Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Sto ne rekoste za ananas kad sam proslu trudnocu prenela? :P

Merima ti i ja imamo slicne simtome kroz celu trudnocu, ja vec nedeljama imam grozne snove. Cesto se budim znojava i preplasena, srce mi tuce, par puta sam imala i kontrakcije zbog ruznih snova. I sanjam tako zivo, jasno, obojeno, ma uzas. Desava se i da imam lepe snove, obicno vezane za hranu :), ali to je redje. Sve se tesim da ce proci.

Inace jutros sam za posao probala da obucem svoje trudnicke pantalone iz prve trudnoce. Nisam uspela. Stezu me oko kukova. :angry: Izgleda da sam se posle dva porodjaja rasirila. Moracu za zimu da kupim sebi nesto, ne mogu samo u helankama.

Nira putuj, zasto da ne, drugi trimestar je najbolji za putovanja. Ako ti dr da zeleno svetlo idi slobodno...

Kikiriki, Ella90, ma.za.m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene kao da ce grlo zaboliti, vec kasljucam pomalo...sta vi prirodno preporucujete da korisim za grlo?  btw ja sam opet pocela povracati ko da sam na pocetku trudnoce, sad vise nije ni neka hrana koja mi ne pase nego eto, kako naidje..nekad ujutru nekad posle nekog jela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene kao da ce grlo zaboliti, vec kasljucam pomalo...sta vi prirodno preporucujete da korisim za grlo?  btw ja sam opet pocela povracati ko da sam na pocetku trudnoce, sad vise nije ni neka hrana koja mi ne pase nego eto, kako naidje..nekad ujutru nekad posle nekog jela.

Mozes da ispiras cajem od zalfije,da prskas Propolis sprej ili da uzmes septolete Fitosept herbal,bezbedne  su za trudnice.

 

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuci samo mg i procice grcevi :wub: mene je jos pre par meseci uhvatio jesan i odmah sam uvela donat mg al je mnogo gadna brate mili i sad je ne pijem al ni nemam grceve cak i pripremne kontrakcije retko imam, mozda jednu dve dnevno. Sa cerkom su bile mnogo cesce i nekako me je sve sa njom bolelo celu trudnocu a tad sam i mirovala i pazila mnogo vise. Sad zivim najnormalnije kao i da nisam trudna.

inace imam najvise kila od svih vas tu a pritom sam i niska :(

primetila sam da se bebac mrda kad su mi i creva i besika prazni. Cim je puno ne osecam ga uopste. Materica mi je negde izmedju pupka i grudi sad. Obicno mi se igra sa besikom al zna i da me lupi pod levo rebro.Ne mogu da docekam sutra 4d da ga vidim. Sin moj maleni ♡

Ella90, Cintia, Melissa i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto ne rekoste za ananas kad sam proslu trudnocu prenela? :P

Merima ti i ja imamo slicne simtome kroz celu trudnocu, ja vec nedeljama imam grozne snove. Cesto se budim znojava i preplasena, srce mi tuce, par puta sam imala i kontrakcije zbog ruznih snova. I sanjam tako zivo, jasno, obojeno, ma uzas. Desava se i da imam lepe snove, obicno vezane za hranu :), ali to je redje. Sve se tesim da ce proci.

Inace jutros sam za posao probala da obucem svoje trudnicke pantalone iz prve trudnoce. Nisam uspela. Stezu me oko kukova. :angry: Izgleda da sam se posle dva porodjaja rasirila. Moracu za zimu da kupim sebi nesto, ne mogu samo u helankama.

Nira putuj, zasto da ne, drugi trimestar je najbolji za putovanja. Ako ti dr da zeleno svetlo idi slobodno...

Ehi,uzas sa snovima,znam.Ja juce kupila trenerku ali izem ti onaj njihov lastis,provela sam u njoj deset minuta,i jos navukla lastis do rebara,da ne pritiska dole(jer mi je dugacka,sve su mi dugacke kad sam niska sta cu),i creva u nosu.danas cu da je razlabavim.nocas nisam nista sanjala.a bre jednom da i ja nista ne sanjam!

