Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja nisam pametna. Licno pikem 2x2oo . A vaginalno mi smeta sto curi pa sam pocela da pijem opet. Ali ja pijem preventivno.zbog omeksanja i skracenja grlica na 2 cm.

Meni je grlic ok, 4cm i cvrst. Doktor je reko da mi zato ne treba vise vaginalna primena. Proveri sa njim, mozda bi ipak trebalo vaginalno jer, koliko sam razumela, tako bolje deluje na grlic.

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On mi je rekao.kako god ja zelim. Ali da je lezanje najbitnija terapija. Mada mila ja sam osmi mesec necu jos dugo to piti. Ne mora jos dugo da deluje 

Ragdoll85 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh da zene, imam jedno pitanje, da li neko od vas ima uzasne promene raspolozenje? Zadnjih dana imam napade besa i plakanja za gluposti, izivljavam se na mm, a on mrvica samo cuti, a ja u tim momentima bukvalno bih ga pojela. Kao da mi je najveci neprijatelj i on mi je kriv ako me nesto boli, ili mi nije po volji. 

Zabrinjava me moje ponasanje! 

 

hahahahha,prolaznooo,ne briniii...malo i od hormona,malo i od lezanja pa ti se sve vec smucilo,proci ce...ne brini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On mi je rekao.kako god ja zelim. Ali da je lezanje najbitnija terapija. Mada mila ja sam osmi mesec necu jos dugo to piti. Ne mora jos dugo da deluje 

ti jos cetiri ili tri nedelje da izdrzis i booli teee uvceee :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da udjem u deveti i bice mi.mirna glava. Kako ono kazu svaki dan duze u stomaku je dan krace u inkubatoru

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahaha nisam zamisljala da to sutiranje moze toliko da bude zeznuto :D sad kad vidim sta me ceka za jedno 2-3 nedelje unapred se radujem :D ja sam mislila to malo osetis kad te sutne u stomak i to je to, osetio si bebin pokret :) tek kad sam pocela da proucavam kasnije stadijume trudnoce citala sam o tom sutiranju u jajnike, bubrege, besiku itd :D  i do sada mi je zakomplikovao/la trudnocu maksimalno sa mucninama i povracanjem, pa ne sumnjam da ce i sutiranje da bude vrrrlo aktivno :D  

Neko me je pitao kako moje mucnine, pa da se pohvalim da prolaze polako, dodju mi svaki dan po malo ali daleko od onog sto je bilo, mogu da ruckam, polako vracam kilazu, sad ulazim u 5.mesec a tek sam na svojoj pocetnoj kilazi iz 1.meseca... evo nisam povracala 4 dana pa juce jesam, ali to je odlicno u odnosu na ono svakodnevno... 

uuuuu ,Anaaa,videces kad krene da bije pa da larma pa da burgija,pa ces da se zapitas da li je to normalno i sta je normalno i da nema pravila...pa kad sedne na zivac pa jedva ides,ili te da izvines boli zadnjica,ili ona stvar...ma cirkus!!

najjaca mi je bila sveki juce kad je prokomentarisala da je NISTA nije bolelo u trudnoci...rekoh posle M-u,jbt rekoh ti bio andjeoska beba,nijednom se okrenuo nisi,Boze rekoh blagoslovene zene...kao onaj serijal na TLC "Nisam znala da sam trudna" :-DDDD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da udjem u deveti i bice mi.mirna glava. Kako ono kazu svaki dan duze u stomaku je dan krace u inkubatoru

ne mogu te lajkujem,nemam vise lajkova,ali LAJK...koliko jos?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo moje cudo se javi danas pa ga nema par dana, pa onda ja pocnem da razvijam scenarijo a uporedo se setim da treba da ostanem mirna, da uzivam.... 

Sto se hladnoce tice ja sam bas smrznica i vec uveliko nosim debele zimske carape i helanke nalozene :D

Kad sam kod toga, da li smem da se tusiram toplom vodom (napominjem da je za mene toplo kad i leti zamagle prozori)

najbolje pitaj lekara za to skroz vrelom...znas da siri krvne sudove...neka bude mlakasta ipak,za svaki sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cetiri nedelje . Sad ce to brzo :D pa onda da izguram ceo deveti i rodim malog Jarca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima,trudnoca bez tegoba nije naucna fantastika...Takva je bila mija prva.Bila sam kao zmaj,radila do devetog meseca...

Mislim,rintam ja i sad kao dva zmaja,samo sto kukam uz to...

Cintia i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prvo, vidim da su neke od vas radile ogt test. Meni je dr. Na expertskom (sve radim u dz ali ekspertske privatno kod jednog dr. Iz Fronta na koga sam slucajno naletila kada sam prvi put prokrvarila paga tako "cuvam za porodjaj") preporucio da uradim, ne specijalno zbog mog nalaza vec da je to praksa i da preporucuje svima, a dr. Iz dz u koga inace imam mnogo poverenja mi to nije pominjao, a ja zaboravila da pitam. A ne ide mi po raznim ustanovama u sezoni gripa... Moram li to raditi, secer mi je uvek ok, oko 4,10-4,20.

