Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Otprilike kao na reklami. Posle mi je bilo zao sto sam tako reagovala, ali srecom brzo zena zaboravlja ili ne da da je ometa kad neko urla na nju, ona i dalje tera po svom. Valjda kao i svaka svekrva. Cekam samo da se beba rodi, da vidim koliko ce mi se popeti na glavu. 

Koja si ti nedelja sada? Javi kako je prosla kontrola. Zelim ti da bude sve ok, da ti ne uvale insulin. 

Ah ko svaka svekrva,a sto se tice bebe sam nek se rodi abd pa ti po svom ha ya,ja sam 24 nedelja,koja si ti?A javim se kad zavrsim sa kontrolom,i hvala puno i ja se iskreno nadam da ce reci da je sad sve 5:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ella ti si u Njemackoj? U kojem mestu ako nije tajna? Mi smo pokraj kolna ali se selimo uskoro u pasau :)

Dal si mozda cula kakva iskustva iz rodilista? Znam da je svugde drugacije al bas sam znatizeljna,cula sam da se bas i neradi ono na e neznam kak se zove onaj rez dole sta rade da zena ne popuca iskreno veselim se tome jer su me na prvom porodu isekli ko puricu nisam mesec dana mogla sedet :P

Ja sam u Achenu  :)A sto se tice tog sjeckanja dole cula sam i ja da ne rade to,pa sad koliko je tacno,ja sam prije godinu i pol stigla tu tako i da ne znam Bog zna kako sve ide kod njih,nadam se da ne sjeckaju :)

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovde u Spaniji se obavezno radi ta analiza za šećer. Prvo je neka da kažem obična analiza u 26,27 nedelji kada popijes času nekog vodenog šećera pa ti nakon sat vremena vade krv. Ako je sve ok, onda ništa, a ako nije, šalju te u specijalizovanu bolnicu (gde se poradja) da radiš neku specijalnu analizu. Ne znam da li je to taj ogtt ili šta, ali moras da popijes tu odvratnu tečnost pa ti na svakih sat vremena vade krv tri puta. Tu se gleda kako pada šećer. A ako to nije kako treba onda valjda dijeta i insulin. Inače, kažu da ukoliko žena ima gestacijski dijabetes beba bude velika, oni to naravno pokusavaju da izbegnu. Čak mislim da te sa detetom od preko 4kg automatski šalju na carski.

Ja takodje imam gorusicu, pogotovo ako jedem slatko. Mada nije mnogo jaka pa trpim, ipak ne gladujem.

Nira, takodje mislim da nema nikakvog problema da putuješ avionom ako je sve ok. Samo napred i uzivaj u odmoru.

Tako sam i ja radila,prvo ti izvade krv da vide kakav je nataste pa onda popijes bocicu tog sirupa cisti secer i svako sat vremena ti uzimaju krv da vide i tak ako je ok super ako ne ide ta dijeta pa na kraju insulin..Kod mene je problem sto ja jedem sad dosta vise jer sam prestala konzumirat cigarete i to me zeza ne stigne mi se secer razgradit i kad izmjerim bude visok a ne mozes objasnit da ja ne mogu da jedem na program svako 2 sata..tako da sad sam ovu sedmicu i pol na promatranju ako nista nek daju taj insulin,sta mogu..A sto se tice gorusice i ja imam s njom u zadnje vrijeme problema pogotovo kad idem spavat,do skoro su mi bademi pomogli al sad ni to..

bepce i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i ja radila,prvo ti izvade krv da vide kakav je nataste pa onda popijes bocicu tog sirupa cisti secer i svako sat vremena ti uzimaju krv da vide i tak ako je ok super ako ne ide ta dijeta pa na kraju insulin..Kod mene je problem sto ja jedem sad dosta vise jer sam prestala konzumirat cigarete i to me zeza ne stigne mi se secer razgradit i kad izmjerim bude visok a ne mozes objasnit da ja ne mogu da jedem na program svako 2 sata..tako da sad sam ovu sedmicu i pol na promatranju ako nista nek daju taj insulin,sta mogu..A sto se tice gorusice i ja imam s njom u zadnje vrijeme problema pogotovo kad idem spavat,do skoro su mi bademi pomogli al sad ni to..

