Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo ispisala sam gore i hemoglobin i hematokrit

Nije  lose,uobicajeno za trudnocu,verovatno ces dobiti neki preparat gvozzdja.

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe, Nira, i moj prvi ekspertni mi je radio moj dr Petrovic i trajao je oko 45 min.

Drugi sam samoinicijativno htela da odradim kod dr Novakov, jer je, ono kao najbolja. Ali eto kako sam prosla...

Za dalje mi je dr Petrovic rekao da sam samo njegova, nema vise setkanja tamo-vamo :)

Dobaar doca na dobrom uz-uu ne mora da gleda 45 minuta...Ne brigaj.

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hemoglobin bio 127 kad sam zatrudnela a sada 116 (ref. od 110-180)

Hematokrit bio 0.382 sada 0.356 (ref. 0.350-0.540)

Bela krvna su bila 6.8 sada 11 (3.9-10)

Crvena krvna sa 4.25 na 3.77 (3.70-5.90)

Fe bilo 8.3 sada 14.8 (6.6-28)

Sta mislite, jel mnogo katastrofalno? U ponedeljak idem kod dr na UZ pa mu nosim da pogleda.

Ks ti je sasvim ok. To smanjenje erotrocita, hemoglobina i hematokrita je normalno u trudnoći, ako tako nastavi imaćeš blagu anemiju pa će ti dati da piješ gvozdje. Ništa strašno. Tako su meni dali na kraju drugog trimestra. To za leukocite ne znam.

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, ja se nešto preterano ne razumem u te nalaze, ali mogu ti reci da je moja krvna slika skoro pa potpuno ista kao tvoja i dr kaze da je sve u redu. Postoje neke stvari koje su van ref vrednosti, ali to je normalno za trudnoću... Meni su leukociti 11, i to je ok... Jedino što sam na poslednjem pregledu dobila je feroglobin... 

A Merima, ja sam mnoooogo srecna što si odlučila da se ne brineš oko tog sekreta... :-) :-) :-) 

ma.za.m, Ana87 i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice tako i moja, nocas je celu noc pravila razmestaj sa mojim organima a kad neko stavi ruku bas nece, cerku je lupala jednom ona se tako smejala malo je popustio pocetni bes mislim da ce biti ok kad je vidi garant ce mi pomagati i gnjaviti malu stalno.

Ana dobra je krvna slika meni je hemoglobin letos bio 130 a sad 116 rece mi doktorica da je to super.

Nira i Ana87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac je jos majusan pa ga osecam samo kao ribicu u stomaku. Miran je kad sam na levom boku, al na desnom boku kad se okrenem haos pravi... i na ledjima isto

Kikiriki, Tackicca i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, ja se nešto preterano ne razumem u te nalaze, ali mogu ti reci da je moja krvna slika skoro pa potpuno ista kao tvoja i dr kaze da je sve u redu. Postoje neke stvari koje su van ref vrednosti, ali to je normalno za trudnoću... Meni su leukociti 11, i to je ok... Jedino što sam na poslednjem pregledu dobila je feroglobin... 

A Merima, ja sam mnoooogo srecna što si odlučila da se ne brineš oko tog sekreta... :-) :-) :-) 

Nira,je l' ti to mene z ili ozbiljno? :P

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najiskrenije mi je drago sto si prestala da se toliko cimas oko "problemcica"  koji su normalni za ovo naše stanje... Trudnoća treba da ti ostane u lepom sećanju, a ne samo u strahu da se može desiti nešto loše... Sad je sigurno i tvoja beba mirnija... :-) Al, zato je moja pod konstantnim stresom, ali nadam se da je dovoljno jaka, a ja se zaista trudim da je postedim cele ove situacije...

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najiskrenije mi je drago sto si prestala da se toliko cimas oko "problemcica"  koji su normalni za ovo naše stanje... Trudnoća treba da ti ostane u lepom sećanju, a ne samo u strahu da se može desiti nešto loše... Sad je sigurno i tvoja beba mirnija... :-) Al, zato je moja pod konstantnim stresom, ali nadam se da je dovoljno jaka, a ja se zaista trudim da je postedim cele ove situacije...

:babymommy::wub:

pa dobro,prestala sam da se cimam oko toga,ali zato sad ne mogu duze od sat vremena nista da radim-probala malopre da ispohujem piletinu,jedva sam zavrsila,kicma mi otpala.vise se ne usudjujem!Boze blagi,kako li zene koje rade i imaju decu?sad ima da lezim dok ne podjem na spavanje,ocajno se osecam.

kako se ti osecas kad duze sedis ili stojis?

