Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Moj dr je Srbisa Milićević, Bulevar Mihajla Pupina... Kao što rekoh, ne pravi problem sto privatno vodim trudnoću... Za sve što mi treba ne moram da zakazujem, samo dodjem,sedim 2-3sata i dobijem šta mi treba... Jako ljubazna sestra radi sa njim, probaj da je zamolis da te primi. Naglasi da privatno vodiš trudnoću, da ti treba zbog uputa, recepta... Ja kad sam mu rekla da cu privatno voditi trudnoću, kaže nije problem, meni jos lakše, čak mi rekao ako dr Bjelica nekad ne može da mi uradi uz iz nekog razloga, da slobodno dodjem, on će odraditi... Sledeće nedelje on radi pre podne, pa pokušaj...

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izgleda da niko od nas iz Ns ne vodi trudnoću u državnom domu zdravlja... :-) 

ma.za.m i sakovac volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, jesi vala ćurkica :) ali u onom lepom smislu. Ženo čitaj dobro šta ti piše, sama sebi napraviš stresčinu bez potreba.

sakovac, Nira i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koleginica se ubacila kod Srbise pretnjom da ce zvati zastitnika :lol: ona je zadovoljna jedino sto joj ne da bolovanje kaze mozes ti jos. Moja mi je bez problema otvorila i sama je rekla da kombinujem sa godisnjim i sad cu na komisiju krajem oktobra prvi put ici pa se nadam da me nece vratiti na posao bicu 26-ta nedelja otprilike tad. Cula sam da na naselju ima neki doktor kod koga nece niko da ide. Moja je bila na bulevaru pa na limanu i sad je prebacili u zmaj ognjena vuka a ja za njom.

Nira i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je isto rekao da je ovo prirodna trudnoća, a ne vantelesna kao što je trebalo biti i da bih ja mogla da radim... Ali, kad je video da je dr Bjelica napisao mirovanje, kaže ok, njega jako ceni... A taj na Naselju je verovatno isti kreten kod koga sam ja isla pre mozda tri godine... Covek je toliko ODVRATAN, NEPEIJATAN, BEZOBRAZAN... Ja sam sa svojih 30godina izasla plačući iz ordinacije i nisam mogla da se smirim sat vremena... Mislim da se zove Siniša ili tako nesto, ne sećam se... 

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, hvala vam puno :wub:

Ja sam i juce bila na ivici suza, jer prosto ne znas kako da regujes kada je neko toliko kontradiktoran i nije covek od reci. U pitanju je dr Milos Radumilo sa Limana. Ja cak ni ŠUK, KKS i ostalo ne trazim od njega, bas iz tog razloga sto je neprijatan i ne znam kako ce reagovati. Ni uput za TORCH nije hteo da mi da, pa sam toksoplazmozu odradila preko lekara opste prakse... (imamo macke, koje zive napolju,  ali sam ipak htela da proverim...)

Za dr Srbisu sam i ja cula da je ovako ok.

Za ovu novu iz signala: poznanici nije htela da uradi prvi ekspertni, jer nije strucna i nema iskustva... nije htela da joj da uput za Betaniju za ekspertni i predlagala joj da ode kod nekog privatnika (za sta zena nema para...)

Taj sa Novog naselja je izgleda svima poznat po tome kako zastrasuje zene sa crnim i netacnim prognozama...

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, hvala vam puno :wub:

Ja sam i juce bila na ivici suza, jer prosto ne znas kako da regujes kada je neko toliko kontradiktoran i nije covek od reci. U pitanju je dr Milos Radumilo sa Limana. Ja cak ni ŠUK, KKS i ostalo ne trazim od njega, bas iz tog razloga sto je neprijatan i ne znam kako ce reagovati. Ni uput za TORCH nije hteo da mi da, pa sam toksoplazmozu odradila preko lekara opste prakse... (imamo macke, koje zive napolju,  ali sam ipak htela da proverim...)

Za dr Srbisu sam i ja cula da je ovako ok.

