Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

konjska mast zelena, super je i kod napetih nogu fino ohladi i opusti

e,imam je,odlicno!hvala :-)

sakovac voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se kupovine tiče, tu je najveći problem što ti (ako je prvi put) ni ne znaš šta ti tačno treba. Jer npr. jedna beba se grebe pa joj trebaju rukavice, druga ne, pa joj ne trebaju. Jedna hoće da spava u krevetcu, druga neće i krevetac se pretvara u ostavu. Jedna beba hoće cuclu/flašicu, druga neće (npr.kao M). Ja sam za to da se kupi/dobije najosnovnije, a ostalo po potrebi. Par zeka, par bodića, par kapica, 3-4 švedskih, puno tetra pelena, jedna flašica, jedna cucla...kolica, jaje za kola su naravno obavezni, ali to stvarno može da se naruči dok je mama trudna a kupi dok je mama u porodilištu. Zimskim bebama treba obavezno i skafander, ali to obično kupi neko za babine. E sad to što ja imam 5 džakova garderobe :angry: to već nesam ja kriva...i ljuljašku i hranilicu (dve, jedna je od M)

Vuciguraj, Nira i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zaboravih dva krevetca, blizanačka kolica i jaja za auto...

Izmenjeno od strane Kikiriki
Nira i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako nije sujeverje? Ceo svet spremi sve za bebe ranije pa se nacije nisu ugasile. Ja nisam to nikada slusala i jako me to nervira kao i za crveni konac i ostale gluposti. Ja sam kupovala sve pre rodjenja, sa sinom sam prve carapice uzela u 5. a sa cerkom isto cim sam saznala da je devojcica uzela neke roze sitnice. Sad cekam da saznam pol lakse mi je po malo da kupim svakako pred kraj treba svasta kupiti nakupi se tu prilicna suma. Ne treba kupovati puno najmanjih stvarcica jer bukvalno za 2 nedelje prerastu. Ima u h&m- u ono 3za2 pa cu iskoristiti i to, kupis 3 stvari platis 2.

Bila jutros kod geneticara i ocekivala sam vise ovo je cista glupost, sve salju na amniocintezu i skidaju odgovornost sa sebe. Ne znam sta da radim meni je na dabl testu onaj nalaz PAPP 0,67 a treba da bude preko 0,75 jako je malo ispod i moja doktorica je rekla da je to u sustini ok i ekspertni uz je dobar. Treba da odlucim da li da vadim plodovu vodu a rezultati se cekaju navodno od 6-8 nedelja mada to bude i 10 bas mi je to dugo. Moja drugarica je zbog loseg dabl testa otisla na 4D uz jer se jako plasila amniocinteze doktor joj je rekao da je to alternativa i sve je ok rodila zdravog sina. Sta mislite jer imala neka slicno iskustvo? Inace genetski nemamo ni ja ni muz nikakve bolesti u porodici cak ni dijabetes sva deca zdrava, lepa i pametna.

Vuciguraj i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A šta ti piše u nalazu sa dabla? Gde postoji najveći rizik? Pa ja bih uradila amniocentezu...šta fali.. svi koji su radili kažu da nije ništa strašno.

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rizicu su mi svi ok svugde je low risk jedino je taj PAPP malo snizen nemam pojma sta je to, na nalazu geneticara pise da postoji rizik nerazdvajanja hromozoma. Ne bojim se ja procedure nego me to cekanje nervira ja bih nesto da znam odmah rezultate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S obzirom da mi je prva beba ja bih prvo trebala da proucim sta su te sve stvarcice za bebe i kako izgledaju, pa tek onda da pravim spisak :lol:

Kikiriki, sakovac i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rizicu su mi svi ok svugde je low risk jedino je taj PAPP malo snizen nemam pojma sta je to, na nalazu geneticara pise da postoji rizik nerazdvajanja hromozoma. Ne bojim se ja procedure nego me to cekanje nervira ja bih nesto da znam odmah rezultate.

Ma, sve se dočeka... A bićeš mirnija kad saznaš rezultat. Odradi to što pre, da to čekanje što pre krene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kupovina stvari pre porodjaja-stvar izbora.svako radi kako misli da treba.

Vuciguraj i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja takodje mislim da se radi o sujeverju. Moram da priznam da je i mene bilo uhvatilo u trudnoći sa M, ali kod mene je situacija malo specificna. Naime, ja živim u stranoj zemlji, sva moja porodica živi u Srbiji i ja nemam nikog svog da mi pomogne. Roditelji mog muža su jako stari i oni ne mogu ama baš ništa. Ja sam morala sve da spremim unapred jer nije imao ko. Sama sam i kupovala i prala i peglala one najosnovnije stvarcice, imala spremljenu kolevku sa čistom posteljinom, kolica su bila kupljena ali ostavljena u radnji pa ih je muž pokupio dok sam ja bila u bolnici. Čak sam eto i u bolnici bila sama a imala sam carski sa epiduralom, pa nisam smela 12  sati valjda da dižem glavu a beba sa mnom od prvog momenta (ovde je tako), pa sam se snalazila. Muž je bio sa mnom neko vreme ali nije mogao sve vreme jer nam je jedan od pasa bio bolestan. Nije se znalo kada cu se poroditi a moja mama je kupila kartu za odredjeni datum, a ja sam se porodila pre vremena. Sve u svemu, snašli smo se nekako. 

