Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam mesecima bila na 600 mg utrogestana... do duse vaginalno... spavalo mi se isto kao i sada i to sam povezivala sa trudnocom... nikada sa utrogestanom.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u poslednje vreme bas nervozna i na tri coska samo bih se svadjala, mm me izbegava i on me posebno nervira. Prosla me faza placa, plakalo mi se bukvalno na reklamu ili izgrdim dete hocu da puknem bude mi zao e a sad sam bas naelektrisana koliko li ce trajati ova faza <_<. U pon idem na pregled i da otvorim bolovanje prodje godisnji za cas. U utorak ce biti 3 nedelje od amniocenteze pa su mi rekli da zovem svaki dan od utorka da pitam jesu gotovi nalazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Devojke malopre sam osetila da se nesto u meni ritnulo,ne bih rekla da su creva.Mislim,bas me drmnulo,cak sam osetila da me blago zabolucalo.Jel moguce da je to beba?!Ja sam danas 18+2.Stalno mislim da je rano za pokrete pa nisam ni osluskivala.

Izmenjeno od strane merima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u poslednje vreme bas nervozna i na tri coska samo bih se svadjala, mm me izbegava i on me posebno nervira. Prosla me faza placa, plakalo mi se bukvalno na reklamu ili izgrdim dete hocu da puknem bude mi zao e a sad sam bas naelektrisana koliko li ce trajati ova faza <_<. U pon idem na pregled i da otvorim bolovanje prodje godisnji za cas. U utorak ce biti 3 nedelje od amniocenteze pa su mi rekli da zovem svaki dan od utorka da pitam jesu gotovi nalazi.

Dobro je,ja mislila da sam jedina nervozna.Samo sam dva,tri dana ukupno bila placljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo moguce Merima :)

Jao iz tvojih usta u Bozje usi!ali kao da me malo i zabolucalo u tom trenu,cisto sam bila iznenadjena.Jel zasmeta to,tj.jel imas neprijatan osecaj kad te sutne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi gde sutne, zna da bude bas bolno. Moja se ujutru vrti skroz se deo stomaka izpupci i bas zateze sta li radi da mi je znati. Sad moze da se desi da danima ne osetis nemoj se plasiti ne oseti se svaki pokret jer je beba jos mala. Ja sam 20+2 i sad bas osetim ali meni je treca pa znam osecaj. 

merima, Vuciguraj i Melissa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima ja sam od.18 nedelje.pocela.osjecati pokrete tako pomalo pa nekad nema i sve tako, kasnije se to poveca i znat ces da je bebi...moja bebana.se usutila kako je muz otisao, prva ja nisam ono posebno vesela i odma i ona slabije udara..udara ponekad i pjesmice kad joj pustam ali nece ko neki dan..Izgleda da se osjeca kao i ja.
 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,mene je izgleda uhvatila neka mala prehlada pa me zanima koja su vasa iskustva?

Smem li da popijem neki lek ili da pokusam cajevima da resim problem?

Usla sam u 7 mesec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala prehlada ne zahteva lekice... iskreno ja ne bih pila sko ne mora. Sad je sezona virusa, malo vise vitamina C i prolazi brzo... jedino ako imas temperaturu ili tako nesto onda bi i morala neki lekic.

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,mene je izgleda uhvatila neka mala prehlada pa me zanima koja su vasa iskustva?

Smem li da popijem neki lek ili da pokusam cajevima da resim problem?

Usla sam u 7 mesec

probaj da prirodno lecis rehladu-supice,vitamina c,blage limunade,neko je pomenuo i inhaliranje nad bosiljkom..nemoj lekove,ipak za svaki slucaj

Jaca1988 i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Popicu vitamin c i neki cajic pa se nadam da ce ujutru biti bolje. Mada cini mi se da imam i temperaturu malu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Popicu vitamin c i neki cajic pa se nadam da ce ujutru biti bolje. Mada cini mi se da imam i temperaturu malu...

do 38 cini mi se da nije opasno.mozes paracetamol da uzmes slobodno.

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaco, meni je doktor rekao da može paracetamol od 650mg. Ja sam bila prehladjena ovih dana i nisam ga uzimala, pila sam čajeve sa medom i limunom, obavezno caj od djumbira (jedno 2cm svezeg djumbira oljustis i iseckas na sitne komadice pa prokuvas desetak minuta u nekih pola litre vode ili malo vise). Nevidjen lek za bol i grebanje u grlu. Takodje prirodne voćne sokove, a pila sam i serbet. Pomoglo mi je zaista.

Jaca1988 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čaj nana, kamilica, med, limun, mleko i nikakvi lekovi bez konsultacije lekara. Ni u trudnoći ni pri dojenju. A naročito nemojte da konsultujete forume za terapije. Ja sam u prvoj trudnoći pila Paracetamol naravno uz konsultaciju dr. Sad pijem i antibiotike, što ne znači da sve trudne žene ovog sveta treba da rade isto. Sva naša saznanja o lečenju se temelje na iskustvu, a lekarska na 6 godina studija i 3-4 godine specijalizacije. Ne može da se zna kako se postojeća terapija ponaša kad se na nju dodaju lekovi od prehlade, pri čemu prehlada može da bude i bakterijska i virusna tako da i u skladu se tim se određuje terapija. Čak i sa čajevima treba biti oprezan, nana i kamilica su provereni a za sve ostalo bez dr. se isto ne bih zezala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,nana i kamilica su sigurni..ja cak nisam smela da uzmem ni propolis,kad me je jedan dan zagrebalo grlo,iako mi je apotekarka rekla da smem.popila limunadu i smirilo se.sve sa dozom opreza i uz konsultaciju.