Za ovu novu iz signala: poznanici nije htela da uradi prvi ekspertni, jer nije strucna i nema iskustva... nije htela da joj da uput za Betaniju za ekspertni i predlagala joj da ode kod nekog privatnika (za sta zena nema para...)

Taj sa Novog naselja je izgleda svima poznat po tome kako zastrasuje zene sa crnim i netacnim prognozama...

Samo da potvrdim za navedenog lekara, kako si ga opisala , takav je, uzas zivi, ja sam odustala da se borim sa njegovom sujetom.  Jako je neprijatan kad ides kod drugog ginekologa privatno, a ne kod njega. Meni je prosli put cusnuo sve nalaze koje imam od svoje privatne dr, rekavsi mene to nista ne zanima. A, sad, kad sam donela nalaz od dr Bjelice, odmah mi je ispisao uput, zakazao pregled za sledeci put. Na svako pitanje koje sam mu postavila, odogovorio je, to cete vi pitati svog dr Bjelicu ???? Tako ga sad i tretiram, tutnem mu sta je napisao privatnik, i cekam da mi da upute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da potvrdim za navedenog lekara, kako si ga opisala , takav je, uzas zivi, ja sam odustala da se borim sa njegovom sujetom.  Jako je neprijatan kad ides kod drugog ginekologa privatno, a ne kod njega. Meni je prosli put cusnuo sve nalaze koje imam od svoje privatne dr, rekavsi mene to nista ne zanima. A, sad, kad sam donela nalaz od dr Bjelice, odmah mi je ispisao uput, zakazao pregled za sledeci put. Na svako pitanje koje sam mu postavila, odogovorio je, to cete vi pitati svog dr Bjelicu ???? Tako ga sad i tretiram, tutnem mu sta je napisao privatnik, i cekam da mi da upute.

Pa tako cu i ja morati, dok budem kod njega. I pazljivo cu se sve dogovarati sa mojim dr Petrovicem, sta da napise, a da bude Radumilu po volji.

Jedva dodjem do trudnoce i onda me ginekolog zjb kako zna i ume! Uzas!

Nira i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jednom isla kod tog Radumila da mi zatvori bolovanje. Uopste mi se ne svidja nisam nista ni htela da ga pitam pokupila papire i izasla napolje. U signalu su imali problem jer nisu zenama mogli da otvore trudnicko jer nisu akuseri, strasno.

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i nass sve je uredu beba 289grama 19 nedelja sve se ljepo vidi videli smo srceko,zeludac,nogice prstice, cak smo videli i da otvara usta ma prekrasno <3 taman nam je okrenula liceko eee i da kaze da nije sigurna 100 posto ali misli da je curica <3 vadila sam krv i davala mokracu i tako pritisak mi je nizi ali ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super za napredne bebice. :wub: Moj uz je u sredu, ne mogu da docekam.

Ja sam juce letela, bila sam ceo dan na poslu, posle sa devojkama u jednoj poseti, kao da nisam trudna. E zato sam danas kao iscedjena krpa, rasplakah se na tuznu knjigu, deo dana sam prespavala, muci me stomak, razdrazljiva sam, jedino sto me oraspolozi je sto me bebica lupne po koji put. Sto kazu, nije svaki dan Bozic. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekla mi je da perem voce i povrce vrucom vodom da ubije toksikoplazmu,ja sam do sada prala sa hladnom nisam to znala kako vi radite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

90% jedem voce koje se ljusti, a nisam znala za to sa vrucom vodom,uvek sam prala hladnom. Ali malo duze drzala pod vodom nego sto bi inace.

