Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja moju devojčicu bas slabo osetim, mislim da je sinko bio mnogo aktivniji, evo za 2 dana 20 nedelja.. Tek tek uveče, ako malo osetim ono divno migoljenje :wub:neko je vec spomenuo Una, mislim da smo se i mi  odlučili... Jedina, neponovljiva, a i Kaporova Una:wub:Meni se jako sviđa! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moju devojčicu bas slabo osetim, mislim da je sinko bio mnogo aktivniji, evo za 2 dana 20 nedelja.. Tek tek uveče, ako malo osetim ono divno migoljenje :wub:neko je vec spomenuo Una, mislim da smo se i mi  odlučili... Jedina, neponovljiva, a i Kaporova Una:wub:Meni se jako sviđa! 

da,Kaporova Una <3

Jecy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam juce mogla ceo dan da se ulogujem,ne znam sto!Zatezalo me do sest popodne i onda pustilo...prespavala sam celu noc,sa budjenjem dva puta u wc,valjda me iscrpli i bolovi i nespavanje od prethodne noci ..a jutros,sto kaze Bepce,trebalo mi deset minuta da prohodam normalno,sve zateze sa strane ..najcrnje je sto moram da lezim,a tad se se sve ukoci..lakse mi je kad hodam,pa valjda malo razgibam misice,a li ni to ne smem mnogo...kako ste mi vi danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe, cestitam na dobrim rezultatima amnio :) 

Znam da ste pisale o tome, ali sad da ne trazim, sa koliko nedelja da racunam da sam usla u 7. mesec?

Ja sam negde procitala da se ulazak u mesec racuna po okvirnom datumu porodjaja, pa posto je meni 3. februar, ja kao svakog 3. ulazim u naredni mesec, ali nisam sigurna koliko je to pravilno.

Inace trenutno sam u 25. nedelji, ugojila se nisam uopste, ne znam samo kako, stomak mi je kao kod trudnica u 3. mesecu, maleni. Ma, vazno mi je da je beba dobro i da lepo napreduje, a uopste necu da se opterecujem tim stvarima.

Ja ne znam zasto, ali tako mi nesto frka da se upisem na onaj trudnicki spisak.

I meni Pipi!Ma radi ti po svom instinktu,ja cu isto vec u dogledno vreme da se upisem,lako mi je za to..samo da su bebe dobre <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moju devojčicu bas slabo osetim, mislim da je sinko bio mnogo aktivniji, evo za 2 dana 20 nedelja.. Tek tek uveče, ako malo osetim ono divno migoljenje :wub:neko je vec spomenuo Una, mislim da smo se i mi  odlučili... Jedina, neponovljiva, a i Kaporova Una:wub:Meni se jako sviđa! 

da li to zavisi da li je posteljica na prednjem ili na zadnjem zidu?meni je na prednjem,i ova moja prasica je svojeglava,kako kad odluci da se javi...

bepce i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od jutros bila malo lenja, izlezavala sam se bas dugo, uz dečije pesmice... :-) Da se na vreme podsetim... :-) Sad je već stala kiša, može se malo napolje u setnjicu... 

Jecy i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od pola 7 budna, mm me probudio ni nedeljom ne mogu da odspavam i onda u 7 mala dosla u krevet pa se gurala s jedne strane ona s druge ova mala u stomaku haos. Ja bila vredna, hleb ispecen kao i kolac sa visnjama vec jedna tura vesa oprana ubacena u susaru sdovi spremljeni da se malo pohvalim :P posto niko drugi nece haha. Meni se juce ceo dan vrtelo u glavi haos jos sam sa malom isla do grada i kupile smo jedno odelce za bebu :wub: mala birala posle je svima pokazivala. 

merima, Maajaa:), Nira i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe, evo i mi cemo da te hvalimo, svaka cast... :) Mi jos nista nismo uzeli, a razlog je sto smo se dogovorili da to zajedno uradimo... Ali, samo je pitanje momenta ko ce od nas prvi da prekrsi dogovor, jer svaki dan govorimo jedno drugom sta smo sve videli i odusevljavamo se... :) Mnoooogo lepih stvarcica ima... Znaaam da bebe brzo rastu i da ne treba preterivati, ali cini mi se da necu moci da se kontrolisem kad krene kupovina... :)

bepce i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe, cestitam na dobrim rezultatima amnio :) 

Znam da ste pisale o tome, ali sad da ne trazim, sa koliko nedelja da racunam da sam usla u 7. mesec?