I ja sam danas usla u 24 nedelju! Znaci tu smo! 

Da, ta analiza kad gutas taj secer se zove ogtt. Ja jednom nedeljno pojedem sta slatko i zbog kiseline koju imam posle slatkog, a i ne trazi mi organizam, tako da se nadam da nece biti problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam danas usla u 24 nedelju! Znaci tu smo! 

Da, ta analiza kad gutas taj secer se zove ogtt. Ja jednom nedeljno pojedem sta slatko i zbog kiseline koju imam posle slatkog, a i ne trazi mi organizam, tako da se nadam da nece biti problema. 

Ti si dobro kad mozes jednom sedmicno da pojedes nesto slatko,ja svako dan moram nesto pojest,sad da li to ima veze kako ne pusim pa mi se trazi ili zato sto mi je "zabranjeno"..Jel osjetis bebicu svaki dan,jel aktivna?Znas li sta nosis:)

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki a neki rupurut da gricnes?

Uh, nemam pojma imam osećaj da šta god da ubacim u želudac samo će povećati zapreminu hrane koja i ovako izlazi kroz gornji otvor u jednjak, zajedno sa kiselinom. S jedne strane, dobro je što su bebe gore ali sa druge strane mama jedva diše i peče me guša... Sa druge strane, niko ne jaše bešiku previše tako da piškim noću samo jednom.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dva zalogaja mogu da pojedem,toliko mi je stisnut zeludac-sto ne znaci da toliko i jedem ali toliko reslno staje,sve preko je cist hedonizam :) A da disem jedva mogu...Sreca pa nema gorusice...A beba je bas visoko,kao i prva.

Nocu se budim kao vampir,ne mogu d spavam...

Cintia,kod vas bih ja bila kandidat z carski,ovde nisam :)

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci, samo mi 'najizdrzljivije' smo ostale u Srbiji? ;)

Vidim: Nemacka, Spanija, Slovenija... Pisacete nam kako vam je bilo cisto i udobno u porodilistima :)

Meni je dragi dao ultimatum: 5 godina imam za razmisljanje, gde ce malisa krenuti u predskolsko - Srbija ili Nemacka? ;) (muz bi u Nemacku, a ja sam vezana za Srbiju i nemam hrabrost da odem... ali mozda ce beba presuditi :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci, samo mi 'najizdrzljivije' smo ostale u Srbiji? ;)

Vidim: Nemacka, Spanija, Slovenija... Pisacete nam kako vam je bilo cisto i udobno u porodilistima :)

Meni je dragi dao ultimatum: 5 godina imam za razmisljanje, gde ce malisa krenuti u predskolsko - Srbija ili Nemacka? ;) (muz bi u Nemacku, a ja sam vezana za Srbiju i nemam hrabrost da odem... ali mozda ce beba presuditi :) )

Vjeruj da ni meni nije bilo lako odlucit da idem,al muz dobio posao i onda sam skuzila da nemam nista da izgubim ako pokusam..Tesko na pocetku mi jest bilo,jer nisam znala jezik,a morala da idem na kurs koji predaju na njemackom,intergracijski kurs polagala 9 mjeseci i polozim za B1 i taj poloticki test sto moras da imas..Tesko mi je bilo zbog mame i sestre a sve ostalo ravno..Ovdje su sa muzeve strane mati i sestra,tako da bude mi tesko kad skontam da on svoje moze da vidi kad pozeli a ja ne..Al et takav je zivot nekad dajes nesto da bi nesto imao..

