Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Imam ja povremena žiguckanja, ali mislim da je to normalno.

Da se pohvalim: ja imsam srece, moj dragi najcesce obavlja shopping i to bez mene :)Danas sam mu samo spisak sms-om poslala :) Ja nikako ne volim da idem u nabavku.

Meni jako prija ovo zahladjenje, ceo dan bila van kuce i vec planiram razne setnje napolju. Konacno!!! Do sada sam zivela uglavnom pod klimom :)

Ja sa mojim pregovaram oko tog shopinga, al nikako da se dogovorimo. :lol:

Meni iskreno ne smeta shoping, cak i uzivam, al me smara to vucenje stvari na 5.sprat posle. 

I ja sam mnogo sretna sto je zahladnelo, u zadnja dva dana sam bila van kuce vise nego zadnjih mesec dana. 

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na cetvrtom sprati i puno stepenica svakodnevno,nekad ih pretrcim a nekad se vucem ko puz,jednom me mm preneso skroz do gore bitno da jos moze :) nece dugo..

kupila sam ananas jucer i sad guglam da nesto iz njega moze omeksat grlic maternice sta vi mislite? Imate li ga u prehrani? Pa necu pojest tonu,bar ne prije nego se priblizim terminu..

Ja koliko sam informisana da je zdravo jest ananas u trudnoci,i da ne skodi..Normalno neces sjest i pojest 5 kila..Ja ga iskreno ne jedem jer ne volim al zato ostalo voce gutam hahah

Maajaa:) i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma svjesna sam ja da mora nesto da boli i ziga,al svaki put kad me nesto tako probode ubehutim se..Ja opet imam problem sto ne idem u wc,prije kafa i cigara i ja sam u wc sad mogu 5 kafa popit al kako nema cigare nema ni nekog efekta..

Meni je do sad islo bez problema, cak sam imala redovniju stolicu nego pre trudnoce. Valjda zato sto konzumiram vise voca i tom. Medjutim, pre par dana mi je bila toliko tvrda stolica, da se napravila ranica, pa sam zadnja 3 dana krvarila. Sad sam uvela malo vise tih zitarica integralnih i svakakvih, da malo smeksaju to, jedem suve sljive vec dva dana, pa se situacija vec polako popravlja. 

Vuciguraj, Kikiriki i Ella90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sa mojim pregovaram oko tog shopinga, al nikako da se dogovorimo. :lol:

Meni iskreno ne smeta shoping, cak i uzivam, al me smara to vucenje stvari na 5.sprat posle. 

I ja sam mnogo sretna sto je zahladnelo, u zadnja dva dana sam bila van kuce vise nego zadnjih mesec dana. 

Ma kod mene kad kazem da treba nam nesto idemo kupit,ja volim ici po supermarketima isamo sto bepce rece to nosanje stvari iz auta u stan je smorr zivi..Ja se radujem zimi i snijegu sam sto ga ovdje i ne bude bas nesto..Njavise volim kad je hladno vani,a ja pocistim stan,lijepo se okupam i ususkam u dekicu i pijem caj pored prozora od tarase i gledam napolje hahah u tome uzivam..

bepce i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na cetvrtom sprati i puno stepenica svakodnevno,nekad ih pretrcim a nekad se vucem ko puz,jednom me mm preneso skroz do gore bitno da jos moze :) nece dugo..

kupila sam ananas jucer i sad guglam da nesto iz njega moze omeksat grlic maternice sta vi mislite? Imate li ga u prehrani? Pa necu pojest tonu,bar ne prije nego se priblizim terminu..

I ja sam procitala da smeksava grlic i pokrece kontrakcije, i da se preporucuje pred kraj trudnoce ga jesti, ali mislim da ti ne moze to izazvati ako pojedes neku normalnu kolicinu. 

Po mom nekom tumacenju svih tih nekih smes i ne smes stvari-je vecinom do toga da ni u cemu ne smes preterivati i toga se i drzim. 

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je do sad islo bez problema, cak sam imala redovniju stolicu nego pre trudnoce. Valjda zato sto konzumiram vise voca i tom. Medjutim, pre par dana mi je bila toliko tvrda stolica, da se napravila ranica, pa sam zadnja 3 dana krvarila. Sad sam uvela malo vise tih zitarica integralnih i svakakvih, da malo smeksaju to, jedem suve sljive vec dva dana, pa se situacija vec polako popravlja. 

