Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Jao Nadja to se i ja pitam, letos sa sestrom i njenim klincem mada on 3 god ima ali i dalje su tu faze,uspavljivanje,deranje bez veze i ja kazem mislim da ce biti sta nam je ovo trebalo :rolleyes:. Moji veliki polako ulazimo u pubertet i sad beba, kaze moja sestra jadna beba pored dvoje pubertetlija ja rekoh jadna ja, beba i pubertet ima samo da se obesim medj sunke. Kako se priblizava malo mi je frka treba sve organizovati moracemo svi uklapati rasporede sad jos uzivam i koliko jedva cekam da je uzmem i izljubim toliko zelim da uzivam u ovom periodu trudnoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@missN ja sam usla u 26-tu, tacnije 25+2. Tvoja trudnoca je manja, tako da nemas razloga za brigu, prema mom iskustvu. Izgleda da su nam bebe namcori koji su se uortacili da nas maltretiraju :lol:

missN i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ragdoll,super sto si ovo nasla!eto,da se malo opustite..a kako trudnoca odmice sve to sto sada prozivljavate ce vam biti kao macji kasalj naspram onog sto dolazi..ja sam sad 26+4,pa iako je to bilo pre samo dve-tri nedelje meni sad kao da je bilo pre sto godina.inace mi vreme jako sporo prolazi,svaki dan sam prozivela kao nedelju..

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao, dobro jutro :) mi danas asimptomaticni  :D bila sam kod drugarice na caju...njen sin ima godinu i po...prvo se ukakio pa ga je presvlacila...miomirisa na sve strane...onda je jeo pa se ispovracao po celom dnevnom boravku...a ja naravno odmah skocila da brisem tepih, da ne ostanu fleke...ko me terao...zamalo se nisam i ja olaksala po istom tom tepihu...i tako, provedoh jedno mirisljavo jutro...i zapitah se sta mi je ovo trebalo da kroz sve to ponovo sad prolazim-pelene, povracanja, bebece boljke, plac bez razloga, nocna budjenja itd...kad su mi deca vec dovoljno velika da bar tih muka vise nemamo...eh...

Evo moja treca ima 14 meseci i nisam se ni jednom pokajala :) Bili smo cak i u Americi sa njom :D Muz radi po ceo dan, ja po vasceli dan taksiram, za mesec dana se vracam na posao, ali uspevam cak i 3x nedeljno da treniram. I da kuvam svakog dana. I da se druzim :) I da forumasim :D A srce mi je puno, i ruke su mi pune ljubavi :) 

Cintia, Jecy, Ragdoll85 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Nadja to se i ja pitam, letos sa sestrom i njenim klincem mada on 3 god ima ali i dalje su tu faze,uspavljivanje,deranje bez veze i ja kazem mislim da ce biti sta nam je ovo trebalo :rolleyes:. Moji veliki polako ulazimo u pubertet i sad beba, kaze moja sestra jadna beba pored dvoje pubertetlija ja rekoh jadna ja, beba i pubertet ima samo da se obesim medj sunke. Kako se priblizava malo mi je frka treba sve organizovati moracemo svi uklapati rasporede sad jos uzivam i koliko jedva cekam da je uzmem i izljubim toliko zelim da uzivam u ovom periodu trudnoce.

Zoe, videces kako ce ti se stariji promeniti dolaskom bebe, moje su sazrele, povezale se, odgovornije su. Cak nam i ovaj predpubertet svima lakse pada :) 

MatroNadja i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam mislila da cu ovo ikad pomisliti, ali mozda se i na cetvrto odlucim :D Bice da su mi nesto metnuli u ovu kafu sto popih dok cekam dete :D 

bepce, MatroNadja, Jecy i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo je dobro, malo i umiri... ma namcori nevidjeni guzice im njihove male... joj ja imam osecaj kao da sam godinama trudna i bicu jos duuuugooo :D

 

Ragdoll85 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mene je neki dan obuzela neka tuga kada mi je palo na pamet da vise nikada ne bih bila trudna. . . Osećala sam kao od je dosao kraj nekog veoma važnog dela mene, moga bica , mog smisla postojanja . . . Mozda sam ušla u mrak , ali tako je. . . Ne znam, verovatno će se to promeniti, niti planiramo , a nit' ne treće dete . Vreme će , a i Viša Sila pokazati. . . 

