Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

samo polako i bez panike idi do svog lekara i kazi sta se desava...on ce da te pregleda i reci ce sta je...sve mu u tancine opisi..i javni nam :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, najbolje da odeš da te pogledaju, pa javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm idi ti bolje do doktora, i nemoj da cekas red nego objasni o cemu se radi i insistiraj da udjes preko reda... da se ne opterecujes sad i dodatno sa cekanjem... mozda cak i u klinicki na ginekologiju da odes, neka te pogleda dr da budes mirna.... ajde pa nam javi sta su ti rekli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm idi obavezno najbolje odmah u porodiliste ili klinicki ne znam iz kog mesta si, blizanci su jos je to mala trudnoca za tolike kontrakcije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma kakvo cekanje,odmah kazes sta se desava,i odmah te i primaju...i najbolje u bolnicu,tamo te odmah prime,bar je tako slucaj kod mene..nemoj cekati nista,knjizicu papire od trudnoce i pravac bolnica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čini mi se da je Kikiriki govorila da ako ih nema više od dve do tri na sat, onda nema problema. A ako su češće da bi ipak bilo pametno posetiti doktora, ali bez čekanja. Ne želim da stvaram tenziju, ali mislim da je ona tako govorila. Možda i nisam u pravu. 

jeste,ja sam to bogami upamtila kao Ocenas i uvek se time vodim.

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvala sam svog dr, reko mi da stavim utrogestan vaginalno i legnem na levi bok sat-dva, pa cemo videti. Hvala vam devojke! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvala sam svog dr, reko mi da stavim utrogestan vaginalno i legnem na levi bok sat-dva, pa cemo videti. Hvala vam devojke! 

da li pijes magnezijum?i on ublazava konteakcije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pijem, i onu vodu mivela, doduse po casu dnevno, dobro si me podsetila mogla bih malo vise da je pijem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj savet ti je ipak pravo u bolnicu, bolje da pogledaju i proprate stanje. Opusti se.... i da mg obavezno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zbog kontrakcija bila na tokolizi, a utrogestan sam isto vece jedan stavila jedan popila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ne znam, ja mislim ipak da poslusam dr, pa cu videti kakva je situacija kasnije, sad evo pratim, bile dve u razmaku od 40min, mada su bile i dve sumnjive u medjuvremenu ali nisam 100% sigurna da su u pitanju kontrakcije posto se bebe sve vreme javljaju i lupkaju, vrv i guze pa su mi svi ti osecaji nekako slicni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se bas sad desilo da se stvrdne stomak, ali ne ceo, na jednoj strani i velicine kajsije ostalo je mekano. 

Doktorka mi je rekla da nipisto ne mazim stomak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je to kontrakcija ili se mozda beba okrece, al ipak ona je jos majusna sutra ulazim u 23 nedelju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je to kontrakcija ili se mozda beba okrece, al ipak ona je jos majusna sutra ulazim u 23 nedelju...

To ti je beba nema veze sto je mala tako se namestila. Samo kad je ceo stomak tj.materica tvrd onda je kontrakcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj a ja tu mazila i pipkala i ono proslo... da li mozemo da ih povredimo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jok. Plodova voda ih stiti. U osmom mesecu mozes.da cackas stomak i ono da te tu pipne sutne bocne kao da ti odgovori ma tvoj dodir. Prelepo je

 

missN i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ko neko "tele" nista bre ne znam :lol:

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cekaj bre,je l' ti to mene z da ne smemo da dodirujemo stomak?!pa ponazim ga ne riljam po njemu,pobogu!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ko neko "tele" nista bre ne znam :lol:

missN zasto ti je rekla da ne mazis stomak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nema.mazenja stomaka jer ume da izazove kontrakcije ako se pretera. Kao kod menzisa srto se preporucuje da mazis stomak da se kontrakuje materica i lakse ocisti ovde suprotno. Naravno nije da ne smes da ga pipnes. Ali ne treba preterivati i non stop to raditi, zbog te logike da izaziva kontrakcije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa dobro niko i ne mazi non stop,tek ponekad kad se beba nabudzi...eh svasta,ja rekoh sta je sad....meni je recimo veci trip da lezim na onom boku gde se ona mrda ili budzi,nego da li da je dodirnem ili ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja kad je osetim da gura u krevet kao gurnem ruku ispod stomaka , satro nesto je pridrzavam. Haha budala

Ragdoll85, merima, missN i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

missN zasto ti je rekla da ne mazis stomak?

zbog kontrakcija onda kad sam ih imala pa sad imam tripove i kad se tusiram ;)

ja kad je osetim da gura u krevet kao gurnem ruku ispod stomaka , satro nesto je pridrzavam. Haha budala

hahaha tako i ja nesto pridrzavam stomak na boku....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je to za diranje i mazenje stomaka dr reko jos na samom pocetku, i kad se mazem kremom protiv strija da samo nanesem sloj bez utrljavanja i razmazivanja i da zrtvujem nekoliko majica koje ce visak da upiju. Ja ga bas i nisam doslovce slusala, al od sad bogami hocu!

Inace kontrakcije su prestale! Ne znam sta je ovo danas bilo, mada sam se dosta saginjala i "guzvala" stomak prethodnih par dana...

missN i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.