Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Zenice, gdje vi najcesce osjecate bebine pokrete, je li dole nisko ili blizu pupka? Ja cesto osjecam ispod pupka pa pokraj a danas osjecam skroz dole nisko, je li to ok?

Izmenjeno od strane Melissa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta znam...nekad levo od pupka, nekad desno...nekad pozadi :) meni je posteljica napred visoko, tako da uglavnom oko pupka osecam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su obe posteljice na prednjem zidu, tako da bebe osećam najviše sa strane, ali što su veće počinju da šutiraju i gore i dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je posteljica na zadnjem zidu i osecam ga bas tako ili jako nisko dole, skroz u besici ili kod pupka a najcesce sa desne strane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U mene je posteljica straga...ma vjerovatno je to sve normalno, beba se namjesta kako njoj godi :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, jedno pitanje - kad ste saznale za pol bebe? U kojoj nedelji? Ako vam dr u 16-17 nedelji kaze pol koliko je to sigurno, ono u procentima?
Jetrva mi je upravo.u toj nedelji,dr misli da je djevojcica ali nije 100% sigurna. Ja bih voljela da nosi curicu jer ima dva djecaka i ne bih voljela da je dr pogrijesila;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snow meni su sad bas rano negde u 15 nedelji rekli da je bata i sad mi je drugi dr potvrdio. Kaze da se pisa vidi lepo. Sa cerom su mnogo kasnije videli i nisu bili sigurni. Drzim fige da ne izraste pisa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jos ne znam pol, bebica uvijek sakrije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snow,  sa drugim vec u 13 nedelji, dr bio bas siguran 110% kako je on rekao, sad u ovoj u 16 nedelji, povrdio od tad vise puta, sa prvim sam cekala do 20 nedelje, nije hteo da se okrene.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je u 17. nedelji rekao da je 99% devojcica.

Mi se sad vratili sa svadne lepo smo se najeli i izfjuskali sad spavanjac, pozdrav stomavici.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je posteljica na zadnjem zidu. Uvek osećam pokrete jako nisko, dole u besici, ili malo iznad toga ali opet prilično ispod pupka. I ja se pitam da li je to normalno. Zna li neka od vas šta konkretno to znači na prednjem ili zadnjem zidu i sa čim to sve ima veze?

Što se tiče pola, u prvoj trudnoći su mi u 13.nedelji rekli da je devojčica i tako i bi, a sad su mi u 14. rekli dečak i posle nekoliko puta potvrdili. Ja mislim da se u 17. itekako vidi, ako je dobar uz naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su u 13oj nedelji nagovestili da je decak, a onda doca u dz sad u 21oj kaze devojcica...mada mi ni jedan nije delovao uopste sigurno, tako da sam ja sada u zbunu i nemam pojma sta je :rolleyes: Svi oko mene kazu da izgledam ko da nosim decaka, al njima tek ne verujem. Videcemo pocetkom oktobra na kontroli sta ce tada biti :lol:

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

i meni je posteljica na zadnjem zidu i osecam visoko udarce u zeludac,rebra oko pupka, nisko slabo...ali sinoc nisam mogla da zaspim koliko su jaki udarci bili u rebra...:wub:

 

Izmenjeno od strane Kiki92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, zenske!
Hahaha Maro, drzim i ja fige da pisa ne izraste;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su za M rekli u 15toj nedelji da je dečak, a za žemske su videli u 18toj nedelji na fensi uz. Na normalnom se nije videlo. Kad kažu da je dečak retko pogreše, jer gledaju testise, a za devojke je već nesigurnije jer kad kažu da je curica njoj zna nešto da poraste pa da postane bata :D ali na ekspertskom uz ili 4d ne bi smelo da bude greške jer se tu vide i unutrašnji organi, pa ako ima jajnike, teško da će da poraste piša :)ihi h

merima i snowhite volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prednji zid je do pupka a zadnji do kičme. Pa ako je na prednjem zidu, slabije se beba oseća napred jer osim materice i mišića tu je još i placenta.

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nema spavanja, i nema spavanja, budna vec pola sata :mad:

A vidim nisam jedina @Kikiriki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eee Sakovac ja sam ovih noći bolje spavala jer sam spavala u hladnijoj prostoriji. Ali piš pauze u 1 i 4 su tu kako god okreneš...u 3-4 mesecu je bešika mogla da izdrži samo sa jednom oko 2-3 am ali evo već se diglo na 2...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prednji zid je do pupka a zadnji do kičme. Pa ako je na prednjem zidu, slabije se beba oseća napred jer osim materice i mišića tu je još i placenta.

cek sad,meni je na prednjem zidu,gde cu je najpre osetiti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

cek sad,meni je na prednjem zidu,gde cu je najpre osetiti?

Pa sa strane ili dole ili gore. Jer ti je placenda na zidu do pupka.

Jel krenula da vam se pojavljuje linea negra? Ja sam evo jutros prometila da je krenula u dnu stomaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su u prvoj trudnoci mislili sa 16 nedelja da je decak, pa tek sa 22 videli da je devojcica.

Dakle ne mora da znaci.

Ja osecam bebu i gore i dole i napred i nazad, na sve strane. 

MG, gde ces raditi ogtt? jesi li imala problem sa IR?

Nisam, radila sam u konzilijumu sa insulinemijama jer mi je dr rekla kad vec radim da proverim i insulin.

Inace mislim da su dobri rezultati, mada mi insulin dosta skace i varira, al provericu vec.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ihaj,meni krenula ima vec dve nedelje sigurno.a krece vrlo malo primetno i iznad pupka.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pisali smo prosli put u trecem trimestru i cini mi se da je za porodjaj najbolje da je posteljica na zadnjem zidu. Ok je i na prednjem  samo valjda bude malo duzi ili tezi porodjaj al ako je placenta previa mora cr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Koja su vasa iskustva sa farbanjem u trudnoci?

Ja sam crvenokosa i svi mi trube sa tim farbanjem da nije u redu pa me zanima koja su vasa iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se farbala i u prvoj trudnoći, i sad se farbam. Ima priča kako neke hemikalije iz farbe ulaze u kožu i prolaze kroz placentu, ali mislim da je to toliko mala količina da zaista ne treba da se bude u psiho fazonu. Mislim ajde bre onda da nas stave pod stakleno zvono negde u Himalaje gde je najčistiji vazduh...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.