 

Ehinacea i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zene kako vi perete samo kosu?Ja moram svaki put kad hocu da je operem i da se tusiram,tj.moram da stojim,ne mogu da se savijam...i to se ne savijam od kad sam saznala da sam trudna,bas pazim,a nekad treba na brzaka da je operem i onda moram ceo proces...:( nekako mi je trip da se savijem preko kade da bih je oprala,i to nikad ne radim...doduse,juce sam je drasticno osisala,bila mi je duga,do pola ledja,M se slogirao :P

Izmenjeno od strane merima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kikiriki, ismejah se kao luda zbog ove tvoje poruke oko ananasa... :)))))))))))))))))))))

 

Izmenjeno od strane Nira
merima i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kako vi perete samo kosu?Ja moram svaki put kad hocu da je operem i da se tusiram,tj.moram da stojim,ne mogu da se savijam...i to se ne savijam od kad sam saznala da sam trudna,bas pazim,a nekad treba na brzaka da je operem i onda moram ceo proces...:( nekako mi je trip da se savijem preko kade da bih je oprala,i to nikad ne radim...doduse,juce sam je drasticno osisala,bila mi je duga,do pola ledja,M se slogirao :P

Ja kad perem samo kosu,nagnem se preko kade i operem kao i do sada,ne savijam se previse..Mislim da neces nista naskodit ako se savijes i operes kosu,bar meni do sad nista nije bilo..Kad u trudnoci mozes da treniras i radis yogu i istezanje i savijanje mislim da pranje kose ne predstavlja problem..Ja isla kod fizoterapeuta za ledja imala sam nekih problema,naravno zna da sam trudna zena me zivu ispresavijala izlomila,preko lopte radila vjezbe tako da mislim da nije problem 3 min pranje kose..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Merima, ja se uvek tusiram kad je perem, jer mi bas smeta u donjem delu stomaka kad se savijem... Ne mogu ni da se obujem kao do sad, vec moram da sednem... Imam osecaj da je beba skroooz negde dole... :)

 

Izmenjeno od strane Nira

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

I ja ne mogu ko prije da obucem obucu sjednem i oblacim,ili mi muz pomogne..Imam brigu oko rezanja noktiju na nogama i lakiranja jer sad mi je tesko da to radim haha..Koja si nedelja? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvalaaa na savetima za putovanje... Videcemo sta ce danas dr reci, i ako kaze moze, svakako planiram put... :)

Moje spavanje se maaalo normlaizovalo, recimo da pola noci spavam bez budjenja... Ja zadovoljna ... :) Ni tad se verovatno ne bih probudila, ali u toku sna se okrenem na ledja i krene da me boli i to me probudi... 

I, jeeedva cekamo danas da vidimo malo nasu bebu i nadamo se da ce lepo da nam se okrene da nam dr potvrdi pol... Naravno, najpre se nadamo da je sve ok... 

Ella90, sakovac, ma.za.m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prve dve trudnoce sam se savijala i prala samo kosu, nije mi smetalo. Sad mi smeta, pa se tusiram i stojim. Ceo postupak mi je naporan, kao da radim ne znam sta.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kako vi perete samo kosu?

Kod frizera :P

kikiriki,sta bese mackas na stomak?Ja moram da pocnem,burence bas istrcalo,pricinjavaju mi se i neke strijice sa strane...

Nira i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prve dve trudnoce sam se savijala i prala samo kosu, nije mi smetalo. Sad mi smeta, pa se tusiram i stojim. Ceo postupak mi je naporan, kao da radim ne znam sta.

Ehi,bas smo iste!!Smeta mi svako savijanje.Obuvam se sedeci,rascepim noge,juce me muz oblacio u prodavnici i obuvao,siromah covek.Malopre sam ga izmaltretirala da mi opere kosu,ja sam se nagnula i drzala rukama za drugi deo kade,da se ne savijam..pa smo nekako izmanevrisali...danas idem po uput za komisiju,pa cu da pitam doktorku i to...majke mi,sad cu sastavim spisak pitanja,pa cu sve detaljno da je ispitam...vise mi muka da prebiram po glavi sta moze a sta ne sme...

