Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Stolica je veoma bitna, nemojte dočekati da završite u bolnici kao ja. Meni pomažu mekinje sa jogurtom. Da mi je neko rekao da stolica može da prouzrokuje kontrakcije...ne bih mu verovala.

Vuciguraj, merima i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stolica je veoma bitna, nemojte dočekati da završite u bolnici kao ja. Meni pomažu mekinje sa jogurtom. Da mi je neko rekao da stolica može da prouzrokuje kontrakcije...ne bih mu verovala.

veceras pijem vodu pa cemo da vidimo sta ce da uradi.nadam se da ce biti brza.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrlo moguce da vas boli stomav i zbog zatvora,kao sto rece Kikiriki.Mene je na moru bas boleo stomak,dva dana,gotovo kao kontrakcije ali bez stvrdnjavanja stomaka,i kada sam ispraznila creva,proslo je.

Sada mesam ujutru ovsene i razane pahuljice sa probiotik jogurtom,dodam bananu i lesnik,a od sutra cu da kombinujem i sa seckanim suvim sljivama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bas nemam problem sa stolicom, cak sam pre trudnoće imala više problema sa tim... I plašila se hemoroida i sličnih problema, međutim za sad se ne žalim... :-) 

Vuciguraj, bepce, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni pomogne ujutro na taste salica toplog mleka :) protiv zatvora ili griz skuvam.. Neznam sta mi je danas doslo nakon pet sedmica sam opet povratila ujutro i imala mucnine..strasno..

Upravo sam osjetila blago skakljanje s unutarnje strane stomaka to je tooo moje zlato se javlja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja čim otvorim oči - wc zove. Nekada ne stignem ni gutljaj kafe da uzmem. Nekada me čak i probudi. Kao da mi se još više ubrzao metabolizam, a inače mi je bio super!

A sto se tice malise, povremeno osetim nesto sto lici na lupkanje u stomaku. Kao kada bi moje srce lupnulo tamo negde. Takav osecaj. Ne znam da li je to -to?

Izmenjeno od strane ma.za.m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste to je to kako beba bude veca jace i cesce se oseti. Moja se vrti bas i lupa dva puta se guzila da mi je bilo onako neprijatno zatezanje sta radi pojma nemam kao da se nogama skroz odgurne pa guzicu izbaci :D.

ma.za.m, bepce, merima i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam na pregledu u urgentnoj službi. Uradili su mi analizu mokraće, uz i vaginalni pregled. Sve je ok. Beba je okrenuta glavom gore a nogama dole, pa kaže dr da taj pritisak može da bude da me udara nogama u besiku. Istina je da osećam pokrete baš tu dole, ali ne znam, nije mi jasno. Ako je ovo normalno i treba da trpim do porodjaja, užas bukvalno.

Nira, Ehinacea, ma.za.m i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam na pregledu u urgentnoj službi. Uradili su mi analizu mokraće, uz i vaginalni pregled. Sve je ok. Beba je okrenuta glavom gore a nogama dole, pa kaže dr da taj pritisak može da bude da me udara nogama u besiku. Istina je da osećam pokrete baš tu dole, ali ne znam, nije mi jasno. Ako je ovo normalno i treba da trpim do porodjaja, užas bukvalno.

ma samo kad je sve ok,pa nek lupa-to joj je za sad posao :-) sta ti je,ja nocas samo trckala da piskam koliko me pritiskalo.

Cintia, bepce, ma.za.m i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

veceras pijem vodu pa cemo da vidimo sta ce da uradi.nadam se da ce biti brza.

Mg donat najbolje odradi posao ako popijes 2-3 dcl ujutro na prazan stomak. Mene procisti u roku od 1-2h.

Attina i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bas nemam problem sa stolicom, cak sam pre trudnoće imala više problema sa tim... I plašila se hemoroida i sličnih problema, međutim za sad se ne žalim... :-) 

Kod mene isti slucaj! 

Attina i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, Cintia glavu gore Sve ce to da prodje. Beba ce se okretati i svaki put pomerati i pritiskati nesto drugo. Sta mislite kad dodjete pred kraj, pa se okrene glavom na dole,pa krene po rebrima da hara!!!! 

Ja sam bila sigurna da beba mrda tek kad me je 3 puta tako osinula po besici da su mi oci iskocile! :angel:

merima, Cintia, Kikiriki i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam na pregledu u urgentnoj službi. Uradili su mi analizu mokraće, uz i vaginalni pregled. Sve je ok. Beba je okrenuta glavom gore a nogama dole, pa kaže dr da taj pritisak može da bude da me udara nogama u besiku. Istina je da osećam pokrete baš tu dole, ali ne znam, nije mi jasno. Ako je ovo normalno i treba da trpim do porodjaja, užas bukvalno.

Najbitnije je da je sa bebom i tobom sve u redu, a na te bebine udarce ces vec nekako da sw naviknes... :-) Samo neka se one nama javljaju s vremena na vreme da znamo da su ok... :-)

Cintia, Vuciguraj i Attina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia, veruj mi to što ti vidiš kao problem, uopšte nije problem. I treba da pevaš ako ti to bude nešto najgore što te je strefilo u trudnoći.

