Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ajoj, i 150 otkucaja!? To je bas puno... ja sam stizala do 120. Na primer, sedim, ne radim nista i osetim da lupa kao ludo. Izmerim pritisak, on mi je uglavnom 60/120 a otkucaji visoki.

Ja merim pritisak svaki dan. Cisto radi provere. I desi mi se samo da su jako bliski...

Argata, znas da si u bolnici u dobrim rukama... bice valjda bolje...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a mene zeza merac cas su blizu cas ne,uopste ne verujem el.meracima pulsa...jedino da odem u hitnu da mi izmere,ali vrv mi nece nista dati za pritisak jer ne smeju...i to samo ispadne stres i za M i za mene i za kevu,a ja sve vreme osecam tu nelagodu.i nisam nacisto da li je situacija alarmantna ili ne.doduse,ja sam jos i dobra-koleginica ima uzas nizak pritisak ali zato otkucaji 140+aritmija,sinoc plakala zena koliko joj tesko bilo a nista joj nisu smeli dati za pritisak,nego je uputili kod privatnog interniste koji ce vrv da je odere za pregled.Boze rekoh pa zar bas ne mozemo da uzivamo u najlepsem periodu zivota?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneee kako stee miii? Nisam bila par dana tu, bas ste se raspisale :)

bepce i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobro kazu da mi bebi nista ne fali raste lepo gledali me na UZ bas me smirilo sad mogu mirno da spavam :D

ma.za.m, Melissa, merima i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se sad vratila iz bolnice...'ladno im meraci po spratovima ne rade isto...dole u prijemnom mi izmerili 145/100,a gore na porodiljskom 130/80..i resili da mi ne daju metil-dopu,ali da se javim sutra svojoj doktorki zbog uvodjenja terapije za pritisak...a sta god da sam pitala,bilo je-aham,mhm,pa da,da...bukvalno sam joj cupala reci...svasta..sve u svemu-delovao beli luk.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene probudili u 5 da mi vade krv sad dok sam u bolnici pritisak mi je 110/40 prosto mi i ne veruju da sam iz cista mira imala tako visok <_< 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene probudili u 5 da mi vade krv sad dok sam u bolnici pritisak mi je 110/40 prosto mi i ne veruju da sam iz cista mira imala tako visok <_< 

Bitno je da je tvoj pritisak normalan, a to u sta oni veruju ili ne veruju, njihov problem... :)

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cudno mi to sto imam osecaj da mi srce cudno radi al mi sad uradeli ekg i kazu da je sve normalno vise ni ja ne znam sta mi je:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Argata drzi se, vazno je da je beba dobro, a da si ti pod strucnim nadzorom.

Merima kako si ti?

Ja se patim sa niskim pritiskom, sto je bolja varijanta, mada mi se cesto zamanta i bas smraci pred ocima. Neki dan mi je bio 87/55.

Meni je beba najaktivnija uvece kada legnem. I javi se obicno kada jedem. Svaki put kad je osetim se obradujem.

I dalje uzasno slinim, jedva disem. Pijem dnevno limun, pomorandzu, jedem supe, pijem cajeve, med, inhaliram se prirodno dva puta dnevno. Ne znam vise sta bih mogla. Valjda ce da prodje uskoro...

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prošloj trudnoći imala pritisak na nervnoj bazi. Sa 30nedelja su me preplasili doktori da ću možda morati odmah da se porodim jer je beba zaostajala u rastu i od tada kad god sam išla kod doktora pritisak je bio jako visok. Kada ga merim kući bio je normalan, a morala sam da ga merim svaki dan. Pogotovo od 34 nedelje čini mi se da sam morala na ctg tri puta nedeljno i to je za mene bilo psihičko ubistvo: nikad nisam znala da li ću morati da ostajem. Tamo mi je pritisak skakao i do 180/110, doktorka je htela da me strpa u bolnicu, ali je srećom bio jedan doktor koji me je skapirao i rekao da dok je pritisak ok kući i ctg uredan nema problema.

Poučena tim iskustvom, sada merim pritisak redovno kod kuće i nosim papir doktoru za svaki slučaj. 

