Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Da da gledala sam i chicco urban, simpaticna su mi na slici al moram svakako sve uzivo da pogledam.

Prvo sam mislila da ne dam vise od 30.000 al onda kad sam sela pa razmislila da planiramo jos dece i da ce puno vremena da provedu u tim kolicima onda sam podigla budzet. A i kad mogu da se stisnem pa da pljunem 20.000-30.000 sebi za cizme kad mi dodje e pa mogu i 50.000 detetu za kolica, nek ide zivot :rolleyes:

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Izvinjavam se sto se ubacujem samo tako,ali samo sam htela da kazem za kolica. Vidim da atina ima informaciju da su kunert loseg kvaliteta. Mi ih imamo. Kupljena 2014,vec dve godine ih koristimo. Sad manje jer smo porasli,ali odlicna su. Mnogo su laka za koristenje,tockovi fenomenalni amortizeri takodje,velika korpa(ja sam nagurala u korpu dzak krompira od 10kg i jos mnogo toga sa pijace)+dobija se i to auto jaje koje smo mi koristili do 8meseci +torba. I svidja mi se sto ona kolevka koja je koristi do 6mrseci je prilagodjena bebama dok sportsko sediste za 6+. Jedino im je mana sto su glomazna i teza. Ali ako zivis u kuci kao mi i ne teglis,onda ne pravi problem. Mi smo i na letovanje uzeli kolica... i posle 2godine kao nova a izvozali smo se bas,bas.^_^

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Attina i ReinaS volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda cu ipak ici da pogledam uzivo i njih. Znaci svakako informacija iz prve ruke. A jel moze sediste za auto da se montira na ram?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo tako stavljali ali koliko se secam moze,ali to ce svakako u radnji reci,znaju. Ja kao njihov korisnik sam zadovoljna,kad bude drugo dete i ono ce ih koristiti.:) i da mi imamo kunert silver(on ima rotirajuce tockove,vip nema)

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas to, meni su rekli da ne uzimam Vip zbog tih fiksnih tockova. 

Attina, ne znam da li ti je blizu Baby shop u Radnickoj, ja sam isla tamo, devojka mi je odrzala takvu prezentaciju da mi je bukvalno izvukla pare, samo jos da malo sacekamo vreme za kupovinu :D

Kunert silver smo gledali, ima ram koji se sklapa sam, ali i sa sportskim se sklapa, moze u gepek. I kolevka i sediste se kace na ram i moze u oba smera svaki dodatak tako da mozes i da gledas bebu a i da beba gleda napred. Sediste mi deluje jako stabilno i udobno; i sto je meni najbolja stvar, je sto bukvalno ne moras da premestas bebu vec samo kacis i skidas delove. A i garancija je 2 godine tako da te boli uvce i da se nesto pokvari, mada tu nema sta da se pokvari.

To sto su glomazna jbg, ja sam velika zena, a i zivim u prizemlju. Imam i kola u koja mogu stati... 

Meni su ona definitivno favorit. 

Ti mozes sa budzetom od 55000 da pogledas i Bebeto, i ona su slatka ali mislim da Kunert radi posao skroz, a jeftinija su 20ak hiljada...tu ima malo i placanja marke (imena), posto sam oba videla uzivo.

Ja predlazem da ko god je zainteresovan ode da pogleda uvek, iskreno meni je prezentacija presudila.

U nekim radnjama kad pitam sta imaju od kolica da mi pokazu, oni me dovedu do kolica i kazu: evo ovde su kolica...i odu od mene :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se sa Coje. I moja kolica su 3 u 1, bas smo se izvozali u njima i zadovoljna sam. Nisu ta marka o kojoj govorite, ali je isti princip: kolevka, sedište i jaje koji mogu da se stave na obe strane, sedište moze i da se legne, ima i torba u kompletu. Meni je kolevka bas bila bitna jer kažu pedijatri da ne valja da dete leži u sedištu ako se dugo vozi, a mi smo non stop bili napolju. E sad ja ne znam da li je to tačno, ali ja sam je koristila do nekog šestog meseca kad sam prešla na sportsko sedište. Moja kolica su takodje malčice teža, ali ja sam bas zadovoljna. Jedino što su bila dosta skuplja, al dobro, ovde je inače skuplje a i ako vi imate jeftinije, odlično! 

Ako nekoga zanima da vidi na internetu, zovu se Bebecar ip-op. Mislim da ih nema u Srbiji, ali čisto da vidite i uporedite.

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlicno. Ici cu obavezno do njih. Meni su na sajtu delovala skroz ok ne znam zasto je ova moja drigarica zgranuta...mada se ona lozi na marke, mozda zato.

