Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Nira, i ja sam se raspitivala za privatno zdravstveno za mene i muza pre jedno 2-3 meseca, ali nisam na kraju uplatila jer su mi rekli tamo da ako zatrudnim ne mogu vise da ga koristim za preglede u trudnoci jer za trudnice postoji poseban paket... i na kraju ga nisam uplatila...

Ni ovo moje ne pokriva preglede u trudnoci, taj paket za trudnjeice je bas puno... Sa ovim mojim odradim nalaze, kardiologa kod koga moram redovno na kontrole, a svakako kod njega idem privatno... 

Izmenjeno od strane Nira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u narode,dobro da i ovako funkcionise zdravstvo,mada traljavo..pitam se kako ce nam biti u starosti ili buducim generacijama..hvala Bogu da je tehnologija uznapredovala,pa danas delimo iskustva i ucimo jedne od drugih!juce pricam sa mamom,u njeno vreme ('82.i '87.godine),znalo se da je beba 'tu negde',sirota nas obe rodila karlicno,i to joj rekli pet minuta pre nego smo krenule da izlazimo,nije znala da se organi pomeraju(misljenja sam da ipak to nije znala samo moja mama,jer je jedno bice blagosloveno neznanjem i sve prihvata kako jeste,fazon Bog,pa otac,pa muz),gde je beba-na prednjem ili na zadnjem zidu,itd..tako da nam je bolje i pored svih propusta zdravstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama je i sa sestrom i sa mnom bila samo po dva puta kod ginekologa za vreme cele trudnoce... I kaze mi zasto bih isla vise od toga, nista je nije bolelo, nista joj nije smetalo, a sve radila-na selu... Njoj je tako cudno kad ja kazem da je normalno da boli stomak u trudnoci, da boli glava, ledja, jer nju nista nije bolelo i nije joj normalno kad nesto boli... :-) 

Ehinacea i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ista prica..moja radila u vrticu do sedmog meseca,nije je nista smetalo,samo radila krvnu sliku i cetiri pregleda sve ukupno.kakvi brisevi i to-mada se ja ne slazem sa tim.niti sa time sto tvrdi da je ostala bez mleka posle tri meseca,pa sam odrasla na dohrani..a tek sto su me hranili pastetama i virslama!!to im ZAMERAM!rekoh,bolje da si mi dala 'leba suva nego to g# ! ali eto..kao mala bila bolesna do 13e godine,grlo,nos,tt..tad sam se malo kovarnula..i od tada samoinicijativno izbegavala konz.i preradj.valjda mi se zgadile jos od bebe.

 

 

 

Nira, Vuciguraj i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eh,ja se raspisala,a zaboravih zasto sam dosla na forum-bila sam na kontrolnom uz,hvala Bogu mackica se vrti-vrtirepka na mamu,430g,mada znam da uz malo laze..sisali smo palac,pa smo treptali u mamu zacudjeno,pa se ritkali,ali noge stisla i Bog!eh,rasplakah se ja,sta ti je zivot,same se suze slivaju sada,uh,Boze da mi je neko pricao..<3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh, u mojoj kuci se nije znalo za virsle, pastete, salame, kecap i slicne stvari jaaaaako dugo... Verovali ili ne... Jedino sto se kupovalo je jogurt! S obzirom da smo sa sela, domaca hrana svaki dan, ceo moj boravak kuci... Tek kad sam dosla u Novi Sad, pocela sam za dorucak jesti pastete i te gluposti... A i sad gledam da sto vise donesem od kuce... :)

bepce, sakovac i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eh,ja se raspisala,a zaboravih zasto sam dosla na forum-bila sam na kontrolnom uz,hvala Bogu mackica se vrti-vrtirepka na mamu,430g,mada znam da uz malo laze..sisali smo palac,pa smo treptali u mamu zacudjeno,pa se ritkali,ali noge stisla i Bog!eh,rasplakah se ja,sta ti je zivot,same se suze slivaju sada,uh,Boze da mi je neko pricao..<3

Divnooooo... :) Meni suze svaki put zajedno sa ogrooomnim osmehom dok gledam ultrazvuk... :) 

merima i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja sam zvala privatnika, kojeg mi svi preporucuju, razgovarala sam sa sestrom, doktorica je danas odsutna. uglavnom, sestra vrlo ljubazna i zainteresovana za moj problem, ispricasmo se nas dve....po simptomima je zakljucila isto sto i ja-da gljivice imam sigurno, jer je sekret sirast, ali za bakterije i antibiotik nije znala ni sama sta da misli ni sta da kaze. Pa smo se dogovorile da canesten vaginalete stavim svakako, da se probam resiti bar gljivica, a pregled i savetovanje sa dr mi je zakazala za cetvrtak jer pre toga nemam termi. I rece ako slucajno se stanje pogorsa, ako se javi kakav cudan miris sekreta da to znaci da verovatno imam i bakterije, ali da ih u svakom slucaju jos jednom zovnem, pa cemo videti sta i kako dalje. 

