Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Jecy meni rekla doktorica ako imam vezu ja je nemam a za prvi ekspertni koji je trebao leti da se radi rece da zbog godisnjih odmora primaju rizicne trudnoce, ako ima indikacija za neku bolest uglavnom nisam htela da se bakcem, za drugi sam mozda i mogla da se zakazem isto tesko ali nisam htela jest da sam platila ali sam dobila i cd i pregled koji je detaljan u betaniji to zbrzaju za 5- 10 min. Inace mi je doktorica rekla da po novom zakonu ekspertni uz nisu obavezni i samim tim ne moraju da se rade drzavno osim kod vto, starijih trudnica,rizicnih i onih sa indikacijama. Koliko je to tacno ne znam ali me ne bi cudilo uopste posto tako resavaju sve probleme, umesto da omoguce svim zenama oni jednostavno ukinu :angry:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja doktorka insistira na ekspertnom, iz Kl sam al mi je dala uput za bgd. Imam 32 godine, u januaru jedan missed, trenutna dijagnoza mi je preteci pobacaj, dabl bio dobar, i bebac je dobar ( ljubav moja). 

Ja bih svakaki isla na drugi ekspertni... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod mene je sve ok za sada ali platicu 7000 i otici cu da budem jooos mirnija :)  niko od dr-a mi se do sada nije bas detaljno posvetio na ovim kratkim uz, ili bar ja nisam stekla takav utisak u 2 i po minuta gledanja u monitor.... a bar cu sa ovim od 45 min da imam utisak da se neko bas udubio u sve sto moze da se vidi na uz... :) i kazu da ova dr bas detaljno gleda... 

merima i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

missN zato sto ti je rizicna trudnoca,ti i treba da ides..malo je samo problem sto je dug put od Kl do Bg ali sta da radis kad je tako.

meni opet krenule jutarnje mucnine,bila sam mirna dva dana,i sad opet jovo nanovo...a gladna sam,a zeludac se samo kombesa,jutros oko 6 me sam zeludac boleo,pa sam popila caj,ali izgleda da ce sveeee napolje.

i izbljuckala sam se.moracu pomerim pijenje vitamina za poslepodne,nije poenta da ih popijem pa bljucnem.

Ana87,veruj mi takva sam bila i ja u tom periodu,ali sad znam takodje da sve oni lepo vide na monitoru za tih pet min,jednostavno nemaju sta da zevaju sat vremena.uoce pokrete,srce,izmere i to je to.okrenu ti monitor da ga vidis kako djipa i etooo...veruj mi da nemaju sta,ja to tek sad znam.

doduse,neces toliko zudeti za uz kad bude krenula bebana da se rita,onda ces maziti stomak i pricati joj,i bice ti smesna kad se uzvrti na jednom mestu i tako...svaki period ima svoje i drazi i tegobe...

 

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod mene je sve ok za sada ali platicu 7000 i otici cu da budem jooos mirnija :)  niko od dr-a mi se do sada nije bas detaljno posvetio na ovim kratkim uz, ili bar ja nisam stekla takav utisak u 2 i po minuta gledanja u monitor.... a bar cu sa ovim od 45 min da imam utisak da se neko bas udubio u sve sto moze da se vidi na uz... :) i kazu da ova dr bas detaljno gleda... 

zato sto imas hvala Bogu normalnu zdravu i pravu trudnocu,pa nema sta da zeva toliko,ne brini!koliko zena im je proslo kroz ruke,vec napamet znaju kad je sve u redu,gde treba da gledaju i sta :-)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove moje doktorke po pola sata rade uz, al kazu da je bolje da odem negde na 3d. Danas na kontrolu i trebalo bi da prestanem sa ovim lekovima za pritisak tj. kontrakcije... 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja doktorka insistira na ekspertnom, iz Kl sam al mi je dala uput za bgd. Imam 32 godine, u januaru jedan missed, trenutna dijagnoza mi je preteci pobacaj, dabl bio dobar, i bebac je dobar ( ljubav moja). 

Ja bih svakaki isla na drugi ekspertni... 

missN jel ima neko da te vozi? Ako ima, samo se zavališ i to je to. Busom je komplikovanije. Za gde si dobila uput NF ili Višegradsku? Za Višegradsku moraš odmah da zoveš i da zakažeš, samo na osnovu uputa te neće primiti već moraš da imaš zakazano. Red je min. 4 nedelje, a verujem da je tebi to krajnji rok.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove moje doktorke po pola sata rade uz, al kazu da je bolje da odem negde na 3d. Danas na kontrolu i trebalo bi da prestanem sa ovim lekovima za pritisak tj. kontrakcije... 