Svakako se Kurnet vraca u igru ;)

ReinaS voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se jako svidjaju brevi ima u dexy co komplet 3 u 1 kosta 31 hiljadu  i nesto imas i popust sa njihovom karticom ja je imam kolica su teget sa medom i kao kisobran su sa sportskim delom a sediste se okrece. Ne treba mi auto sediste inace bih uzela ta. Sad bas ima veliki izbor i garderobice i opreme pre 11 godina je bilo mnogo manje.

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde - za nas pocetnike da objasnite sta to znaci 2 u 1 ili 3 u 1. I sta je to jaje, a sta je sportsko sediste?

Izvinjavam se ako zvucim glupo, ali nikada ni sa kim nisam pricala o tome, niti citala po netu, a polako bi mi bilo vreme...

Da li je neko gledao da li daju kolica na cekove? :)

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto kaze moja keva kad sam joj objasnila svoju muku oko izbora kolica, mi kad smo bili mali bio je jedan model u plavoj i crvenoj boji i to je to...nema biranja :lol: mozda to nekad i nije lose

ma.za.m i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam ja par poznanica sto se loze na marke, one su u fazonu da kolica i treba da kostaju 1000e kao auto covece, one gledaju samo ona skroz fensi...meni je bitnije da je beba sigurna i da je udobno, a prodavac treba da te ubedi u to. Mene su, iskreno, ubedili jer su mi bukvalno pokazali svaku mogucu foru sa kolicima... pritom sva 3 dela imaju i zimske navlake, sto je super za nas koje cemo dobiti zimsku decicu.

Inace, kolevka moze da se ljulja kad se stavi na ravno :D meni je to kul kad idem negde sa malom bebom, i kada se uspava npr kad smo u poseti mojima i njegovima, ili kod dr na kontrolu...kako vec. 

Sta znam, mislila sam da uzmem obicna lagana kisobran kolica, ali necu da se sprdam, hocu ono sto mi se svidja i sto mi zaista treba :)

3u1 - ram + kolevka, jaje (autosediste do 6mes), sportsko sediste (6+ meseci)

2u1 - isto to samo bez jajeta

Takodje moze povrat PDV :D na cekove i rate ima dosta radnji...vecina daju na neke rate

Attina i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cojecoje slazem se u potpunosti sa tobom. Meni marka uopste nije bitna, bitni su mi udobnost na prvom mestu i funkcija naravno, a gledam i sebi da olaksam maksimalno. 

Drago mi je da cujem da ima dobrih prodavaca, ja sam se vec spremila da moram sama o svakim kolicima sve detaljno da proucim pa onda da idem po radnjama da ih gledam uzivo.

Jel ima mozda neko ona Yoyo kolica sto se spakuju i mogu preko ramena da se nose? I ta su mi zanimljiva mada mislim da su im tockovi mnogo mali a i da su niska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas ste se aktivirali, jedva sam uspela da procitam sta sve pise. Uglavnom i ovde kod mene je sve markirano jer je takav trend i u radnjama ne mozes ni naci kolica ispod 700e, a meni se realno ne daje toliko. Pa smo odlucili da uzmemo polovna, jer ljudi prodaju par meseci stara kolica jer im se ne svidjaju. 

Uglavnom, ja bih velike tockove, ali trenutno imamo mali gepek, u planu je da menjamo i auto....i meni je isto bitno da su dosta visoko, alu kad su visoko nisu bas stabilna....i tako vecita dilema. A kolica milion. I hocu neutralnu boju jer jos uvek ne znam pol (ako bude srece pokazace se u ponedeljak) a i da se pripremim i za sledece dete odmah. 

Attina i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bebce, tako je i ovde, mnogi kupuju polovna kolica jer su nova uvek skupa, kakva god.

Ovde vlada neko opšte mišljenje da su najbolja kolica BugaBoo, najveći broj ljudi zapravo i ima ta kolica, kažu i da su jedina koja mogu da idu po pesku a da se ne upropaste točkovi. Naravno, pretpostavljam da većini vas to nije bitno, ali meni je bilo, mada kad smo otišli u radnju i videli da sva tri dela kostaju 1500 evra, nije nam padalo napamet. Ja moja nisam vozala po pesku, za to sam kupila u robnoj kući kišobran kolica marke te robne kuće za 25 evra i jos uvek rade tockovi haha, toliko o tome.

Najvažnije je da vam služe za ono što je vama potrebno. I da, visoke žene, imajte u vidu da se one drške podesavaju, inače odoše ledja.

Ma.za.m, jaje je ono što se zove maxi cosi, a zovu ga jaje jer liči upravo na to.

Attina i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos nesto. Dobili smo i 5000i nesto dinara povracaj pdv-a... tako da su nas kolica izasla 23.000 i nesto a ne 28.000 i nesto.

