Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Meni se trudnoca vodi kao rizicna od pocetka, jer smo trebali na vto, sto je meni bezveze, ali ajde... A i znas kako to ide kod privatnika, uvek moras dolaziti... :)

A sto ti vode kao rizicnu zato sto si trebala na vto ako je sve ok? Moja je vto pa je ne vode kao rizicnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, znam da si ok, ali preskoči neke ozbiljnije fizičke aktivnosti. Ako je to neka lagana šetnja od pola sata max, što da ne, svež vazduh je dobar i zdrav. Ali ako je to neka malo duža šetnja, nemoj da se zezaš i rizikuješ bilo kakav problem...

Ehinacea, Nira i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni pise rizicna trudnoca samo iz razloga sto sam trebala na vto... A na vto sam trebala zbog loseg spermograma i izostanka ovulacije... 

Znas kako ja na to gledam? Drzim se onoga sto mi moj ginekolog kaze i onoga kako se ja osecam, i naravno rezultata ultrazvuka i nalaza... Za sad sve to zajedno ima jedan rezultat, a to je da sam ja odlicno... Ti povremeni bolovi, bolovi u ledjima, nespavanje, sve je to sastavni deo trudnoce... Ne zove se to bez razloga "drugo stanje", sve se menja, mora nesto i da se oseti zbog tih promena... Bebi raste zub, pa place nocima... A nama sve sad raste, pomera se, logicno je da boli, da se nesto oseti u toku tih promena...

Mozda vam zvuci bezveze to sto govorim, ali ja se zaista od pocetka ponasam onako kako se osecam... Ako sam umorna i bolucka, ja cu da prilegnem... Ako ne, odoh ja u setnju svaki dan po 2-3 sata, jer to mi prija, a ako prija meni, prija i mom malom decaku... :) Ako sam ja opustena, raspolozena i nista me ne boli, znaci da je i njemu lepo... A sa svim tim se slaze i dr... Svi mi kazu da nisam normalna sto planiram put za manje od mesec dana... Zasto da ne? Zasto svom dragom i sebi ne bih priustila to zadovoljstvo da provedemo bar 15-ak dana zajedno, da ion malo bude uz moj veliiki stomak... :)

Onog momenta kad dr kaze mirovanje, ja necu ustati iz kreveta, kao sto je bilo prve dve nedelje, bukvalno sam samo do kupatila, tusiranje i do stola da jedem...

Izvinjavam se sto se raspisah, ali moram malo da objasnim, ispasce da sam nemarna i da ne vodim brigu o svojoj bebi... :)

sakovac, Melissa, bepce i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je inace tako u domovima zdravlja, bar su mi drugarice tako pricale... Nijedna nije imala vise od 3-4 ultrazvuka u trudnoci... A ja za ovih 4,5 meseca vec bila 4 puta na redovnoj kontroli i jedan ekspertni... Sad redovna kontrola 18-og oktobra, pa ekspertni 17-og novembra... Taman mi tako i odgovara, svakih meseca dana vidim bebicu.. :)

Svakao, najbitnije je da su nase bebe dobro, pa koliko god puta bile... I, Zoe86, gledaj to ovako, sto manje ides, znaci da nema potrebe i da je sve u redu... Meni se trudnoca vodi kao rizicna od pocetka, jer smo trebali na vto, sto je meni bezveze, ali ajde... A i znas kako to ide kod privatnika, uvek moras dolaziti... :)

ako je tako,ok.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sakovac, upravo o tome govorim... Kad sam otisla prvi put u dom zdravlja po papire za bolovanje, dr napisao rizicna trudnoca, da li zbog bolovanja ili ne znam cega i tako ostalo... Moj ginekolog kod kog redovno idem nijednog momenta nije spomenuo nikakav rizik... Cak je bio odusevljen kad sam ga pitala za to putovanje... :)

ma.za.m i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

 Apsolutno se slazem sa tobom radim onako kako mi prija i dr potvrdi da smem, verovatno da ti je napisao rizicna zbog bolovanja. Uzivaj u trudnoci i putovanju ;)

Nira i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da rizicna trudnoca pisu zbog bovanja. Meni ce isto sad kad budem na komisiju isla krajem meseca morati napisati dijagnozu iako ne pijem vise ni utrogestan. Nira podrzavam putovanje, ja razmisljam da za katolicki bozic idemo u Bec kod moje sestre na 5 dana. Ako se dobro osecas ne vidim zasto ne nismo bolesne trudne smo.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mora da znaci,ja imam bolovanje,a nigde ne pise rizicna.jedino ako je vasa komisija rigorozna,pa da drugacije ne dobijete bolovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, u potpunosti se slažem sa tobom, sve isto mislim.