Ja sam negde procitala da se ulazak u mesec racuna po okvirnom datumu porodjaja, pa posto je meni 3. februar, ja kao svakog 3. ulazim u naredni mesec, ali nisam sigurna koliko je to pravilno.

Inace trenutno sam u 25. nedelji, ugojila se nisam uopste, ne znam samo kako, stomak mi je kao kod trudnica u 3. mesecu, maleni. Ma, vazno mi je da je beba dobro i da lepo napreduje, a uopste necu da se opterecujem tim stvarima.

Ja ne znam zasto, ali tako mi nesto frka da se upisem na onaj trudnicki spisak.

Ja isto znam da se sa 27+1 ulazi u treci trimestar, a to je meni sutra. Meni je frka od ulaska u tj treci trimestar, na trudnicki spisak sam se odavno upisala :D

Maajaa:), ma.za.m, Nira i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li to zavisi da li je posteljica na prednjem ili na zadnjem zidu?meni je na prednjem,i ova moja prasica je svojeglava,kako kad odluci da se javi...

I meni je na prednjem i dr mi je rekla da zato slabije osetim pokrete, a zavisi i kako je beba okrenuta. Ako gleda prema tvojoj kicmi onda to jos umanjuje osecaj, jer suta po organima, a to se ne oseti toliko. Ja tek zadnje dve nedelje osetim pravo ono sutkanje i cak se ponekad vidi mrdanje stomaka. 

Nira, merima i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moju devojčicu bas slabo osetim, mislim da je sinko bio mnogo aktivniji, evo za 2 dana 20 nedelja.. Tek tek uveče, ako malo osetim ono divno migoljenje :wub:neko je vec spomenuo Una, mislim da smo se i mi  odlučili... Jedina, neponovljiva, a i Kaporova Una:wub:Meni se jako sviđa! 

Ja sam spominjala Unu i nadam se da ce muz da se slozi, posto smo se jednom dogovorili da on donosi konacnu  odluku ako bude zensko, a ja ako bude musko. 

Jecy, merima i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je posteljica na prednjem zidu, jel to znaci slabije pokrete? Nije mi to ni bitno, samo nek je sve ok.... Evo mi neka gorusica i mukica... Mene donji deo stomaka jakooo boli na dodir, sin se nekad zaleti i glavom me lupi ja zajaučem od bola... Ne znam sta je to.. 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jecy koja si nedelja, ja imam posteljicu na prednjem zidu, pa sam slabije osecala pokrete do pre par nedelja-sutra ulazim u 28 nedelju. 

I prosle nedelje je mene boleo donji deo stomaka, na toj strani gde mi je posteljica i to konstantno, osim kada lezim, dr opste prakse mi je iz prve napipap gde me tacno boli i poslao na pretrage krvi i urina, ali sve je bilo ok. Pa sam ipak  otisla i do ginekologa, jer 4 dana bol nikako nije prolazio. Medjutim na uz nije bilo nista, dr ni sama nije znala sta bi moglo da me boli, ali mi je rekla da nije nista vezano za bebu. Sad sam 2 dana malo vise lezala, odmarala i proslo je. Mislim da je bilo do toga da sam prosle nedelje bila preterano aktivna, pa sam malo nategla i opteretila dodatno razne misice,a mozda se i beba tako namestila pa zulja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od pola 7 budna, mm me probudio ni nedeljom ne mogu da odspavam i onda u 7 mala dosla u krevet pa se gurala s jedne strane ona s druge ova mala u stomaku haos. Ja bila vredna, hleb ispecen kao i kolac sa visnjama vec jedna tura vesa oprana ubacena u susaru sdovi spremljeni da se malo pohvalim :P posto niko drugi nece haha. Meni se juce ceo dan vrtelo u glavi haos jos sam sa malom isla do grada i kupile smo jedno odelce za bebu :wub: mala birala posle je svima pokazivala. 

Zoe svaka cast stvarno! Meni mm strogo brani da nedeljom bilo sta radim! :D Kaze to nam je jedini dan  da ga stvarno provedemo zajedno pa makar i lezali u krevetu ceo dan. Tako da ja subotom kuvam za nedelju, a nekad zavrsimo i na nekoj brzoj hrani ili narucimo. Jedva sam se ja ziva navikla na to, jer moja mama je uvek nedeljom ujutro  kuvala supu, pekla kolace....i po cele dane provodila u kuhinji. Pa mi sve fali taj svecani nedeljni rucak.

