Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Grlić ima dva mesta na kojima treba da bude zatvoren, gornje ušće i donje (zamislite onaj deo balona koji se vezuje, e pa kao da se vezuje na dva mesta). Jako je bitno da gornji deo bude zatvoren. Taj gornji deo ginekolog ne oseti ako je donji zatvoren. Ukupna dužina grlića je od gornjeg do donjeg ušća. Kada je vreme za porođaj grlić omekša i krene da se otvara. Ako su tebi Merima rekli da je grlić dugačak, zaboravi na 1,5cm jer to je sigurno neki drugi parametar i veruj mi dr. ne bi bila opuštena da ti je ukupna dužina grlića 1,5cm već bi ti naložila da ti odrade serklaž. Dr. prilikom ginekološkog pregleda ti gurnu prst u donje ušće grlića i osete da li je mekano i koliko je otvoreno. Pre nego što krene da se otvara grlić omekša, upravo da bi se lakše otvarao. Ali dr. svakako znaju razliku između mekanog i omekšanog pred otvaranje. Na Uz pak, se vidi ceo grlić sa oba ušća i može da se izmeri ukupna dužina, koja je normalna od 2,5cm pa do (mislim-nisam sigurna) 4,5 cm. Tako da devojke, opustite se. Ako ste pregledane i dr. ne kolutaju očima i ne šalju vas dalje na serklaže, grlići su vam kao bombone :) uživajte.

Jecy, ma.za.m, sakovac i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,pa Kikiriki,vredelo te je cekati!!!! ovo je nesto najlepse sto sam do sad procitala(i najpreciznije)!!!!!!!:babymommy:

sakovac i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, rekoh ti ja vec tebi je grlic cvrst i zatvoren pa jos 4 cm sasvim normalan, terapijom si pokrivena opusti se malo kreni u lagane setnji mnogo ce ti prijati. Vec sam pisala meni je u prosloj bio 2 cm mekan i uloziv za prst pa su mi radili serklaz tako da je tvoj 1,5 cm vec bi ti radili serklaz. Meni je tada receno stroooogo mirovanje sto u mom slucaju nije bilo moguce pa s obzirom da je tebi rekla,pa miruj nemas razloga za toliki strah. Kad krenes malo da se kreces prestaces da osluskujes svaki bol ili grc opustices se malo videces da ce ti prijati izaci medju svet. Imas vremena ti polako nogu pred nogu obidjes krug.

 Ja jutros vikala na decu beba se valjda uplasila uznemirila se tacno od mog vikanja, bas mi bilo zao posle,jadna.:( Ne mozes izaci na kraj sa ovim banditima dok ne dignes glas.

merima, Cintia, Kikiriki i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, rekoh ti ja vec tebi je grlic cvrst i zatvoren pa jos 4 cm sasvim normalan, terapijom si pokrivena opusti se malo kreni u lagane setnji mnogo ce ti prijati. Vec sam pisala meni je u prosloj bio 2 cm mekan i uloziv za prst pa su mi radili serklaz tako da je tvoj 1,5 cm vec bi ti radili serklaz. Meni je tada receno stroooogo mirovanje sto u mom slucaju nije bilo moguce pa s obzirom da je tebi rekla,pa miruj nemas razloga za toliki strah. Kad krenes malo da se kreces prestaces da osluskujes svaki bol ili grc opustices se malo videces da ce ti prijati izaci medju svet. Imas vremena ti polako nogu pred nogu obidjes krug.

 Ja jutros vikala na decu beba se valjda uplasila uznemirila se tacno od mog vikanja, bas mi bilo zao posle,jadna.:( Ne mozes izaci na kraj sa ovim banditima dok ne dignes glas.

Zoe,zato sam i bila zbunjena!!:huh:

 sve vreme motam po glavi kako njima tih 1.5 cm nije alarmantno,nebitno da li sam prvorotka ili drugorotka(dobro,u drugoj trudnoci je to sve razradjenije,pa samim tim klimavije),ali je opet malo.pa sto mi onda nije dr.lepo rekla,svasta sa njom. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, ja bih se na tvom mestu dobro raspitala: ležati po ceo dan je užas i, ako ne moraš, zašto bi to radila? Zato stalno i čitaš koješta i osluskujes svoje telo, kao što reče Zoe. Opusti se, izadji, uradi nešto, vreme će brže proći i bolje ćeš se osećati. Ne znam, ali ja ne bih ležala ni luda osim ukoliko bi to bilo neophodno. A vidim po pričama ostalih trudnica  (ja se u to oko grlića zaista ne razumem, nikad mi ništa o tome ne govore) da je tvoja situacija sasvim normalna.

