Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

meni je bio pre neki dan ali sam taj dan jela kao popisna komisija,a posle isla u wc tek sutradan.ono se naravno sve ponabijalo kao u dzak.pa to se sad sve mrda pomera sabija,beban se covek bori za prostor :D ne znam da li si gledala onu prezentaciju "kako se pomeraju organi u trudnoci",imas je na netu,kucaj samo tako i izacice ti

Evo sad am pogledala,nije ni cudo i da bude tvrd stomak i da sta boli, na sve se tijelo navikava...Mene danas povremeno bolucka ispod stomaka, kontam da se nije bebi navalila na kakav zivac jjer kad lezimok jee, cim hodam ko bolucka

Izmenjeno od strane Melissa
merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim da nas sve drmaju hormoni i da nas boli makar neki deo stomaka. :D Bitno je da nam bebice rastu, lako cemo mi sa nasim slatkim trudnickim mukama...

Hoce meni da se stvrdne gornji deo i da boli. Ovih dana mi najvise prija vazduh,odmah se oraspolozim kad se nadisem, danas sam sa smizlama ostala tri sata napolju, vratila sam se preporodjena. Srecom je i mladja dovoljno porasla da mogu da sedim i da je gledam, do skoro sam samo jurila za njom, a to sad ne bih mogla.

Neki kazu da ne sme brusnica, da izaziva kontrakcije, drugi kazu da moze. Oko iste stvari i po  tri misljenja. Sigurna sam da kamilica sme...

Vuciguraj, Melissa, Nira i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e sad cete mi se smejati.desava li vam se da vam velicina stomaka varira zavisno od toga koliko jedete dnevno?pitanje je za ove oko petog meseca.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja ne znam od cega to zavisi,ali desavalo mi se da pomislim da mi je stomak uvece malo veci nego preko dana... :) Ali, kontam da je to normlano, i inace kad se najedes, veci ti je stomak... :)

Izmenjeno od strane Nira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni varira velicina stomaka ali nisam primetila da je od toga da li sam vise ili manje pojela :)

nego, jel su i vama bebice mirne ovih dana? Ovaj moj se nesto skroz primirio, tek se nekad stidljivo oglasi ali tacno od kako je ovo hladno pocelo. Danas usla u 27.nedelju...kad prodjose...

Nira, merima, Ehinacea i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni varira velicina stomaka ali nisam primetila da je od toga da li sam vise ili manje pojela :)

nego, jel su i vama bebice mirne ovih dana? Ovaj moj se nesto skroz primirio, tek se nekad stidljivo oglasi ali tacno od kako je ovo hladno pocelo. Danas usla u 27.nedelju...kad prodjose...

I kod mene je brbica danas mirnija nrgo inace...i upravo mi udara dole skroz nisko,tu joj je glavica. 

cojecoje i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma bre i njima hladno.dobro je,ja reko' ja blesava,pa umisljam.danas sam jela manje i tacno sam dva puta isla u wc,valjda i prosla nadutost pa mi izgleda manje.svasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Boga mi ovo moje malo cudo pravi zurku po ceo dan u stomaku i to svaki dan, ne staje...cak i nocu kad ustanem da piskim pa onih par minuta dok ne zaspim ponovo ja je osetim...bice pravi nemirko a i nece biti spavanja izgleda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muzic puzic je otisao taj dan kad sam saznala da sam trudna. Bio je na devet dana i vrv ce doci tek kad se porodim :(

Prikljucujem se klubu placljivica. Juce me je raspalala sestra na prijemu u bolnicu jer mi je rekla da MORAA neko da bude sa mnom prilikom prijema i otpusta a ja nisam imala nikog pa me je jedva primila. Sutradan na otpistu je tata morao da se cima iz drugog grada samo da bi preneo otpusnu listu 20 metara. Uzas. Plakala sam kao kisa.

Inace bebac nam je superiska. Ima 780 g i dugacke noge sto je dr vise puta naglasila gledajuci moje kratke. Rekoh joj to je na taju :) 

 

Pored nase sobe su porodilje i onda smo slusali bebice kako placu i videli smo ih nekoliko kad ih nose. Boze kako su malene i slatke. Tako mi se sve nekako vratilo kad sam se prvi put poradjala. Ne mogu da docekam da ga rodim!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moraćemo nekako da preguramo to vreme bez njih, a i oni bez nas... A onda cemo svo troje, ili četvoro u tvom slučaju, uživati... :-) Evo ja gledam, već prošlo dva dana, za pet minuta počinje i treći...  :-) Jos samo 87... :-) 

merima, Melissa, Ehinacea i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene :)Vi ste bas bile vrijedne i ispisale se dosta jedva sam stigla sve procitat..Zadnja 2 dana me uzas bole krsta,imam problem sa sjedenjem,bol pocinje od straznjice i siri se do pola ledja,imate li vi taj problem?zadnja dva dana ne spavam dobro zbog toga..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mene krsta bole od samog pocetka... Ali, sad vec znam koji polozaji mi smetaju... Nema lezanja na ledjima ni pet minuta, nema dugog sedenja... U sustini, stajanje i setnja mi najvise prijaju... :) Isto dugo nisam mogla spavati zbog toga, ali sad se nekako smirilo i noc proce bez budjenja... :)