 

javni kako bilo :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

missN jel ima neko da te vozi? Ako ima, samo se zavališ i to je to. Busom je komplikovanije. Za gde si dobila uput NF ili Višegradsku? Za Višegradsku moraš odmah da zoveš i da zakažeš, samo na osnovu uputa te neće primiti već moraš da imaš zakazano. Red je min. 4 nedelje, a verujem da je tebi to krajnji rok.

zakazala sam u visegradskoj za 17.11.

ma idem kolima inace bih se busom truckala nekih 5.5 sati...

nacula sam da u visegradskoj ne rade nesto spec. taj uz, pa razmisljam da ga odradim i privatno.... ne znam....

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Btw u NF mi rekli da im ne radi UZ <_< e drzavo....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rade ga super. Ja sam tamo radila...sve pogledaju. Nemoj da bacaš pare ako već možeš za dž.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

missN i privatno mora malo ranije da se zakaze, bude i kod njih guzva. Ako si htela privatno, zovi i pitaj, 17. je blizu, a kad vec ides do Bg-a, da zavrsis oba.

U ovoj drzavi je hrabrost radjati decu, zaista... Jedva cekam da se porodim i da iznesem dete iz porodlista, tada cu biti najsrecnija. :)

missN i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas idem na kontrolu zato sto prosli put je beba bilo skroz nisko i nije je doktorica izmjerila...Drzite mi fige da beba sad bude malo visocije, da budem rahat :):)

Ehinacea, missN, Kikiriki i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rade ga super. Ja sam tamo radila...sve pogledaju. Nemoj da bacaš pare ako već možeš za dž.

pa iskreno nemam pare za bacanje, a i nije mi neophodno onaj cd i slicno... bitno mi je samo da bebana bude dobro. Hvala ti, mislim da si jedina ti koja ih je pohvalila... 

ja sad od doktorke, samo me pitala da li imam bolove, i da jos sutra popijem po pola nifelata i prestanem sa njim. Pa ako ne daj boze opet kasnije bude trebao ukljucice ga, i da nastavim utrogestan 3x200. nista me nije pregledala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto nije htela da te gleda na uz,pobogu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma, mislim da ima nekog u sali... al posto nemam bolove, krvarenje, ne zalim se ni na sta valjda i nema potrebe za tim. UZ smo radili pre 7 dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo ti MissN lezi i kuliraj. Pa žene bi često da se igraju, da vide bebu da dobiju sličice a to je realno od sekundarne važnosti, bitno je da dr pogleda kakvi su bebi protoci kroz srce, kako radi želudac, da li je sve na svom mestu. Dr. često ne pričaju jer ih mi ne bi razumeli, a sebi štede vreme, kad vide da ih neko pita i razume šta pričaju onda ti i kažu. Dobiješ izveštaj na jednoj celoj strani, pa čitaj ako te zanima. A oni su naviknuti na tu vrstu izražavanja, i kad se trude da ti kažu normalnim jezikom to zvuči ovako: sve je u redu ili ako ne daj bože nešto nije u redu onda krenu da ti objašnjavaju, ali tad i pacijenti paze i pamte i pitaju ako im nije jasno. Da se razumemo ja sad ne pričam o doktorima u dz koji rade sa pacijentima obične stvari za koje ne treba da si dr.mr. prof. sci. koji moraju da ti objasne na običnom a ne profesionalnom jeziku, nego o upravo o dr.mr. prof. sci. koji da bi bili to što jesu su morali da rade dan i noć (kako sa pacijentima tako i da delju dupe nad knjigama) i to godinama, i da bi to ostali moraju i dalje da rade i delju pozadinu i nemaju vremena da troše vreme na cinculiranje i medicinsko obrazovanje svake trudnice. Meni lično je bitno da znam da će taj čovek koji gleda da zna da vidi to što treba da vidi, i da je skoncentrisan na svoj posao. A da li će pri tome da mi se smeška i viče kako su moja deca nešto posebno...to me stvarno boli uvo. Pazi ima i tu debila, naravno, kao onaj iz NF što je nekoj od članica rekao da je možda njen problem nerešiv uz pomoć medicine ili tako nešto (plitko biće). Ali hvala Bogu to je zaista retkost.