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce, ja sutra ulazim u 20.nedelju. U prvoj trudnoći sam isla i kod abdominalnog hirurga zbog tog bola, reko mi da cu mozda dobiti preponsku kilu, ali nista od iste... Ostao samo bol, jako jako nisko maltene prepona... 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce, ja sutra ulazim u 20.nedelju. U prvoj trudnoći sam isla i kod abdominalnog hirurga zbog tog bola, reko mi da cu mozda dobiti preponsku kilu, ali nista od iste... Ostao samo bol, jako jako nisko maltene prepona... 

meni je isto tako bilo nisko, cak je bol prilikom ustajanja prelazio u preponu. Ali posle par dana odmaranja sve se smirilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su prepone tamo negde izmedju 10. i 15.nedelje, ako se dobro secam, jaaako bolele, toliko da sam jedva hodala... Trajalo je mozda desetak dana i prestalo... 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci, racunacu od 27+1, hvala devojke :)

Inace i meni je Una jedan od favorita, dosta je popularno ime u poslednje vreme, kao i sva kratka uostalom, ali meni se svidja.

Nira, Jecy i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam utisak da je popularno... Kod mene u vrtiću jedna Una.. To mi je najbolji pokazatelj, na uzorku od oko 300 dece:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da i ja sam primetila da ima dosta Una, recimo i za ime Teona nisam cula do skoro i odjednom dve bebe iz okruzenja se tako zovu. Sad je popularno i Kalina meni je lepo. Kod cerke u generaciji ima bas puno Milica a eto bila je jedina Jelena u vrticu a sad i u razredu. Mi cemo najverovatnije bebu nazvati Magdalena.:)

Vuciguraj, ma.za.m i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene, nisam bila tu juce pa dok iscitam sve :D  Inace juce sam i po mojoj racunici usla u 4.mesec, po njihovoj sam vec neselju dana u 4., tako da malo mogu da odahnem :)

Sto se tice imena mi se vec duze vremena vrtimo oko muskog - Andrej, padala su nam jos neka na pamet ali o ovom nekako pricamo vec dugo, a za zensko nikad nismo mogli da se setimo nesto sto bi nas odusevilo, i pre neki dan nam padne na pamet Sara... za muska imamo jos par, ali zensko nam zadaje muke :D 

Nira i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene, nisam bila tu juce pa dok iscitam sve :D  Inace juce sam i po mojoj racunici usla u 4.mesec, po njihovoj sam vec neselju dana u 4., tako da malo mogu da odahnem :)

Sto se tice imena mi se vec duze vremena vrtimo oko muskog - Andrej, padala su nam jos neka na pamet ali o ovom nekako pricamo vec dugo, a za zensko nikad nismo mogli da se setimo nesto sto bi nas odusevilo, i pre neki dan nam padne na pamet Sara... za muska imamo jos par, ali zensko nam zadaje muke :D 

To je isto ono sto sam ja rekla... :) Cini mi se da je devojcica da bi se i rodila, a mi ne bi smislili ime... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja generalno ne volim ta kratka, popularna imena... Una za mene predstavlja nesto vise od samog imena, ima simboliku... A to teona , leona, miona, rea , nia, kia... U mom slučaju ne nikako! 

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja generalno ne volim ta kratka, popularna imena... Una za mene predstavlja nesto vise od samog imena, ima simboliku... A to teona , leona, miona, rea , nia, kia... U mom slučaju ne nikako! 

Mi smo znali samo jednu stvar sto se tice imena za devojcicu, a to je da mora imati minimum tri sloga... :)

sakovac, ma.za.m i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene, bas ste se raspisale. :)

Zoe super za rezultate! :baby: Lepo je ime Magdalena.

Meni je isto posteljica na prednjem zidu, pa nesto slabije osecam batu nego seke, ali i on je dosta aktivan i zivahan. Bas volim kad se vrti, kad se oglasi da je tu. Stomak mi je dosta porastao, pocele su seke da ga ljube i maze. :wub: Nas bata ce se zvati Novak. :)

E da, bila sam u Gradskoj u petak da zakazem ekspertski uz. SVI termini su popunjeni za novembar, a meni je posle kasno. Tako da sam zakazala privatno...

merima, ma.za.m i kaficica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.