Izmenjeno od strane Nira
bepce, merima i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A mene recimo od stajanja bole ledja...sa setnjom i sedenjem nemam problem, ali stajanje katastrofa. Juce sam recimo stajala celo popodne, sredjivali smo kucu tj. ja sam stajala i nadgledala i od sinoc me ubise ledja. Sad je malo bolje nego sinoc ali boli i dalje.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene :)Vi ste bas bile vrijedne i ispisale se dosta jedva sam stigla sve procitat..Zadnja 2 dana me uzas bole krsta,imam problem sa sjedenjem,bol pocinje od straznjice i siri se do pola ledja,imate li vi taj problem?zadnja dva dana ne spavam dobro zbog toga..

procice.Tezina cini svoje.I mene bole,ali ja lezim non stop pa sam se i ukocila.

Ella90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene najvise bole ledja od stojanja iako stalno lezim za divno cudo me tako ne bole :) ali i prije trudnoce sam imala problema sa ledjima....ja sinoc lezim na strani a i beba se tu navalila na neki zivac pa jos udara nogicama hehe

 

kako ste mi vi danas?

merima, bepce i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobro :)

Oribala prozore i skuvala rucak. Idem u potragu za elegantnom haljinom za trudnice... Juce nisam nasla nista odgovarajuce... 

Najveci problem imam sa obucom. Setala sam juce u starkama i nenormalno su me bolela stopala posle, nekako mi je noga suvise stegnuta; nemam nijedan zulj, a bolelo je sve... danas cu u baletankana, a ponecu i papuce da se preobujem, ako mi ne bude suvise hladno...

Melissa, Ehinacea, bepce i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

e,nisam verovala da ce i meni da se desi,ali od kad mi je povecala utrogestan kao da sam drogirana evo prespavala sam citavo prepodne.odvratan osecaj.

Izmenjeno od strane merima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e,nisam verovala da ce i meni da se desi,ali od kad mi je povecala utrogestan kao da sam drogiranaevo ptre

ja pijem duphaston od pocetka trudnoce. ja se ovih dana borim sa povracanjem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobro :)

Oribala prozore i skuvala rucak. Idem u potragu za elegantnom haljinom za trudnice... Juce nisam nasla nista odgovarajuce... 

Najveci problem imam sa obucom. Setala sam juce u starkama i nenormalno su me bolela stopala posle, nekako mi je noga suvise stegnuta; nemam nijedan zulj, a bolelo je sve... danas cu u baletankana, a ponecu i papuce da se preobujem, ako mi ne bude suvise hladno...

Koliko cenis po prozoru,da dodjes kod mene :-D moze nesto preko veze kad se vec znamo sa foruma XD 

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima :) Merima, ja sam koristila utogestan vaginalno i nije me uspavljivao ima vec nedelju ili dve kako su mi ga ukinuli :)

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima :) Merima, ja sam koristila utogestan vaginalno i nije me uspavljivao ima vec nedelju ili dve kako su mi ga ukinuli :)

pa ne vredi,svi smo mi razliciti...a ionako nemam sta drugo da radim,bar mi brze prodje vreme.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobro :)

Oribala prozore i skuvala rucak. Idem u potragu za elegantnom haljinom za trudnice... Juce nisam nasla nista odgovarajuce... 

Najveci problem imam sa obucom. Setala sam juce u starkama i nenormalno su me bolela stopala posle, nekako mi je noga suvise stegnuta; nemam nijedan zulj, a bolelo je sve... danas cu u baletankana, a ponecu i papuce da se preobujem, ako mi ne bude suvise hladno...

Ma.za.m, pronasla elegantnu haljinu? :) Izdrzale baletanke, tj. noge u baletankama? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko cenis po prozoru,da dodjes kod mene :-D moze nesto preko veze kad se vec znamo sa foruma XD 

Dogovoricemo neku kompenzaciju :) Kada ne budes vise mirovala, ti ces doci da usisavas i ribas podove kod mene (to ne volim nikako!), a ja cu prozore kod tebe, posto to volim da radim :)

 

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je utrogestan uspavljuje, to zna da bude znak da ga uzimaš previše (tako mi je u prvoj trudnoći objašnjavala dr.)

Mene su krenuli da bole zglobovi od težine. Zs bol u krstima meni jako znači pojas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma.za.m, pronasla elegantnu haljinu? :) Izdrzale baletanke, tj. noge u baletankama? :)

Kombinovala sam papuce i baletanke i super sam prosla. Moracu da se odreknem starki na neko vreme... izgleda da je u njima problem...

Nasla sam neku haljinu, koja moze da prodje... imam jos vremena do petka. Ali haljina je dosta kratka i moracu da se popnem na stikle... al' valjda cu izdrzati; ne moram bas da djuskam :)

Nira i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.