Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

:baby::baby::baby::baby::baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, jos malo kuciiii sa svojim devojcicama... :* Nadam se da ce taj antibiotik brrrzo da deluje...

Meni leva prepona boliii i cesto mi se pojavi grc u donjem delu stomaka, skroz dole, to bude jaaaako tvrdo... Nije bas prijatan osecaj, nekad me bude i strah... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki sto sad antibiotik? Jel crp povisen?

Atina ja sam uvek za 4d ili makar ekspertski da se beba lepo ispregleda od 22-25 nedelje.

Ja ne mogu da ga docekam imam zakazano tek sledeceg cetvrtka tad cu biti 25-a nedelja puna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam za 4D. Mi smo juce bili na drugom expertnom i dr je ukljucivao i 4D i sve je super, taski smo 400gr, i devojka je prava vrca, ne miruje ni sekunde.

Nira, Ehinacea, Kikiriki i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam za 4D. Mi smo juce bili na drugom expertnom i dr je ukljucivao i 4D i sve je super, taski smo 400gr, i devojka je prava vrca, ne miruje ni sekunde.

Sakovac, znam da si nedelju dana ispred mene. I vec ste bili na drugom ekspertnom? Nije rano?

Ja imam zakazano za 10.10. Tada cu biti 23. nedelja. Zenice, da nisam pogresno zakazala? Pisite mi, koja je kada radila...

Inace, mene ubijaju ove vrucine! Hoce li se vise zavrsiti ovo leto!? I umorna sam... volela bih jos malo da radim, ali mi mozda treba pauza...

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ekspertski se radi od 20 do 24te, tako da ste obe na vreme.

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma.za.m ja isto idem 10.10. a par dana posle tebe mi je termin to je ok a rece mi danas doktorica da pocetkom novembra idem na fetalni eho nesto nisam zapamtila :angry: tacno kako se zove, koliko sam razumela to je kao ekspertni samo se gledaju i protoci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sakovac, znam da si nedelju dana ispred mene. I vec ste bili na drugom ekspertnom? Nije rano?

Ja imam zakazano za 10.10. Tada cu biti 23. nedelja. Zenice, da nisam pogresno zakazala? Pisite mi, koja je kada radila...

Inace, mene ubijaju ove vrucine! Hoce li se vise zavrsiti ovo leto!? I umorna sam... volela bih jos malo da radim, ali mi mozda treba pauza...

hm,leto...:angry: sto je vise vrucina,ja sve nervoznija..

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sakovac, znam da si nedelju dana ispred mene. I vec ste bili na drugom ekspertnom? Nije rano?

Ja imam zakazano za 10.10. Tada cu biti 23. nedelja. Zenice, da nisam pogresno zakazala? Pisite mi, koja je kada radila...

Inace, mene ubijaju ove vrucine! Hoce li se vise zavrsiti ovo leto!? I umorna sam... volela bih jos malo da radim, ali mi mozda treba pauza...

Bas ko sto rece Kikiriki obe smo na vreme ;) Ja isla zbog izvestaja za komisiju pa uz put i to zavrsila.

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zene,jel imala jos koja ovakav problem?Imam normalnu stolicu ujutro posle kafe,stanje uredno dva-tri dana.I onda ,tras,posle rucka uglavnom,grcevi i trrrrrk u wc,proliv..i onda opet sve ok dva-tri dana i opet tras.Sinoc me strefili grcevi posle pudinga?I jos pazim sta jedem,i jedem kuvano,i gledam da jedem manje,a vise puta na dan,i opet me strefi.Poludecu!!!Ali taj prolivcic se javi samo jednom u toku dana,znaci nije neka dijareja  od vise puta u toku dana.Ne kapiram!!!!

Izmenjeno od strane merima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma.za.m ja isto idem 10.10. a par dana posle tebe mi je termin to je ok a rece mi danas doktorica da pocetkom novembra idem na fetalni eho nesto nisam zapamtila :angry: tacno kako se zove, koliko sam razumela to je kao ekspertni samo se gledaju i protoci?

Zoe, da li je taj - fetalni eho i ostalo sto nisi zapatila - obavezan? Da li zna neko kako se to punim nazivom zove?

Gde ides na ekspertni? Ja cu kod dr Novakov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su radili taj FES prosle nedelje, ne znam pun naziv. Tu se gleda protok krvi iz srca i u srce, odnosno ulazna i izlazna arterija se gleda. Mislim da nije obavezan pregled; jer se to gleda na ekspertnom vec, nego moj dr nije bio tu pa me pregledala Dr Dukanac, kojoj je to inace specijalnost pa je pogledala. Rekla mi je za 4 ned kad dodjem na kontrolu da ponovo dodjem kod nje, jer se ne vidi lepo izlazna arterija zbog bebinog polozaja i loseg uz, ali da po ostalim arterijama misli da je sve super.