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod frizera :P

kikiriki,sta bese mackas na stomak?Ja moram da pocnem,burence bas istrcalo,pricinjavaju mi se i neke strijice sa strane...

ma ja perem kosu na svaka dva dana,ne mogu bas da trckam kod frizerke samo za to..tanka je mnogo i brzo se isprlja a to me smeta kao da sam sva sugava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam 17.nedelja... Ne znam sta ce tek biti za 2 meseca...  :)

 

Izmenjeno od strane Nira
Ella90 i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod frizera :P

kikiriki,sta bese mackas na stomak?Ja moram da pocnem,burence bas istrcalo,pricinjavaju mi se i neke strijice sa strane...

Sta si cekala do sada, ja se mackam vec mesec dana a po terminu sam 20 dana posle tebe.Ja mazem Strijet Saljicev, a koliko znam i Kikiriki isto, ali oglasice se ona vec ;)

Mada to da li cemo imati strije vise zavisi od genetike i kolicine kolagena u dubokim slojevima koze, tako da mackanjem mozemo samo da ih ublazimo ali ne i da ih potpuno sprecimo ako su one resile da ispucaju :wacko:

merima, Kikiriki i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta si cekala do sada, ja se mackam vec mesec dana a po terminu sam 20 dana posle tebe.

U prvoj sam krenula da se mazem na ulasku u deveti,pa mi je ovo sad i uranak :D

Mislila sam da sama smuckam nesto od kokosovog,bademovog i ricinusovog ulja,uz dodatak vitamina E...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mežem se Šaljićem samo tako. Kod mene znam da će da ih bude, samo gledam da ih bude što manje. Khmm mada bilo bi kul da budem prva žena koja je rodila blizance, a da nema strije :D makar od ovih što ih ja znam...Možda me metnu i u novine :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

U prvoj sam krenula da se mazem na ulasku u deveti,pa mi je ovo sad i uranak :D

Mislila sam da sama smuckam nesto od kokosovog,bademovog i ricinusovog ulja,uz dodatak vitamina E...

i jesi li imala strije u prvoj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne pamtim kad sam oprala kosu tako preko kade. Jedino kad se farbam i to je jednom u sto godina onda je operem nad lavaboom. 

Ja se jos lako savijam lakiram i nokte na nogama a verujte mi bas sam gojazna i velikaaa. Ne znam nisam bila ovako "elasticna" sa cerom. Cak mi se danas jedna devojka zacudilla kad sam rekla da sam trudna a vidi se stomacina.

Stomak u ovoj trudnoci ne mazem jer strija imam vec za izvoz iz prve. Tad su mi jos u petom mesecu iskocila do kraja sam postala prava mackica tigrica :) za sad novih nema a cenim i ako bude samo ce nastaviti ove postojece u duzinu.

Ella90 i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nijednu :)

Moja koza je masna i dosta elasticna tako da sam prilicno sigurna da je to doprinelo nenastanku strija,jer sam pocela da se mazem kada mi je stomak vec bio ogroman...

Videcemo u ovoj trudnoci...

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bila po uput.za onaj bol u predelu pupka je rekla da se desava.u principu,za svaki bol treba da se legne i miruje,jer nam telo tako signalizira da mu treba odmor.i za preterano piskanje kaze da je tandrkanje po besici,isto savetuje odmor.u grudima bol-individualan.nije me pregledala na uz,kaze nema potrebe,tek poc.oktobra.ah,sto su teski za taj uz!za odnose me savetuje da nemam ako smatram da mi ne bi prijali.sto se slazem.do sad nisam.iovako sam sva kilava jos mi samo to fali.eto,drage malo svezih info.Nira,jesi bila na uz?jesi i ti ispitala sve?

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mmmm odnosi, šta to beše...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.