Nira, Kikiriki i cojecoje volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, ja bih se na tvom mestu dobro raspitala: ležati po ceo dan je užas i, ako ne moraš, zašto bi to radila? Zato stalno i čitaš koješta i osluskujes svoje telo, kao što reče Zoe. Opusti se, izadji, uradi nešto, vreme će brže proći i bolje ćeš se osećati. Ne znam, ali ja ne bih ležala ni luda osim ukoliko bi to bilo neophodno. A vidim po pričama ostalih trudnica  (ja se u to oko grlića zaista ne razumem, nikad mi ništa o tome ne govore) da je tvoja situacija sasvim normalna.

pa ja pitah,doktorka nista odredjeno nije govorila.NIJEDNOM!!!!prevrnula sam pola neta,nisam nasla takvo objasnjenje kao sto mi ga je Kikiriki dala(hvala joj mnooogoooo), a citala sam med.sajtove a ne forume.e sad,nisam imala nikakvu knjigu iz medicine,u bibl.je nemaju i tako ostah uskracena za neko vece saznanje.eto,toliko o tome.zato sam i bila zbunjena sve ovo vreme.privatno nisam isla,zbog finansija,a i pitanje da li bi mi u ovom gradu iko ista i rekao o tome.cim ovde pocnes malo vise da zapitkujes o svom telu,svi te doktori gledaju u fazonu-e ne pravi se pametna.kao da je zlocin poznavati svoje telo i brinuti se o njemu.jbg,ispadoh ja tikva na forumu,ali ko pita-ne skita.mozda ce nekoj od mladjih trudnica moje iskustvo pomoci.;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da se javim i pozdravim celo društvo ovde, i velike, a posebno one male koje jedva čekamo da vidimo... :-) 

Ja se držim, tablete za smirenje su još uvek sve u kutiji... :-) Beba me sve češće podseća da je tu, da moram da budem dobro zbog nje... :-) 

bepce, Zoe86, Cintia i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ja danas posle duzeg vremena bila do mojih i kupovala neke rodjendanske poklone za M-ove sestrice,bogami me je malo zabolela kicma,a bila sam na nogama oko sat,sat i petnaest min.sad opet leskarim.nije bilo lose za prvi put ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz cure, bas ste mi aktivne vec sat vremena citkam propusteno stivo :D

Nira drzim fige za tebe I tvog bebca, nadam se da ce tata biti dobro. 

Ja ove nedelje na UZ, da vidimo jel se bebac podigao I posteljica.... samo lezim po ceo dan , dva dana me boli, pa jedan ne, pa tri da, dva ne... uglavnom trudim se da ne mislim I ne nerviram se... doktorka je rekla da je beba dobro I da su moje analize dobre I time se tesim...

Vuciguraj, Nira, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo ja danas posle duzeg vremena bila do mojih i kupovala neke rodjendanske poklone za M-ove sestrice,bogami me je malo zabolela kicma,a bila sam na nogama oko sat,sat i petnaest min.sad opet leskarim.nije bilo lose za prvi put ;)

ja od ovog lezanja kad odem do WC dobijem upalu misica :D

bepce, Nira, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobroooo jutrooooo :))  kako ste mii? Kako su bebanii :)  Ja sam dobro, mada sam odjednom nesto pocela biti previse osjetljiva, za svaku sitnicu se rasplacem a do sad nisam bila takva...

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz cure, bas ste mi aktivne vec sat vremena citkam propusteno stivo :D

Nira drzim fige za tebe I tvog bebca, nadam se da ce tata biti dobro. 

Ja ove nedelje na UZ, da vidimo jel se bebac podigao I posteljica.... samo lezim po ceo dan , dva dana me boli, pa jedan ne, pa tri da, dva ne... uglavnom trudim se da ne mislim I ne nerviram se... doktorka je rekla da je beba dobro I da su moje analize dobre I time se tesim...

koja si nedelja? I u mene je beba i posteljica bila skrozzz niskoo, sad je hvala Bogu podigla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobroooo jutrooooo :))  kako ste mii? Kako su bebanii :)  Ja sam dobro, mada sam odjednom nesto pocela biti previse osjetljiva, za svaku sitnicu se rasplacem a do sad nisam bila takva...