Sad sam malo mirnija. 

Cintia, merima i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eh,ja se raspisala,a zaboravih zasto sam dosla na forum-bila sam na kontrolnom uz,hvala Bogu mackica se vrti-vrtirepka na mamu,430g,mada znam da uz malo laze..sisali smo palac,pa smo treptali u mamu zacudjeno,pa se ritkali,ali noge stisla i Bog!eh,rasplakah se ja,sta ti je zivot,same se suze slivaju sada,uh,Boze da mi je neko pricao..<3

:wub:Divno :wub:

Uh, u mojoj kuci se nije znalo za virsle, pastete, salame, kecap i slicne stvari jaaaaako dugo... Verovali ili ne... Jedino sto se kupovalo je jogurt! S obzirom da smo sa sela, domaca hrana svaki dan, ceo moj boravak kuci... Tek kad sam dosla u Novi Sad, pocela sam za dorucak jesti pastete i te gluposti... A i sad gledam da sto vise donesem od kuce... :)

I ja odrasla na domacoj hrani,zato sam jaka k'o konj :D

Nira i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi sada isto sve vucemo od babe sa sela-jaja,krompira,paradajza,voca,baba zakolje pile pa se zuti supica,za dorucak jaja i paprike,barena sargarepa i krompir,samo mleko,jogurt i musli sto kupujem,i ovako ponesto za rucak..

Vuciguraj i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja sam zvala privatnika, kojeg mi svi preporucuju, razgovarala sam sa sestrom, doktorica je danas odsutna. uglavnom, sestra vrlo ljubazna i zainteresovana za moj problem, ispricasmo se nas dve....po simptomima je zakljucila isto sto i ja-da gljivice imam sigurno, jer je sekret sirast, ali za bakterije i antibiotik nije znala ni sama sta da misli ni sta da kaze. Pa smo se dogovorile da canesten vaginalete stavim svakako, da se probam resiti bar gljivica, a pregled i savetovanje sa dr mi je zakazala za cetvrtak jer pre toga nemam termi. I rece ako slucajno se stanje pogorsa, ako se javi kakav cudan miris sekreta da to znaci da verovatno imam i bakterije, ali da ih u svakom slucaju jos jednom zovnem, pa cemo videti sta i kako dalje. 

Sad sam malo mirnija. 

Sad mozes malo da se opustis... Canesten je i meni dr rekao da mogu da koristim cim prodju prva tri meseca, posto sam mu rekla da imam problem sa sekretom...

merima i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama je sa mojom sestrom (druga trudnoca) isla na posao do poslednjeg dana, doduse radila je u kancelariji, ali sef joj je govorio da uzme bolovanje, ali ona nije htela, zasto bi kad se sjajno osecala (prica ona), i jedan dan je sef posalje kod doktora jer je video da je stvar i vise nego ozbiljna, a ona se popne PESICE uz Balkansku do Narodnog fronta i ode na pregled, kad ono otvorena ne znam koliko i porodila se za dva sata. :D:D

bepce, Nira, Ehinacea i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugacije su one zivele... Nisu imale vise od nas, ali su nekako bile bezbriznije, nije bilo toliko stresa, brige oko nemastine, bolesti, svakakvih doktora... Imale su sigurne poslove, redovne plate, mogle ziveti lepo od tih plata... Mi smo konstantno pod stresom, vecini posao nije siguran, svakakve nove bolesti se pojavljuju, komplikacije... Koliko god se covek trudio, ne moze bas biti bezbrizan.... A stres je cudo za organizam, svi to znamo... 

merima, Cintia, Vuciguraj i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

auh,brate!a jesu zene tad bile,da kazem i 'hrabrije'..svekrva sa M posla posle Bozica na pregled,prosao joj termin,i podje pesaka(!) do dz,po snegu i ledu(!),usput padne,izvrne clanak,i jos M nije hteo da izadje do 10.1.a bio beba krupna,3650 g,kao trut.ja se zaledila kad mi je pricala!strasno!!i sad mu nista ne fali,eno ga matora konjina moze volu rep da iscupa,a ja kao ptica..sa 5 god imala 21 kg.mama plakala kao kisa.bila sam bleda kao zid celo detinjstvo.sta ti je domaca hrana!!

