Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam svoj preko ebay narucila i kostao je oko 25 eura plus 4 eura dostava,nakon 3 dana mi stigao..I mogu rec da bolje spavam..Evo ispod link kakav je kod mene,ja sebi uzela bijeli sa sivim zvjezdicama..

 

 

262433235031

 

Izmenjeno od strane Ella90
Nedostatak teksta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neka od vas ima bolove u gornjem dijelu abdomena,mene zadnja dva dana muci bol ispod grudi gdje se nalaze rebra i izmdju grudi kost me takodje boli,jucer nisam mogla spavat zbog te boli i zeludca jer me je i on mucio..Jel moguce da je zbog bebice ili ?..Inace sam usla u 26 sedmicu..

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neka od vas ima bolove u gornjem dijelu abdomena,mene zadnja dva dana muci bol ispod grudi gdje se nalaze rebra i izmdju grudi kost me takodje boli,jucer nisam mogla spavat zbog te boli i zeludca jer me je i on mucio..Jel moguce da je zbog bebice ili ?..Inace sam usla u 26 sedmicu..

Da, da. To kod rebara postajenormalno tu negde za 26.nedelju. Meni se javi samo ponekad, kad se rastegnem. Raste beba! 

Ja sam danas bila na uz. Svaki put se sve vise razocaram. Dr je danas bila vise nego cutljiva, a jos je i kasnila sa pregledom 1h. Sta god sam pitala sve je bilo kratko, bez nekog posebnog interesa za bilo sta. Jedna jedina stvar koju je normalno odgovorila je da VISE VUCE NA ZENSKO! 

E sad se ja nesto cimam da bih mozda isla privatno na 3d! Jer mi je ova danas unela neki nemir svojim cutanjem. 

Nira i missN volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da. To kod rebara postajenormalno tu negde za 26.nedelju. Meni se javi samo ponekad, kad se rastegnem. Raste beba! 

Ja sam danas bila na uz. Svaki put se sve vise razocaram. Dr je danas bila vise nego cutljiva, a jos je i kasnila sa pregledom 1h. Sta god sam pitala sve je bilo kratko, bez nekog posebnog interesa za bilo sta. Jedna jedina stvar koju je normalno odgovorila je da VISE VUCE NA ZENSKO! 

E sad se ja nesto cimam da bih mozda isla privatno na 3d! Jer mi je ova danas unela neki nemir svojim cutanjem. 

Mene je sinoc taj bol mucio bas,samo sam se okrecala po krevetu,kako su me rebra bolila i bol bila oko grudi mislila sam da nije srce,bas sam se uplasila..al nadam se da je sve ok i da je normalno i da ce prestat,mada ako sad ovako muci sta kad bebica bude veca..I moj doktor je bio prosli put cudan i sutio sam mi reko da je sve ok,bilo mu krivo izgleda sto sam isla na 4D kod nekog dr ne kod tog njegovog nekog sto mi je rekao bio..Pa jel ti rekla da je bebica ok,da se razvija kako treba i to sve kak ide..Ako ces bit mirnija otidji na 3D ili 4D da sad se ne ubijas u pojam..Mada mislim da je sve uredu,rekla bi da nesto nije ok..

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da. To kod rebara postajenormalno tu negde za 26.nedelju. Meni se javi samo ponekad, kad se rastegnem. Raste beba! 

Ja sam danas bila na uz. Svaki put se sve vise razocaram. Dr je danas bila vise nego cutljiva, a jos je i kasnila sa pregledom 1h. Sta god sam pitala sve je bilo kratko, bez nekog posebnog interesa za bilo sta. Jedna jedina stvar koju je normalno odgovorila je da VISE VUCE NA ZENSKO! 

E sad se ja nesto cimam da bih mozda isla privatno na 3d! Jer mi je ova danas unela neki nemir svojim cutanjem. 

ma jok bre oni su takvi,mozda joj naisla zuta minuta,mozda joj nije dan...sta su pre zene radile kad nije bilo uz i 3D i ostalog-ja ponekad sebe utesim time...da ima nesto pa rekla bi ti.

Ehinacea, Nira i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da. To kod rebara postajenormalno tu negde za 26.nedelju. Meni se javi samo ponekad, kad se rastegnem. Raste beba! 

Ja sam danas bila na uz. Svaki put se sve vise razocaram. Dr je danas bila vise nego cutljiva, a jos je i kasnila sa pregledom 1h. Sta god sam pitala sve je bilo kratko, bez nekog posebnog interesa za bilo sta. Jedna jedina stvar koju je normalno odgovorila je da VISE VUCE NA ZENSKO! 

E sad se ja nesto cimam da bih mozda isla privatno na 3d! Jer mi je ova danas unela neki nemir svojim cutanjem. 

Oni ćute kad je sve ok. Kad ne valja, pričaju ti. Nemoj da si nabijaš stres bez potrebe. Pogledaj šta ti piše u izveštaju?