Vuciguraj i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko vidim tema snovi u trudnoci odavno napustena.Jel ima otvorena ili da je pisem ovde?Imam bas ruzne snove,plasim se. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si dobro kad mozes jednom sedmicno da pojedes nesto slatko,ja svako dan moram nesto pojest,sad da li to ima veze kako ne pusim pa mi se trazi ili zato sto mi je "zabranjeno"..Jel osjetis bebicu svaki dan,jel aktivna?Znas li sta nosis:)

U zadnjih 10 dana se konacno javlja svaki dan, pre dve nedelje sam isla na morfologiju kod moje dr i beba je bila okrenuta prema mojoj kicmi, tako da dr nije uspela da vidi pol, a nije mi se davalo 110 eura da idem na 3d/4d da vidim pol, kad je vec dr rekla da je sa bebom sve ok. Tako da strpljivo cekamo, sledeci pregled je za 2 nedelje. 

Sto se tice slatkog i sama se sebi cudim, jer pre sam bila uvek luda na sladoled i stalno bih ga mogla jesti, sad mi stoji u zamrzivacu da ga ni ne pogledam. Cudo jedno. A od cokolade sto imam kiselinu, kukuuuuuuu i da ne poverujes nekad mi cokolada smrdi! 

Jel tvoja bebica aktivna? STa ti nosis?

merima i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci, samo mi 'najizdrzljivije' smo ostale u Srbiji? ;)

Vidim: Nemacka, Spanija, Slovenija... Pisacete nam kako vam je bilo cisto i udobno u porodilistima :)

Meni je dragi dao ultimatum: 5 godina imam za razmisljanje, gde ce malisa krenuti u predskolsko - Srbija ili Nemacka? ;) (muz bi u Nemacku, a ja sam vezana za Srbiju i nemam hrabrost da odem... ali mozda ce beba presuditi :) )

Ja sam za sad cula uglavnom dobra iskustva sto se tice porodilista, ali jos par meseci pa cu se sama uveriti kako je, pa vam javim. :lol:

Ja sam prvo tri godine radila na brodovima, pa sam tamo upoznala muza i onda kad smo se odlucili za kopno, dugo smo vagali gde cemo da zivimo. Jer je muz inace iz Bosne, ali celi zivot skoro zivi u SLoveniji, tako da je dobio posao ovde, a ja sam se "prikacila". I evo vec 3godine, bas na danasnji dan. 

Tesko jeste ponekad, posebno kad pocnu da ti nedostaju tvoji ljudi....porodica, prijatelji, Mene svaku jesen uhvati nostalgija. Valjda zato sto sam u jesen otisla. 

Kao sto rece @Ella90 i ja sam prosla kroz integracijski kurs, upoznala druge ljude iz Srbije, zapocela nova prijateljstva, pa je bilo malo lakse....

Ali sestre-imam ih 3, i roditelji uvek fale, narocito sada u ovim posebnim trenucima!!!

Kikiriki, Cintia, ma.za.m i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jela sam punjene pecurke za veceru-kreten-i ubi' me zeludac cele noci...

Dete mi je poslo u vrtic,izgubila sam se kao pile u kucini:D

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde je porodilište sasvim ok, moje iskustvo je pozitivno. Ja sam se poradjala sa ćerkom u državnoj bolnici, a kažu da su privatne mnogo bolje, ali ja nisam videla svojim očima. U sobi si obično sa jos jednom ženom, sobe su dvokrevetne, a može da se desi i da budes sama. Hrana je odlicna, ja sam provela u bolnici 7-8 dana i posle mi je bilo krivo sto nisam imala gotovo i tako ukusno kad sam došla kući, haha. E sad neke se žale, ali meni je bas bilo super. Doručak tipican španski: hleb sa maslinovim uljem i paradajzom i čaj. Za ručak meso ili riba sa povrćem i/ili salatom, bilo je i uzine a vecera opet nešto kuvano. Nije sad da je bolnica estetski za desetku, ali čisto i uredno. Dobijali smo od njih spavacice, deca pelene i benkice, u kupatilu sundjeri sa kupkom unutra vec, znaci sve sto nam je rekla babica da nosimo meni nije bilo potrebno. E sad to je bilo pre skoro cetiri godine, ne znam da li se sa krizom nesto promenilo. Jedino sto pored kreveta ima fotelja, nema drugi krevet, pa muž ne može udobno da spava, ali dobro sad, ništa strašno. Beba je od početka sa majkom. Ja ne znam kako je u Srbiji, ali sam čula da hrana i nije baš sjajna, ne znam da li je to tačno. 

