Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam kupila posebnu malu svesku i pravim nesto kao "spomenar" gde lepim sve slicice sa uz :D

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo kartonce i tamo sve mere i slicice...ali nos je veceras tema hahaha samo kad ima nos na tatu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Generalno,videla si da covek ima lepsi nos od mene...ja imam kruskicu umesto nosa...secam se kad sam za svadbu trazila da mi sminkerka vizuelno "suzi" nos...sine,nisam se prepoznala kad mi je dala ogledalo!!! :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zezas, nista ne fali tvom nosu. A i bas ste lep par, kako ce tek to cudo malo da bude ^_^

 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene jel neko imao kristale u sedimentu urins, pise mi dosta i jos nesto? Sad uzeh rezultate od juce. Imam i bakterije. Leukociti poviseni, a eritrociti smanjeni.

Biohemijski nalaz: AST povisen, i ALT

Bas sam se smorila sad....:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi već dva dana pričamo o bebinom nosu... :-) U stvari više ja, nego dragi... :-) Zaključila sam da ima nos na familiju mog tate, a tu smo i sestra i ja... A taj nos mi se ne svidja... :-) Ali, nema veze, biće to svakako nas najlepši dečak... :-) 

sakovac, merima i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zezas, nista ne fali tvom nosu. A i bas ste lep par, kako ce tek to cudo malo da bude ^_^

 

postide me :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene jel neko imao kristale u sedimentu urins, pise mi dosta i jos nesto? Sad uzeh rezultate od juce. Imam i bakterije. Leukociti poviseni, a eritrociti smanjeni.

Biohemijski nalaz: AST povisen, i ALT

Bas sam se smorila sad....:(

napisi mi koliki su ti leukociti draga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brine me ast i alt ukazuju na jetru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa leukociti su ok,ja mislim da je granica 9,meni su 11,to je normalno za trudnocu..izguglaj taj ast i alt,mozda nije nista strasno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi već dva dana pričamo o bebinom nosu... :-) U stvari više ja, nego dragi... :-) Zaključila sam da ima nos na familiju mog tate, a tu smo i sestra i ja... A taj nos mi se ne svidja... :-) Ali, nema veze, biće to svakako nas najlepši dečak... :-) 

Ja ću sad da upadnem ;) Kad sam bila trudna sa prvom ćerkom, celu trudnoću sam samo govorila da želim da nema nos na mene. Kada se rodila, odnosno onog momenta kad je babica prihvatila na samom porođaju prvo što je rekla je bilo "jao vidi što je slatka, ima nos na mamu" :D

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi već dva dana pričamo o bebinom nosu... :-) U stvari više ja, nego dragi... :-) Zaključila sam da ima nos na familiju mog tate, a tu smo i sestra i ja... A taj nos mi se ne svidja... :-) Ali, nema veze, biće to svakako nas najlepši dečak... :-) 

ma sve se to menja,ja sam kao beba bila klempa,,sad nisam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

Zene jel neko imao kristale u sedimentu urins, pise mi dosta i jos nesto? Sad uzeh rezultate od juce. Imam i bakterije. Leukociti poviseni, a eritrociti smanjeni.

Biohemijski nalaz: AST povisen, i ALT

Bas sam se smorila sad....:(

Ja sam imala kristale pre 2 meseca a sada ih vise nemam. To ti je pesak malo, oba ginekologa su mi rekla "nista strasno" i da pijem dosta vode i izbacicu ih. 

Leukocite sam imala u domu zdravlja 2-3 a posle par dana privatno kad sam radila 5-10. U domu zdravlja mi je pisalo "dosta bakterija" a privatno kad sam uradila urinokulturu pise "nalaz sterilan" i ispada da nemam nikakve bakterije. Nista mi nije jasno, ponovicu za 15ak dana na nekom trecem mestu... 

A sto se tice leukocita u krvnoj slici ja ih imam 11 sto je iznad granice i nekoliko doktora mi je reklo da je to normalno u trudnoci.