Izmenjeno od strane Jecy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, ja za sad ne planiram drugo. Meni je trudnoca jako stresno stanje. S jedna strane sam presrecna i divno je, a sa druge strane mnogo brinem, cesto se nocu budim uplakana i ne mogu da spavam jer umislim da nesto nije u redu:( Nekad sam toliko u krizi da to nije normalno. Muz se jako brine za moje psihicko zdravlje, pokusava da mi se nadje, da razgovara samnom o svemu, ali kada me uhvate zute minute razum i sve racionalno gubi smisao.

Valjda sam malo zakasnila sa ovim prvim cekajuci da se poklopi ovo i ono (realno, nikada se ne poklopi), pa kada sam shvatila da je stigla trideseta, stiglo me i svasta nesto, a onda vidim da to pravljenje bebe i nije tako lako. Svaka menstruacija stres, iscekivanje sta ce biti...

Mnogo sam ja komplikovana za jednostavne stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Shvatam da trudnoća moze biti stresno stanje, ja sam takav tip da meni nije . . . Fizički mi je malo teže , al nista strašno . . . Trenutno me najvise opterećuju kg koje sam nabacila . Ragadoll bice sve ok, redovno odes na kontrole i to je to., nema sta da brines . Jednostavno je:D, ma salim se. . . , ali ne vredi ti unapred brinuti ni zbog čega. Čim smo se odlučile na roditeljstvo odlucili smo i rizikovati i biti spreman na sve. . . , ali pomoliš se Bogu i sa puno vere nadaš se najboljem . Videces, tek kada se rodi beba bice materijala za brigu , ali isto tako. . . Veruješ da će biti sve u najboljem redu i tako i bude . . . I ja sam kasnije počela ređati, sa 33 prvi put. . . Mislim da mi samo strpljenja i živaca za neke situacije manjka, nista više. . . :rolleyes:

Ragdoll85, missN, kaficica i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ragdoll, isto stanje i kod mene, psihicki mi ponekad bude tesko koliko brinem... nekad me hvata strah da odem na uz jer bih mogla cuti nesto lose... mm mi se uvek nadje, koliko moze i ume, a trudim se i da samu sebe umirim... i ja imam 32 godine, jednu bebu izgubila, sad sam napeta i brinem... al trudim se da oteram lose misli, i volela bih svim srcem da imam dvoje dece i dacu sve od sebe...

Ragdoll85 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecy, sasvim si u pravu i ja sam svesna toga, samo mi je tesko vodito se svim ti razumnim recima. A zanimljivo je da sam inace vrlo razumna, realna i smirena osoba, nikad nisam bila panicar. Mislim da sam tek sada shvatila opravdanost naziva "drugo stanje".

Miss, izgleda da smo nas dve najgori pacijenti ovde :) Veruje da je tebi jos teze opustiti se zbog loseg isustva koje si imala i neizmerno mi je zao zbog toga. Ipak, ides dalje i imas ljubav i podrsku i to je najvaznije, a imas i nas ostale ludace da se izjadas kada god to treba. Meni to mnogo znaci.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sve sto kazete-ziva istina! ja kao sto znate sam vec jadanjima dosadila svima,ali sta cu,davljenik se za slamku hvata..nista nisam znala,nista mi nije doktorka rekla(bogami je menjam,samo da izdrzim ovo,Boze zdravlja)..krivo mi je najvise sto uvek svi misle da je nama lako svi nas maze,paze,tetose...jeste to,ali majka kao majka,uvek na oprezu...da li ovo treba tako,da li je ovo za ovaj period normalno..koliko puta sam bila na ivici suza kad mi neko kaze da sam blesava sto toliko brinem..pa jbg,takva sam!!!jednostavno,ima nas raznih...uvek sam volela da pomazem ljudima i da ih saslusam,ako nista znam da im je lakse kad se izjadaju..da sam ja licno u pitanju,bolelo bi me uvo,trpela sam i umorna,i gladna,i u bolovima,ali ovo je nesto drugo...mnogo mi je drago sto se vas dve lepo slazete