Argata i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima imala lupanje srca ponovo nocas,i zainatim se i probudim M da me odvede u bolnicu.E tek onda je doktorka skapirala da bi mozda trebalo zvati internistu.Ekg uredan,pritisak povisen,ispricasmo se,sve zena objasnila.Kaze nije toliki problem slano u trudnoci vec da smanjim belancevine i ubacim magnezijum...dobro je sto se nisam puno ugojila,sto nisam natecena..i po njoj metil-dopu treba ukljuciti tek kad predje 150/90,a ja imala 145/100.tako da za nju stanje nije strasno.doktorka ginekolog htede da me skemba u bolnicu,rekoh nisam ponela nista.ona se ljutnu,pa kao ako necete morate da potpisete da odbijate.potpisacu rekoh.potpisah ja i to je to.zaspala sam u sest jutros,a pre toga sam opet pojela cene belog luka:P i probudila se u pola deset,zvao M da vidi kako sam(njemu je pritisak u podrumu 90/50,rekoh tebe je trebalo da ostave sa zenama tamo,hihi)...

INACE,izvin'te sto sam se raspisala,ima li neko ideju kako oblikovati ishranu smanjenu belancevinama,a da ne zezne krvnu sliku koja je meni do sad bila super(to je i internista rekla-moram da nadjem neki odnos belancevina!'ajd zakuni se!) sad je pritisak ok,ispraticu ga na dalje,lek kupiti za ne daj Boze i to je to...al'bar znam sta se desava.Danas se javljam svojoj doktorki da vidi sta cemo na dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni kuci bio visok sad dok lezim u bolnici ispasce jos da lazem :D i moja beba se bas mrda pocinje to mrdanje cak da mi bude i neprijatno :lol: Jedva cekam da me puste kuci stvarno su dosadne ove nase bolnice jos je hrana fuj nista jos nisam ni jela ovamo mozda mi i zato nizak pritisak.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cudno mi to sto imam osecaj da mi srce cudno radi al mi sad uradeli ekg i kazu da je sve normalno vise ni ja ne znam sta mi je:D

Argata,mozda je prolaps.Ako preskace,ako ne kuca ravnomerno,to je prolaps.I meni je tako bilo stalno sam se pitala ranije sto tako cudno radi,i odem kod privatnika i krk!prolaps...tad mi je rekao magnezijum,fiz.aktivnost i plivanje i popravice se.A ja em sto imam struku u kojoj nema neke prevelike fizicke aktivnosti,em sto sam studirala pa po ceo dan sedela sa knjigom(na kraju sam i setala pi sobi) em sto ne znam da plivam.i sad moram da mirujem,a srce to ne voli.tako da trt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni kuci bio visok sad dok lezim u bolnici ispasce jos da lazem :D i moja beba se bas mrda pocinje to mrdanje cak da mi bude i neprijatno :lol: Jedva cekam da me puste kuci stvarno su dosadne ove nase bolnice jos je hrana fuj nista jos nisam ni jela ovamo mozda mi i zato nizak pritisak.

ima i do toga,a i mozda si podsvesno smirenija jer si okruzena lekarima,a ne onako kad je covek kuci pa ne zna sta mu je pa lupa glavu.ima malo i do toga.jesu ti dali vec neki lek?

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene od jutros muce bolovi, kao menstrualni, nisu jaki ali su konstantni, dobro da spomenuste magnezijum, jer ja njega i inace redovno pijem ,ali mi je uuzasno dosadio pa ga ponekad zaboravim. A znam da od njega najcesce popuste i prodju skoro svi bolovi u stomaku i grcevi. 

Meni sutra godisnjica braka, pa se spremam da napravim neki kolac ili tortu, mada cu je verovatno jesti sama, jer mm radi od jutra do sutra vec zadnje dve nedelje. Poludecu od dosade. 

Ali vidim da je sve to nista, obzirom na te vase lude pritiske i lupanja srca. 

Zelim vam svima da se sto pre stabilizujete i pocnete da uzivate u trudnoci! :)

merima, Nira i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj zene i ja vam zelim da resite pritisak. Merima socivo je super stvar, bogato je gvozdjem, a iz roda mahunarki je. Ako volis, eto dobre ideje za rucak. I ja cu da ga kuvam neki dan. Za danas junetina sa graskom. :)

Ja se opet vec nekoliko dana budim na ledjima. Nadam se da bebi ne smeta...

merima i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi, mislim da bi se beba bunila da joj smeta. Ja sam negde procitala da treba spavati onako kako nam odgovara, da bi se telo odmaralo i imalo sto vise energije. Ja sam pre trudnoce najbolje spavala na levom boku, a sad kao za inat, na levom nikako ne odgvara i kako god dazaspem budim se na desnom boku. Pa imam i onaj trudnicki jastuk i sva se zatrpam jastucima, ali dzaba, samo na desnom me nista ne boli. :D Ja to  tumacim kao nacin da mi telo samo poruci sta mu odgovara! 

