Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Merima,to je beba...I ja tako osecam,bas je neprijatno ali je meni smesno,kao da me golica...

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, to je samo beba. :)

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E dobro je.onda neka skace.pretpostavljala sam da je ona,ali posto mi je prvi put,nisam bila sigurna.posto nimalo ne lici na "lupkanje","golicanje" niti "leptirice",vec na pravi boks.bije se kao sasava!!

Melissa i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ja sam se malopre iznenadila na UZ kad sam videla kako beba skakuce u 12.nedelji! Pa ja sam mislila da ona tamo do 20.nedelje ne mrda toliko, ali smo se iskidali od smeha sa mm kakve je ona akrobacije pravila! Vrtela se, skakala bukvalno, i dr se smejao. Jedva je nahvatao da vidi nosnu kost, mnogo je smeeesna :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ja sam se malopre iznenadila na UZ kad sam videla kako beba skakuce u 12.nedelji! Pa ja sam mislila da ona tamo do 20.nedelje ne mrda toliko, ali smo se iskidali od smeha sa mm kakve je ona akrobacije pravila! Vrtela se, skakala bukvalno, i dr se smejao. Jedva je nahvatao da vidi nosnu kost, mnogo je smeeesna :D

Dusa mala... :) Ja moju bebu sad vec osecam svaki dan... I sve jace... :) Uglavnom je aktivan ujutru rano i onda uvece posle tusiranja, verovatno kad se smirim i ja, pa osetim lepo... Kazem dragom kako se beba javlja taman kad treba da se cujemo, oseca... :)

Ehinacea, bepce i Ana87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve cete vise da ih osetite, ja sam sinoc prvi put videla kako mi se pomera stomak kod me ona sutka :D

bepce, merima, Nira i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz trudnice :) Ovako,u 13 sam nedelji sve je ok sa bebom raste razvija se,debljina vrata u redu,srce kuca,pomera se medjutim ginekolog mi je rekao da vidi nesto i cini mu se da su kondilomi mada ni on nije sivuran dok ne uzme biopsiju e sad zanima me da li je neko imao takvih problema da li to utice na bebu kako se resava i sl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dobar jutric zelim..Ja sam danas usla u 27 nedjelju,jos malo pa idem u treci trimestar,brzo ovo proleti :baby:Jucer sam na desnoj strani imala bolove,bebica se tu smjestila i nije se jedno 2 do 3 sata micala  taman kad sam kontala da idem doktoru mala je pocela zurku da pravi..Plasim se da se ne otvorim ili kontrakcija a da necu prepoznat...

Izmenjeno od strane Ella90
Greska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je sinoc prepona toliko bolela strasno jedva sam se presvukla i legla nisam mogla ni da se istusiram. Sad kao da nista nije bilo ne boli uopste, nocas sam konacno spavala posle nedelju dana mucenja. Beba se juce ceo dan sutala sinoc isto i evo i od jutros. Samo bum tras, cim sednem pocne da se gura valjda je stisnem jer mi stomak jako nisko. Ana da u tom periodu su bebe jako nemirne i meni je bilo smesno na prvom ekspertnom kako se bacaka i prevrce, dubi na glavi ceo pregled pa je doktor rekao da je to dinamican period.

Ana87 i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozz trudnice :) Ovako,u 13 sam nedelji sve je ok sa bebom raste razvija se,debljina vrata u redu,srce kuca,pomera se medjutim ginekolog mi je rekao da vidi nesto i cini mu se da su kondilomi mada ni on nije sivuran dok ne uzme biopsiju e sad zanima me da li je neko imao takvih problema da li to utice na bebu kako se resava i sl?

dobro nam dosla! 

Ja ne znam nista o tome, ali mozda se javi neko iskusniji,ko zna. 

Sto se tice bolova, mene vec dva dana boli na levoj strani u predelu jajnika kad god mi se napuni besika, a ja nisam u mogucnosti istog trenutka da je ispraznim. 

@Ella90 i ja se plasim da necu prepoznati kontrakcije, meni bebac juce miran ceo dan i sad sam ustala pa cekam da vidim hoce li se javiti.

Ella90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

au brate al' smo sve k'o babe u bolesti..mene cim udje neka hrana u organizam,odmah krece borba za mesto..te creva bole,te pretacu,te gasovi,te se beba pobuni..jutros me i glava bolela malo,a krsta otpadala,pa sam mazala zelenom konjskom mascu..

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce bila kod mojih na maminom rucku! Milina prava kada mama skuva :) Neprocenjivo!!! :)

Kod mene sve ok, jedino su me uvece ledja rasturala, pa je me je dragi masirao. Danas sam dobro. U akciji od jutros. Subota - dan za ribanje...

Cintia, merima, bepce i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juce bila kod mojih na maminom rucku! Milina prava kada mama skuva :) Neprocenjivo!!! :)

Kod mene sve ok, jedino su me uvece ledja rasturala, pa je me je dragi masirao. Danas sam dobro. U akciji od jutros. Subota - dan za ribanje...

ja upregla M i mamu..a ja komandujem iz kreveta..:P

Ehinacea, Melissa i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro nam dosla! 

Ja ne znam nista o tome, ali mozda se javi neko iskusniji,ko zna. 

Sto se tice bolova, mene vec dva dana boli na levoj strani u predelu jajnika kad god mi se napuni besika, a ja nisam u mogucnosti istog trenutka da je ispraznim. 