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja perem hladnom vodom,nisam znala da treba sa vrucom vodom prati..Bepce kako prodje ogtt?Ja sam jucer bila kod ginekologa sve je super bebica napreduje,teski smo 600 gr a bebica ne da da vidimo lice cijelo vrijeme je drzala rukicu na licu haha,bitno je da je zdrava i da se sve razvija kako treba..imala sam hrpu pitanja za ginekologa pripremljenih,pitala sam ga za pojas rekao je da kao ne vidi potrebu zbog cega bi ga nosila ja kazem pa zbog ledja jer imam bolove kaze on mozes kupit al tebe ce i dalje ledja bolit,pitala ga za sex odnose kaze meni pa ti si trudna nisi bolesna,reko ok jos sam pitala za cajeve da li je ok koristit mentu i kamilicu posto ta dva pijem i poneki vocni kaze on nikad nije cuo da caj moze skodit ..i reko mi je manje citaj takve stvari i ne strahuj i bice sve 5,sledeci mjesec idemo na Ctg abd .. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, jesi vala ćurkica :) ali u onom lepom smislu. Ženo čitaj dobro šta ti piše, sama sebi napraviš stresčinu bez potreba.

Inace,Kikiriki,posto ti imas iskustva sa tim...koji je metod sigurniji?Odredjivanje duzine grlica vaginalnim pregledom ili na uz?Po njemu je preko uz cervix 4 cm,a po njoj 1.5.Ili ima nesto sto ja nisam ukapirala.Samo hocu da razjasnim te neke stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace,sto se tice lekara svi su razliciti.Ovde ne mozes da nadjes dva lekara sa istim misljenjem.Eto,konkretno moj slucaj:doktor kaze kao moze mirovanje,ali nije nista naglasio,a doktorka rekla strogo mirovanje.E sad da li je ona htela preventivno da me malo naplasi ili stoga sto radi krace nego on,nemam pojma.Mada ovde ima i lekara koji su bili sefovi zenskog dispanzera,a pojma o zivotu nisu imali...godine rada ne znace uvek pamet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja perem hladnom vodom,nisam znala da treba sa vrucom vodom prati..Bepce kako prodje ogtt?Ja sam jucer bila kod ginekologa sve je super bebica napreduje,teski smo 600 gr a bebica ne da da vidimo lice cijelo vrijeme je drzala rukicu na licu haha,bitno je da je zdrava i da se sve razvija kako treba..imala sam hrpu pitanja za ginekologa pripremljenih,pitala sam ga za pojas rekao je da kao ne vidi potrebu zbog cega bi ga nosila ja kazem pa zbog ledja jer imam bolove kaze on mozes kupit al tebe ce i dalje ledja bolit,pitala ga za sex odnose kaze meni pa ti si trudna nisi bolesna,reko ok jos sam pitala za cajeve da li je ok koristit mentu i kamilicu posto ta dva pijem i poneki vocni kaze on nikad nije cuo da caj moze skodit ..i reko mi je manje citaj takve stvari i ne strahuj i bice sve 5,sledeci mjesec idemo na Ctg abd .. 

 

Oni su mene izbockali iposlali kuci, a rezultate poslali ginekologinji, tako da u ponedeljak idem kod nje, pa ce mi ona reci. Mada mislim da je bilo ok, jer obicno kad rezultati nisu dobri zovu me telefonom.

Svaka cast, ti si se bas dobro raspitala, verujem da ce te informacije biti korisne mnogima od nas ovde na forumu. 

Meni je taj pojas par dana odgovarao, sad u zadnje vreme kad god ga stavim pocne stomak da me boli, koliko god da ga otpustim ili spustim nize, ne odgovara mi. A kao sto tvoj dr rece, ledja i dalje bole. :lol: Lezanje jedino pomaze. 

Moj bebac se od jutros nesto razigrao, i raspricao sa mnom, bas mi je uzivancija. Ja mu pricam on/ona se umiri, ja zacutim, a on/ona krene da udara. Siti se ispricasmo. Kad sam pitala koje ime mu odgovara-ucutao se, nece ni da mrdne. :lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace,Kikiriki,posto ti imas iskustva sa tim...koji je metod sigurniji?Odredjivanje duzine grlica vaginalnim pregledom ili na uz?Po njemu je preko uz cervix 4 cm,a po njoj 1.5.Ili ima nesto sto ja nisam ukapirala.Samo hocu da razjasnim te neke stvari.

