Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

I jel ima neka od vas problem sa osecajem tezine u nogama ,blagi grcevi?Molim odgovor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jel ima neka od vas problem sa osecajem tezine u nogama ,blagi grcevi?Molim odgovor...

Ja nemam, a kažu da grčeve izaziva manjak magnezijuma... čini mi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I jel ima neka od vas problem sa osecajem tezine u nogama ,blagi grcevi?Molim odgovor...

Imam ja :) Ali nije bas strasno. Recimo - sinoc su me citavu noc hvatali grcevi u stopalima. Ako sam duze na nogama - pocnu da me bole. Ugojila sam se do sada 8 kg, tako da nije ni cudo :lol:

Ma to je sve normalno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se prebacim i ja u drugi trimestar! :)

Hajd, kad se sve zalite-da se pozalim i ja :D -vec par dana me boli desni kuk, tacnije, cela desna strana-svaka koscica :( Ali jutros je to bilo strasno. Savila sam se da operem zube i onda nisam mogla da se uspravim koliko me je bolela cela desna strana. Nekako sam se uz bolove dogegala do vrata i onda me je mm preneo na krevet. Rasplakala sam se koliko sam bila nemocna u tom trenutku.

Onda je lagano popustao bol i uspela sam da hodam. Bolucka i sad-ali bar mogu da se krecem. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cicana jas koga bev trudna vo Elena prvpat ja osetiv vo cetrvrti mesec a ova vo treti i site sto gi prasuvav mi kazaa deka vtororotkite porano gi osekaat bebinjata i navistina jas sum sigurna deka bese bebeto znam sto se gasovi a sto prevrtuvanje inace i mene mi kazaa deka bebeto e pogolemko od nedelite deka super si napreduva pozdravce

Ana bas mi e zal sto imas bolki se nadevam deka ke pominat brzo pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Masiraj muža da te masira ;)

Jedino da ga pozajmim iz Nemacke na 15 minuta da dodje ;)

Ivana84 nemoj da koristiš onaj masažer ;)

Nisam ga vise koristila,mada pitacu doktoricu danas ,idem na UZ jedva cekam da vidim malca :D

Mene vec danima muci nesanica,probudim se u gluvo doba noci i tako satima zjapim u plafon :angry: Preko dana nemam naviku da spavam uopste...Sad mogu da pevam"Kao da sam drigiran,kao programiran...lalalalalalla" <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas krenem na UZ sva sretna i na pola puta skontam da je 02.11. i da imam zakazano za sutra... Sta je sa mozgom?! :lol::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

lele ivana84 bash me nasmea :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas bila na UZ! Bebica je ok, napreduje i jos uvek ne znaju sa sigurnoscu pol jer mali vrtljivko uvek namesti nozice tako da se ne vidi :D Samo me muci... ali, cini se dr da je devojcica.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U tom periodu sam i ja imala bolove i to isto u desnom kuku, baš sam i pisala o tome na temi - prvi trimestar. Javilo se samo od sebe i isto tako i nestalo.

Ili se beba nezgodno namestila pa ti pritisnula neki krvni sud ili je nalegla na kuk. Kad se opet pomeri trebalo bi da prođe.

Dobro nam došla :wub:

Hvala na dobrodoslici Tanja. Nadam se da ce uskoro da prodje bol desne strane i da pocnem konacno da uzivam u trudnoci. Ne znam kako je vama ali meni se ova trudnoca POTPUNO razlikuje od prve. Sve je drugacije a ono sto je isto ili slicno-dogadja se u razlicitom mesecu trudnoce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros se probudih sa dve pesme u glavi.Jedna je "..vetrovi me lome,ja teram po svome...",a druga "..idi idi nesanice...." hehe moje himne izgleda :lol:

Elem,danas stvarno idem na UZ jedva cekam.

Kako ste danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros se probudih sa dve pesme u glavi.Jedna je "..vetrovi me lome,ja teram po svome...",a druga "..idi idi nesanice...." hehe moje himne izgleda :lol:

Elem,danas stvarno idem na UZ jedva cekam.

Kako ste danas?

:lol: :lol: :lol:

Dobro smo... mnogo lenčarim ovih dana tako da su svi bolovi u kičmi nestali... sad mi samo guza trne :lol: :lol:

Ja na uz idem tek 30.11.

Stigao mi dever juče iz Švice pa je doneo puno slatkiša za Akija... a on u vrtiću... evo upravo otvaram peti kinder bueno od jutros... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nista ne mogu da jedem i samo povracam,povracam,povracam.Izgleda cu opet morati na infuziju.Samo kad mm donese gotov rostilj od toga ne povracam. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kinder?Jel neko spomenuo kinder?Njam njam.... :D

Bila ja na susretu sa mojim cedom,doktrica je potvrdila da je decak.Sve je u redu-velik sam,nemiran i lep i imam 750g :lol:

Dala mi je da idem da proverim secer posto to nisam do sada i ako hocu na 3D da se vidi srce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja idem ujutru da se gledam sa svojim sinom :lol: Poceo je i da me udara pomalo :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas imala incident. Izlazim iz transfuzije (bila sam samo da se raspitam nesto) i nesto mi se zavrti, "izvrnem" nogu, i poletim niz stepenik, HVALA BOGU samo kleknem, i docekam se na ruke. U momentu sam se odsekla. Nakon toga mi je bilo ok, posle pola sata i vise udjem u gradski (jer mm nije bio u gradu), sednem i na pola puta mi se ponovo zavrti, uhvati me mucnina i preznojim se, istrcim na prvoj stanici da uhvatim vazduh i ne kolabiram!Uzas! Od sada nigde ne krecem sama. :( Verovatno je i to da mi je bilo kasnije lose kada sam u glavi preslozila sliku kako sam mogla da se pruzim po duzini ...pu, pu da i ne izgovaram...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olja da nisi možda bila gladna? Meni se slično desilo kad sam išla da vadim krv, nisam ništa jela a ni kafu popila.... samo što se to meni desilo u kolima, pa sam morala da stanem sa strane dok ne pojedem čokoladicu i dođem sebi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olja da nisi možda bila gladna? Meni se slično desilo kad sam išla da vadim krv, nisam ništa jela a ni kafu popila.... samo što se to meni desilo u kolima, pa sam morala da stanem sa strane dok ne pojedem čokoladicu i dođem sebi...

Nisam. Doruckujem uvek pre nego krenem negde (prvo frustuk, ondak na put) :) i jos sam posle toga pojela jedan Mars, reko' mozda mi je secer pao, medjutim eto nije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam. Doruckujem uvek pre nego krenem negde (prvo frustuk, ondak na put) :) i jos sam posle toga pojela jedan Mars, reko' mozda mi je secer pao, medjutim eto nije...

Onda samo pažljivo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas bila kod doktorice i opet mi je gledala rezultate dubl testa i kaze da mi je fb-hCG povecan i da prosli put kada je gledala rezultate nije dobro ~bacila pogled~ i sada me salje u Suboticu da radim genetiku. Uopste mi nije svejedno jer se ona tako postavila kao da je to to...dete ce mi se roditi sa daunovim sindromom i to je eto tako. Malo je reci da sam po.......! Prvo kaze da je sve ok, a sada mi gleda u nalaze od dr. Kozarov i kaze: eto,ona kaze da je sve ok, pa aj da joj verujemo, ali...i pocne da klima glavom i kaze mi: ajde malo zivni,sta si prebledela!

Ja stvarno ne znam sta vise da radim,ocajna sam. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas bila kod doktorice i opet mi je gledala rezultate dubl testa i kaze da mi je fb-hCG povecan i da prosli put kada je gledala rezultate nije dobro ~bacila pogled~ i sada me salje u Suboticu da radim genetiku. Uopste mi nije svejedno jer se ona tako postavila kao da je to to...dete ce mi se roditi sa daunovim sindromom i to je eto tako. Malo je reci da sam po.......! Prvo kaze da je sve ok, a sada mi gleda u nalaze od dr. Kozarov i kaze: eto,ona kaze da je sve ok, pa aj da joj verujemo, ali...i pocne da klima glavom i kaze mi: ajde malo zivni,sta si prebledela!

Ja stvarno ne znam sta vise da radim,ocajna sam. :(

Hey ja sam bila kod doktorice Kozarov u Novom Sadu na expertnom jer mi je nalaz dabl testa bio los, a moja doktorica mi u Somboru rekla da cemo pratiti plod, ja sva izbezumljena.Lepo odem u NS na expertni a moja beba zdrava i prava.A rizik mi bio 1:184...ne panici, ti testivi su 65% pouzdani, a i nisu ni priznati bas, to je mamipara.Odradis expertni, vidis bebicu, sve se premeri, ma milina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaa gledala sam se sa svojim sinom danas :lol: mis mali...natrcio mi se :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam ja ekspertni kod Kozarovke i sve je 2x merila, proveravala i rekla je da je beba zdrava i da se ne brinem. Sutradan sam uradila te markere,ali nisam nosila Kozarovki nalaze jer nisam iz NSa...Ona kaze da je sve ok, ova danas me istraumirala...ma vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uradila sam ja ekspertni kod Kozarovke i sve je 2x merila, proveravala i rekla je da je beba zdrava i da se ne brinem. Sutradan sam uradila te markere,ali nisam nosila Kozarovki nalaze jer nisam iz NSa...Ona kaze da je sve ok, ova danas me istraumirala...ma vise...

Markeri ti nisu sigurni,ti kompjuterski procenti da li ce i sta ce biti... dovoljno je da rastvori koje koriste za te markere nisu svezi i rezultat je odmah drugaciji...Kozarov ti je extra doktorica, i da nesto nije u redu

ne bi krila, otvoreno bi ti rekla, ne brini.Znam kako ti je, i ja sam se tako osecala, plakala sam od straha i muke.Expertni UZ ti je sigurica, jer da ima neka anomalija ili neki sindrom jasno bi se videlo.Znam puno slucajeva da su rezultati tih testova bili losi, bukvalno za abortus, a ono bebci nikad zdraviji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.