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas sta, ima tu dosta i do bebe, verujem, a ne samo do hrane... Sestra i ja smo isto odgajene... Moj najveci zdravstveni problem je bila operacija slepog creva i evo ova patnja da ostanem trudna tri godine... A ona? Ne mogu vise ni da se setim sta je sve operisala, do sad je bila 14 puta u bolnici po mesec-dva... Sad u ovom momentu zna da je ceka ponovna operacija obe dojke, jajnike vise ne smeju ni da operisu (oba vec operisana - endometrioza), jer ce ih totalno unistiti, sad moze samo da trpi bolove... Lekove za srce pije vec godinama, za holesterol... Problem sa crevima, zeludac... Znamo se cesto nasaliti da jedino sa noktima nema problema... :) A ima 31godinu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se slazem da nije sve do hrane, velika je uloga nasledja i ko zna cega jos. Nas je 4 sestre, sve smo isto odgajane, hranjene, jedna je bila bucmasta a ostale 3 mrse, mrsave. Jelo se svega, od domacih proizvoda, pa sve do pasteta i virsli, eurokrema, slatkisa.....sokova i domaccih i svakakvih, jedno vreme smo bili na konzervama, jer smo bili izbeglice iz Hrvatske....

Uglavnom, ja sam misljenja da treba detetu dati da proba sve i zdravo i nezdravo, ali da se sve konzumira u nekim umerenim kolicinama. 

 

Cintia, Vuciguraj, Nira i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se slazem da nije sve do hrane, velika je uloga nasledja i ko zna cega jos. Nas je 4 sestre, sve smo isto odgajane, hranjene, jedna je bila bucmasta a ostale 3 mrse, mrsave. Jelo se svega, od domacih proizvoda, pa sve do pasteta i virsli, eurokrema, slatkisa.....sokova i domaccih i svakakvih, jedno vreme smo bili na konzervama, jer smo bili izbeglice iz Hrvatske....

Uglavnom, ja sam misljenja da treba detetu dati da proba sve i zdravo i nezdravo, ali da se sve konzumira u nekim umerenim kolicinama. 

 

Bepce,odakle si,ako nisam suvise direktna?i ja sam izbegla iz Hrvatske,pa smo primali pakete pomoci iz c.krsta

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

46 XX uredan zenski kariotip. :) Izmrcvarila sam se od jutros sad me i glava boli. Sad krece misija smisliti ime <_< posto svako vuce na svoju stranu a treba nas  cetvoro da se usaglasimo. Imate predloge?

Nira, Ehinacea, merima i 9 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce,odakle si,ako nisam suvise direktna?i ja sam izbegla iz Hrvatske,pa smo primali pakete pomoci iz c.krsta

Iz Slavonskog Broda, tacnije okolina, pa smo se preselili u Suboticu, jer tata ima tamo rodbinu. A odakle si ti?

merima i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz Karlovca,a dosli u Arandjelovac,tata isto imao rodbinu..e bas mi je drago,eto uvek nekog novog upoznam :-)

bepce i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima nas na sve strane, a ja eto posle sevga zavrsih u Sloveniji! :D Nikad ne znas kuda ce te sudbina odvesti. 

merima i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe, diiivno, super!

Merima, ja sam bila nevidjeno mrsava kao dete, kaze mama da sam krenula u skolu sa 18 kg sa 7 godina, haha. Nikad nisam imala problema sa zdravljem, znaci nije poenta u tome. Deblje dete ne znaci zdravije dete. Moja sestra je kao mala bila uvek buca, a isto smo se hranile. Tako da ne brinite, nije do toga sigurno. Ima tu i genetike i naravno svaciji metabolizam je drugaciji.

Druga stvar, roditelji moga muza su vegetarijanci, njega i njegovu sestru su odgajili kao vegetarijance, moj muz je prvi put probao sunku sa 14 godina cini mi se, kad je sam hteo. Nikada nisu imali anemiju kao deca, bas su bili ono rumeni i jaki. A stalno kolaju price kako hoce anemija ako se ne jede meso. Ja ne verujem u to, treba se hraniti zdravo i raznovrsno. 

bepce, Nira i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema veze kilaza sa imunitetom. Sestra bila gojazna a ja mrsava uzas ona imunitet haos ja super. Moj sin je mrsav mrsav ali ima super imunitet. Opet ne znam koliko i hrana utice moj deda je jeo sta je imao ceo zivot bio i gladan cesto, niti je znao niti mogao da bira sta ce jesti eno ima punih 90 godina pokretan i umno bistar zivi sam kuva i sve. Genetika najvise utice sklonost ka holesterolu,pritisku i td. Bolesti su bile uvek samo sto su pogresno dijagnostikovane danas ima vise oboljenja jer su razdeljene na puno vise dijagnoza ali stres jeste okidac za mnogo stvari,hormon stresa pravi haos u organizmu. Sto se tice nasih mama tad se podrazumevalo da trudnica radi i to je bilo normalno, propagirala se jaka zena koja moze sve bez kukanja, danas je drugacije po meni bolje treba da imamo prava da nas boli glava,da smo nervozne,trome i td. Svako vreme nosi svoje i dobre i lose strane sto je sasvim normalno.

Nira i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.