Vuci, ja nisam bucko, ali ako ovako nastavim postacu. Nije mi jasno gojenje u trudnoći, mada je očigledno da je i do hormona. Svakako ću se potruditi da izbacim slatkiše (iako nisam preterivala) kao i pastu i hleb, pa da vidimo kako će ići. 

U prvoj trudnoći sam se ugojila 15-16kg, izašla iz bolnice sa -10 i ovo ostalo skinula dojenjem. Nije problem, ali meni je bitno da se ne ugojim mnogo, nisam pristalica onoga "trudna si pa jedi za dvoje i šta god ti padne napamet". Uostalom, hrana mi uglavnom ni ne prija, imam gorusicu i osećaj da sam najedena do guše šta god da pojedem, pa ako je tako, onda bolje da jedem ono što manje goji kad ionako ne uživam u hrani.

Nira i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, u potpunosti se slažem sa tobom, sve isto mislim.

Vuci, ja nisam bucko, ali ako ovako nastavim postacu. Nije mi jasno gojenje u trudnoći, mada je očigledno da je i do hormona. Svakako ću se potruditi da izbacim slatkiše (iako nisam preterivala) kao i pastu i hleb, pa da vidimo kako će ići. 

U prvoj trudnoći sam se ugojila 15-16kg, izašla iz bolnice sa -10 i ovo ostalo skinula dojenjem. Nije problem, ali meni je bitno da se ne ugojim mnogo, nisam pristalica onoga "trudna si pa jedi za dvoje i šta god ti padne napamet". Uostalom, hrana mi uglavnom ni ne prija, imam gorusicu i osećaj da sam najedena do guše šta god da pojedem, pa ako je tako, onda bolje da jedem ono što manje goji kad ionako ne uživam u hrani.

uh,a to prejedanje na pustom Balkanu vise od svega mrzim.i cim je nekome manji stomak,slusala sam komentare kako je beba mala.pa gde pise da trudnice moraju da izgledaju ogromno?!msm,ja sam prosecna,ali mojoj kumi vikali jao mali ti stomak,a beba se rodila zdrava i prava,3400g.i eno je fura vrtic i prica kao navijena.bolje po manje,a zdravo.naravno,treba nekad i sebi ugoditi,nismo roboti,od krvi i mesa smo.dalje,malo me smeta sto ponegde,ne svugde,prema trudnicama se ophode u fazonu 'nije ti nista'.kakvo crno ustajanje u prevozu ili pustanje preko reda.sinoc u marketu kasirka vidi da sam trudna i ma jok.kuca dalje.msm nisam razmazena,poticem iz srednje klase u kojoj se uvek stedelo i ucilo da se nesto mora i pretrpeti,ali sam zelela makar malo vise paznje u trudnoci.ipak nosim zivot,a ne krompire u kesi.

izvinite na dugackom postu,ovo mi se mota danas po glavi.

Cintia, ma.za.m i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim rezultate dabl testa :) Da ne smaram sa svim onim brojkama iz analize, sve u svemu racunica je za daunov sindrom 1:4338, a za ona druga dva sindroma 1:100000. Za godine 1:600 (nisam mislila da sam toliko stara, 29 imam :D )

Inace i dalje me bolucka stomak, i to me mnogo nervira. Jedva cekam sutra kad odem kod dr privatno da vidim sta ce on da kaze... da li je moguce da je sirenje materice ovako rano, na kraju 3.meseca ili moze da bude nesto drugo...uradicu sutra i pregled urina da vidim da nije neka prehlada slucajno...

Ehinacea, ma.za.m, Cintia i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da javim rezultate dabl testa :) Da ne smaram sa svim onim brojkama iz analize, sve u svemu racunica je za daunov sindrom 1:4338, a za ona druga dva sindroma 1:100000. Za godine 1:600 (nisam mislila da sam toliko stara, 29 imam :D )

Inace i dalje me bolucka stomak, i to me mnogo nervira. Jedva cekam sutra kad odem kod dr privatno da vidim sta ce on da kaze... da li je moguce da je sirenje materice ovako rano, na kraju 3.meseca ili moze da bude nesto drugo...uradicu sutra i pregled urina da vidim da nije neka prehlada slucajno...

sirenje materice,pa raste beba sve vreme,svaki sat,svaki tren.

Kikiriki i Ana87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Novosadjanke, a i ostale :) Sad vidim da u nedelju ima organizovana setnja po Fruskoj gori za trudnice... :) Ja evo nagovaram drugaricu da idemo... 

I ja sam gledala. Samo mi nije jasno gde bi nas vodali 10 km po ravnom terenu ako krecemo sa Popovice. Znam da nije preporucljivo u trudnoci setati po usponima, tako da ja nisam zavirila u sumu od kako sam zatrudnela. A volim da setam po ovim nasim planinama :)

I mislim da mi je to puno...