 

hormoni :-)  srecom,mene su drmali ljudski samo dva dana,ali za ta dva dana sam se isplakala i posvadjala sa M,hteo je kroz prozor da iskoci...uuuuu,kad se setim bas sam bila uzasna....sad mi kaze "covece nisam mogao da te prepoznam,to nisi bila ti"...srecom,nas dvoje imamo dobar odnos,nikad ne vicemo jedno na drugo,i kad pogresimo nesto,stanemo,ispravimo se i izvinimo...ali hormoni su cudo koliko te pokarabase..

 

Kikiriki i Melissa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koja si nedelja? I u mene je beba i posteljica bila skrozzz niskoo, sad je hvala Bogu podigla.

19 nedelja. Ti? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima zene su ti sve lepo napisale, vide doktori duzinu grlica na uz, ako je sve ok nista ni ne pricaju. Meni je kada sam dobila hematom za svaki slucaj dr. pregledala uz-om i vaginalno (zbog onog blagog krvarenja) i rekla mi je da je 4 cm (tada bio), od onda mi vise ne pominje. A secam se u prosloj trudnoci da mi je na izvestaju sa expertskog uz stajala duzina grlica. To je bilo to, posle se ta duzina pominje pred porodjaj, tada gledaju da li je skracen i mekan, uloziv, itd. Super da si se pokrenula, mnogo ce ti prijati.

Ja sam konacno prodisala, osecam se kao covek posle tri nedelje stegnutih sinusa. Nekad mi se u toku dana slije sekret, pa malo kasljem, pocela sam da pijem caj od belog sleza, jako mi prija. Ako neko ima jos neki prirodan recept, neka javi.

Inace imali smo uzbudljv vikend, vodila sam devojcice na dva rodjendana, sto je i za mene vrsta izlaska, a juce u trzni centar da kupimo nove potofne. Osim za njih bio je to i za mene veliki provod. :)

Kikiriki, merima, Nira i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ja kazem da ni meni nije imalo logike,ali 'ajd sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

19 nedelja. Ti? 

sad sam 30ta....i u mene se nekako u toj nedelji spustia i beba i postelica skroz nisko. Vjeruj da sam lezala dugoo dugo da bi se pomalo vracalo na staro....beba se brze podigla ali posteljici je trebalo duze vremena...Samo slusaj doktora i ne sikiraj se, vjeruj ako slusas doktora da ce i biti sve u redu...Ja sam jastuk pod guzu i po cijeli dan lijevi-desni bok sve...Samo ustanem jedem i vratim se. Bit ce to sve u redu

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke bas je zahladnelo ja imam problem da zakopcam zimsku jaknu, ne kupuje mi se nova jer vise ne planiram dece nemam pojma sta da iskombinujem. Bila na fetalnom eho..... sve ok srce savrseno komore simetricne bas se sve lepo vidi kako se zatvaraju one pregrade kad kucka srce. Dobili smo cd sa slikama bas se lepo vide stopala i rukice sa prsticima drzala je rasirene. Palac na nozi ima kao sin hehe ima 790 grama. Kaze doktor sve je savrseno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno Zoe :wub:

Ni ja ne mogu da zakopcam zimsku jaknu... jos uvek setam u kaputu, koji mi je dovoljno sirok i od gore krzneni prsluk, koji ne mogu da zakopcam. Ali ne znam sta cu dalje!?

Nira i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pridružujem se problemima sa jaknom... :-) 

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da cu na kraju da ogrnem jedno cebe i eto mi jakne za zimu haha.

Nira, missN i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su predložili ponco, pa preko ove jakne koju imam... :-) 

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

opet nema nikog....zeneeeee,sto ste se ucutaleeee...Nira,kako je tata?Kako si ti?

Juce me nabedise da idem na slavu.Najveci problem mi je bio sto nisam mogla lepo da sedim(neke im bzvz stolice),i sto naravno,i ono malo sto sam pojela mi se uvalilo u zeludac-a sveukupno bilo saka hrane...al'preziveh...:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.