Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

A sta drugo mogu i onako sam prilepljena za krevet :P Krenem da citam po netu sta sve moze da mi se desi pa se onda trgnem bolje mi da citam nesto pozitivnije B)

Nadji neku lepu knjigu i uzivaj u njoj.

A u medjuvremenu se mozemo druziti :) Mani se iscitavanja po netu... 

Da li moras da pijes utrogestan? Ja sam ga koristila vaginalno i nisam imala nikakve nus pojave... (600 mg dnevno)

Argata i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Nadji neku lepu knjigu i uzivaj u njoj.

A u medjuvremenu se mozemo druziti :) Mani se iscitavanja po netu... 

Da li moras da pijes utrogestan? Ja sam ga koristila vaginalno i nisam imala nikakve nus pojave... (600 mg dnevno)

Dve od tri doktorke koje kod koih sam bila su mi rekle da zbog krvarenja bolje da pijem. Al se uopste ne osecam ko svoja sto zbog lekova sto zbog straha da ne izgubim bebu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene prepoznacete kontrakcije, kad vam krene porodjaj shvaticete da je to nesto sto ne mozete da ne prepoznate. To je kao da vam neko steze kais oko stomaka, materica se stvrdne, i porodjajne bole kao kada dobijete. Videcete kada krenu pripremne kontrakcije, isto tako se stvrdne materica, ali ne boli. To je u 6-om mesecu normalno. Svi ovi ostali bolovi koje ih sve imamo su uglavnom zbog polozaja bebe koja nesto pritiska, gasova, sirenja ligamenata i sl. Nije prijatno, najbolje je kada nista ne boli, ali u trudnoci mora nesto da bolucka. Vazno je da osecate svoje bebice da lupkaju kada za to dodje vreme, mene barem to uvek umiri.

Da, meni je u prvoj trudnoci pukao vodenjak kao na filmu, bilo je vode cini mi se na litre, iskvasila sam tepih i krevet, bukvalno je pljusnulo kad sam ustala. Tako da, ne brinite ni za to...

Inace i moj mali bata se sve vise javlja, dobija na masi pa ga sve jace osecam. :) Osecala bih ga i jace da posteljica nije na prednjem zidu.

Argata ja sam do skora pila utrogestan ujutru, cesto sam bila kao omamljena, imala vrtoglavice, padao mi je pritisak. Od kad ga ne pijem (stavljam ga vaginalno uvece), osecam se super.

Nira sta bi sa Fruskogorskom setnjom?

Argata, Nira, Ella90 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zabranili mi setnju... :) Isla sam da uradim nalaze za redovnu kontrolu, krv, urin i secer... A imala sma osecaj da nesto nije u redu sa urinom, zato sam i pozurila... Povecani leukociti, eritrociti, brojne bakterije... Danas imam zakazan pregled, da uzmem uput za urinokulturu... Vrlo moguce da imam eserihiju, s njom sam se vec patila par puta... I, dr mi rece da se malo primirim dok ne stigne nalaz urinokulture, kaze verovatno je neka bakterija, ako ne onda prehlada, infekcija, nesto od toga... I, eto, nemam izbora... Vec tri dana manje setam, vise lezim, vrrrrrrlo cesto idem u wc... A rekose mi i da to sto me sad mnoogo jace boli donji deo ledja, moze biti od bakterija, infekcije i sl...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bezveze, znam da si se radovala toj setnji. Sigurno vec pijes onaj caj protiv bakterija u trudnoci, ali ako bude trebalo dobices ab. Ako si se primirila, cuvaj i sebe i bebicu. Ja sam u prosloj trudnoci dva puta imala infekcije i pila ab, tako da sada pokusavam da to unapred sprecim, pijem po 2l tecnosti dnevno, izbegavam slatkise. Mada ko je sklon tome nema pomoci...

merima i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako su blago poviseni leukociti,za dva-tri broja,to je za trudnocu normalno.za eritrocite ne znam.

sto se tice nekih vecih setnji,mozda bi tebi prijalo i volis,ali eto nikad ne znas sta se unutra dogadja.zahladnelo je bas,pa i sto da se nahladis bzvz.

ja zaista jesam neki put panicar.ali nije bezveze trudnoca "drugo stanje".sve je sa odredjenom dozom opreza i predostroznosti.

leskari,gledaj filmove,citaj sta volis(knjige,casopise)..i bice sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leukociti 10, ref vrednosti 0-5

Eritrociti 6, ref vrednosti 0-2

Bakterije brojne

Mislim da ovo nije strasno, ne bih samo volela da imam tu glupavu eserihiju, ne piju mi se antibiotici... Mislim da su mi ti lekovi jedan od izrazenijih strahova u trudnoci, iako znam da ima onih koji nisu stetni za bebu... :) A alergicna sam na penicilin, pa to onda dodatno komplikuje stvari...Ma, bice to ok...

Svakako je sveze napolju, deluje kao da ce kisa, ne bih ni ja sama rizikovala da budem na kisi pola dana... Mislim ja na svoju bebu... :)

Ehinacea i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira ja sam zbog eserihije popila dve kutike ab, imala sam je i u predhodne dve trudnoce a inace je imam od detinjstva. Kaze mi doktorica da u trudnoci ostaje malo mokrace u besici zbog polozaja materice i to je pogodno za razmnozavanje eserihije pa je cesto pratilac u trudnoci. Ne boj se za ab ja sam pila u predhodne dve evo i sad i sve ok bilo svakako ce ti dati koji je bezbedan u trudnoci. Kod mene su bile u veoma velikom broju peisutne bakterije i mora ab kad je manja infekcija prvo se proba cajevima pa ako ne uspe da se ispere mora ab. Pij puno tecnosti i dobro se utopli. Caj pancicev za trudnice pij izmedju grickaj brusnicu ona je dobra za to.