Nira, Ehinacea i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikakv lek mi jos nisu dali kardiolog me obiso malopre kaze da je to mozda od toga sto sam krvarila pre pa da mi je pala krvna slika i dok ne vidi nalaz nece nista da mi da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Artata, Merima, kako ste danas? 

Jesi bila na ultrazvuku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi,Bepce je u pravu,da joj smeta bunila bi se.I ja lepse spavam na desnom,a ako zaspim na levom,probudim se na ledjima.Nista,samo se okrenes opet na bok.Jutros sam jedva zaspala,stavila sam jastuk medju noge i pod stomak.

INACE GDE IMA DA SE KUPI TAJ TRUDNICKI JASTUK VISEEEEEE????

hocu flipnem sa tim namestanjem.ostrim se da ga kupim.

Argata iz razloga bolnicke hrane bas,sto ti kazes,sam odbila da ostanem...msm,ne kazem da po pacijentu treba kilogram mesa da se daje,ali obroci su im bas mrsavi i bljutavi(znaaaam,zbog pritiska ne smeju da sole)

Inace,ja imam problem sa M i kevom(ostali ne daj Boze da se ukljuce u raspravu,odmah bih bila proglasena za ludacu)-smatraju da sto vise citam o necemu,da mi se ti simptomi pojavljuju. ??? Smatram da nisam dete,pa da reagujem tako,jedino mozda sto sam trudna,pa sve radi drugacije od normalnog-istina jeste da je dosta od psihe,ali to bi onda bilo glupavo-e Argata ima visok pritisak,sad cu ga dobijem i ja?

Svasta.Sta vi mislite da li je zaista moguce da neke stvari koje procitamo mogu delovati na nas,cak iako ne verujemo u to??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Merima, ne bih da stajem ni na ciju stranu, ali definitivno ima nesto u tome da kad citas mnogo o raznim simptomima, da pocnu da se pojavljuju. Secam se medicinske skole, kad god smo ucili o nekoj bolesti, imala sam bar jedan a ponekad i vise simptoma-skoro svake bolesti! :o Ali to je nesto sasvim drugo.

Kad si zabrinut, onda se ti neki simptomi ispoljavaju jos vise, zbog ovog, onog ili drugog razloga. E sad trudnoca je stanje, ukom smo prvi put odgovorni za jos nekoga osim sebe,a to je nasa beba i automatski sve dozivljavamo jos stresnije i alarmantnije! 

Da li ti svakodnevno meris pritisak i da li si to radila i pre trudnoce?

Izmenjeno od strane bepce
Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu ste, telo najbolje zna sta mu odgovara...

Ja sam ovaj trudnicki jastuk narucila, doneli su mi ga na kucnu adresu, platila sam ga pouzecem. Evo sajt, mozes odmah da narucis:  http://www.beluga.rs/

Naravno da je psiha cudo i da citanje svega i svacega na neke ljude utice manje, na neke vise, ali ne moze od citanja grlic da se skrati i pritisak da skoci, to je vec nesto drugo. U principu kada imas vremena onda vise razmisljas o tome sta sve moze poci naopako, sto nije dobro. Ja uz ove moje smisle i posao ne stizem da mislim na stvari koje bi me vrlo verovatno opteretile da kod kuce sedim i odrzavam trudnocu. Takodje, svaka zena treba da slusa svoj instinkt, ako misli da nesto nije ok odmah kod lekara, pa bolje i tri lazne uzbune, nego da se nesto propusti.

Nira, bepce i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SLazem se i sa Ehi,

neke stvari mozemo sami sebi izazvati, ali neke bas i ne. A trudnoca sama po sebi nosi svoje promene, neki to lakse podnose, neki teze, neke od nas previse razmisljaju o tome sta bi  moglo poci naopako i citaju o tome, ali definitivno potraziti misljenje lekara nije na odmet. 

merima, Ehinacea i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.