Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Melissa,za zatvor probaj Donat Mg vodu,pomogla je cini mi se Attini,ili suve sljive,smokve..meni je pomoglo sto sam pocela ponovo kafu ujutro da pijem,ali je pijem sa dosta  mleka,skoro kao belu kafu..meni je kafa inace diuretik,pa tako i sad..kako je popijem,tacno kao sat,kroz pola sata obavim sta treba^_^ ili probaj ujutro na prazan zeludac casu mlake vode,neke zene kazu da i to pomaze..javi sta je upalilo :lol:

Probat cu to sve, pa javim sta je upalilo :D morat ce nesto pomoci :D hvala ti..Donat sam juce cijelu flasu popila i nista al cula sam da pomaze.

Attina i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Melissa,za zatvor probaj Donat Mg vodu,pomogla je cini mi se Attini,ili suve sljive,smokve..meni je pomoglo sto sam pocela ponovo kafu ujutro da pijem,ali je pijem sa dosta  mleka,skoro kao belu kafu..meni je kafa inace diuretik,pa tako i sad..kako je popijem,tacno kao sat,kroz pola sata obavim sta treba^_^ ili probaj ujutro na prazan zeludac casu mlake vode,neke zene kazu da i to pomaze..javi sta je upalilo :lol:

Probat cu to sve, pa javim sta je upalilo :D morat ce nesto pomoci :D hvala ti..Donat sam juce cijelu flasu popila i nista al cula sam da pomaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Redovna kontrola je krajem meseca... Neki kazu jajnici ne mogu da bole u trudnoci, jer ne funkcionišu u tom periodu... Razmišljam da sacekam još par sati, mirujem i ako se ne smiri zovem dr... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira i mene povremeno boli jajnik. I to onako dobrano. Ne neizdrživo, ali boli. I u prvoj trudnoći je bilo isto tako, pa sam imala povremene tripove da će sad nešto grozno da se desi, ali to su samo tripovi.

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Redovna kontrola je krajem meseca... Neki kazu jajnici ne mogu da bole u trudnoci, jer ne funkcionišu u tom periodu... Razmišljam da sacekam još par sati, mirujem i ako se ne smiri zovem dr... 

Samo nemoj da panicis,to samo steti..nemoj kao ja da bzvz gubis svoj dusevni mir,jer i beban to oseca..a jajnici boluckaju,naravno,pobogu,sve je to povezano,i mene je boluckao pre neki dan...mozda si se i nahladila..ali da ti budes mirna,ako ti je lakse okreni docu..i pisi!! <3

Nira i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi jeste lepo da se sad biraju plavkaste stvarcice, za promenu malo al su idalje za devojcice lepse i ima veci izbor :)

i mene ponekad zigne jajnik al ja sam to povezala da ga beba ugnjetava pa zbog toga. Jer uvek boli na promenu polozaja.

Kikiriki, Ehinacea, Nira i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja celu noc mislim, to je sve normalno, raste stomak, materica, sve se pomera, mora nesto boleti... Ne mogu za sve što me zaboli trčati kod dr... A s druge strane, sve mi je nepoznato, prva trudnoća, koja se desila neposredno pred vto postupak, posle tri godine pokušaja... Priznajem, ima malo straha... 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probat cu to sve, pa javim sta je upalilo :D morat ce nesto pomoci :D hvala ti..Donat sam juce cijelu flasu popila i nista al cula sam da pomaze.

Da, da ja sam sa Donat Mg resila problem. Pila sam je 5 dana, ujutru 2dl na prazan stomak na ex, i uvece pre spavanja oko 3-4dl lagano. Onda sam napravila pauzu neki dan pa dam sad uzela opet da je pijem.

Melissa voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira meni je bebac urnisao jajnik celu trudnocu. A moze da boli jajnik i ako se prehladis, ali prepoznala bi taj bol. Meni je dr ovako rekla legnes na suprotnu stranu od bola, ako brzo prodje, beba je. E sad u mom slucaju bilo je tako. Ali nemoj paniciti u svakom slucaju

Nira voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne panicim, samo volim da pitam... :-) A koga drugog, nego vas... Jedva sam čekala jutro da vam pišem... :-) Osećam kao da dobijam temperaturu, izmerim, ono 37,2... 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice da si se prehladila Nira. Mene jajnici zigaju od pocetka trudnoce i dr mi je rekao da je to normalno. Prosli vikend se prehladila imala temp 37 i osetno jace su me zigali. Kljukaj se cajevima, supicama i vitaminima i brzo ce proci.

Nira i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira verovatno je prehlada. Dobro je da si predostrozna, mada znas kako kazu-kad si trudna mora nesto i da boli. :)

Na moj nizak pritisak samo mi je jos falilo da pijem utrogestan, od njega mi se jos vise spava.

I mene muci stomak, pijem donat vodu. Nekad pomogne, a nekad i ne. Cini mi se da mi supa najvise pomaze.

merima i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

auh brate mene leva prepona ubi,a besika...samo trckam do wc-a...jel moguce da sa punih 16 nedelja sve to toliko pocinje da se siri?!

