Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Sta je ovo svima na temi posteljica na prednjem zidu :D i meni je osetim kad se vrti,guzi a i lupa posto je bas nemirna kako bi tek bilo da je na zadnjem. Inace sa prvo dvoje je bila na zadnjem zidu. Lepo je i Novak i Nestor mi je lepo. Htela sam ime koje je internacionalno da kazem ako se resi da zivi negde u ino. Nije cesto i ne znam ni jednu osobu sa tim imenom. Vezujem ime za osobe sto znam da nije dobro ali jbg i tako vecinu imena odbacim zbog toga, bas sam komplikovana :lol:. Nekako mi za prvo dvoje bilo manje vise svejedno pa je mm dao imena a sad mi bas vazno iz nekog nepoznatog razloga haha.

Cintia, ma.za.m, merima i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je psoteljica na zadnjem zidu... 

Zoe, nasmejah se na to tvoje sto vezujes imena za ljude, isti slucaj... :) Mi imamo obicaj isto raditi i za stvari, sto tek nije normalno. :) Recimo gledamo neku jaknu, pa neko od nas prokomentarise "joj, takvu nosi tamo neko" (a taj neko nam bas nije nesto drag) i gotovo, vise nam se ne svidja... :) Nije to normalno, znam, ali eto, takvi smo... 

Zoe86 i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se mnogo svidjaju imena Saša i Sara, medjutim moj bivsi Saša, a bivsa od mm Sara. Kakva slucajnost! 

Mm isto dosta vezuje imena za ljude, ja sam htela da sin budeUroš ali mm kaze da poznaje dvojicu i ni jedan nije normalan. I tako ostadosmo bez muskih imena. Aleksandar je jedino da nam je oboma ok, ali bojim se da opet ne zavrsi kao Saša.

Da li ste primetile kakav ritam kod bebe? Da li vam se javlja u isto vreme svaki dan?  

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih od danas mogla u treci trimestar ali neka me jos malo kod vas. :lol:

Gde nam je Ella90, nesto se ne javlja ovih dana. 

Ella90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebce, budi ti i u drugom i u trecem... :)  Meni se beba javlja ujutru rano, pa uvece kad legnem... Ta dva puta obavezno, a nekad i izmedju... Sinoc sam imala osecaj da me sve vreme udara u besiku, nisam mogla zaspati... Nekako mi cudni ti udarci, ja mislila ti malo jaci nece jos... :) 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja je osetim ujutro oko 7, ako sam budna, pa onda opet oko 11-12, popodne kako kad i onda uvece oko 10-11. I to tako traje vec neko vreme. A sto se tice udaraca, ja sam jutros videla kako mi se grudi pomeraju od njenog sutanja. Cak je i mm opazio, umrli smo od smeha. 

Nira i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su ti udarci savrseni momenti u toku svakog dana... :) Mislim da mi do kraja trudnoce nece postati nesto sto je uobicajeno, uvek ce biti poseban osecaj... Mozda gresim, videcemo... :) Kazu da postanu bas jaki, cak nekad i bolni, pa se mame bas i ne raduju takvim .pokretima bebe.. :)  Mozda sam ja tako ushicena, jer je prva trudnoca, ko ce znati... :) 

 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

i meni su postala bliska ta njena gurkanja i prevrtanja ^_^ nego,jel ima jos neko ubrzano lupanje srca?znam da ona sad raaste,pomera sve zivo,srce je optereceno,ali sinoc nisam mogla zaspati do dva u noc,a sad me evo opet uhvatilo.i probam da se opustim,i da duboki disem i opet nista dok samo ne prodje...

Jecy i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira ne mora da znaci meni sa sinom nikad nisu bili bolni,vislje sam ga nosila nije bio jako nemiran i sitan je bio a cerka me urnisala, jako nisko sam je nosila skroz u kostima bila poslednja 3 meseca plus sam imala serklaz koji je kidala tako sam osecala bas je bolelo bila je krupnija i mnogo nemirnija tako da su mi pred kraj bas bili bolni udarci. Sad cemo videti bas uzivam u mrduckanju mada i ova zna jako nezgodno da se namesti pa me boli.

Nira i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam osecaj da udara skrooz nisko pa zna bit nelagodno,a nekad se samo malo mrda onako migolji,to je tako slatko <3 mene danas ubija desna prepona,jutros sam naglo ustala iz kreveta pa sam valjda malo istegnula ... Gledala sam danas one gaze za brisanje bebe kad cica pa da ne curi dal cete vi to koristit? Imam tri od pre i neznam dal da kupujem jos?

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Merima, ja imam lupanje srca. Ali meni je to normalna pojava, jos od pre trudnoce. Izmeri pritisak, mozda ti je nizak, pa su ti otkucaji povecani.