 

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni je dr to sad sve gledao i rekao sve ok i vidimo se za 6 nedelja.

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je obavezan rekla mi da to treba da uradim, ja sam ekspertni radila kod belopavlovica privatno a ovo cu videti ako uspem u betaniji. Ovaj drugi euz 10.10. radice mi moja doktorica iz dz 

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videcu sta ce mi reci dr Novakov, da li ce to spominjati na ekspertnom. 

Ako nece - pitacu mog ginekologa.

Fetalni ehokardiogram. Fetalni eho srca. Valjda je o tome rec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste fetalni ehokardiogram. Nego bio mi bas nizak pritisak danas 95/55 juce i danas me glava bolela verovatno zbog niskog pritiska. Jos sam na +2 kg imam 57 :)

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam skoro jela i evo na glavu da se namjestim ne pase, kao da  mi je u zeldcu kamen i kao da se nalazi tacno ispod grudi, utusi me...ne znam vise sta da radim...Najradije bi volila da povratim, da dodjem sebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe svaka cast! Ja sam vec na +7kg...

Melissa, pa probaj ako mozes, bice ti lakse.

Mene ovih dana malo muci kiselina. Ali skontala sam, izgleda od peciva i proje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima draga izgleda da nas obe muci stomak. I meni se desi na ne idem u wc po 4 dana, a onda me uhvati proliv, uglavnom okreni obrni stomak me muci svaki dan. Ovih dana mi se sire i ligamenti, a nekad me bole i noge. Inace sve to najvise registrujem kad sam kod kuce, na poslu nemam vremena da mislim o tome i zato se nadam da cu sto duze raditi, vreme mi brze prodje.

Secam se u prosloj trudnoci kada mi je dr obavio ekspertski, kada mi je rekao da su svi organi na mestu, zdravi, da je sve u redu, taj osecaj srece i spokojstva koji sam osetila nema cenu.

ma.za.m, merima i Melissa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima draga izgleda da nas obe muci stomak. I meni se desi na ne idem u wc po 4 dana, a onda me uhvati proliv, uglavnom okreni obrni stomak me muci svaki dan. Ovih dana mi se sire i ligamenti, a nekad me bole i noge. Inace sve to najvise registrujem kad sam kod kuce, na poslu nemam vremena da mislim o tome i zato se nadam da cu sto duze raditi, vreme mi brze prodje.

Secam se u prosloj trudnoci kada mi je dr obavio ekspertski, kada mi je rekao da su svi organi na mestu, zdravi, da je sve u redu, taj osecaj srece i spokojstva koji sam osetila nema cenu.

Ma verovatno nam nesto ne odgovara,ali ko ce sad znati,ukljucivati ili iskljucivati odredjene namirnice svaki dan..tesim se sto nikad ne traje duze od taj jedan put u toku dana kad se desi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je najgore sto mi jedan dan nesto prija, drugi dan mi od toga bude lose...tako da ni ne mogu da odredim od cega tacno mi je lose :) imam osecaj da je hormonalna faza :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste,stomaci :wub:

Ne mogu sve da iscitam,najpre da cestitam Pipi na dobrim rezultatima:)Zoe ,cekamo i od tebe lepe vesti:)

Ehi i cini mi se,Nira,bate:wub:

Mi sinoc dosli sa mora,sve je bilo u redu,ja se pazila od sunca,uzivkala na plazi,plivala...

Ljub svima:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sinoc sanjala da sam rodila devojcicu, i to jednu malu vesticu koja nam je mozak pomerila odmah prvi dan...s obzirom koliko je bebac aktivan vec sad u stomaku bice da se snovi ostvaruju :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vuci prosla jedna nedelja jos minimum 3,4. Jao sto se tice jela meni se jede neko jelo spremim za rucak i posle mi zlo kad pomislim na isto par nedelja poludecu vise ne znam sta da spremam <_<. Inace sarme mi se jedu vec neko vreme sreca ide sezona.

Ehi ja sam jedva cekala da je osetim da znam da je dobro sad me zeza nocu i rano unutru samo se vrti. Jos par dana ovih promena letnjih pa od vikenda jesen prava jedva cekam jer mi promene jako smetaju. Juce htedoh da riknem u busu od sparine i vrucine inace se ne znojim puno ali juce :angry:.

Ehinacea i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe,cekacemo zajedno lepe vesti :)

Jedan info:

bila jutros na komisiji za produzetak bolovanja i dobila 3 meseca.Taman posle nastavljam porodiljsko.Tako da znate da nema vise mesecnog maltretiranja po komisijama.

Kikiriki,kako ste vas tri cure?

Nira i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.