Kikiriki i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekli su mi u vezi amniocenteze da su prva dva zasejavanja dobra i kao mogu da se opustim, u cetvrtak ce biti gotovi rezultati cekaju trece zasejavanje. E sad jer zna neko sta se u trecem zasejavanju proverava?

Nira i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe,ja nemam pojma,ali super za te rezzltate!Sigurna sam da ce i treci biti dobar :)

Nira i Zoe86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se sa Vuciguraj... Ne znam nista o tome, ali znam da me mnoooogo raduju rezultati za prva dva zasejavanja... Divnoooooo...:)

Ja bila kod dr, baaas bolna besika na dodir... Kaze moze biti od pritiska od bebe, a i od upale... Cekamo nalaze, a do tad brusnica... I kaze da obavezno krenem sa vezbicama za kicmu, jer ako me sad tako jako boli, ne zna kako cu izdrzati taj pritisak za dva-tri meseca, s obzirom da inace imam problem sa kicmom... Naravno, da se raspitam koje vezbe smem da radim...

Zoe86 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene kicma bas boli i imam jaku zelju da se sve lepo istegnem al se plasim da mi se posteljice skroz ne odvali jer kako je pocelo ne znam kad ce da stane... Imam neki sezonski virus pa po ceo dan cijam i sad me ponovo boli stomak :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe nerazumem se u to ali super sta je sve u redu,mozda sam malo radoznala ali dali ste saznali pol? Jer vidim da na spisku nisi obojana :) 

Razmisljam i ja da uvedem neke vezbice lagane za kicmu i opcenito za kondiciju za porod ali neznam koje..

Imam neke cudne bolove dole skroz,nemogu reci da su prepone nego ova skroz dole kost i to kad lezim na boku pa pomerim nogu nekud,zaboli ali nista unutra nego ova kost vanjska :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene kicma bas boli i imam jaku zelju da se sve lepo istegnem al se plasim da mi se posteljice skroz ne odvali jer kako je pocelo ne znam kad ce da stane... Imam neki sezonski virus pa po ceo dan cijam i sad me ponovo boli stomak :(

dobrodosla, i zelim ti srecu da izguras do kraja i da bude sve uredu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dal ste kad osecale da beba stuca? Evo bas upravo osecam ritmicko blago micanje onako brzo i s jedmakim razmakom,mislim daje to to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moguce,ili se nesto vrti i igra <3 a taj bol spolja imam nekad i ja,pomeraju se lagano i kosti..ja sad ne mogu da se naviknem na tezinu,podigao se stomak ali mi je bas nekad tesko kad ustanem,kao da nosim sto kg..ja sam pol saznala u 19oj nedelji,do tad se guzila pa nije dr mogla da vidi.

Nira i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe super za prva dva rezultata! :)

I ja sam prva dva puta redovno osecala kad su bebe stucale, posebno kad su bile male vece. Sad mi je jos rano da osetim. Bebe i njihov carobni svet u stomaku. :wub:

Za kicmu je najbolje lagano plivanje, ali ja ne podnosim bazene, zbog infekcija, a i voda u njima je hladna za moj ukus, tako da nista od toga.

Argata mozes da pitas koje vezbice smes da radis. Meni je super stvar joga za trudnice, ali uz moje smizle i posao ne mogu bas lako da se organizujem da idem...

Zoe86, merima i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozzz cure, jel normalno da me stomak ziga vec par dana dole bas nisko, tik iznad stidne kosti? Inace lezim non stop, ustajem samo do kupatila I za sto da jedem, nista ne radim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozzz cure, jel normalno da me stomak ziga vec par dana dole bas nisko, tik iznad stidne kosti? Inace lezim non stop, ustajem samo do kupatila I za sto da jedem, nista ne radim...

Meni su rekli da je normalno da te zigne po nekad i da taj bol prodje za neki sekund ne valja kad te boli stalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boluckalo je ovako pre mesec dana I od tad pijem utrogestan, kazu za sad je beba nisko I posteljica, al konacnu dijagnozu dace u 5 mesecu. Zigne na sekund-dva pa se smiri, pa za 10tak min opet 

Nikako ja da se opustim, posle onog prekida prve trudnoce.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao muke ne mogu ni ja da se opustim od kad sam imala krvarenje i sad se vodim ko jako rizicna sta god me zigne ja mislim sad ce ponovo da krene. Brojim sate i dane do sledeceg pregleda svaki dan smo korak blize do uspeha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pol cemo saznati u cetvrtak kad budu konacni rezultati. Na proslom uz je doktor rekao da mu se cini da je devojcica ali nije sigurno pa nisam obojila na spisku. Sutra imam uz pa cu pitati sad sam vec nestrpljiva :D.

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja svaki cas zavirujem u gace :huh::o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Argata, nisam mozda dobro razumela ali imas nekih problema sa kicmom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kicma me boli jer lezim ko mrtva vec dve nedelje skoro, a imam problem jer mi se posteljica krenula odvaljuje od materice iz cista mira sad razmisljam o svakom svom pokretu :huh: jer se plasim da ne nastavi i onda nista od bebe :(

missN voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.