Znaci zitarice i sljive pomazu,moram probat..Pa tog se ja plasim da necu navuc sebi hemoroide pa i tog belaja..Neki dan kad sam isla bas sam se mucila i kontam da mi nece puknut sta u stomaku,i da od silnog naprezanja necu povrijedit bebicu..

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci zitarice i sljive pomazu,moram probat..Pa tog se ja plasim da necu navuc sebi hemoroide pa i tog belaja..Neki dan kad sam isla bas sam se mucila i kontam da mi nece puknut sta u stomaku,i da od silnog naprezanja necu povrijedit bebicu..

Ne brini,to se ne moze desiti.

Mene bole ligamenti pri dnu stomaka kada dugo hodam,a ko za inat ovih dana ni pola sata ne stizem da odmorim...

bepce i Ella90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci zitarice i sljive pomazu,moram probat..Pa tog se ja plasim da necu navuc sebi hemoroide pa i tog belaja..Neki dan kad sam isla bas sam se mucila i kontam da mi nece puknut sta u stomaku,i da od silnog naprezanja necu povrijedit bebicu..

Veruj mi vise ce tebe boleti, iz iskustva ti govorim.

:lol:

Ella90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini,to se ne moze desiti.

Mene bole ligamenti pri dnu stomaka kada dugo hodam,a ko za inat ovih dana ni pola sata ne stizem da odmorim...

I ja sam danas bila na nogama skoro ceo dan, kad sam se dovukla kuci nisam znala gde i sta me vise boli. Ali ti ligamenti, tacno imam osecaj da se posle 1-2h na nogama otezu kao zvaka od one tezine. I uglavnom me boli vise na levoj strani. 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kod mene kad kazem da treba nam nesto idemo kupit,ja volim ici po supermarketima isamo sto bepce rece to nosanje stvari iz auta u stan je smorr zivi..Ja se radujem zimi i snijegu sam sto ga ovdje i ne bude bas nesto..Njavise volim kad je hladno vani,a ja pocistim stan,lijepo se okupam i ususkam u dekicu i pijem caj pored prozora od tarase i gledam napolje hahah u tome uzivam..

Uuuuuuuu, vec sam zamislila onu zimsku idilu. Samo imam maler, prozori su mi jako visoko, pa kad sednem ja vidim samo nebo. Tako da, dok ne zamenimo stan nista od idile. 

ma.za.m i Ella90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majaa pa zar nisi videla da umesto indukcije ženama u porodilištu daju ananas da se brže otvore :D ma dajte molim vas...moguće je da ananas sadrži neke supstance koje pomažu omekšanju grlića, ali da će od jednog ananasa žena da dobije kontrakcije i otvori se, to nema šanse. Pa bre, spermići otvaraju grlić pa žene u normalnim trudnoćama skoro do kraja imaju odnose. Nije to baš tako lako. Da je tako, ne bi bilo kiretaža, samo pojedeš ananas i eto ti.

Maajaa:), bepce, Nira i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ne brini,to se ne moze desiti.

Mene bole ligamenti pri dnu stomaka kada dugo hodam,a ko za inat ovih dana ni pola sata ne stizem da odmorim...

Super znaci nemam brige sto se tice wc-a :)Ja kad hodam otprilike jedno 15 ili 20 minuta dobro je sve vise od toga su bolovi..pa sad izbjegavam da hodam dugo..Mada sam prije 1 i pol mjesec  znala 2 km u jednom pravcu a sad Bogami ne ide..

Izmenjeno od strane Ella90
Nedostatak teksta
Vuciguraj i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da prenesem svoje iskustvo sa ananasom, 5 dana pre termina sam odlučila da ga jedem u većoj količini... Za dva dana porođaj sam krenuo;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuuuuuu, vec sam zamislila onu zimsku idilu. Samo imam maler, prozori su mi jako visoko, pa kad sednem ja vidim samo nebo. Tako da, dok ne zamenimo stan nista od idile. 

Pa i ja ne vidim ovako,al ja sjednem na terpezarijski sto i gledim napolje hahaha

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno da ne pripisujem to ananasu, nego vidim da kikiriki nešto spominje...pa da kažem i ja sta imam:P

Kikiriki i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da prenesem svoje iskustvo sa ananasom, 5 dana pre termina sam odlučila da ga jedem u većoj količini... Za dva dana porođaj sam krenuo;)

Stoji to da mozda ima neki  ucinak al ako bas jedes na kilograme..ne znam nemam iskustvo al mislim da ponekad pojest ananas i nece nastetit..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vam pisala,prosle noci me uhvatio takav grc u levoj nozi,da mi dete nije bilo u krevetu,vristala bih...Evo,i dalje me boli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuuuuuu, vec sam zamislila onu zimsku idilu. Samo imam maler, prozori su mi jako visoko, pa kad sednem ja vidim samo nebo. Tako da, dok ne zamenimo stan nista od idile. 

