Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Merima i ja se slazem sa svim sto rekose Zoe i Nira. Ne mozes sve da analiziras. Mene je ginekolog otreznio kad sam saznala da sam trudna, ja otisla i htela da me hitno primi jer me boli na levoj strani kod jajnika,bojala sam se da nesto nije u redu. Zena mi je rekla da se naviknem jer ce u trudnoci stalno nesto da me boli i da se desava 10001 nova stvar. I toga se drzim, jer je stvarno istina, stalno nesto boli, ziga, stipa, svrbi......

Ja sam evo konacno resila da krenem sa setnjama, potrudicu se da to bude svaki dan, mada sam se danas malo zaletela, sunce sija a nije bilo pretoplo i otisla sam predaleko. Tek kad sam krenula nazad, shvatih da ne znam kako cu se dovuci kuci. SVaka koscica me boli, jos plus stomak poceo da boli na pola puta, nisam isla na wc danas jos-pa zato. Tako da sva ona energija od jutros je utrosena. A ko ce zavrsiti rucak i kolac-ne zna se. Ahahahaha. 

Beba mi je danas nesto previse mirna, znam da je to normalno, da nisu jednako aktivne svaki dan, ali ipak bih volela da malko kucne, da se javi. 

Izmenjeno od strane bepce
Nira, Kikiriki, Vuciguraj i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moje dete se nagledalo ćelavog čike u prvoj trudnoći :D  a ove dve su ga upoznale dok mi nije stavljen serklaž, sad ga neće videti još goooodinama...:P al' sam grozna.

Merima, niš ne brini, sve se mi brinemo. Bolje izbaci ovde svoje brige ma kako one možda čudno zvučale, ovde ćemo uvek da ti kažemo da li je nešto za brigu ili ne. Svi prođu kroz trudnoću prvi put i svi imaju čudne misli i svega se plaše. Veruj mi kad opet budeš bila trudna ti ćeš isto tako da savetuješ isprepadane prvorotke. Ja ne mogu ni da zamislim kako bih prošla kroz prvu trudnoću sama, sa svim mogućim tripovima, priviđalo mi se sve, i plodova voda i preeklampsija, i šta god hoćeš...

bepce, Vuciguraj i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa drage moje,ja za svaki slucaj otisla do doktorke.Pregledala me vaginalno(odvratno i neprijatno),rekla da sam zatvorena,ali da mi je grlic 1.5cm,pa da bi se to sve podiglo-strogo mirovanje.ima sekreta dosta,ali je ok.tako da eto.nisam bas odusevljena,i rasplakala sam se pred M,islinavila sam mu majcu.ko ce sprema rucak pitaj boga.

Ehinacea, Vuciguraj i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas ste napisale svasta od jutros :) valjda cu i ja uskoro na bolovanje, pa da cesce pisem. Trenutno - nemam sta pametno da dodam... osim, sto i mene obuca zulja... uskoro cu moci samo patike za džoging da nosim, tako mi se cini...

Merima, tesko da te stomak boli od pare iz pegle... mozda od stajanja dok peglas... A inace, zasto tebe nema na spidku trudnica?

Nira, i ti se selis u inostranatvo? Ili? Nesto nisam u toku...

Sutra idem u potragu za elegantnom haljinom za trudnice. Imam neku proslavu, a ni u jednu staru ne ulazim vise... da li imate predlog gde se takve stvari u NS kupuju?

Vuciguraj i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije to nista opusti se bitno da je grlic zatvoren. Meni je u prvoj od 6. u drugoj od 4. grlic bio otvoren drugi put su mi serklaz radili i kao sto napisah izgurala do kraja i probila termin za 3 dana. Nemoj plakati to bebe ne vole uznemiri i njih. Uzivaj u trudnoci i raduj se bebcu zamisljaj kakav ce biti gledaj po internetu stvarcice mene to bas preplavi odusevljenjem sve je tako malo i jedva cekam da krenem sa kupovinom.

bepce i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema me na spisku da ne baksuziram sama sebi.dodacu se ja kad osetim da je vreme.ne zamerite.uvek kad sam se preterano radovala nesto glupavo bi se desilo.tako da radije cutim i slusam svoje telo,do sad me nikad nije slagalo. 

