Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Merima spavaj kako ti odgovara, ja spavam svakako uopste ne mislim o namestanju, u prve dve trudnoce nisam ni znala za tu pricu o levom boku. Najbolje sad da ce me iz stomaka z...bavati kako da legnem,sednem mrdnem kad vec ne stedi moje organe nek se prilagodi kako legnem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja non stop u poslednjih mesec dana spavam na ledjima... 

Samo da vam kazem da sam jako tuzna, u Bg-u sam, tata je od nocas na aparatima, ne znamo da li će preživeti noć... :-( Sinoć je imao zastoj srca, ali su ga povratili... Danas već nije svestan... Mama i sestra su ga videle na minut, a doktorka nije dozvolila da ja udjem... Ako sutra bude živ, nisam pametna više da li da udjem ili ne... Zelim da ga vidim, bez obzira što nije svestan, a s druge strane jako se plašim kako cu reagovati kad ga vidim... :-( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira bas mi je zao, ne znam sta je gore moja mama je umrla kuci meni na rukama i to je strasno jos uvek me ta slika nekad proganja. Ako vec nije svestan bolje nemoj da ga vidis ostace ti ta slika bolje cuvaj uspomene kada je bio zdrav. Misli na bebu meni su deca bila spas u tim vremenima moras biti jaka jbg takav je zivot nazalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja non stop u poslednjih mesec dana spavam na ledjima... 

Samo da vam kazem da sam jako tuzna, u Bg-u sam, tata je od nocas na aparatima, ne znamo da li će preživeti noć... :-( Sinoć je imao zastoj srca, ali su ga povratili... Danas već nije svestan... Mama i sestra su ga videle na minut, a doktorka nije dozvolila da ja udjem... Ako sutra bude živ, nisam pametna više da li da udjem ili ne... Zelim da ga vidim, bez obzira što nije svestan, a s druge strane jako se plašim kako cu reagovati kad ga vidim... :-( 

O,Niraaaaa...:-(

nisam pametna sta da ti kazem.ja ne bih,zvucim uzasno znam,ali beba isto pati kad ti patis i oseca sve sto i ti...ako si dovoljno jaka,ne znam,stvarno nisam pametna...drzi se draga...ljubim te puno <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe je u pravu,mada je tesko dazi savet.znam,lomis se,znaci ti,a sa druge strane se plasis. :-( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira , zao mi je :(i Drzi se koliko možeš 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, žao mi je. Drži se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, zao mi je, misli na tvoju bebicu, to bi te i tvoj tata savetovao... ljubim puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se mila ubih od spavanja na ledjima. Ne mogu na taj levi bok. Smejala mi se svekrva kad sam rekla za tu foru za spavanje. Kaze ja spavala kako sam htela jedan ultrazvuk imala i gle kakvog momka rodila tvoj ako ne bude astronaut nista nisi uradila! I bi mi jasna poenta. Najbitnije je da SPAVAS pisle neces moci dok se ne ozeni/uda i smaknes brigu sebi sa vrata :D

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 @Nira budi jaka. I misli sta je najbolje za to dete. Jeste tesko ali cuvaj to malecko od svega pa i od sebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako spavate?na levom boku?ja pokusavam i na desnom,ali se ova ucuti kad sam na desnom,pa se tripujem da joj ne odgovara...sta vi mislite?iskreno,utrnuta mi cela leva strana od lezanja.i stavljam malo jastuce pod stomak i medju noge,ali sam sva ukocena.

Nekad lezim na desnom, nekad na lijevom sve zavisi...inace kad navece legnem, najvise mi odgovara da zaspim na desnom boku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Nira, bas mi je zaoo :( ne znam sta da ti kazem, znam da ti je pretesko...drzi se, budi jaka radi bebe iako je to u ovim trenutcima tesko sam sebi dokazati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za spavanje na ledjima sam cula da uopste ne valja a i doktorica kad mi kaze da mirujem samo kaze desni-lijevi bok lezanje...citala sam davno na internetu da lezanje na ledjima ne valja i meni iskreno zao da legnem na ledja, sve mislim da bebi nesto odma fali i da nije ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro!

Nira stvarno mi je zao za tatu, sto se tice saveta nemam sta pametno da kazem, zelim ti da budes jaka i da ucinis ono sto je najbolje za tebe i bebicu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice spavanja, negde sam procitala savet jednog strucnjaka-SPAVAJTE DOK MOZETE, KAKO GOD MOZETE, MAKAR I NA TREPAVICAMA-kako trudnoca bude odmicala bice sve teze. Ja zaspim na levom boku, budim se na desnom, pizama mi je sva urezana u bok koliko cvrsto spavam. Kad sam budna i legnem na desni bok, beba me urnise od sutanja, a dok spavam ne smeta joj, valjda spava i ona. 

@Melissa kad se selis u 3.trimestar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma znam da nece nista da joj fali,ali mi neobicno sto cuti na desnom boku a na levom lupka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma znam da nece nista da joj fali,ali mi neobicno sto cuti na desnom boku a na levom lupka

ja sam citala da lezanje na lijevom boku valjda bebi brze ide dotok hrane i kiseonik, nemam pojma sad je li to tacno 

merima i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice spavanja, negde sam procitala savet jednog strucnjaka-SPAVAJTE DOK MOZETE, KAKO GOD MOZETE, MAKAR I NA TREPAVICAMA-kako trudnoca bude odmicala bice sve teze. Ja zaspim na levom boku, budim se na desnom, pizama mi je sva urezana u bok koliko cvrsto spavam. Kad sam budna i legnem na desni bok, beba me urnise od sutanja, a dok spavam ne smeta joj, valjda spava i ona. 

@Melissa kad se selis u 3.trimestar?

Preselila sam se, ali slabo tamo pisem. Pisem nekad i tamo ali vise ovdje. Koja si ti nedelja?

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

ma znam da nece nista da joj fali,ali mi neobicno sto cuti na desnom boku a na levom lupka

Vidis, kod mene je bas obratno! Istina je da ako lezis na desnom usporavas mu dotok krvi i kiseonika i hrane, ali ja kontam da kad mu to zasmeta on se javi. I za vas i bebu je bitno da se naspavate i odmorite. 

Preselila sam se, ali slabo tamo pisem. Pisem nekad i tamo ali vise ovdje. Koja si ti nedelja?

31. Cini mi se da te nisam jos videla u 3.

Izmenjeno od strane bepce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidis, kod mene je bas obratno! Istina je da ako lezis na desnom usporavas mu dotok krvi i kiseonika i hrane, ali ja kontam da kad mu to zasmeta on se javi. I za vas i bebu je bitno da se naspavate i odmorite. 

31. Cini mi se da te nisam jos videla u 3.

samo sam napisala podavno da sam presla u treci...I jednom sam pitala koje stvari trebaju za porodiliste i posle kuci kad se dodje,i to je to.. Jesi ti sta kupila za bebu?

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila sam za sad koozmetiku i te neke sitnice koje trebaju, pelene i sl. Par bodica, ali nekih malo vecih jer su bili u akciji i svekrva mi je poklonila nekih par odelaca i debelo cebe, sad idem u skolicu za trudnice, pa kad sve to zavrsi planiram u nabavku-za neke 2-3 nedelje. 

A ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni zbog kicme najvise odgovara na ledjima, al preko dana menjam levi - desni bok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigli rezultati ogt nakon jednog sata je 84,4 rekla je da je do dobro koliko je vama bilo? Ja spavam i na ledima i na boku kako kada..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.