merima i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aha,nisam znala da si radila pre 7 dana...ma da bre,zna ona zasto da te gleda ili ne..

i ja sam ono u pocetku bila ljuta sto me ne gleda cesce na uz,ali kad je bebana pocela da se ritka,onda je sad to interesantnije...a i shvatila sam da nemaju ni sta da pricaju nasiroko i nadugacko ako je sve u redu...sto kaze K,bitno da je sve ok,to je zaista ono najvaznije..:-)

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusavam da se max opustim, bez nerviranja, verujem da doktori znaju svoj posao...uostalom ne bi bili tu gde jesu... malo i buduce mame preteruju ( da se ne lazemo ja bih volela da u stanu imam uz i licnog doktora :D ) 

Moj dabl je trajao citavih 10 min... kad procitam da nekima rade i po 45 min zapita se covek. Al bitno mi je da je rezultat dobar. 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj dabl je trajao isto toliko..izmerio covek sta treba,upisao mere,izmerili tezinu,pitali koliko imam godina i da li sam pusac i nista vise.onda sam otisla u priv.laboratoriju,dala krv,prekosutra dosla po rezultat i to je sve.pa ono je jos tako maaaalo u vreme kad se radi dabl da mislim da nemaju sta da gledaju toliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pokusavam da se max opustim, bez nerviranja, verujem da doktori znaju svoj posao...uostalom ne bi bili tu gde jesu... malo i buduce mame preteruju ( da se ne lazemo ja bih volela da u stanu imam uz i licnog doktora :D ) 

Moj dabl je trajao citavih 10 min... kad procitam da nekima rade i po 45 min zapita se covek. Al bitno mi je da je rezultat dobar. 

a sto se tice opustanha,to ide vremenom i individualno je...za neke stvari je meni trebalo bas duuuuugo da se opustim,za neke sam jos strasljivac,ali sta cu.secam se da mi je u pocetku bio cim kako cu da isecem nokte na nogama,a bio mi je manji stomak.sad sam se krecila kao zaba(sad tek zavidim zabama),ali uspeh nekako.nikad,ni kad sam bila dete nije mi islo za rukom(nogom,ha ha) da je stavim u polozaj 45° u odnosu na kuk...katastrofa.pandicu sam posteno izmuckala,trudila sam se da pre nogu i kicmu iscasim nego da se savijam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za opustanje koristim sastavljanje spiska sta bebani treba kad dodjemo kuci, sta imamo da "nasledimo" od tetki i ujni... nasla sam i razne zezalice za dekoraciju uradi sam na yt... 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja spavam,ustanem,gricnem nesto,vratim se u krevet,obidjem forum i fb,resavam ukrstene reci..i tako u krug dok ne dodje M...kad je tu,mnogo mi je lakse i opustenija sam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu biti mnogo mirnija kada pocnem da osecam bebca :) sigurno je drugacije kada mozes da osetis da se mrda... kada ste vi osetile prve pokrete? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Nisu ekspertni ne postoji drzavno, tako da na taj "luksuz" ides privatno ako hoces. Ja do skoro nisam ni znala da se ekspertni razlikuje od obicnog UZ, da traje duze, da je detaljniji, da se radi na nekim modernijim aparatima i da je doktor poseban ekspert za to... tako da sam ja u 12.isla na obican UZ klasika, za double test, i to sam isla i drzavno i privatno u razmaku od par dana, a sada sam u 16.nedelji isla opet na onaj klasican UZ od 5 minuta privatno, za par dana idem i drzavno, a taj ekspertski sto se radi posle 20.nedelje (pitacu kad je najbolje kad budem zvala da zakazem, mozda i u 22., mozda sam poranila malo) cu platiti 7000 i ici cu kod skroz 3.doktorke za koju kazu da je bas strucnjak za UZ... i kod nje traje 45 min... eto :) 

Ana87, ima i u Nisu drzavno ekspertski uz, u Klinickom, treba da trazis uput od dr u d.zdravlja ili gde vec ides, i dr ti zakazuje preko onog sistema izis ili kako se vec zove pa koji ti dr u bolnici zapadne, mozda cak imas srece da bude D.Radovic, posto pretpostavljam da si na nju mislila ;) samo sto je meni moj dr iz dz rekao da se radi od 25.do 28.nedelje!!!

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.