@Ella90 i ja se plasim da necu prepoznati kontrakcije, meni bebac juce miran ceo dan i sad sam ustala pa cekam da vidim hoce li se javiti.

Ja se bas upalsim kad imam bolove,svjesna sam da mora da bolucka i da bebi treba vise prostora,al kad se jos ne javi u tom periodu ja sam za pludit..Jucer ti bolovi koje sam imala su me bas uplasila,sama sam bila kuci i kontam,sta ako su kontrakcije ili da sam se otvorila ja ne znam ni kako to izgleda i jos sam se vise uspanicila..Bepce pojedi nesto slatko i lezi malo pomazi stomacic i javit ce se..

merima i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas isla malo setala ali.beba se namjestila na lijevu stranu i puno me bolilo i kocilo kad hodam. Tek kad sam.legla proslo....radila posle.po kuci, sad me ledja zabolila, kao sto rece Merima, ko babe.:lol:

Ella90, bepce i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se tesko saginjat neznam sta ce bit kasnije sve radim bez problema ali to mi je tesko..

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maja, isti slučaj... Za dva dana 21.nedelja, a ja vec ne mogu da se sagnem... U osmom mesecu ce mi trebati stalna pratnja za obuvanje, izuvanje... :-) 

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ulazim sutra u 21. Kad su tebi rekli termin po uzv? Dal se razlikuje po uzv i po zadnjoj m? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Verovala ili ne, u dan se poklapaju termini... I po uz i po poslednjoj menstruaciji je 26.februar... :)

Izmenjeno od strane Nira
Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Merima je prespavala ceo dan,jer nocas nije spavala.

Cini mi se da mi se stomacic podigao,pretpostavljam da treba tako?

A osecaj kao da mi nesto curka niz nogu me izludjuje,a nema nista.

A tek sto mi se prividja oticanje plodove vode,sto kaze Kikiriki,tek tu sizim.Ne znam kako da se oslobodim toga.Ne znam koliko to treba da bude vlazno da bi bio signal za uzbunu.negde sam citala pomalo,negde sam citala mnogo,negde ovo,negde ono...nemam pojma.Imam ja to,vec vise od mesec dana u okviru sekreta, imam i odredjenu vlaznost,ali ne toliko da se dnevni ulozak cedi.Zato sam i insistirala na redovnijim ultrazvucima,ali na zalost ne vredi.

Sta vi mislite o ovome?

Izmenjeno od strane merima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@merima , na uz se vidi da li ima dovoljno plodove vode. Meni kad je pred porođaj pukao vodenjak bio je mokar pod toliko da je cela ona krpa za pod bila natopljena, pola kreveta i suvozačevo sedište dok me je muž vozio u bolnicu. Osim ako na ulošku imaš dovoljno vode da pereš pod, nemoj da se tripuješ. Meni isto gaće, helanke ili farmerke budu sad mokre, jednostavno drugačiji je sekret u trudnoći i to ti je to. Naravno, postoji i naprsnuće vodenjaka kad voda kaplje, ali isto tako postoji i sedmica na lotou. Nadam se da će te makar malo smiriti i informacija da se plodova voda non stop stvara, tako da i da ti je nekim slučajem napukao plodov ovojak, beba ti je na sigurnom do prvog uz kad će ti dr. reći da si ok. Hihihi sad ću da budem zla, možeš isto da se brineš da će ti pasti cigla na glavu, da će te zgaziti autobus, da će te pogoditi munja... :D iste su šanse kao ova tvoja ideja...

Ehinacea, Melissa, merima i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@merima , na uz se vidi da li ima dovoljno plodove vode. Meni kad je pred porođaj pukao vodenjak bio je mokar pod toliko da je cela ona krpa za pod bila natopljena, pola kreveta i suvozačevo sedište dok me je muž vozio u bolnicu. Osim ako na ulošku imaš dovoljno vode da pereš pod, nemoj da se tripuješ. Meni isto gaće, helanke ili farmerke budu sad mokre, jednostavno drugačiji je sekret u trudnoći i to ti je to. Naravno, postoji i naprsnuće vodenjaka kad voda kaplje, ali isto tako postoji i sedmica na lotou. Nadam se da će te makar malo smiriti i informacija da se plodova voda non stop stvara, tako da i da ti je nekim slučajem napukao plodov ovojak, beba ti je na sigurnom do prvog uz kad će ti dr. reći da si ok. Hihihi sad ću da budem zla, možeš isto da se brineš da će ti pasti cigla na glavu, da će te zgaziti autobus, da će te pogoditi munja... :D iste su šanse kao ova tvoja ideja...

Zeno volim te :wub: hihihi,umiri me,hvala ti..

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene bas citam sve sto pisete i pomaze mi da mi vreme prodje brze... ja sam u 18. nedelji u 17. sam imala krvarenje i rekli su mi da mi se posteljica malo odvojila sad pojem utrogestan 400mg koji mi izgleda izaziva depresiju i lezim po ceo dan :( iskreno se nadam da ce sve ovo brzo da prodje da mogu malo i ja da uzivam u trudnoci -_-

Maajaa:) i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Argata, nadamo se da ce sve to brrrzo da prodje, a do tad se druzi sa nama... I posle toga, naravno... :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta drugo mogu i onako sam prilepljena za krevet :P Krenem da citam po netu sta sve moze da mi se desi pa se onda trgnem bolje mi da citam nesto pozitivnije B)

Nira i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.