Samo Merima nemoj da brkaš otvorenost grlića sa dužinom. Uvek je sigurniji metod kad ga neko pipne nego uz. Uz ipak ne daje savršenu sliku. U svakom slučaju ne mogu da ti omaše za 2,5 cm tako da ako ti piše da je dužina 4 cm to ti je to. Ako su ti još rekli i da si zatvorena, to ti znači da si super.

Ella pusti ti to, on se smeje tvom čitanju foruma jer je hvala bogu sve ok. A da mu se napiješ koncentrisanog zelenog čaja i da te uhvati tahikardija, hvatao bi se za glavu. Tako da je bolje da ti pitaš pa da budeš sigurna, makar se dr.smejao, nego da negde pogrešiš. Tako je meni doktorka pokušala da se nasmeje kada sam je pitala za NT do koliko je normalan, jer sam mislila da je do 2 (kao evo nam još jedne što čita po forumima) ali sam je malo spustila da je bolje da se informišem na netu i da pitam lekare nego da pijem virak i nikad ne odem kod ginekologa i kukam na sudbinu kletu što nemam dece a da pri tome ne znam ni kakvo mi je stanje u organizmu, niti šta imam od reproduktivnih organa.I onda mi je rekla, pa jel moguće da ima i takvih...shvatila je da je postupila glupo što je umesto da bude pozitivna što se neko bavi svojim zdravljem i zdravljem svoje dece, ona pokušala to da ismeje.

Ella90, merima, Ehinacea i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se informisemo-moramo.Naravno,uz rezervu,proveru,sumnju,iz sigurnih izvora,ne sa portala Treceg oka...Ali,na zalost,koliko je samo lekara koji su zavrsili na vezu ili prepisali na ispitu?Proslo je vreme onih pravih doktora,koji su stvarno ucili i bili posveceni poslu,nauci i pacijentu.

Ovo pisem jer su moji roditelji lekari i sami me upozoravaju kod koga nikako da ne idem.Ali i sama znam kako su pojedine koleginice iz moje struke zavrsile fax,pa me nista ne cudi...Jedna ne ume ni tekst od pola stranice da lektorise itd...

Ima i super doktora i njima svaka cast,ali ja,kad su ozbiljnije stvari pitanju,obavezno trazom bar dva misljenja...

Nego MMaro,sad vidim da mi je na uputu za komisiju doca pomerio termin na 6.,je l tebi jos stoji 5.?

Kikiriki, merima, Ella90 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da su ti nalazi ok,jer da nesto ne stima zvali bi te..tako je meni bar bilo..Drzim ti fige za ponedjeljak,moja od juce nije bog zna nesto aktivna ja sam bila u poslu i kad sam legla nije ko inace klepala jer i ona se umorila cisteci i praveci jelo sa mnom hahaa,al zato neki dan je od ujutro pa do navece uderala naravno ja sam uzivala u tim karataskim potezima haha al sam se zapitala onda hocel  ovo djete spavat posto mi je bilo neobicno..Eh nece da prica jos o imenima ti,kaze muci se jos malo i mozgaj hahah...ja i muz smo izabrali ime jos sam abd da bebica dodje..Kad si spomenula lezanje pitala sam ga i za to kaze da preporucuje na stran spavanje ne na ledjima al kaze kako vrijeme ide tvoje tjelo i organizam ce ti davati znakove i da ne mozes da spavas,mada i ne spavam,al se nekad uhvatim da sam na ledjima pa se okrenem,kupila sam onaj jastuk za spavanje koja milina pa ja se ko degen patila sa 3 ili 4 jastuka sve kontam sta ce mi,sad makar malo bolje spavam da sam znala kupila bi ga odma..

 

 

bepce, sakovac, Vuciguraj i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VuciG ja nisam zaposlena i ne idem na komisiju tako da mi tu nisu nista menjali. A kad radim uz samo se slaze kod moje dr kad radim, na drugim aparatima otstupa za koji dan. Mozda ti je dr pogresio. Ne menjaj na spisku datum :)

Sto se provere grlica tice, najmerodavnije je i da se rucno pregleda i uz. Rucno se utvrdjuje cvrstoca grlica a na uz se gleda duzina i oblik grlica.

Kikiriki, merima i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.