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene donji deo ledja ubi vec 10 dana, mada to je zato sto nemam mira. U toku su zavrsni radovi i ja od ranog jutra do uvece samo nesto trcim i radim...te ocisti ovo te ocisti ono...idi kupi ovo idi kupi ono...i onda uvece kad treba da legnem ja se jedva namestim. Mogla bih malo da se smirim jbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima krece sve da se siri i rasteze cim krene bebac sa raste...sa 16 nedelja vec i stomak krece da se vidi po malo :)

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina uspori malo nije naivno ako krenes da se otvaras rano je jos, ostavi posao lezi malo. Ja cu poludeti od lezanja a jedan dan tek mirujem potpuno razumem kiki da odlepis samo. Mene glava bolucka od lezanja cini mi se malo sedim i tako u krug. Popodne cu na roditeljski makar da izadjem iz kuce :D

Attina, Ehinacea, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima krece sve da se siri i rasteze cim krene bebac sa raste...sa 16 nedelja vec i stomak krece da se vidi po malo :)

ma meni se vec ozbiljno vidi,samo se nisam psihicki pripremila da me ovako nesto nervira...nema vise slobode pokreta,naravno..idem kao kornjacica,samo geguckam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina uspori malo nije naivno ako krenes da se otvaras rano je jos, ostavi posao lezi malo. Ja cu poludeti od lezanja a jedan dan tek mirujem potpuno razumem kiki da odlepis samo. Mene glava bolucka od lezanja cini mi se malo sedim i tako u krug. Popodne cu na roditeljski makar da izadjem iz kuce :D

Joj sve znam, nego sve kao aj jos jedan dan aj jos jedan dan i na kraju ispade 10 dana...problem je sto nikako da mi zavrse kucu da mogu da se uselim konacno i ja naravno pizdim. Trebalo je da bude gotovo jos pre 3 meseca, i onda je jedina varijanta da im visim nad glavom jer ako ostavim mm samog sa majstorima uselicu se kad budem trebala da se porodim sa drugim detetom :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Attina, ja sam kroz to isto prošla. Mi smo sad u junu i julu gradili dečiju sobu, sređivali parket i kupatilo. Živeli van kuće mesec i po dana. Poludela sam. A sa majstorima sam isto ja morala da se jurim, mm radi a ja sam bila zla gazdarica...

Merima, welcome to the club...šta misliš zašto žene i pored svih strašnih priča o porođaju jedva čekaju da se porode??? Pa zato što pred kraj trudnoće postane nepodnošljivo, i ma kakv bio bol samo hoćeš da beban izađe napolje.

Attina i merima volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja noćas skoro bez sna... Od početka trudnoće osećam povremeno bol u levom jajniku, a noćas je to izgledalo tako da se bukvalno svaki pokret koji sam napravila odrazio na jajnik i to me budilo... Evo i sad boli. Ne znam koliko je to "normalno", jer u trudnoci svašta nešto je "normalno" i ne znam do kog momenta da trpim taj bol... Nije neizdrzivo, ali je jače nego do sada... 

Nira, da li bas jajnik ili malo nize - prepona?

Ja sam imala bol u preponi, odjurila posle par dana kod ginekologa i bilo je sve ok. Cak sam bila i kod urologa. Bol se nastavio, mozda citave dve nedelje je trajao. Ali sve je bilo ok.

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam osećaj da je to jajnik, kad me onako probode jače,čini mi se da je to baš mesto gde je jajnik... Inace, ako maaalcice pritisnem stomak, cela leva strana bolucka... Javila sam se dr, kaže ako se pojača bol da idem na Betaniju... Ja verujem da će se to smiriti, evo ceo dan ležim, ne pomeram se... :-) 

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bokic buduce mamice,ja sam danas kupila đumbir jer navodno pomaze za zgaravicu,sad cekam vece da isprobam dali djeluje pa vam javljam..

Auu nemojte mi prepone spominjat,vozila sam danas bicikl malo duze i sad me jace boli nego inace,sama sam si kriva :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O da deveti mesec traje vecno. Piskenje na 5 minuta, sutiranje bebe, bolovi sa svih strana. Jos ko prenese trudnocu, pa tu kraja nema. :) Porodjaj je spas!

Ja vec sada stalno trcim u wc, nocu barem jednom. Pijem puno vode jer treba, a i zbog niskog pritiska, onda mi se stalno piski i tako u krug. Boluckaju me i prepone. Vec mi je tesko da se savijam, donje fijoke nezno otvaram nogom, decije igracke isto skupljam nogama kada mogu. Sada zbog hematoma posebno moram da se cuvam. Inace moja starija cera je divna, sve mi pomaze, dodaje, sve hoce da skupi i kaze mi: Znam mama, ti ne smes zbog bebe, ja cu. Onda je vidi i sestra, pa pomaze i ona. To mi mnogo znaci kad smo same, a cesto budemo. Tek sad vidim koliko posla obavim i sta sve uradim kada nisam trudna i koliko jurcam na sto strana. Neobicno mi je da moram da usporim. Juce mi je do vrtica trebalo 25 min peske, inace kada jurim stignem za 7 min.

Kikiriki, ma.za.m, merima i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hihi kad mm krene nešto da se svađa ili da me tera da nešto uradim, sin viče: Nemoj mamu, ona je trudna :D  Majkin zaštitnik :D a naravno isto sve pomaže i donosi i slaže, vidi koliko mi je teško...Duša moja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E kad su deca veca nece bas toliko, tj ne daju mi da solim hranu i tako neke stvari ali ne pada im na pamet ni da raspreme sto, pospreme svoju sobu, obucu samo izuju u hodniku a ormaric zvrji prazan i tako. Vidim da su mladji mnogo saosecajniji ovi moji samo o sebi brinu. Ne paze kad lezim na kaucu beba je vec dobila sut jadna jos u stomaku valjda zaborave. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.