Ja sam gledala ova kolica samoo i bila sam u fazonu ako mi se ne svide licno i ako budu teska za guranje prelazim na druga. Probala sam i uzela odmah. Podesiva je i rucka,dobijate i onaj deo za kisu i mrezicu za insekte.i zimsku navlaku za svaki deo(jaje,kokevka,sportsko sediste)

Cintia, Attina i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3 u 1 su super, mada mi kad smo uzimali za M uzeli smo chicco-va kolica a imali smo već njihovo jaje koje je ujedno služilo i kao korpa. Doduše porodila sam se u aprilu tako da je išlo lepo vreme pa mi korpa kao takva nije bila bitna, ali za zimske bebe korpa je korisna stvar ako razlika u ceni nije velika. Ovo sa korpom koja glumi ljuljašku mi deluje kul. Podesive ručke su jako bitne za visoke mame, ili mame sa visokim tatama :) točkovi bi trebalo da se okreću na sve strane i veći točkovi su svakako bolji. Težina kolica za mame koje žive u većim gradovima u zgradama je isto jako bitna, same znate da često trotoarom nebmože da se prođe, mostovi, zgrade, podzemni prolazi, ulazak u autobuse itd. zahtevaju nošenje kolica sa bebom i tašnom...tako da pametno odlučite. Sada bi trebalo da od kuma dobijemo blizanačka kolica Peg perego i jaja. Korpe neću da kupujem jer kolica imaju nulti položaj tako da ćemo probati da se snađemo. Eventualno ćemo da vidimo da kasnije nabavimo još jedna kišobran kolica, jednostruka da možemo leti da ih šetamo u četiri ruke (jedna već imamo od sina). Ali o tom potom.

Vuciguraj i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da znate i niske mame (kao ja) moraju da vode racuna o podesivoj drsci jer zna biti previsoko :huh::mad: pa zabole ruke koje tako vise. ;)

Vuciguraj i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu morati sve od pocetka da procitam jos jednom i da zapisem sebi na papir. Od naziva kolica sve do toga, da sam i ja niska, pa da i na to pazim :D

Divne ste! Hvala svima :)

Cintia, sakovac i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali nije tačno da je 3 u 1 jaje, sportsko sedište i kolica... 3 u 1 je jaje, nosiljka (za iznošenje bebe i može da se montira na kolica) i kolica. A 2 u 1 samo jaje i kolica, bez nosiljke. Nosiljka je možda i nepotrebna, jako kratko se koristi. 

Sportsko sedište 6+, kako neko reče, dokupljuje se kasnije, posebno i tu vas tek čekaju muke oko izbora. I zapravo nije baš da je 6+, koristi se kad beba počne samostalno da sedi, što je oko osmog meseca najčešće. 

Izvinite na upadu, ali videh da niko ne komentariše. Takođe se izvinjavam ako negde postoji kombinacija kolica + sedište + jaje, ja je u životu ne videh. 

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sva 3u1 kolica koja sam gledala su ram (osnova) plus 1.auto sediste, 2.kolevka, 3.sportski deo koji se spusta skroz do 0og polozaja...

A 2u1 su negde bez auto sedista a negde bez kolevke...kako gde

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja isto koliko znam 3 u1 su kolevka, jaje sportsko sediste a ram se podrazumeva.      2 u1 je kombinacija ili jaje i sportsko ili sportsko i kolevka.  Sportsko sediste se koristi iza polusedeci polozaj a moja cerka je sa 5 meseci vec sedela bez pomoci opet zavisi od deteta. Takodje sve koje znam da imaju ta velika teska kolica jedva su cekali da dete poraste za kisobran. Iz mog iskustva kisobran se koristi najduze, izbor je veliki pa kako ko voli.

Izmenjeno od strane Zoe86
ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baratamo razlicitim terminima a na isto mislimo, koliko vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nasa kolica su spadala u 3u1 (auto sediste (auto jaje),kolevka i sportsko sediste6+ i plus smo dobili torbu,mrezu protiv insekata,deo za kisu(navlaku) i jos zimske navlake za svaki deo kolica....i naravno ram...

Mi smo sportsko sediste koristili od 5meseca. 

Kunert sportsko sediste ima 4polozaja. Sedeci,polusedeci,polulezeci i lezeci. Poceli smo sa sa polusedecim i polilezecim.

A to 6+ se tako kaze,naravno da je svako dete za seba,neko ce ranije neko kasnije sedeti...

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste devojke? Evo ja sam se konačno posle 4 meseca ofarbala. Osećam se kao nova žena. Gospođice su me danas šutirale u bešiku, tako da sam imala osećaj da ću da pišnem bez kontrole. Ipak nisam...ali polako, one su tek krenule da rastu naglo. 

Maajaa:) i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mi dosli sa vikendice pa malo odmaramo pa cemo u setnjicu  da razgradimo ovaj rostilj :) moj malecki se ne javlja cesto kao seka al kad se javi javi se. Juce sam prvi put videla kako se pomera stomak :)

Melissa, ma.za.m, Kikiriki i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.