Drugo - vidim da nas je dosta na utrogestanu... ja i dalje koristim 3x200, s tim sto i vecernju pijem jer je vaginalno pocele da mi pravi iritaciju. Dr. Na expertskom mi rece da mogu da smanjim na 2x100 jer sve izgleda uredno, ali ovaj iz dz je bio skeptican jer prosli put kada mi je dozvolio da smanjim dozu, dobila sam jaku kontrakciju i krvarenje. Ja tako odlucih da nastavim po starom, pa bar do 7. meseca

danas je praksa da se radi ogtt, licno ne poznajem trudnicu da nije radila. I ja cu iako nikad nisam imala secer niti ko u porodici. A za utrogestan pitaj opet doktora. Moja sestra ga je koristila do 9. i to 3x200, od treceg mmeseca kad je prokrvarila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,VG,ali je retka...od svih nas ovde,ne znam da li je jedna bila da se nije pozalila na nesto...tako da,procentualno,vidis i sama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cetiri nedelje . Sad ce to brzo :D pa onda da izguram ceo deveti i rodim malog Jarca

'aj' mi ga pozajmis ,mislim Jarca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miss ja nisam radila ogg ni u predhodne dve trudnoce ni sada niko mi nije ni spomenuo, ne mora se raditi ako je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cetiri nedelje . Sad ce to brzo :D pa onda da izguram ceo deveti i rodim malog Jarca

rogato nase malo... :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahahha,prolaznooo,ne briniii...malo i od hormona,malo i od lezanja pa ti se sve vec smucilo,proci ce...ne brini

valjda ga do tad necu ubiti :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miss ja nisam radila ogg ni u predhodne dve trudnoce ni sada niko mi nije ni spomenuo, ne mora se raditi ako je sve ok.

a ja ovde hvala bogu nemam gde da uradim, nego opet put pod noge... ja eto vidim da sad nesto bas insistiraju na tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da,VG,ali je retka...od svih nas ovde,ne znam da li je jedna bila da se nije pozalila na nesto...tako da,procentualno,vidis i sama...

A koliko nas je :) Pa mi smo samo delic trudnicke populacije,ima nas dvadesetakpobogu,i to uglavnom premorene drugorotke :P

 

 

A da ti pravo kazem,ja boluckanja,ziguckanja,umir i nesanicu uopste i ne smatram pravim tegobama...Sve je to sića...

leni i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za tebe...jer si prosla...ima nas i prvorotki,pa kad te bubne negde gde nisi ni znala da moze,sve zvezde prebrojis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je prva trudnoca bila takva, bez simptoma saznala u 12. nedelji da sam trudna ni jednom povratila nista, jedino primala inekcije gvozdza, pesacila,ucila ma mogla sam trcati bez problema do kraja, nisam imala ni pripremne kontrakcije, spavala normalno, pukao mi vodenjak prvu kontrakciju osetila nekih pola sata kasnije porodila se za manje od 3 sata. E druga trudnoca vec skroz drugacija i sad treca nesto izmedju prve dve.

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne buba te u glavu :)

U pravu si,jesam prosla,ali sam mozda i tada sve prihvatala kao neso novo,ali normalno...

Sve hocu da ti preporucim jednu knjigu,ali uvek zaboravim,zove se "Sta da ocekujete dok ocekujete"...Zaista je odlicna,mozda je malo skuplja pa ako imas nekog da ti pozajmi,procitaj...Ja bih je uvela kao obaveznu lektiru za trudnjace,ali to je vec profesionalna deformacija :)

 

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne buba te u glavu :)

U pravu si,jesam prosla,ali sam mozda i tada sve prihvatala kao neso novo,ali normalno...

Sve hocu da ti preporucim jednu knjigu,ali uvek zaboravim,zove se "Sta da ocekujete dok ocekujete"...Zaista je odlicna,mozda je malo skuplja pa ako imas nekog da ti pozajmi,procitaj...Ja bih je uvela kao obaveznu lektiru za trudnjace,ali to je vec profesionalna deformacija :)

 

da nije "sta da ocekujete dok cekate bebu" 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pozajmila i ooodlicna je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ne buba te u glavu :)

U pravu si,jesam prosla,ali sam mozda i tada sve prihvatala kao neso novo,ali normalno...

Sve hocu da ti preporucim jednu knjigu,ali uvek zaboravim,zove se "Sta da ocekujete dok ocekujete"...Zaista je odlicna,mozda je malo skuplja pa ako imas nekog da ti pozajmi,procitaj...Ja bih je uvela kao obaveznu lektiru za trudnjace,ali to je vec profesionalna deformacija :)

 

lakse bih podnela da je u glavu,veruj mi...trazila sam tu knjigu u bibl.slepci nemaju,a da je kupujem njah

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.