Ja sam došla ovde sa 23 godine da završim fakultet i tada mi je to tako bilo lako i jedva sam čekala, ali mislim da bih sada dva puta razmislila. Na kraju sam, sticajem zivotnih okolnosti, ostala. Upoznala muža, nastavila studije, integrisala se, itd. I dalje, posle više od 12 godina, mi strašno nedostaju moji i svaki dan smo u kontaktu preko vibera ili skajpa. Vidjamo se uglavnom dva puta godišnje, ali daleko je, ja kad čujem da je Bebce u Sloveniji, meni to deluje kao preko puta. Ja sam inace u Malagi, maltene u Africi, i avionske veze nisu sjajne, nikad nisam imala direktan let, nekad ima iz Madrida ili Barselone, ali Barselona mi je dalje nego Minhen od Beograda, tako da mi je potpuno svejedno gde cu presedati, kad već nemam direktan let. 

Nemam problema sa jezikom, moj problem je zapravo suprotan: prodju dani i dani da ne progovorim srpski i to mi bas nedostaje. Ovde ima malo naših ljudi i to mi je bas krivo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U zadnjih 10 dana se konacno javlja svaki dan, pre dve nedelje sam isla na morfologiju kod moje dr i beba je bila okrenuta prema mojoj kicmi, tako da dr nije uspela da vidi pol, a nije mi se davalo 110 eura da idem na 3d/4d da vidim pol, kad je vec dr rekla da je sa bebom sve ok. Tako da strpljivo cekamo, sledeci pregled je za 2 nedelje. 

Sto se tice slatkog i sama se sebi cudim, jer pre sam bila uvek luda na sladoled i stalno bih ga mogla jesti, sad mi stoji u zamrzivacu da ga ni ne pogledam. Cudo jedno. A od cokolade sto imam kiselinu, kukuuuuuuu i da ne poverujes nekad mi cokolada smrdi! 

Jel tvoja bebica aktivna? STa ti nosis?

Samo nek je zdravo i zivo,saznat ces sta nosis :)A kod mene kako kad je aktivna,al u zadnje vrijeme je cesto,samo sam se juce malo zabrinula nije se bas nesto vrtila pa sam se ja ubehutila,al od jutros udera pa sad kontam jel to uredu jer malo vise nego obicno,ko ja uvjek mislim nesto nije dobro ako se ne vrti i ako se previse vrti od inace..Meni su na 4 D rekli da je zenako 100%,moj ginekolog je potvrdio da kao ne vidi da nesto visi haha pa sad,mogu i oni pogrijesit..Samo nek je zdravo i zivo a sta je svejedno mi:)A sto se tice slatkog blago se tebi,meni se nije na pocetku trazilo al zato sad,al dobro je nisam se udebljala nista jos sam na pocetku smrsala 3 kg iako nisam imala mucnine i povracanje, i na zadnjem pregledu sam dobila 200 gr,jedino ako naglo ne pocnu ici gore..

Vuciguraj, MarijaMara i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za sad cula uglavnom dobra iskustva sto se tice porodilista, ali jos par meseci pa cu se sama uveriti kako je, pa vam javim. :lol:

Ja sam prvo tri godine radila na brodovima, pa sam tamo upoznala muza i onda kad smo se odlucili za kopno, dugo smo vagali gde cemo da zivimo. Jer je muz inace iz Bosne, ali celi zivot skoro zivi u SLoveniji, tako da je dobio posao ovde, a ja sam se "prikacila". I evo vec 3godine, bas na danasnji dan. 

Tesko jeste ponekad, posebno kad pocnu da ti nedostaju tvoji ljudi....porodica, prijatelji, Mene svaku jesen uhvati nostalgija. Valjda zato sto sam u jesen otisla. 

Kao sto rece @Ella90 i ja sam prosla kroz integracijski kurs, upoznala druge ljude iz Srbije, zapocela nova prijateljstva, pa je bilo malo lakse....