Ako neka od vas bude dolazila, ja cu doci da vas isprstim :) Zivim na 3 km od okretnice :)

PS: Ni mene ne vode kao rizicnu trudnocu, bez obzira sto sam VTO i sto imam puno godina. (Verovatno zato sto je sve ok)

sakovac, merima i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje trebam pomoc,danas sam osla po nalaze krvi urina i to i sestra mi je to zalepila u trudnicku i rekla samo da je sve u redu ali mene nesto kopka,buduci da su nalazi na nemackom ja nista nerazumijem,mozda se koja od vas razumije?

Ergebnisse weiterer serologischer untersuchungen

Z.b.toxoplasmose,hepatitis B cytomegalie,varizella-Zoster,HIV (HTLV-III)

HIV-Screen durchgefuhrt

VZV IgG :pozitiv

 

Ella90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje trebam pomoc,danas sam osla po nalaze krvi urina i to i sestra mi je to zalepila u trudnicku i rekla samo da je sve u redu ali mene nesto kopka,buduci da su nalazi na nemackom ja nista nerazumijem,mozda se koja od vas razumije?

Ergebnisse weiterer serologischer untersuchungen

Z.b.toxoplasmose,hepatitis B cytomegalie,varizella-Zoster,HIV (HTLV-III)

HIV-Screen durchgefuhrt

VZV IgG :pozitiv

 

probaj google translate :-)

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje trebam pomoc,danas sam osla po nalaze krvi urina i to i sestra mi je to zalepila u trudnicku i rekla samo da je sve u redu ali mene nesto kopka,buduci da su nalazi na nemackom ja nista nerazumijem,mozda se koja od vas razumije?

Ergebnisse weiterer serologischer untersuchungen

Z.b.toxoplasmose,hepatitis B cytomegalie,varizella-Zoster,HIV (HTLV-III)

HIV-Screen durchgefuhrt

VZV IgG :pozitiv

 

Nemoj se brinut sve je uredu,to zadnje VZV IgG  je herpes koji uzrokuje bakterija varizella-Zoster i to ti je pozitivno misli se da imas pozitivna antitjela,ne bi ti rekli da je uredu da nije,oni su osjetljivi kad je u pitanju trudnoca..Ovako za sitnice ostave u bolnici a pogotovo kad je trudnoca u pitanju,tako da nalazi su ti ok..

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni pise rizicna trudnoca samo iz razloga sto sam trebala na vto... A na vto sam trebala zbog loseg spermograma i izostanka ovulacije... 

Znas kako ja na to gledam? Drzim se onoga sto mi moj ginekolog kaze i onoga kako se ja osecam, i naravno rezultata ultrazvuka i nalaza... Za sad sve to zajedno ima jedan rezultat, a to je da sam ja odlicno... Ti povremeni bolovi, bolovi u ledjima, nespavanje, sve je to sastavni deo trudnoce... Ne zove se to bez razloga "drugo stanje", sve se menja, mora nesto i da se oseti zbog tih promena... Bebi raste zub, pa place nocima... A nama sve sad raste, pomera se, logicno je da boli, da se nesto oseti u toku tih promena...

Mozda vam zvuci bezveze to sto govorim, ali ja se zaista od pocetka ponasam onako kako se osecam... Ako sam umorna i bolucka, ja cu da prilegnem... Ako ne, odoh ja u setnju svaki dan po 2-3 sata, jer to mi prija, a ako prija meni, prija i mom malom decaku... :) Ako sam ja opustena, raspolozena i nista me ne boli, znaci da je i njemu lepo... A sa svim tim se slaze i dr... Svi mi kazu da nisam normalna sto planiram put za manje od mesec dana... Zasto da ne? Zasto svom dragom i sebi ne bih priustila to zadovoljstvo da provedemo bar 15-ak dana zajedno, da ion malo bude uz moj veliiki stomak... :)

Onog momenta kad dr kaze mirovanje, ja necu ustati iz kreveta, kao sto je bilo prve dve nedelje, bukvalno sam samo do kupatila, tusiranje i do stola da jedem...

Izvinjavam se sto se raspisah, ali moram malo da objasnim, ispasce da sam nemarna i da ne vodim brigu o svojoj bebi... :)

U potpunosti se slazem s tobom i podrzavam stav. :)

Kao sto sam vec spominjala,tu mi je drugarica iz Srbije, na nedelju dana i prvi put je u Ljubljani,vreme je bilo vecinom divno i bila je prava steta sedeti u stanu po cele dane. 

Prehodali smo Ljubljanu, sve zanimljive coskove pregledale,a da ne spominjem penjanje na tvrdjavu i juce penjanje na jedno malo vece brdo. Ne zato sto sam htela da se dokazem ili sta ja znam, nego zato sto mi je prijalo. Puna sam energije, zivahnija, veselija.....Jedino sto mi fali danas je upala misica.:) I to svih mogucih u butkicama. 

