve biti ok!

Citam sad da u trudnoci ne treba NIKAKO koristiti kreme za lice sa retinolom, a ja sam bas pre par meseci pocela da koristim kremu koja ga sadrzi i pre 2 dana sam kupila novu kutiju. Da li neko zna nesto o tome i da li je to bas tako strasno i bitno? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nemam pojma,iskreno,ja nikad nisam nacisto sta sme sta ne sme,pa se trudim da kozmetiku svedem na minimum...imacu vremena posle da se mackam...mada mi je malo blesavo,jer nema tu dodira sa krvi niti ti to jedes....ajd mi posalji link gde si to procitala,sad me zainteresovalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To za kreme sam i ja negde citala, ali se nisam udubljivala...

U utorak idem na uz, ne mogu da docekam. Zanima me koliko smo porasli i u kom je polozaju. Sve imam utisak da je veci deo dana u lezecem, tj. da lezi poprecno, uziva i sutira me. :) Sve se nadam da ce se kada dodje vreme lepo okrenuti glavicom na dole.

Juce me je mm presao, dobio je na poklon milku od 300g sa celim lesnicima i doneo je kuci. Inace zaista izbegavam slatko, ali kad sam je videla, skroz sam posrnula i smazala tri stangle. :P

Ragdoll85 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima dosta tekstova, evo neki linkovi

http://www.protivbora.com/protivbora_detaljno.asp?page=459

http://www.cuvarkuca.hr/preporuka/kozmetika-koju-treba-izbjegavati-tijekom-trudnoce-vitamin-a-i-derivati/

Ja se genralno ne mackam preterano, neam naviku. Volim da sa nasminkana, ali ono osovno - tonirana krema, mao rumenila i maskara. Od kako sa na bolovnju ni to. Jedn obicna krema i za ujutro i za uvce, mleko za telo kada nog pocnu da me svrbe koliko suse isusile :) Naravno, izuzimam stret kojim se sad mackam redovno. Sad ispade da je bas ta obicna krema navece zlo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja dusa karlicno. Nasla sam negde neke "vezbice" kako da utices na bebu da se okrene, pa se sad svako malo spustim na sve cetiri i klatim kao idiot :lol: znam da jos ima vremena da se okrene, ali racunam da joj je sad lakse dok jo ima prostora.

Slatko i ja izbegavam i ne drzim u kuci jer onda nikakone mogu da odolim. A ovih dana bila na nekim rodjendanima i svuda neke lepe tortice, mmmm. Preterah pa sad post!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ragdoll ja sam sa starijom cerom sve probala. I vezbice i cuda, ali nije htela da se okrene, pa to ti je. :) Ovaj dr kod koga sam sad radila expertski mi je rekao da je vazno piti 2l vode dnevno, kako bi beba imala prostora da se okrene kako treba. Ne znam da li je to tacno... Ima jos vremena, nekada se oni nameste par dana pred porodjaj ili na sam dan porodjaja, ali za mene vazi ona poslovica koga zmija ujede taj se i gustera boji. :)

Ragdoll85, merima i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anci, srecno na pregledu, sigurna sam da ce sve biti ok!

Citam sad da u trudnoci ne treba NIKAKO koristiti kreme za lice sa retinolom, a ja sam bas pre par meseci pocela da koristim kremu koja ga sadrzi i pre 2 dana sam kupila novu kutiju. Da li neko zna nesto o tome i da li je to bas tako strasno i bitno? 

procitala....a boze moj,covek nije pametan...nista,ti batali,mada mislim da nista ne moze da bude...ja imam prirodno masnu kozu,pa ni ne koristim kremu,da budem iskrena...jedino sto koristim(a i to sad kad ne idem nigde ni ne koristim) su olovka za oci,maskara i ruz.puder nemam i nikad mi i nije bio potreban...e svasta cu jos procitati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To za kreme sam i ja negde citala, ali se nisam udubljivala...

U utorak idem na uz, ne mogu da docekam. Zanima me koliko smo porasli i u kom je polozaju. Sve imam utisak da je veci deo dana u lezecem, tj. da lezi poprecno, uziva i sutira me. :) Sve se nadam da ce se kada dodje vreme lepo okrenuti glavicom na dole.

Juce me je mm presao, dobio je na poklon milku od 300g sa celim lesnicima i doneo je kuci. Inace zaista izbegavam slatko, ali kad sam je videla, skroz sam posrnula i smazala tri stangle. :P

a meni se spakovala desno od pupka,noge gore a glavica dole...tako je vecinu vremena,mada je nekad osetim i da se isteze pa me sutira na oba boka istovremeno :-D

Ehinacea, missN i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ragdoll ja sam sa starijom cerom sve probala. I vezbice i cuda, ali nije htela da se okrene, pa to ti je. :) Ovaj dr kod koga sam sad radila expertski mi je rekao da je vazno piti 2l vode dnevno, kako bi beba imala prostora da se okrene kako treba. Ne znam da li je to tacno... Ima jos vremena, nekada se oni nameste par dana pred porodjaj ili na sam dan porodjaja, ali za mene vazi ona poslovica koga zmija ujede taj se i gustera boji. :)

Vodu pijem kao vo, od uvek. Ako je do toga ovo moje ima citav olimpijski bazen :lol:

Ehinacea, missN i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.