Attina, Cintia, Vuciguraj i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu ste naravno, i ja tako mislim. Nego je valjda prirodno da čovek želi da ima što manje smetnji. Videćemo kako ce ići. Pre svega mi je čudno jer ja sa ćerkom ovako nešto nisam osećala, ne mislim samo na pritisak, nego nikada pokreti nisu bili jaki niti su mi zasmetali, niti me je udarila u neki organ. A posle kad se rodila, do 8.meseca je bila mirna kao bubica a onda postala djavolak, pravi pravcati nemirko koji ne staje bukvalno. Osećam se kao prvorotka, haha, ali dobro, svaka trudnoća je drugačija, svi kažu. 

merima, Maajaa:), Kikiriki i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo moje malo u stomaku ko da ne spava nikad, zurka po ceo dan, sutira samo pici...cak i nocu kad se probudim osetim, nekad bas blago a nekad me opici samo tako :wub: Ja se sad istopim svaki put al kuku meni sta ce biti kad izadje napolje, pa ovo malo cudo nece spavati nikako :D

Cintia, merima, ma.za.m i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo moje malo u stomaku ko da ne spava nikad, zurka po ceo dan, sutira samo pici...cak i nocu kad se probudim osetim, nekad bas blago a nekad me opici samo tako :wub: Ja se sad istopim svaki put al kuku meni sta ce biti kad izadje napolje, pa ovo malo cudo nece spavati nikako :D

I ja imamo osecaj da nikako ne spava. Nocu se probudim,a da ni ne znam sta me tacno probudilo, pa se pitam da li je moguce da se beba namesta, pa me ona budi. 

Stigla mi je odluka komisije, produzili su mi bolovanje za mesec dana. 

MakiJana, Cintia, ma.za.m i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako mi se cerka non stop vrtela i namestala po celu noc pa je takva nocna ptica bila. Ovaj mali jedva da se javi bas se zabrinem ponekad. Sav je nekako stramezljiv i kad se javi to su bas blagi pokreti. Sad se namestio dijagonalnoa me milki ispod rebra i kod kuka.

merima i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce,uper za bolovanje!

Mm,pa stedi mamu :wub:

Joj,ja danas gledala neka odelca za izlazak,proto ne znam ni sama sta bih odabrala:)A sve maleno:wub:Bas sam se uzelela male,mirisljave bebe...

Cera krenula u vrtic pa me sve neka raspilavljenost uhvatila...

Maajaa:), Ehinacea, bepce i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da li je neka od vas imala tu situaciju da se nije ugojila uopste? Ja sam na pocetku zbog konstantnih mucnina i slabog apetita smrasala 3 kg i sad sam se samo vratila na pocetnu kilazu, ni gram gore, a jedem normalno i u 22. nedelji sam. 

Nije da se zalim nego mi je jako cudno. Inace sam ionako mrsava, a i stomak mi je jako mali, tako da se skoro ni ne primecuje da sam trudna, gde li se beba smestila ja nemam pojma. Jedva cekam taj ekspertski uz sledece nedelje.

Koliko su vama dugo gledali bebu na tom UZ-u, ja cu ga privatno odraditi i tu nesto bas dugo traje taj pregled.

Inace, bolje da vam ne pricam sta se meni dogodilo u 14. nedelji sa hemoroidima, ne daj boze nikome. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, da li je neka od vas imala tu situaciju da se nije ugojila uopste? Ja sam na pocetku zbog konstantnih mucnina i slabog apetita smrasala 3 kg i sad sam se samo vratila na pocetnu kilazu, ni gram gore, a jedem normalno i u 22. nedelji sam. 

Nije da se zalim nego mi je jako cudno. Inace sam ionako mrsava, a i stomak mi je jako mali, tako da se skoro ni ne primecuje da sam trudna, gde li se beba smestila ja nemam pojma. Jedva cekam taj ekspertski uz sledece nedelje.

Koliko su vama dugo gledali bebu na tom UZ-u, ja cu ga privatno odraditi i tu nesto bas dugo traje taj pregled.

Inace, bolje da vam ne pricam sta se meni dogodilo u 14. nedelji sa hemoroidima, ne daj boze nikome. 

 

ja sam danas usla u 22. ugojila sam se 4 kg, isto sam imala jake mucnine ali za to vreme nisam ni smrsala niti se gojila.

Ekpertni sam radila privatno i trajao je oko pola sata mozda i malo duze, ali je zagledao i merio sto stvarcica bas detaljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se nekoj desavalo da pri naglom pokretu oseti ostar bol duz stomaka,u predelu pupka?Malopre sam izgleda previse podigla nogu kad sam se obuvala,premrla sam ziva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima, ja imam povremeno ostre bolove, kod neke nagle promene polozaja, ali desilo mi se za sada mozda 3-4 puta. Mislim da je to normalno. Vazno da ne traje...

Pipi, ja sam se na ekspertnom kod privatnika zadrzala oko 40 minuta.

pipi duga čarapa i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni su se dešavali ti oštri bolovi. Mislim da su ligamenti u pitanju.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.