Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mene do sada nije ništa bolelo dole, a ovih dana osetim da me ponekad žigne ili me kod jajnika malo zaboli, bukvalno sekund i onda prođe. Paničim.

Dea, jesu li prosli bolovi? Sve u redu?

I meni se to ponekad desavalo ranije, mislim da je to zato sto se tijelo priprema za porodjaj - pa se sve pomjera, raste...

Ali obavezno napomeni svom ginekologu sve sto ti se desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dea, jesu li prosli bolovi? Sve u redu?

I meni se to ponekad desavalo ranije, mislim da je to zato sto se tijelo priprema za porodjaj - pa se sve pomjera, raste...

Ali obavezno napomeni svom ginekologu sve sto ti se desava.

Juče me je levi jajnik boleo, zaboli pa prođe, i tako skoro ceo dan. Ali to nije onaj žestoki bol,nego nekako podmukao. Čekam 8.nov pa da idem u bolnicu u Vrbas kod mog doktora(sad je na godišnjem,a jedino mi je on normalan tamo), a kod ove druge doktorice mi se ne ide jer je jako negativna i ko zna šta će mi reći.Prošli put mi je rekla da imam pregradu na materici,a pregrade nigde. Ultrazvuk je grozan,moramo da se nalivamo vodom kako bi se sve moglo dobro videti.

Imam jako čudne snove, baš sam sva nekako :( ovih par dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juče me je levi jajnik boleo, zaboli pa prođe, i tako skoro ceo dan. Ali to nije onaj žestoki bol,nego nekako podmukao. Čekam 8.nov pa da idem u bolnicu u Vrbas kod mog doktora(sad je na godišnjem,a jedino mi je on normalan tamo), a kod ove druge doktorice mi se ne ide jer je jako negativna i ko zna šta će mi reći.Prošli put mi je rekla da imam pregradu na materici,a pregrade nigde. Ultrazvuk je grozan,moramo da se nalivamo vodom kako bi se sve moglo dobro videti.

Imam jako čudne snove, baš sam sva nekako :( ovih par dana.

Ne sjekiraj se, ali ako bude jak bol i ako te cesto boli ja bih posla i prije 8. - za svaki slucaj.

Sto se snova tice - navikni se slobodno - da mozes samo vidjeti na sta moji snovi lice :lol: :lol: Kazu da je to potpuno normalno u trudnoci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene kičma od juče boli da ne znam šta ću.... :( :( :( čak mi se desi da ne mogu da ustanem :( :( :( Još na sve to mm ove nedelje radi drugu pa sam sama sa detetom celo popodne...a ne mogu da se krećem normalno :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki-D meni je tako bilo ovih dana jer sam bila premorena cele nedelje,cak ni bebu nisam osecala od cetvrtka do juce sam imala goste, evo danas mi je vec bolje boli kicma ali manje...jedino kada spavam na levom boku pocne strasno da me boli kuk i noga...da pocela sam i da oticem polagano. Pokusaj da ne lezis na ledjima i da sedis uspravno,proci ce to je sve u rok sluzbe ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam, samo što ja nisam navikla da mirujem... :(

Al izdržaću još malo... B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki-D i ja imam problema sa ledjima,i to najvise kad legnem,nekad me tako ustoglji u ledjima da ne mogu da se pomerim ni levo ni desno.Kidnapovala sam od mame masazer juce i moram priznati da mi je dosta lakse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ne boli kad ležim, već dok stojim, radim, čučim itd... recimo kad kupam dete pa treba iz kade da ga izvadim... tad mi i suze krenu od bola.... došlo mi je juče da polupam kadu i stavim tuš....

Imam i ja masažer, ali sam čula da se ne sme koristiti u trudnoći... :unsure::huh: moj je na baterije.... jedino da nabavim neki ručni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ne boli kad ležim, već dok stojim, radim, čučim itd... recimo kad kupam dete pa treba iz kade da ga izvadim... tad mi i suze krenu od bola.... došlo mi je juče da polupam kadu i stavim tuš....

Imam i ja masažer, ali sam čula da se ne sme koristiti u trudnoći... :unsure::huh: moj je na baterije.... jedino da nabavim neki ručni...

Nisam to znal,meni je prijao :blink: Necu ga koristiti do srede idem na UZ pa cu pitati doktoricu :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam to znal,meni je prijao :blink: Necu ga koristiti do srede idem na UZ pa cu pitati doktoricu :mellow:

Nemoj me držati za reč... mislim da su mi davno rekli da masažer ne treba koristiti, ali sad baš nisam sigurna,.. :huh: .. ajd kad proveriš javi mi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki-D i ja imam problema sa ledjima,i to najvise kad legnem,nekad me tako ustoglji u ledjima da ne mogu da se pomerim ni levo ni desno.Kidnapovala sam od mame masazer juce i moram priznati da mi je dosta lakse.