Ali sestre-imam ih 3, i roditelji uvek fale, narocito sada u ovi

Tacno sto kazes,pogotovo u ovim trenucima fali da je tu porodica,pozelila sam i maminu kuhinju i sve..Bili su u Julu kod nas na 10 dana i bilo je super,kontala sam kako bi tek bilo mi lijepo ovdje da su al et..Cujem se svaki dan preko skypa al nije to to,pozelim da ko prije kad mi dodje da ih vidim sjednem u auto i et me za pola sata a sad valja isplanirat po zivota kad hoces da ides gdje..Al ziv se covjek na sve navikne.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko vidim tema snovi u trudnoci odavno napustena.Jel ima otvorena ili da je pisem ovde?Imam bas ruzne snove,plasim se

Sta si sanjala,ako ce ti bit lakse da napises.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa juce budala svima pricala da sam bila kod zubara i da ako ne budem lecila paradentozu da se moze lako desiti da mi ispadne koji zub,i tako lepo sanjam da mi je ispao zub.M mi savetuje da se opustim,da je to zato sto sam pricala juce o tome.I ne sanjam vise bebicu.dva puta sam je sanjala i bila sam tako srecna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Samo nek je zdravo i zivo,saznat ces sta nosis :)A kod mene kako kad je aktivna,al u zadnje vrijeme je cesto,samo sam se juce malo zabrinula nije se bas nesto vrtila pa sam se ja ubehutila,al od jutros udera pa sad kontam jel to uredu jer malo vise nego obicno,ko ja uvjek mislim nesto nije dobro ako se ne vrti i ako se previse vrti od inace..Meni su na 4 D rekli da je zenako 100%,moj ginekolog je potvrdio da kao ne vidi da nesto visi haha pa sad,mogu i oni pogrijesit..Samo nek je zdravo i zivo a sta je svejedno mi:)A sto se tice slatkog blago se tebi,meni se nije na pocetku trazilo al zato sad,al dobro je nisam se udebljala nista jos sam na pocetku smrsala 3 kg iako nisam imala mucnine i povracanje, i na zadnjem pregledu sam dobila 200 gr,jedino ako naglo ne pocnu ici gore..

Eeeee vidis, zato sam ja dobila 10kg! Verovatno od testa i ugljenih hidrata. Ali sta ces. Bicu kao bure. Sad se trudim da konzumiram malo vise integralnih zitarica i povrca. Mada mi sve brzo dosadi.

A sto se tice mrdanja bebe, meni se cini da kad se desi da bas jako ogladnim beba poludi. I navece kad se umiri i ujutro kad ustanem mi se obicno javi. Ali dr mi je rekla da se ne uzbudjujem ako je ne osetim jer je okrenuta prema mojim ledjima, pa onda sutira moje organe, a to se manje oseti. 

Izmenjeno od strane bepce
Vuciguraj i Ella90 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta si sanjala,ako ce ti bit lakse da napises.. 

Ella,nije mi fon lepo izbacio post.

Ella90 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ti neprestano sanjam razne gluposti, od toga da varam muza, da on vara mene...bivse momke sanjam.....nekad ne mogu da se setim ni sta sam sanjala al znam da je bilo grozno.

Ako te brine paradentoza, ja je imam vec 10god. Otkad sam trudna dosta je da pogledam zube u ogledalo a oni prokrvare. Osim mekane cetkice i sensodyne paste ne preduzimam nista posebno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni se desi da prokrvare.ma zubarka me naplasila,te jao to je puno bakterija,te to sve putem krvi ide na bebu,te trt,te prt.a brate mili,kao da cu da umrem sutra.vrv cu baciti pare,ali bar cu to da resim.da znam da sam odradila i to pa da sam mirna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta ti je tacno predlozila za lecenje paradentoze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ciscenje kamenca-dobro,to sam i planirala da uradim,to sam radila svakih godinu dana,jer mi se bas talozi,kao da sam pusila pakludnevno,a nisam pusac i nesto sto se zove kiretaza zuba,kod nje je 300 din po zubu.nije mi objasnila sta je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.