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad duže stojim u mestu to mi bas i ne prija...Sedenje je ok, ali moram da se naslonim i izbacim stomak... :-) Ili stavim jastuk iza i bude ok... Ali, zato ledja ne bole više nikako, mogu da spavam kako god želim... :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad duže stojim u mestu to mi bas i ne prija...Sedenje je ok, ali moram da se naslonim i izbacim stomak... :-) Ili stavim jastuk iza i bude ok... Ali, zato ledja ne bole više nikako, mogu da spavam kako god želim... :-) 

merima i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima to ti je zbog dugog lezanja, sad postepeno uvodi aktivnosti da se organizam navikne. Misici vec nakon tri dana lezanja polako atrofiraju ne moze odjednom da se povrati snaga. Ja sam ovih dana bas aktivna danas sam prepesacila 6,7 km i plus po kuci oko rucka i vesa. Jos uvek ne mogu da spavam nocu to me ubija spava mi se a ne mogu uzas a bas sam aktivna danju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene odvali levi kuk, i nisko ledja, bas otezano hodam i okretanje u krevetu postaje mucno... svaka cast zenama koje rade. Mozda je i meni sve to od lezanja. jedino ustajem do kupatila i stola da jedem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko neka baba sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko neka baba sam

od lezanja i kicme...ne vredi,to nam je sto nam je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ovaj bol u debelom crevu skoro skroz prosao, juce me je bolelo kad ustajem i kad sedam, i malo pri nekim pokretima, a evo danas vec samo kada pritisnem dole levo inace ovako ne... tako da je bila u pravu doktorka da moze da traje po 3 dana...svasta, ko bi reko... 

Ja jos uvek ne mogu toliko da pesacim, zamorim se brzo, valjda ce me taj umor proci uskoro... neki kazu da su imali vise energije kad izadju iz 3.,4.mdseca...mada sada kada najvise budem mogla da setam u 5.,6.,7. mesecu dolazi mi hladno, led, sneg, nije mi bas neki period za setnje ali dobro... :) 

Kupila sam juce zimske patike koje nisam birala samo po lepoti nego najvise po tome da mi budu tople, udobne, da ne propustaju vodu i da se ne klizaju po snegu jer cu tada imati veliki stomak pa bebi bilo bas zgodno da se klizam... u sustini ovo sto sam ja kupila su vise patike za planinarenje :D  

merima i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

idu ovi bzvz dani,sve mi dosadilo...opet mucim muku sa zatvorom,tacno covek da poludi..sva sam se unervozila da se ne produzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

idu ovi bzvz dani,sve mi dosadilo...opet mucim muku sa zatvorom,tacno covek da poludi..sva sam se unervozila da se ne produzi.

za zatvor je dobar kompot od suvih sljiva. mozes i da ih jedes, takodje suve smokve, kajsije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama u skolici babica preporucila situp portolak ili laktuloza (isti sastav samo razliciti proizvodjaci) kaze da je extra protiv zatvora, tvrde stolice i uopste da unormali probavu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

probala devojke verujte mi...mislim da mi creva imaju sopstvenu vestacku inteligenciju...cak je i DonatMg vodi trebalo dva dana da proradi...M je ubedjen da nemam sta,jer kolicinski malo jedem-vise jedem voce,nego hranu koja bi stvorila otpatke...nisam pametna vise..probacu sad sa jako zasecerenom kamilicom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedino za laktulozu nisam jos pitala,jer sam imala koliko toliko normalnu stolicu,poslednja dva dana haos.i pijem jogurt i jedem semenkice,musli mekinje mlevene rendanu jabuku ma sve zivo vrtim ukrug...bas sam se iznervirala...krivo mi je,sve imam osecaj da pandici smeta,i ona sirota vec dva dana utekla u levi cosak i tamo se nesto vrti...dodje mi da placem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde da vam napisem iskustvo s portalak sirupom,posle porodaja sam dobila hemeroide i veliki zatvor s kojim sam mucila muke mesec dana i nakraju mi preporucili taj sirup,pocela sam ga pit po malo manje od preporucenog i pomogao mi je jedno vreme i vise ne,svaki puta kad mi je prestao delovati ja bi na svoju ruku povecala dozu,nakraju sam bila ovisna o njemu kupovala ona najveca pakovanja i pila po 4 velike zlice dnevno. Navidno su se crjeva toliko uljenila da nisu funkcionira bez njega,nisam znala sta da uradim pa sam smanjivala dozu,promjenila prehranu skroz i dalje mucila muke ali eto nekako sam ga uspela izbacit skroz i vratilo se sve s vremenom u normalu,a hemeroide sam zaljecila faktu kremom i cepicima.. Zato se sad uspanicim u trudnoci pa pojedem i grozde i sljive i mleka i soka i sve nabacam i ima da rade crjeva kao luda :D  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma sve ima svoje...morala sam da popijem jos jednu solju kafe sa mlekom,ne bih li naterala creva da rade i odrade posao...nek idu u persun...muka mi je vise od creva i zatvora i stalno moram da pazim kad cu sta da pojedem..

danas sam se opet malko aktivirala,ali vec osecam kicmu izdajicu i preponu kako pocinju da vriste...

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma sve ima svoje...morala sam da popijem jos jednu solju kafe sa mlekom,ne bih li naterala creva da rade i odrade posao...nek idu u persun...muka mi je vise od creva i zatvora i stalno moram da pazim kad cu sta da pojedem..

danas sam se opet malko aktivirala,ali vec osecam kicmu izdajicu i preponu kako pocinju da vriste...

moras da budes svesma da od lezanja i neaktivnosti ni creva ne rade. Nista neobicno. Ja od kako ne treniram samo jednom dnevno idem u wc :(

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.