Ella90, Ehinacea, Nira i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce, da nesto nije kako treba morali bi da ti kažu. Ne brini, šta god da vide van normale oni kažu. Istina je da mi želimo da čujemo duže i prijatnije odgovore na naša pitanja, ali mi smo za te lekare samo broj. Ja samo kod privatnika kad idem doktorka je pricljiva i baš prijatna. Ostalo sve katastrofa uglavnom.

bepce, merima, Nira i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace opet danas ceo dan ratujem sa zatvorom...nema sta nisam pojela i popila i nista...vec pocinjem da sizim :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam svoj preko ebay narucila i kostao je oko 25 eura plus 4 eura dostava,nakon 3 dana mi stigao..I mogu rec da bolje spavam..

 

 

to je dosta povoljno,ja sam gledala nema ispod 35 e mozda nisam dobro upisala

Majo, jastuk je odličan za dojenje, ja sam ga koristila za to. E sad, za spavanje nisam probala. Kako ga koristite za spavanje? Kako ga stavite?

mene bole jako kolena ako nesto ne uguram među njih kad spavam na boku i pod stomak stavim da mi ne visi previse

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da. To kod rebara postajenormalno tu negde za 26.nedelju. Meni se javi samo ponekad, kad se rastegnem. Raste beba! 

Ja sam danas bila na uz. Svaki put se sve vise razocaram. Dr je danas bila vise nego cutljiva, a jos je i kasnila sa pregledom 1h. Sta god sam pitala sve je bilo kratko, bez nekog posebnog interesa za bilo sta. Jedna jedina stvar koju je normalno odgovorila je da VISE VUCE NA ZENSKO! 

E sad se ja nesto cimam da bih mozda isla privatno na 3d! Jer mi je ova danas unela neki nemir svojim cutanjem. 

Bebce, i moj dr jako malo prica. Uvek mi pokaze lepo bebu, 2-3recenice i sve ostalo samo ono sto ga pitam... Ne cimaj se oko toga, zamisli da se oni raspricaju sa svakom od nas koja udje u ordinaciju... Ja racunam da ako nista ne prica, sve je u redu... :) I, bitno mi je da lepo odgovori kad ga pitam nesto... 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to je dosta povoljno,ja sam gledala nema ispod 35 e mozda nisam dobro upisala

mene bole jako kolena ako nesto ne uguram među njih kad spavam na boku i pod stomak stavim da mi ne visi previse

Ima njih i jeftinijih a naravno i skupljih, ali ti jeftiniji meni se nisu dopali,ja sam nasla na ebya.de ukucala  Schwangerschaftskissen i ono mi izbacilo par njih ja sebi odabrala koji cu i dosao mi za 3 dana i povoljan je a odgovara mi jednu stanu zavucem pod ledja a drugu pod stomak malo i izmedju nogu i superiska,ne okrecem se na ledja ko prije da spavam i tak..

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke :) ja malo da zavirim u vasu temu jer su se u prvom trimestru svi ucutali, a ja danas idem na double test pa cu vam se pridruziti ovde :) usla sam u 11.nedelju (oni kazu u 12.ali ja znam da je ovulacija bila 6 dana kasnije tog meseca)... 

Nego, sinoc i nocas dok sam spavala me je boleo stimak dole kao neki blagi menstrualni bolovi pa sam se bas uplasila (vrlo blag bol ali neprijatan za psihu pa me je budilo pa sam se vrtela celu noc), to mi se nije desavalo jos od kad sam ugledala crtice, jel se desavalo vama u 3.mesecu?

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla je dr da je sve ok, rezultati od ogtt su upisani u knjizicu, ostalo nije, cak nikakve detalje pregleda nije napisala, osim onih biohemijskih nalaza. AL setila sam se ja posle sta je problem, zadnji pregled je bila ta morfologija koji je odradila detaljno i pricala sa mnom, pa sam sad ja ocekivala sve isto, a ona se vratila na ono staro pre morfologije. 

Uglavnom, taj jastuk o kom se prica,pazite na punjenje, ako nije punjen tim nekim kuglicama brzo se izduva i onda nije bas nesto-bar meni. A ja ga jasem sa svih strana i na sve moguce nacine. :lol:

Najcesce ga stavim medju kolena, a onda onaj drugi kraj ili stavim iza ledja kao oslonac ili ga zagrlim, kako mi kad odgovara i stvarno je mnogo dobar. Jeste oko 30 e, ali se isplati do zadnjeg centa!

Ella90, Maajaa:) i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro devojke :) ja malo da zavirim u vasu temu jer su se u prvom trimestru svi ucutali, a ja danas idem na double test pa cu vam se pridruziti ovde :) usla sam u 11.nedelju (oni kazu u 12.ali ja znam da je ovulacija bila 6 dana kasnije tog meseca)... 

Nego, sinoc i nocas dok sam spavala me je boleo stimak dole kao neki blagi menstrualni bolovi pa sam se bas uplasila (vrlo blag bol ali neprijatan za psihu pa me je budilo pa sam se vrtela celu noc), to mi se nije desavalo jos od kad sam ugledala crtice, jel se desavalo vama u 3.mesecu?