Izmenjeno od strane Ana87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ću sad da upadnem ;) Kad sam bila trudna sa prvom ćerkom, celu trudnoću sam samo govorila da želim da nema nos na mene. Kada se rodila, odnosno onog momenta kad je babica prihvatila na samom porođaju prvo što je rekla je bilo "jao vidi što je slatka, ima nos na mamu" :D

ihihihi zezas!!a sad kakav ima nos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ihihihi zezas!!a sad kakav ima nos?

Živa istina, moji su umirali od smeha kad su čuli jer su svi znali za to! :D

I sad ima isti nos kao ja, mali i prćast :), ma sva je kao moja mala kopija! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@missN Ja sam imala kristale, tj. soli i rekli su mi da je u pitanju malo peska, nista strasno. Jedno vreme sam imala pulsirajuci bol.sa leve strane na snu stomaka i oba lekara su mi rekla da verovatno pesak grebucka jer nije ginekoloski, a posto se vise nije pojavljivao u nalazima, pretpostavljam da sam ga tada izbacila.

Leukociti su u trudnoci uvek malo poviseni, meni su oko 10,5-11, kako koji mesec.

AST I ALT su transaminaze, to su enzimi jetre. Ne znam kolike su ti vrednosti? Meni je AST kada sam ostala trudna bio 13, a ALT 19, a posle 2 meseca su mi vrednosti skocile na 33 i 93 (referentne vrednosti labb. u kojoj radim su Ast <40, alt 14-59). Na uz su mi ustanovili.previjenu zucnu kesu, sto je urodjena deformacija, ali u trudnoci je stomak pritisnuo i teze ispusta enzime. To nije nista strasno, samo bi trebala da drzis pod kontrolom da ne bi rasle vise. Patronazna sestra mi je rekla da je to kod nekih teudnica normalno i da neki doktori cak i ne prate te enzime. Meni je preporuceno plivanje, zbog istezanja da bi se zuc praznila, ali uzasavam se bazena i bakterija u njima, pogotovo u trudnoci, pa sam to eliminisala. Ono sto sam preduzela je da jedem neslano ( tek toliko soli da hrana dobije neki ikus, u pocetku je uzasno, kasnije se naviknes), nemasno (mladi neslani sir, balans jogurt, razne pahuljice, junece meso, povrce, voce), slatkise samo po nekad i jako malo i bez vestackih zacina (samo zacinsko bilje). Ujutro pijem maslinovo ulje i limun. Posle mesec dana takve ishrane vrednosti su mi se spustile na 26 i 69.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tek sad vidim da meni dr uopste na uputu nikad nije ni pisao AST i ALT tako da mi to u trudnoci nije ni radjeno... svaki dan me iznenadjuju sve vise i vise, ne znam kada ce prestati da me cudi sto svi razlito rade...

Inace malopre sam bila u DZ na UZ, bebac je super, imamo 220 grama, usli smo u 5.mesec, i dr kaze "mnogo je to rano da se vidi pol, jooos cete vi dosta da cekate" (!?!?!?). Sva sreca pa idem na ekspertski privatno za jedno 2 nedelje pa ce detaljno da pregledaju svaki organ :) 

missN i Ragdoll85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tek sad vidim da meni dr uopste na uputu nikad nije ni pisao AST i ALT tako da mi to u trudnoci nije ni radjeno... svaki dan me iznenadjuju sve vise i vise, ne znam kada ce prestati da me cudi sto svi razlito rade...

