Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

nisam znala to za sedenje... ja tek usla u sesti. I meni su rekli na pocetku da je bebac nisko i posteljica. Pa posle podiglo se malo i to je to... 

pitah i za stezanje stomaka, al meni se ne stegne ceo nego velicine breskve, pesnice. Kaze mi to su kontrakcije... 

ja opet sad citam na netu kontrakcije su valjda kad se ceo stomal stegne?

ja mislim da moze da bude blaza kontrakcijica kad se deo stomaka stegne,cini mi se da je to pominjala jedna od "velikih" trudnica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lezim svakako, od pocetka septembra, pa lezacu i sad... al sta bi bilo da nema ovog foruma??? Jel treba jedne drugima da pricamo sta i kako i sto onda idemo u dz? Kako je krenulo neka od vas ce me i poroditi... :lol:

I to CR!!! 

 

Cintia, merima, Ragdoll85 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ragdoll da nismo u nekom srodstvu pa nam bebe povukle isti gen namcorisanja :lol:

Ragdoll85 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lezim svakako, od pocetka septembra, pa lezacu i sad... al sta bi bilo da nema ovog foruma??? Jel treba jedne drugima da pricamo sta i kako i sto onda idemo u dz? Kako je krenulo neka od vas ce me i poroditi... :lol:

I to CR!!! 

 

hahahaahahahah jbg takvo vreme doslo...ja se tesim time,bolje da znam nego da ne znam,i drago mi je sto mi je kuma rekla za ovaj forum i svima bih ga preporucila,neverovatno koliko znaci necije iskustvo!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

No koment. I ti si joj posao valjda?!

 

meni je razmeksao grlic u sedmom. I receno mi ke da utrogestan nije toliko delotvoran kao lezanje.NE SEDENJE nego lezanje. Da ne bi bilo pritiska na grlic ali ja nisko nosim pa pretpostavljam da to ima nekakve veze. Nije mi jasno sto kljukaju tim progesteronom kao bombonama. Pila sam . ujutru a uvece vaginalno.

kad vec pomenu utrogestan,ja bas pitah sad doktorku,ona kaze do kraja osmog cu piti,pa ce iskljuciti...eto,sta da se radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sedenje je najgore, jer se tako stvara najveći pritisak na grlić. Sedenje ne smeš nikako. Polusedenje takođe. Smeš na kratko (npr. kad jedeš) da sediš na boku, onako na stranu.

Ako hoćeš da se utrogestan rastvori a da ne ispadne prerano, neposredno pre stavljanja, stavi vaginaletu pod mlaz vode.

Kontrakcija je kad se stegne materica, a ne ceo stomak. U devetom je to skoro ceo stomak, za sad to je kao neka lopta koja se završava malo iznad pupka.

Melisa-megi, merima i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miss, ti bese iz Nisa? Mislim da muz vuce neke juznjacke gene po ocevom ocu, okolina Dimitrovgrada :lol:

Joj, da nije foruma, ja bih prsla. Ovako lakse. A ako bude CR, nemoj da se plasis. Iz iskustva mojih prijateljica mnogo bolje su prosle i brze se oporavile one koje su radjale na carski.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,ovo "javljanje" iskusnijih,smo mi na faxu zvali "silazak polubogova medj' smrtnike":D:D kakve su cure,Kiki?Jel slusaju mamu?Zeno,hvala ti za svaki savet :)))   jao,al' ispade da se slihtam :D

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miss, ti bese iz Nisa? Mislim da muz vuce neke juznjacke gene po ocevom ocu, okolina Dimitrovgrada :lol:

Joj, da nije foruma, ja bih prsla. Ovako lakse. A ako bude CR, nemoj da se plasis. Iz iskustva mojih prijateljica mnogo bolje su prosle i brze se oporavile one koje su radjale na carski.

ja mislim da su Vuci i Ana iz Nisa...odakle si Ragg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se stegne deo ispod pupka, levo ili desno... nema bolova, samo taj neki cudan osecaj traje par sekundi, obicno kad ustanem ili se okrenem na ledja, i bude ih 6-7 u toku dana.

