Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

e,narode,sad nesto se kuckam sa koleginicom,pita ona mene kako pijem utrogestan i magnezijum,kad su oni kontradiktorni?ja sad ne znam sta da mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo, nije me dugo bilo zbog raznih problema, ali htedoh da vas pitam da li neka zna koliko je Kandida opasna u trudnoci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ona ti je jako cesta u trudnoci,samo je dosadna,ali dobihes vaginaletice i resis stvar.kako si ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad malo mirnije i opustenije :) hvala :) uglavnom bebac je neverovatno nemiran i bas se mrda, doktor nece nikako da kaze pol :) imala sam dva smrtna slucaja za mesec dana pa sam se bas uplasila za bebicu, ali hvala Bogu beba je super.. 

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako je u skolici, to vec hoću danima da pitam, a nikako? 

E super je cujes svasta nesto. Pocelo je prijavljivanje za narednu grupu, pa prijavi se na vreme. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,narode,sad nesto se kuckam sa koleginicom,pita ona mene kako pijem utrogestan i magnezijum,kad su oni kontradiktorni?ja sad ne znam sta da mislim.

pitaj koleginicu gde skuplja informacije! Posto je Utrogestan je zapravo hormon progesteron koji se u vidu leka upotrebljava u trudnoći, ispada da ni jedna trudnica ne bi smela da pije mg. A mg je dobar za sve moguce grceve u organizmu. A posto su kontrakcije grcenje materice ne vidim zasto bi bili kontradiktorni! Ne slusaj svakoga i ne veruj u sve sto cujes, mogla bi brzo da poludis! :babymommy:

Ehinacea, merima i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma to i ja pokusavam da objasnim.a sad mi se kao za inat kad sam se ja opustila,pojavio blago braon sekret.spremam se da idem u bolnicu da provere

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj sto ljudi sto cudi i prica.... ja mislim da ipak ako nesto ne valja da ne bi davali trudnicama.... 

Merima javi se doktoru za taj sekret. 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

spremam se da idem gore u bolnicu na prijemno.ne mogu da verujem da se opet pojavio.ne panicim,ali mi nije svejedno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi stvarno lupaju svakakve gluposti nema logike da su kontradiktorni jer naprotiv sprecavaju grcenje tj kontrakcije misica. Merima ako nemas bolove nije nista strasno mozda si se samo prehladila. 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad se vratila.doktor me pregledao i uz i vaginalno,kaze nema nista sve u najboljem redu.moguce je jedino da sam povukla jace kad sam se brisala,pa povredila usmine.inace je sve drugo ok.prednjaci glavica,pocela je da se okrece pandica.o brate nisam vise pametna.

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, u skolici je najkorisnije do sada bilo predavanje pedijatrijske/patronazne sestre i dr pedijatra. Pisi sve sto budes cula :) Lepo se druzimo tamo i skroz je ok :) Ceka nas jos predavanje babice iz betanije.

Super mi je sto smo se Sakovac i ja upoznale. Mogle bi i ostale iz NS-a da nam se pridruze na nekoj kafici :)

missN, sakovac, merima i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Super, baš mi je drago što vam je lepo... Mene ce zvati sa sledecom grupom, tako su bar rekli... a za kaficu bi bilo lepo, samo da se ja vratim od kuce... 

Merima, super sto je sve ok, sad se malo opusti... 

Izmenjeno od strane Nira
merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, baš mi je drago što vam je lepo... Mene ce zvati sa sledecom grupom, tako su bar rekli... a za kaficu bi bilo lepo, samo da se ja vratim od kuce... 

Merima, super sto je sve ok, sad se malo opusti... 

Javi se kad dodjes pa cemo obavezno nesto organizovati ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad malo mirnije i opustenije :) hvala :) uglavnom bebac je neverovatno nemiran i bas se mrda, doktor nece nikako da kaze pol :) imala sam dva smrtna slucaja za mesec dana pa sam se bas uplasila za bebicu, ali hvala Bogu beba je super.. 

ako,samo neka se igra.pa mozda jos ne vidi,ni meni dugo nisu videli.zao mi je zbog toga sto se desilo,samo kad si ti to psihicki podnela a i beban sa tobom.:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e da,devojke sto idu u skolicu,sta je najbitnije sti su vam do sada rekli?mi ovde kao na Divljem Zapadu nema niko nista da organizuje,slepci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni kod nas nema nista organizovano...steta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam u Arandjelovcu,ti? :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se pridruzujem klubu trudnica sa tesnim jaknama. :) I ne samo to, sve manje garderobe mogu da obucem, a zaista mi se za narednih par meseci ne kupuje nista novo, posebno sto ne planiram vise dece. Jos kod kuce i ok, ali na poslu volim lepo da izgledam, a broj kombinacija mi se smanjuje. :)

Merima vazno je da ste ti i bebica dobro, ali neka si se javila lekaru.

Nira i ja se nadam da ce tata biti bolje. Drzi se...

Ja sam u prvoj trudnoci isla na vezbe za porodjaj, uz to su bila i predavanja i svasta korisno sam cula. Svakako bih svim trudnicama koje cekaju prvo dete savetovala da idu na pripreme za porodjaj i u te skolice. Devojke super sto se druzite.

Mene ovih dana svrbi koza na stomaku, izgleda da bata intezivno raste. I pocinjem da budem stalno gladna. Do sada sam uspesno izbegavala slatko, a ovih dana mi se bas jede.

merima, sakovac i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mene svrbi i pecka,a i ova se nogata ovih dana ljudski:P.  bas sam u cudu sta je to bilo sinoc,ali sto kazes neka sam proverila...danas idem konacno kod zubara yeeee

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bila na kontroli, ctg uredan a bebu nije uspjela izmjeriti opet otisla dole nisko...nisam ni lezala nesto punoo pa beba se spustila...za 7 dana opet kontrola a do tad mirovanje strogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gledaj tv,serije,filmove,citaj knjige,resavaj ukrstenw reci...neka ti dodje neko pa neka ti malo pravi drustvo i tako...znam da smara lezanje,bukvalno ti ledja se ukoce od lezanja,ali ne vredi...ide vreme,sporo ali ide....koliko jos imas da izguras?ne mogu da pohvatam ko je koja nedelja od nas 'manjih' trudnica :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gledaj tv,serije,filmove,citaj knjige,resavaj ukrstenw reci...neka ti dodje neko pa neka ti malo pravi drustvo i tako...znam da smara lezanje,bukvalno ti ledja se ukoce od lezanja,ali ne vredi...ide vreme,sporo ali ide....koliko jos imas da izguras?ne mogu da pohvatam ko je koja nedelja od nas 'manjih' trudnica :-)

Ah sta cu, valja mi :) ja pozelim napolje da setam ali vidim ja da ona mene udari kad hodam nisko...al bice to dobroo, pridrzavat cu se...ja sam 32 nedelja sad.. Koja si ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

24.nedelja...u bre,pa to je jos osam nedelja,to ce caskom da prodje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam iz kladova.

A sto se garderobe tice tu su helanke, pantalone na lastiz, kosulje one sire kao tunike, trikotazne haljine, bodi majcice i esarpe, jaknu ne mogu da zakopcam al obavijem se onim veeeelikim debljim esarpama pa preko jaknicu ili kaputic bez zakopcavanja, ponco...moze dosta toga da se iskombinuje i da sve to nosite i posle porodjaja.

Jel neko imao problema sa dijarejom i mekom stolicom? meni je tako vec dva meseca da li od magnezijuma, utrigestana i heferola ne znam... znam samo da mi se guza " rascvetala " :o:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.