Kikiriki i Jaca1988 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci nana i kamilica i to je to. :) 

Ovo vreme je samo po sebi varljivo tako da moram biti opreznija. 

Hvala vam puno na savetima. :-*

Kikiriki i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mesecima bila na 600 mg utrogestana... do duse vaginalno... spavalo mi se isto kao i sada i to sam povezivala sa trudnocom... nikada sa utrogestanom.

sad vidim,pise na kutiji-pri uzimanju oralno moze da izazove pospanost.

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke malopre sam osetila da se nesto u meni ritnulo,ne bih rekla da su creva.Mislim,bas me drmnulo,cak sam osetila da me blago zabolucalo.Jel moguce da je to beba?!Ja sam danas 18+2.Stalno mislim da je rano za pokrete pa nisam ni osluskivala.

Inače, ritnuo te je neko :D hihi i taj neko će od tebe da napravi babu :D

merima i MarijaMara volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, mene su toliko juce bolela ledja da prvi put nisam mogla da izdrzim i morala sam uzeti paracetamol, da bih mogla zaspati. Ono je bio uzas! Bila sam u shopingu, koji se naravno oduzio, nisam bila ni svesna da je proslo 3h. A obula sam baletanke, jer su jedino sto me ne zulja trenutno, nisu bas ravne, imaju malu peticu i nisu mi nikad pravile problem. Ali ono je neverovatnoooooooo. Imala sam oduvek problema sa ledjima, ali mislim da je ono juce nadmasilo sve bolove ikada! 

Moram se posvetiti pronalazenju neke kvalitetne obuce, preko leta sam imala grubin papuce, koje imaju amatomski djon i mislim da je to problem. Jer zimska obuca sa takvim uloskom kosta pravo bogatstvo! Ili to,ili da sedim kod kuce u svojim papucama!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce, da li imaš jastuk za trudnice? Meni on pomaže kad hoću da mi se telo odmori, između ostalog i leđa. Mislim da ti bolovi koje imaš nemaju veze sa obućom, već sa tim da ti stomak vuče napred i da je kičma dodatno opterećena. MM mi je pokazao vežbu koju smeju trudnice da rade da bi ispravile leđa (leđa koja su do tad bila zdravaga imao problem sa kičmom ne sme bez konsultacije sa lekarom da radi bilo šta), ko je pre to) staneš na sve četiri i izviješ se kao mačka kad ugleda kucu. Meni ni ta vežba ne odgovara jer mi stomak češe podlogu. Ta vežba ne pomaže na duge staze, ali makar na par minuta prijaaaa

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja par noći bila mirna sa spavanjem, nista nije bolelo, noći prolazile bez buđenja... I noćas se opet vratila na staro, buđenje sto puta, nikako se namestiti, sve boli... Jutros ustanem, na usni groznica, koja izadje čim mi bar malo padne imunitet... Verujem da ima veze sa ovom promenom vremena, onda malo nervoza, malo plakanje s vremena na vreme zbog odsustva dragog i tu smo gde smo..  Jutros sam ipak posle doručka izasla u šetnju, pa cu ručak i čajeve, vitamine... 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zene, mene su toliko juce bolela ledja da prvi put nisam mogla da izdrzim i morala sam uzeti paracetamol, da bih mogla zaspati. Ono je bio uzas! Bila sam u shopingu, koji se naravno oduzio, nisam bila ni svesna da je proslo 3h. A obula sam baletanke, jer su jedino sto me ne zulja trenutno, nisu bas ravne, imaju malu peticu i nisu mi nikad pravile problem. Ali ono je neverovatnoooooooo. Imala sam oduvek problema sa ledjima, ali mislim da je ono juce nadmasilo sve bolove ikada! 

Moram se posvetiti pronalazenju neke kvalitetne obuce, preko leta sam imala grubin papuce, koje imaju amatomski djon i mislim da je to problem. Jer zimska obuca sa takvim uloskom kosta pravo bogatstvo! Ili to,ili da sedim kod kuce u svojim papucama!!!

I ja sam celo leto bila u grubinkama i bas mi prijaju. Za ovaj period cu proaktivirati patike za džoging, one su mi jako udobne. A za zimu timberland - ako mozes da priustis... Mi ih kupujemo u njihovom outletu u Minhenu. Imam i duboke zimske patike i cizmice. Tamo su povoljne cene...

Izmenjeno od strane ma.za.m
bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh zimska obuća je meni isto problem. Noge pred kraj trudnoće budu natečeneeee ne mogu da stanu u čizme, a čim se porodim odmah se vraćaju na staro. Imam neke kao kanađanke koje sam dobila od komšinice koja ima za nijansu širu nogu od mene, pa se nadam da će poslužiti tih mesec dana kojih će mi eventualno trebati. Suludo mi je da dajem 200 eur za obuću koju ću da nosim mesec dana.

merima i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce ja i ti iste probleme imamo,prije su me mucila jad stojim,pa to popustilo,pocelo me mucit kad hodam eh sad je i to popustilo sad imam problem kad sjedim i lezim..Mislim da ti nije to do obuce..Bila sam kod diabetologa pregledala mi onu knjizicu i kaze da je za sad ok da se ne pretrpavam hranom i opet kontrola za 2 sedmice,i dalje moram mjerit 6 puta na dan plus ako pojedem neki slatkis..Rekla mi je da izbacim coca-colu koju popjem nekad u zivotu i to pola case  ako vec hocu da popijem da pijem onu Zero..I da ne jedem bananu kasno jer mi secer bude visok,i da ne koristim bijeli hljeb jer od njeg mi isto secer bude povisen..Uglavnom moram se bas cuvat i gledat sta kad pojedem..

 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.