I ja jedva cekam!!! Plus, zivimo na Fruskoj gori i kada padne sneg, ovde je prelepo :)

MarijaMara, Vuciguraj i Ella90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vam pisala,prosle noci me uhvatio takav grc u levoj nozi,da mi dete nije bilo u krevetu,vristala bih...Evo,i dalje me boli...

Ja sam posle tako jednog grca, par dana tesko hodala. I pocela da pijem magnezijum. Od tada nemam grceve...

Vuciguraj i Ella90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam vam pisala,prosle noci me uhvatio takav grc u levoj nozi,da mi dete nije bilo u krevetu,vristala bih...Evo,i dalje me boli...

I mene cesto grcevi uhvate i bolovi su preludi..Uzmi magnezijum,ja sam cula da bude bolje ja svaki dr dan popijem..

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dojavite za ananas trećem trimestru, taman kad nekoj zapne pa prebaci termin pošalje muža po dva komada i op op u porodilište. :D Jecy, mislim da ti nije tog ananasa 5 dana pred termin, kooo zna kad bi se ti porodila :D

E, ali stvarno, na netu ima taaakvih gluposti da je to katastrofa. Ja sam na nekom ruskom sajtu našla da od 26 nedelje treba da osećamo bebu svakih 10 minuta. Ako ne osećamo, da se odmah javimo lekaru. Mogu da zamislim da tako nešto pročitaju žene koje do tad nisu bile trudne i krenu da mere na štopericu, pa ako se beba ne javi za 10 minuta krenu da maltretiraju lekare. I tu piše da je za alarm i kad se beba mnogo kreće jer i time može da da znak da nešto ne valja.

Ella90, Ehinacea, bepce i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dojavite za ananas trećem trimestru, taman kad nekoj zapne pa prebaci termin pošalje muža po dva komada i op op u porodilište. :D Jecy, mislim da ti nije tog ananasa 5 dana pred termin, kooo zna kad bi se ti porodila :D

E, ali stvarno, na netu ima taaakvih gluposti da je to katastrofa. Ja sam na nekom ruskom sajtu našla da od 26 nedelje treba da osećamo bebu svakih 10 minuta. Ako ne osećamo, da se odmah javimo lekaru. Mogu da zamislim da tako nešto pročitaju žene koje do tad nisu bile trudne i krenu da mere na štopericu, pa ako se beba ne javi za 10 minuta krenu da maltretiraju lekare. I tu piše da je za alarm i kad se beba mnogo kreće jer i time može da da znak da nešto ne valja.

Stvarno mozes svasta da nadjes. Pa da se pridrzavamo svi toga, ne bi nigde drugo ni bili nego po lekarima. Hiihihih, mogu da zamislim njihovo odusevljenje kad bi se to desilo. 

I mene cesto grcevi uhvate i bolovi su preludi..Uzmi magnezijum,ja sam cula da bude bolje ja svaki dr dan popijem..

Ja pijem mg jos od pre trudnoce, pa nemam grceva uopste, cak i ponekad kad osetim u stomaku grceve,ako se setim da ga popijem dosta mi pomogne.

Tako da @Vuciguraj vredi probati  sa Mg

Vuciguraj, Kikiriki i Ella90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene,imam Mg ali se nikadaa ne setim da ga popijem...

I tu piše da je za alarm i kad se beba mnogo kreće jer i time može da da znak da nešto ne valja.

Pa da,moze da odseta negde :D

Kikiriki, bepce i Ella90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda bih ja svaki put gad sam jako gladna ili kad se dobro najedem morala do lekara, jer beba podivlja! 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ove moje dve šmizle vole čokoladno mleko. Kako ga popijem, eto njih u akciji. A čokoladno mleko sa ukusom lešnika bih mogla da popijem baš puno. Ja stavim slamčicu u tetrapak od 1l i u cugu popijem. Inače van trudnoće ne volim čokoladno mleko, a mleko uopšte slabo pijem.

ma.za.m, Nira, merima i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.