Cudi me da mi nista vise ne rece ni da li je grlic zatvoren, skracen.... luda kuca... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki za preCednika! :lol::lol::lol:

Ipak, tuzno je to sto moramo preko foruma prijupljati informacije koje bi doktori trebali da nam daju...

merima, missN i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miss, koliko znam, najbolje da lezis. Polako, izdrzaces. Za kontrakcije sam i ja mislila da su to sto ti opisujes ali su me ispravili, kao kod kontrakcija se stegne citav stomak, a to se samo beba namestila tako. Bar mi tako rekose dr i babica... Videces kako bude rastao. Moja bebica najvise voli da se smesti na levu stranu, u visini pupka i cesto mi se citav stomak tu nabije. Kako ona raste, primecujem kako budza postaje sve veca:wub: Sto se tice pmeranja i dalje ne *ebe zivu silu kada se njoj ne mice, a kada dodje zuta minuta ubi me po citav dan. Izgleda da im je oboma karakter takav.

Za komentar tvoje dr zaista nemam sta da kazem.

Merima, ja sad isla da kupim neki bade mantil u koji mogu da spakujem tibu :) Nekad mi jd kupovina bila uzivanje, a sad muka ziva, pala sam s nogu...

Haha i meni. Meno se sad ni ne ide.

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da su Vuci i Ana iz Nisa...odakle si Ragg?

Onda sam ja nesto pomesala... Bila sam ubedjena da je Miss iz Nisa. Ja sam sa svih stana, vecinski iz Bg :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miss, ti bese iz Nisa? Mislim da muz vuce neke juznjacke gene po ocevom ocu, okolina Dimitrovgrada :lol:

Joj, da nije foruma, ja bih prsla. Ovako lakse. A ako bude CR, nemoj da se plasis. Iz iskustva mojih prijateljica mnogo bolje su prosle i brze se oporavile one koje su radjale na carski.

jok ja iz sumadije, pa otisla u vlaski kraj

... al tata mi je sa juga tako da to je ta zica!!!!!

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz mog iskustva bogami nije brzi oporavak, drugi porodjaj bez epiziotomije posle dva sata sam normalno ustala istusirala se sela na krevet a mogu da zamislim zene posle carskog. Prvi put su me secnuli malo samo sam ustajala sa strane i nisam mogla da sedim jedno vreme ali verujem daleko lakse nego kad seku slojeve misica na stomaku. Kad mora carski mora oporavicemo se svakako ali cisto sumnjam da je laksi oporavak nakon ozbiljne operacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jok ja iz sumadije, pa otisla u vlaski kraj

... al tata mi je sa juga tako da to je ta zica!!!!!

a ne,ne,vi ste levo od sumadije,a mi smo centrasi :P:P:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz mog iskustva bogami nije brzi oporavak, drugi porodjaj bez epiziotomije posle dva sata sam normalno ustala istusirala se sela na krevet a mogu da zamislim zene posle carskog. Prvi put su me secnuli malo samo sam ustajala sa strane i nisam mogla da sedim jedno vreme ali verujem daleko lakse nego kad seku slojeve misica na stomaku. Kad mora carski mora oporavicemo se svakako ali cisto sumnjam da je laksi oporavak nakon ozbiljne operacije.

ma Zoe,zavisi od zene do zene...jeste,mahom kod zena je duzi oporavak posle carskog,ali ja znam jednu koja je pet dana posle carskog setala sve u 16....eto,nema pravila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lakši je oporavak posle prirodnog porođaja. Evo, ja sam prošla oba. Epiziotomija boli, ali to ne može da se uporedi sa 15cm smajlijem u dnu stomaka... Šetala je 5 DANA posle carskog (i ja sam...na podoje u Višegradsku...) a posle čak i užasno teškog prirodnog porođaja možeš,da šetaš već posle dva sata (do wc-a doduše) ali opet...