Masiraj muža da te masira ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Masiraj muža da te masira ;)

:lol: :lol: :lol:

I ja koristim muza za masazu i mogu ti reci da sam bas zadovoljna :lol:

I mene bole ledja dosta cesto, ali ne bas toliko.

Maki, meni se cini da je tebi najbolje da nadjes neki udoban polozaj i da odmaras koliko mozes. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao da su meni te vase muke cini mi se sve bi lakse.Ja samo povracam i slabo jedem,sva sam malaksala.Mm mi je danas rekao da on to vise ne moze psihicki da izdrzi :lol: .

Danas sam radila 4D.Sve je u redu,sve je kako treba,beba zdrava i devojcica je. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne smem da se zalim, nema ovde dovoljno mesta :lol:

Ne znam da li me vise bole ledja, karlica, pubicne grane... osetim svaki prelom! Uzas! Ipak, kad pomislim da je u meni novi zivot bude mi lakse. Idem u sredu na UZ i ne mogu da docekam...nadam se da ce se beba namestiti tako da mi napokon kazu pol :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao da su meni te vase muke cini mi se sve bi lakse.Ja samo povracam i slabo jedem,sva sam malaksala.Mm mi je danas rekao da on to vise ne moze psihicki da izdrzi :lol: .

Danas sam radila 4D.Sve je u redu,sve je kako treba,beba zdrava i devojcica je. :rolleyes:

I ja sam imala mucnine na pocetku - ma vidjeces to ce brzo da ti prodje i onda pocinje najbolji period - stomak se sve vise vidi a ti ces se lijepo osjecati. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo devojki eve me i mene da se prijavam vo drugi trimestar pozdrav za postarite trudnici(mislam na nedelite postari)i da vi se pofalam konecno se oslobodiv od site acnini ne povrakam ne mi se losi i super se osekam duri i zaboravam deka sum trudna samo meseto koe se poznava me potseka na toa :)

Cicana bravo za tebe si dozna sto ke imas super cerkicka uste edna, drugarka na Jana.pozdravce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Cicana, još jedna devojčica :wub: :wub: :wub:

Slagjana-elena dobro nam došla :rolleyes:

Ivana84 nemoj da koristiš onaj masažer ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao da su meni te vase muke cini mi se sve bi lakse.Ja samo povracam i slabo jedem,sva sam malaksala.Mm mi je danas rekao da on to vise ne moze psihicki da izdrzi :lol: .

Danas sam radila 4D.Sve je u redu,sve je kako treba,beba zdrava i devojcica je. :rolleyes:

Divno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim trudnicama :rolleyes: Zene moje ima li koja od vas problem sa nogama, grcevi, malaksalost u nogama?!Mene je to sad pocelo muciti u 20. nedelji, a ne znam da li je normalno... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene sta samo kukate.Ja kad dojem u ovu temu lakne mi,nisam jedina :lol: .

Al ne,stvarno je malo smesno,svaki post neka se na nesto zali. :lol:

Ja pored svega jos i mucim muku sa zubima i idem kod zubara. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene sta samo kukate.Ja kad dojem u ovu temu lakne mi,nisam jedina :lol: .

Al ne,stvarno je malo smesno,svaki post neka se na nesto zali. :lol:

Ja pored svega jos i mucim muku sa zubima i idem kod zubara. <_<

Ček još koju nedelju pa ćeš nam se i ti pridružiti u kuknjavi :lol: :lol: :lol:

Jao pa ja tek sad videla da sam prešla na dvocifreni broj do termina :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ček još koju nedelju pa ćeš nam se i ti pridružiti u kuknjavi :lol: :lol: :lol:

Jao pa ja tek sad videla da sam prešla na dvocifreni broj do termina :lol: :lol:

LIKE! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

LIKE! :D

Usitnilo nam :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojki da vi se pofalam nekolku dena custvuvam kako nesto me kloca ama ne bev sigurna no sinoka dodeka Elena go galese meseto nesto pravi ooooop vnatre i se prevte 101%sum sigurna deka bese bebusko i od sabajle ednas pocustvuvav klocanje. Kaj vas koga pocnaa da klocaat vasite bebusinja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slagjana nisam bas najbolje razumela,ali ako mislis na pokrete bebe,nema sanse da ih osetis.I ja sam mislila ali ne!

Dr mi je rekao da nema sanse da su to creva i gasovi.Moja beba je napredna a ima 90g i 8 cm :rolleyes: ,ako mozes da zamislis kolisko je to stvorenje shvatices da je u tolikom stomaku sigurno ne mozes osetiti.Materica je jos uvek daleko ispod pupka ,i ja sam bila u velikoj zabludi kao da nikada nisam bila trudna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.