Kikiriki i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas ste napisale svasta od jutros :) valjda cu i ja uskoro na bolovanje, pa da cesce pisem. Trenutno - nemam sta pametno da dodam... osim, sto i mene obuca zulja... uskoro cu moci samo patike za džoging da nosim, tako mi se cini...

Merima, tesko da te stomak boli od pare iz pegle... mozda od stajanja dok peglas... A inace, zasto tebe nema na spidku trudnica?

Nira, i ti se selis u inostranatvo? Ili? Nesto nisam u toku...

Sutra idem u potragu za elegantnom haljinom za trudnice. Imam neku proslavu, a ni u jednu staru ne ulazim vise... da li imate predlog gde se takve stvari u NS kupuju?

Nira se ne seli, samo ce da otputuje na 2-3nedelje... I jeeedva ceka, iako je dragi tek jutros otisao... :)

sakovac, bepce i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima izbegavaj sedenje. Lezi ili stoj, sedenje stvara najveći pritisak na grlić. Ne kao fanatično da jedeš stojećki, ali gledaj da bude što kraće. Polusedeći položaj isto nije dobar. Kad sediš sedi na bok.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima izbegavaj sedenje. Lezi ili stoj, sedenje stvara najveći pritisak na grlić. Ne kao fanatično da jedeš stojećki, ali gledaj da bude što kraće. Polusedeći položaj isto nije dobar. Kad sediš sedi na bok.

Kikiriki,koliko je tebi bio grlic?Nadam se da ova moja duzina nije toliko strasna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

1,5cm ali od ležanja i serklaža se vratio na 4,4cm. S tim što računaj da su kod mene dve bebe, pa mu je duplo teže a još sam i drugorotka tako da već u startu ne drži tako dobro kao tvoj. Uz mirovanje od par nedelja bićeš ti skroz ok, ako se ne vrati dužina pitaj za serklaž. Kad ti je sledeća kontrola?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tek treba da zakazem,ali po njoj ovo nije alarmantno..naravno,napomenula mi je strogo mirovanje,ali kao ako mirujem,bice sve ok,zatvorena sam.zakazacu za poc.oktobra,ali moracu onda i pregled i uz .

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se prehladila. Cerka mi je imala neki virus dva-tri dana i prenela mi je ocigledno; kad god je bolesna hoce samo sa mnom, tako da me boli grlo, curi nos, boli glava, jedino jos nemam temperaturu. Pijem prirodne cedjene sokove sa djumbirom i caj od djumbira i limuna, ali evo vec drugi dan kuburim. Sutra idem kod doktora da me pregleda za svaki slucaj. Neka preporuka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba lupka u ljevu stranu sad vec jasni udarci ponekad malo i zasmeta ali je prekrasno,od trudnoce sa prvim detetom je proslo 4 godine i kao da sam sve zaboravila i dalje neke stvari trazim na netu kao da mi je prva trudnoca..

Merima samo polako bez stresa,bice sve ok miruj koliko mozes

Moram vam ispricat kakve nocne more sam imala,da sam prokrvarila,zavrsila u bolnici i da su rekli da je beba mrtva i da moram na kiretazu :o :( nezam sta mi je doslo plakala sam u snu a inace imam lepe mirne snove,ne ponovilo se..

Ehinacea, Kikiriki i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuciguraj, evo sad videh tvoj tiker, imas dete od 3 godine i 8 meseci. Haha, moja cerka ima 3 godine i 9 meseci, deca skoro istog uzrasta i tad i sad :). Ja inace uvek ulazim preko telefona pa ne vidim tikere, ali sad sam usla preko kompa i videla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba lupka u ljevu stranu sad vec jasni udarci ponekad malo i zasmeta ali je prekrasno,od trudnoce sa prvim detetom je proslo 4 godine i kao da sam sve zaboravila i dalje neke stvari trazim na netu kao da mi je prva trudnoca..