Anci, ja sam imala i u 4.mesecu te kao menstrualne bolove a bogami i u 5.nekad...sad od stomaka ne provaljujem koji su bolovi, stalno se nesto rasteze i bolucka pa vise ni ne obracam paznju :)

Kikiriki i Ana87 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tih menstrualnih bolova sam ja a u prvoj trudnoći imala dosta. Sve kako ih osetim, a ja odmah mislim na najgore, ali to je skroz normalno da znaš.

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini Ana,videces,sve nas uglavnom nesto boli :)

Ko ti vodi trudnocu?

 

m

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U dz Savovic, a privatno Lukic. Tebi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se jastuka tice ja ga imam od prosle trudnoce i on je spas. Malo se izduvao vremenom zbog kuglica, ali i dalje radi posao. Gornji deo stavim pod glavu, a donji izmedju nogu. To mojoj kicmi najvise prija. :) Plus mi je je barijera da me cera nocu ne sutne u stomak. Posle cu da ga koristim za dojenje. Multipraktik.

Bepce sve ti zene lepo kazu, sto te pre lekar isprasi znaci da je sve ok. Mi sve volimo paznju i da se sa nama iscaskaju, ali kada vide da je sve ok, a znaju da tog dana treba da pregledaju jos x zena, zavrse sto pre.

Ana te bolove imam ja i dan danas, budu kao blagi menstrualni, to je znak da mi se materica rasteze. Nisu prijatni, ali kontam da to tako mora... Najvise ih osecam sad, u prvoj trudnoci sam ih jako slabo osecala. Valjda se kod mene sve vec razglavilo i rasteglo nakon dva porodjaja. :P

Ana87 i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da. To kod rebara postajenormalno tu negde za 26.nedelju. Meni se javi samo ponekad, kad se rastegnem. Raste beba! 

Ja sam danas bila na uz. Svaki put se sve vise razocaram. Dr je danas bila vise nego cutljiva, a jos je i kasnila sa pregledom 1h. Sta god sam pitala sve je bilo kratko, bez nekog posebnog interesa za bilo sta. Jedna jedina stvar koju je normalno odgovorila je da VISE VUCE NA ZENSKO! 

E sad se ja nesto cimam da bih mozda isla privatno na 3d! Jer mi je ova danas unela neki nemir svojim cutanjem. 

mani ih bepce sigurno joj dosla zuta minuta, tako I jedan doktor ovde... od njegovog cutanja vratim se poluluda od brige.... al da ima nesto zabrinjavajuce ne bi cutali pa se tako tesim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh kako mrzim kad tako doktori cute. Na jednom uz sam presvisla. Gleda on gleda i cuti neka faca bela. Ustvari na kraju nije mogao da izmeri nesto jer se beba mnogo ritala. Moja dr sto mi vodi trudnocu je predivna uvek mi se posveti koliko god treba, sve procesljamo sto me zanima i uz kad radi pokazuje mi bebicu. Zena ima milion pacijenata i uvek sve ispostuje. Tako da se moze kad se hoce.

I ja sam imala u prosloj trudnoci te menstrualne bolove skoro celu trudnocu sad ih nemam uopste. Valjda sam se tad razglavljivala sad sam rastimovana :)

Ana87 i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U dz Savovic, a privatno Lukic. Tebi?

U zeleznickoj d. Nesa,private D.Radovic.

Prvu trudnocu samo Nesa.

 

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neko je spomenuo zatvor, najbolje meni za sad pomaze solja kamilice sa medom, pa probaj to..

Mene stomak dole skroz ispod zaboli ako dugo sjedim pa ustajem, nije konstantan bol nego vjerovatno kad pretjeram zabole ko grcici i kad legnem da odmori prodje....

 

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neko je spomenuo zatvor, najbolje meni za sad pomaze solja kamilice sa medom, pa probaj to..

Mene stomak dole skroz ispod zaboli ako dugo sjedim pa ustajem, nije konstantan bol nego vjerovatno kad pretjeram zabole ko grcici i kad legnem da odmori prodje....

 

ma ja imam problem sa zatvorom,sve sam probala i ne ide,pa sam malo pocela da se plasim..sutra idem kod doktorke po recept za u.pa cu da je pitam da mi prepise vec sta smeju trudnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Glicerinske čepiće smeš. I to, koliko god želiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Glicerinske čepiće smeš. I to, koliko god želiš.

pretpostavljala sam,ali sam htela da je pitam.inace se problem resio sam od sebe,ali da znam za ubuduce.inace i dalje ne znam da li je to samo crevce ili blaga kontrakcija.stvrdne se na jednom mestu nize pupka,ali skroz ispod ispupcenog dela stomaka,ali prodje u roku od oko 5 sekundi.jel imam razloga za brigu?

Izmenjeno od strane merima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.