Sve zavisi od aktivnosti pre trudnoce, a moras da si prilagodis i tempo!:rolleyes:

sakovac, ma.za.m, Maajaa:) i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj se brinut sve je uredu,to zadnje VZV IgG  je herpes koji uzrokuje bakterija varizella-Zoster i to ti je pozitivno misli se da imas pozitivna antitjela,ne bi ti rekli da je uredu da nije,oni su osjetljivi kad je u pitanju trudnoca..Ovako za sitnice ostave u bolnici a pogotovo kad je trudnoca u pitanju,tako da nalazi su ti ok..

e hvala ti puno,malo me mucilo to pozitivno mislila sam da imam tu neku bolest,a opet su rekli sve je u redu :)

Mene ceka voznja autom od sedam sati u 11 mesecu,600 km,malo me strah al moram..

Tako da ako je sve u redu zasto si nebi priustile odmor i putovanje drudi trimestar je najbolji za to..

Ove noci sam sanjala bebu kao da je gledam preko stakla a zapravo je bio uvz ali videla sam da ima plavu kosicu,plave oke,male rukice,bilo je tako stvarno,koza rozikaste boje :wub:

Posle toga sam s frendicom degustirala torte :D eh snovi..

Vuciguraj, bepce, sakovac i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e hvala ti puno,malo me mucilo to pozitivno mislila sam da imam tu neku bolest,a opet su rekli sve je u redu :)

Mene ceka voznja autom od sedam sati u 11 mesecu,600 km,malo me strah al moram..

Tako da ako je sve u redu zasto si nebi priustile odmor i putovanje drudi trimestar je najbolji za to..

Ove noci sam sanjala bebu kao da je gledam preko stakla a zapravo je bio uvz ali videla sam da ima plavu kosicu,plave oke,male rukice,bilo je tako stvarno,koza rozikaste boje :wub:

Posle toga sam s frendicom degustirala torte :D eh snovi..

Sve je uredu,nemas nikakvu bolest hehe,uzivaj u trudnoci i ako se osjecas dobro i ako tvoj doktor kaze da nema problema da putujes sto da ne..a i ja sam ovih dana sanjala bebicu,ustala sam sva sretna i raspolozena..a i u snovima neka je samo hrane hehehe

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana siri ti se materica, ali ako ces biti mirnija ipak idi kod dr.

Ja sam kao iscedjena krpa, uzasno me boli zeludac, ne znam zasto. Uzela sam probiotik, to je sve sto smem. Lose sam i spavala, sad me zbog toga boli glava. Srecom danas ne radim. Smizle su ostale kod kuce sa mnom, obecala sam im cufte, ne znam da li cu ja moci da ih jedem. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehinacea, hvala na ideji za rucak... :) Ja trebala da uradim nalaze za kontrolu, ali sam imala osecaj da nesto nije u redu sa urinom, pa sam ipak jos juce uradila... I, bila sam u pravu.. Komplet nalaz urina nije dobar, brojne bakterije, leukociti, eritrociti... Sad cu da odradim urinokulturu i kod mog dr da on to pogleda... Cak mi i sestra u domu zdravlja rece da mu se javim sto pre... Ja vec krenula sa cajevima, dok ne stigne urinokultura... :)

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa vreme,Ehi.M juce nalozio kotao,prosle godine smo kasnije lozili.ja prespavala pola dana kod mame,M otisao u selo za drva,a jos kisa pala..:-( pocela sam sa muslijem,jogurtom,mekinjama,lan.plocicama,suvim sljivama i obaveznom domacom supicom,da malo potpomognem stvar.kud su creva ovako usporena,tud i dodatni utrogestan i mirovanje uticu da budu lenja samo tako.

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojela sam i cufte i pire, dok sam jela sam uzivala, nadam se da cena nece biti previsoka. :) Sad me ne boli zeludac, ali nekako tesko disem i imam neku nelagodnost. Valjda ce do sutra proci. Sa nasim sve vecim stomacima bice ovo duuugaaa zima.

merima i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pojela sam i cufte i pire, dok sam jela sam uzivala, nadam se da cena nece biti previsoka. :) Sad me ne boli zeludac, ali nekako tesko disem i imam neku nelagodnost. Valjda ce do sutra proci. Sa nasim sve vecim stomacima bice ovo duuugaaa zima.

uh ja pirea bih mogla na lopate da jedem...inace da li je moguce da bebu,posto je mala osetim bas duboko,i kao da mi brce cas po grlicu,cas po besici a ponekad (sad cu da odvalim) kao da me drmne negde kod rektuma.mislim da umem to da razlikujem od pokreta creva ili gasova....i to je tako neugodan osecaj,ne boli,nista,samo mi u trenutku pripadne muka i prodje.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.