missN i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene jos nije pocelo da hvata nista od onih simptoma u trudnoci tipa promene raspolozenja, plakanje bez razloga, dranje na muza, itd... mozda kasnije dodje, a mozda uspe da me  zaobidje baaar to ako sam vec sve simptome isprobala do sada :D  isto brinem previse da li je beba u redu, da li ja sve radim kako treba, da li joj nesto skodi itd. ali za sada je i to u granicama normale s obzirom da je prvo :)  

bepce i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, to je valjda taj materinski instinkt. Svasta nesto preguras u zivotu, ali ja odgovorno tvrdim da najveci strah koji sam ikada osetila je bio onaj kada se trudnoca zakomplikovala i kada sam se uplasila za dete. Jednostavno, ne moze da se meri ni sa cim. Mogu misliti sta me tek kasnije ceka :-) 

MatroNadja i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene jos nije pocelo da hvata nista od onih simptoma u trudnoci tipa promene raspolozenja, plakanje bez razloga, dranje na muza, itd... mozda kasnije dodje, a mozda uspe da me  zaobidje baaar to ako sam vec sve simptome isprobala do sada :D  isto brinem previse da li je beba u redu, da li ja sve radim kako treba, da li joj nesto skodi itd. ali za sada je i to u granicama normale s obzirom da je prvo :)  

Mm se je najvise plasio toga, godinama se spremao psihicki na moju trudnocu. Sad sam vec u 8.mesecu i nije bilo nikakvih ispada za sada, mm cesto zna da kaze pred drugim muskarcima da ni ne zna da sam trudna-da se pohvali! A sto se tice plakanja, te faze sam imala i pre, ne bez razloga, ali lako se rasplacem, sad jod dva puta lakse. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo imali samo taj jedan dan promene raspolozenja.   uglavnom me shvata i trudi se da sve sagleda sa logicke strane,sto mi mnogo znaci,da je i on panicar pa tacno bih flipnula...ovako uvek imam njega da me podigne kad psihicki potonem..i moju malu mrdalinu <3

juce sam isla da vidim kuminu bebitu,kao macka je,i kuma je nosi kao hlebce..rekoh,Boze daj mi snage da se ne plasim kad je uzmem u ruke,znam da su savitljive i gipke,ali kad nesto nikad pre nisi radio,uhvati me panika juce,nisam smela u ruke da je uzmem!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo zelimo zive i zdrave bebice... i bice tako...

A do termina skidam kapu svom suprugu... treba bre izdrzati me :D

 

Ana87, Ragdoll85, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel neko od vas stavlja  utrogestan vaginalno? Meni vec evo dva ujutru kad ustanem bukvalno ispadne, a stavljam ga pre spavanja.... puna sam "dole"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel neko od vas stavlja  utrogestan vaginalno? Meni vec evo dva ujutru kad ustanem bukvalno ispadne, a stavljam ga pre spavanja.... puna sam "dole"

desavalo se i meni pa sam presla na oralno..pogotovu sto mi se pripiski nekako nakon sto ga stavim,pa moram da trpim ajde nek bar malo deluje...ne znam da li je tacno da treba mirovati sat vremena nakon stavljanja,pa da ja ne bih se sa tim mlatila ja picela oralno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja lezim po dva tri sata posle, al ovo stvarno vise nema mesta. I bas mi cudno stavljam u 12 uvece i spavam do 7 ujutru, ne budim se. Al ujutru kad ustanem vidim da se nije ni rastopila... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako imas broj svog doktora pitaj ga,ko ga sisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stavljala sam vaginalno samo uvece. Njemu treba 30-45min da deluje, ostatak i treba da iscuri. Imala sam isti problem - nema gde vise da stane, ispade sve napolje. Pored toga, od tog skupljanja poceo da mi pravi iritaciju, cim malo prohodam, sve me svrbi i pece, uplasih se infekcije ali srecom nije bilo nista:( U dogovoru sa dr. jer mi je grlic cvrst i nema sracenja, presla sam na oralno. ska

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tek sledece nedelje mogu kod doktora pa cu da ga pitam a i na ekspertnom su mi rekli da bi trebalo da se izmeri grlic. Inace do pre mesec dana sam stavljala 3x dnevno, pa mi je doktorka rekla da bar jednu pijem jer mi se i tad desavalo da ispadne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.