Inace malopre sam bila u DZ na UZ, bebac je super, imamo 220 grama, usli smo u 5.mesec, i dr kaze "mnogo je to rano da se vidi pol, jooos cete vi dosta da cekate" (!?!?!?). Sva sreca pa idem na ekspertski privatno za jedno 2 nedelje pa ce detaljno da pregledaju svaki organ :) 

pa zato sto ne vide jos lepo,da bi ti sigurno rekli..i do kraja trudnoce neki put ume beba da iznenadi pa ispadne suprotno :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sa dobrim UZ aparatom moze da se vidi bas rano :) ali nebitno, nije mi uopste bitno sta je samo neka je zivo i zdravo, cisto sam radoznala :D da znam u kom rodu da pricam hehehe samo menjam taj, ta, to... :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja uvek pricala ovaj,dok nisam saznala da je devojka...uh,namestila se tacno glavom na preponu jedva idem...nadam se da ce sad malo da se mrdne kad sam legla..tvrdoglavac 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@missN Ja sam imala kristale, tj. soli i rekli su mi da je u pitanju malo peska, nista strasno. Jedno vreme sam imala pulsirajuci bol.sa leve strane na snu stomaka i oba lekara su mi rekla da verovatno pesak grebucka jer nije ginekoloski, a posto se vise nije pojavljivao u nalazima, pretpostavljam da sam ga tada izbacila.

Leukociti su u trudnoci uvek malo poviseni, meni su oko 10,5-11, kako koji mesec.

AST I ALT su transaminaze, to su enzimi jetre. Ne znam kolike su ti vrednosti? Meni je AST kada sam ostala trudna bio 13, a ALT 19, a posle 2 meseca su mi vrednosti skocile na 33 i 93 (referentne vrednosti labb. u kojoj radim su Ast <40, alt 14-59). Na uz su mi ustanovili.previjenu zucnu kesu, sto je urodjena deformacija, ali u trudnoci je stomak pritisnuo i teze ispusta enzime. To nije nista strasno, samo bi trebala da drzis pod kontrolom da ne bi rasle vise. Patronazna sestra mi je rekla da je to kod nekih teudnica normalno i da neki doktori cak i ne prate te enzime. Meni je preporuceno plivanje, zbog istezanja da bi se zuc praznila, ali uzasavam se bazena i bakterija u njima, pogotovo u trudnoci, pa sam to eliminisala. Ono sto sam preduzela je da jedem neslano ( tek toliko soli da hrana dobije neki ikus, u pocetku je uzasno, kasnije se naviknes), nemasno (mladi neslani sir, balans jogurt, razne pahuljice, junece meso, povrce, voce), slatkise samo po nekad i jako malo i bez vestackih zacina (samo zacinsko bilje). Ujutro pijem maslinovo ulje i limun. Posle mesec dana takve ishrane vrednosti su mi se spustile na 26 i 69.

Hvala ti puno, malo se smirih, na netu sam trazila i uglavnom pise ciroza jetre. Tek negde pise da hoce da se rez uvecaju ako se utrogestan pije, da je to normalno za drugo stanje...

leukociti su mi 12,72 ali bila sam prehladjena. AST je 33 ( normalno je manje od 31), ALT je 56 ( normalno je ispod 31). Pre mesec dana svi rezultati su bili odlicni, u medjuvremenu sam pocela da koristim utrogestan tj da pijem 1 dnevno, nifelat 7 dana, heferol i bila sam prehladjena. 

e mora nesto da ti poremeti mir....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam koliko sam se ja isprepadala kada sam dobila rezultate, pa sam ti zato odmah ispisala sve sto znam :lol: Mislim da to kod tebe nisu velike vrednosti i da neces imati problema.

Javi sta ti je dr. rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ja upravo sa ekspertnog, sve je ok, dobila kilometarski izvestaj al doktor kaze da je sve u redu. Jedino fali jos plodove vode i da pijem 2-3 litra dnevno. Posteljica je na prednjem zidu 2,8 cm od usca. Bebac 450 gr. Kontrola po potrebi za 10 nedelja. Zbog operacija kicme savetuje se CR. 

Bebac nam se uspavao na pregledu, pokrio nos i usta i nema sanse da spusti ruke. Udostojio nas je svog lika tek posle 20 min

 

Inace za laboratoroju mi je  rekla da je ono najverovatnije od utrogestana i lekova koje sam koristila plus drugo stanje, al svakako da se posavetujem sa lekarom koji vodi trudnocu. 

merima, Jecy, Ana87 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.