Pa sve informacije koje ja ovde delim su meni došle od mog lekara. Jako je bitno da imate dobrog i posvećenog lekara, ali na žalost nisu svi takvi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jbg kad CR mora onda mora, ja sam pre bila za prirodni, al i u visegradskoj mi rece doktor da je njegov savet CR da ne rizikujemo stanje kicme prilikom napona... al u decembru svakako idem i kod ortopeda po misljenje

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da je i to, kao i sve, individualno. Prijateljica je imala 2 epiziozomije, posle prve nije mogla da funkcionise skoro 40 dana, posle druge oko 20 dana. Moze do wc-a i lezeci polozaj i to je sve. Jako lose je zarastala. Kuma se porodila na carski i setkala po bolnici kao da nista nije bilo... verovatno ima i udela u tome ko ih je poradjao i kako.

Ja sam vec spremna na sve, beba je citavu trudnocu okrenuta karlicno, da li ce se predomisliti do kraja ili ne, ko zna...

Kikiriki i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki kako si se ti oporavila? Koliko dana traje oporavak? Kad smes da podignes teret, skidanje konaca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ne,ne,vi ste levo od sumadije,a mi smo centrasi :P:P:P

da mi vucemo na zapad... sa ovcara i kablara.... :lol:

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da je sve individualno ali reci da je brzi oporavak je po meni zavaravanje. Kao sto nema garancije da ce prirodni proci skolski nema garancije da ce carski biti traumatican i bolan. Poroditi se sve moramo a kako to niko ne zna uglavnom kada dodje do toga ne mislis uopste samo vreme ide spontano, ja na osnovu dva mogu reci da cim beba izadje prestaju svi bolovi u momentu i to je takav osecaj jednostavno neopisivo ja se secam jos uvek svakog momenta i kad su bebu stavili meni na grudi ma zaista videcete nesto najlepse.

merima, MatroNadja, missN i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam ove vase postove o grlicu, meni do sada niko nije gledao grlic, sutra cu na pregledu najzad da cujem nesto i o njemu, nadam se :) reeeetki su doktori koji se posvete svakoj trudnici detaljno, mi smo za njih postale kao na traci, legnes, izmeri bebu od glave do dupeta, zapise otkucaje srca, tu i tamo jos po neku meru ako zapise sa UZ i super, idi kuci... i kad pitas nesto odgovor je onako usput, da te otkaci, niko da se seti neki savet da da sam kad vidi da ti je prva trudnoca... ako ti potrazis sama neku dodatnu analizu mozda i dobijes uput, a mozda i kaze "ma nema potrebe"... meni jos ni vaginalni bris niko nije uzeo a 20.sam nedelja, kaze dr tek na sledecem pregledu (u 23.)... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ragadoll, obavezno da ti u porodilištu provere kukove bebi. Moja drugarica je nosila malu karlično, a beba je bila teška i iščašila je sebi kukove jer je praktično bila u sedećem položaju. Pošto su to odmah otkrili nosila je pavlikove remenčiće tri meseca, mislim da je još tri bila na širokom povoju i kukići su se razvili lepo sad dete ima dve godine i ništa joj ne fali. Što se kasnije to otkrije, to je duži oporavak...

Pa, evo sad je prošlo 17 dana i sad sam već ok. Još rana zateže, ali ustajem, kijam, penjem se uz stepenice. Kad šetam, osećam da sam još sveža ali već je podnošljivo. No nisam ja neki reper, ja sam uvek bila smotana za te stvari. Reproduktivni organi mi nisu jača strana, ali dobro...hvala Bogu odradili su svoje, sad samo da ostanu zdravi i ja ću biti zadovoljna. 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.