Merima samo polako bez stresa,bice sve ok miruj koliko mozes

Moram vam ispricat kakve nocne more sam imala,da sam prokrvarila,zavrsila u bolnici i da su rekli da je beba mrtva i da moram na kiretazu :o :( nezam sta mi je doslo plakala sam u snu a inace imam lepe mirne snove,ne ponovilo se..

Ja jedva cekam da osetim mog malog decaka... :) Sad smo u 17-oj nedelji, nadamo se da ce se uskoro oglasiti... :)

merima i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje bepce je do sada udaralo uglavnom dole, tek zadnja dva dana osecam u gornjem delu stomaka. E sad ne znam jel se okrenulo ili samo udara glavom! :lol:

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se snova u trudnoći tiče, ja isto imam sve neke more. Ali imam teoriju da je to od hormona.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uglavnom je ili od hormona ili od brige,ali je nekad i podsvesno upozorenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuciguraj, evo sad videh tvoj tiker, imas dete od 3 godine i 8 meseci. Haha, moja cerka ima 3 godine i 9 meseci, deca skoro istog uzrasta i tad i sad :). Ja inace uvek ulazim preko telefona pa ne vidim tikere, ali sad sam usla preko kompa i videla. 

Like :wub: Isto prva princeza :wub:

Ubaci neku lim6nadu i ako mozes-luk!Crni,beli,moze u salati,mene na moru virus snasao,od cere,i ja uzela onaj grcki mentol,naravno i luk,i proslo za par dana...

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Like :wub: Isto prva princeza :wub:

Ubaci neku lim6nadu i ako mozes-luk!Crni,beli,moze u salati,mene na moru virus snasao,od cere,i ja uzela onaj grcki mentol,naravno i luk,i proslo za par dana...

A drugi deckonja vidim i kod tebe :).

Hvala na savetima, učešću i to.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neverovatni snovi! Opet neki muskarci.....i to visoki, zgodni muskarci....nekih sam se i plasila. Znaci ludilo, uglavnom trudne zene sanjaju bebe, porodjaj i sl,, a ja konstantno neke muskarce! 

Da vas pitam nesto! Kad planirate spremati torbu za porodiliste i tako to? Mm rece da bi voleo da se za to pobrinemo sto pre, jer kuma nam se prvi put porodila u 32.nedelji, pa se seca koliko je kum bio u panici. Mm se plasi, da nece znati da kupi prave stvari-mislim na higijenske uloske, one kojekakve uloske za grudnjake i sl. Hoce covek vec sad za vikend da odemo nabaviti te neke stvari. Meni malo rano, al mislim da cu morati, cisto za njegov "dusevni" mir! 

merima, Nira i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajte meni te muskarce da sanjam,ja sanjam da hocu da usisavam,a M mi otima iz ruke i vice da ne smem,da moram da mirujem :D

bepce, Vuciguraj, Ehinacea i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dajte meni te muskarce da sanjam,ja sanjam da hocu da usisavam,a M mi otima iz ruke i vice da ne smem,da moram da mirujem :D

Merima,sto lepo ne priznas da mrzis kucne poslove :D:P

Bepce,ja necu jos sigurno nista,videces,to se zacas kupi.Ulosci za grudi ti nece biti potrebni odmah,jer u porodilistu budes bez brusa a i m,leka nema toliko da bi pocelo da curi...

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi tek sredinom decembra krecemo u kupovinu svega, jer hocemo sve zajedno da obavimo... Verujem da nam najvise vremena treba za kolica, a ostalo bukvalno za jedan dan... Valjda ne grešim... :-) 

bepce i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.