Vezivanje imena za ljude za nas predstavlja najveci problem! Uvek neko iz familije ima neke asocijacije :mellow:

Ovih dana mi je Maksim favorit :)

Izmenjeno od strane ma.za.m
bepce, Ehinacea, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, da... bebac se javlja ujutru, predvece i uvece kad se umirim. Mada sam ga ove noci osetila svaki put kad sam se okretala u krevetu. On budan, a ja spavam :)

merima, Nira i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, ja imam lupanje srca. Ali meni je to normalna pojava, jos od pre trudnoce. Izmeri pritisak, mozda ti je nizak, pa su ti otkucaji povecani.

Vezivanje imena za ljude za nas predstavlja najveci problem! Uvek neko iz familije ima neke asocijacije :mellow:

Ovih dana mi je Maksim favorit :)

Nije se Nira zalila na lupanje srca, iako ga ima... :) :) :) Ali, ja znam zasto... Imam problem sa srcanim zaliskom, pila sam lekove dok nisam saznala za trudnocu, pa sam se dogovorila sa dr da pokusam dalje bez njih ili da uzimam samo po potrebi... Brzo se umorim, cesto cak i dok pricam... Receno mi je kako trudnoca odmice, bice teze zbog sve veceg tereta koji nosi sa sobom... A ja bih da prodje bez lekova do kraja.... :) 

merima i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skontala sam :)

Izmenila sam i napisala Merima :)

Nira i Merima - bas vas mesam zbog onog IR u nickovima :) Inace, imam problema u svakodnevnom zivotu sa imenima... 

Ja moram kod kardiologa pre porodjaja, da vidimo sta cemo sa tim lupanjem srca... meni je to kanda nasledno od tate. On je u mojim godinama krenuo da pije lekove...

Nira i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skontala sam :)

Izmenila sam i napisala Merima :)

Nira i Merima - bas vas mesam zbog onog IR u nickovima :) Inace, imam problema u svakodnevnom zivotu sa imenima... 

Ja moram kod kardiologa pre porodjaja, da vidimo sta cemo sa tim lupanjem srca... meni je to kanda nasledno od tate. On je u mojim godinama krenuo da pije lekove...

Moja sestra ima problem sa srcanim zaliscima, samo sto kod nje nijedan od cetiri ne funkcionise kako treba i ona ne moze bez lekova... Meni su rekli da mozda zbog toga necu moci prirodni prododjaj, ali videcemo... Kod kardiologa cu negde u decembru... 

ma.za.m i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja moram da podsetim mog ginekologa na ovaj moj problem. On mi je i rekao da to treba proveriti pre porodjaja. Taman cu ga pitati sledece nedelje. Mada je meni prirodan porodjaj pod znakom pitanja i zbog prethodne operacije mioma...

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh pa kako se borite kad krene lupanje?:mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj zene nema me dugo ovamo:D Od danas sam u bolnici jer sam imala nenormalno visok pritisak :angry: kad ce vise meni sve da bude uredu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako mi se desi dok sam u pokretu, ja sednem, odmorim i nastavim dalje...

Ako pricam, malo usporim sa pricanjem...  :) Trudim se da se ne nerviram oko nebitnih stvari... I za sad to nekako prolazi... 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj zene nema me dugo ovamo:D Od danas sam u bolnici jer sam imala nenormalno visok pritisak :angry: kad ce vise meni sve da bude uredu.

:( Hej, pa kako sad to, zasto? Inace imas problem sa pritiskom ili... ? Nemoj sad da se nerviras.. Trudi se nekako da se opustis, da se to sve smiri, da mozes lepo svojoj kuci... 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam pojma ceo zivot imam nizak pritisak i vec neko vreme meni srce kuca cudno rekoh ajde da idem da proverim i evo hitno me ostavise :huh: Moja mama je imala problem s pritiskom u trudnocama pa kaze doca da je nasledno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja ceo zivot isto 120/80,i sad izmerih i ono 140/90 :mellow:

juce bilo sve ok...rece mi M da pojedem belog luka,sad smrdim najuzasnije,videcemo,mericu za neko vreme.inace bas nikad nisam imala visok.uvek mi se sroza,ali ovo sad,svasta.necu panicim,videcemo jos do spavanja.inace sam danas dosta slatkog jela,vise nego inace,i popila sam dve case vode sa secerom,mislila sam ludak da je nizak pritisak...a ono fijuuuu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni bio 160/90 kazu bas mnogo jos sam rizicna zbog posteljice i svega... sto u ovim bolnicama nema bar wi fi crkoh od dosade a moj net nece da potraje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

160 jeste visok...samo lagano,ne nerviraj se,ispratice to oni sve,pa da mozes lepo kuci...i nemoj da panicis ako tu zene sa tobom u sobi ili ko vec svasta prica...svako je razlicit!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste visok jos 150 odkucaja uz to. A ceo san lezim ko sto moram nisam nista radela slano nisam jela bas mi nije jasno sto al dobro imaju lekove za to samo da utvrde koje <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.