Raspisah se, a u stvari sam htela da kažem da nije moglo biti mesta sujeverju zbog situacije. Btw, ovde to niko gleda, svi spremaju unapred, mislim da je to više u Srbiji fazon.

leni i Maajaa:) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe to je odluka koju moras sama da doneses. U principu NT je najvazniji na dabl testu, a opet razumem da brines zbog PAPP i da ti se ne radi amnio. Drzim srecu i verujem i ja da je to sve ok.

Sto se tice kupovine stvari slazem se sa Merimom da je stvar licnog izbora, ja sam oba puta cekala da udjem u deveti i onda sve kupila pripremila, oprala, opeglala, i to mi je bilo super, kad sam dosla iz porodilista sve me je cekalo spremno i sto je bitnije sve sam ja birala i ja sredila za svoju decu. Opet, ima ko kupuje vec od pocetka i ko nece nista da kupi dok se bebica ne rodi. Boze zdravlja da sve bude ok ja cu i treci put sve pripremiti, ali cu cekati pocetak devetog...

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je prva beba, sad sam na pola trudnoce, a jos nisam ni pocela da razmisljam o kupovini i pripremi. Kolica cemo verovatno uzeti ranije jer nam je to veliki zalogaj. Sto se tice ostalog, ja isto bas nemam nekog da mi pomogne mnogo oko svega toga. Tako da cu pre ili kasnije morati sve sama. Nekad se zapitam da li sam uopste normalna sto ni ne razmisljam o svemu tome. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jos uvek nista nismo kupili, ali biramo kolica vec neko vreme... Ako pitam moju mamu, ne bih kupila bukvalno nista, nego bi to vec neko uradio umesto mene kad odem u porodiliste... A ja to ne zelim, zelim da nas dvoje biramo stvari za nasu bebu, niko drugi... Za sad trazimo kolica, to cemo uzeti cim nadjemo ona koja nam se svide... I, onda polako jedno po jedno... Slazem se sa Kikiriki da necu gomilati stvari, znam da cemo dosta toga i dobiti kad stignemo kuci... Sve u svemu, svako ima svoje razmisljanje i meni je sve to u redu, samo eto ja jedva cekam da vidims tvari u kuci... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od sujeverja se jezim, to mi je tako bezveze. Postujem zaista ko nece sebi da baksuzira ili sta vec, ali meni je van svake pameti dati na gomilu oko 1000e za bebinih prvih mesec-dva. Vise sam za raspodelu troskova. Pritom volim da spremim sama ono sto se meni dopada :)

Nikad nisam bila sujeverna ali ono sto me je apsolutno uverilo da to nema nikakve veze, je to sto se jako bliska drugarica isto tako ponasala ranije (nije htela da kupuje za bebu, svi joj pricali ne valja, i ona ajd poslusala), beba se rodila, 2 dana se slavilo, njena mama, muz i ja smo 2 dana jurili da kupimo sve za bebu, i desilo se, greskom lekara ono najgore i svoju bebu nikada nije donela kuci. 

Mi smo krevetac kupili, a stvari ne planiram da gomilam, jer sto kaze Kikiriki, beba mozda nece hteti flasice ili cucle? Planiram da uzmem par bodica i onih kombinezoncica, zimska je bebica pa za par meseci duzih rukava i tako to. Ostalo cu po potrebi :)

 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako nije sujeverje? Ceo svet spremi sve za bebe ranije pa se nacije nisu ugasile. Ja nisam to nikada slusala i jako me to nervira kao i za crveni konac i ostale gluposti.

Polako zene,pa nisam ja izasla iz pecine bas pa da verujem da kupovina donosi nesrecu :)

Nisam zelela da mracim,mislila sam da cete mozda same shvatiti,ne daj Boze da na porodjaju ne bude sve kako treba pa vas kuci doceka krevetac...Zato sam i napisala da,nazalost,nie samo sujeverje u pitanju vec nesto mnogo ruznije...

Ja nikada necu zaboraviti postove jedne clanice koja,hvala Bogu sada ima zdravo i pravo dete,ali koja je izgubila plod u poodmakloj trudnoci pa je na povratku kuci polomila krevetac i bacila ga kroz prozor.

izvinite,ja odoh predaleko,ali samo sam htela da objasnim zasto sam napisala ono sto sam napisala,da ne bude da me muz mlatnuo tojagom po glavi ;)

Maajaa:), Kikiriki i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O tome ti pricam, na kraju ili u bolnici moze svasta da se desi... tako da to sa kupovinom nema veze. A stvari se lakse sklone nego unesu.... taman posla da smo mi nesto za tebe pomislile, nego meni npr nema nikakve veze kupovina stvari sa napretkom i rodjenjem bebe, tu su faktori priroda i zdravstveno stanje zene i same bebe, kao i onaj nezaobilazni faktor - lekari...

Cintia i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa naravno da nema veze sa kupovinom..Nego eto,neki oprez je bio,bar kod mene,u pitanju...

Evo ja sada imam i krevetac i kolica i garderobu spremnu,normalno...Nego sam htela da objasnim zasto ja licno nisam unela krevetac pre porodjaja,a naravno da ce svako raditi kako misli da treba...Kod mene je bio neki neimenovani strah,sta znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh ja o tome ne smem ni da razmisljam, dovoljan mi je panican strah koji imam od porodjaja.

Svakako ni ja ne planiram da nagomilavam stvari, nesto osnovno cu uzeti. Krevetac nasledjujemo tako da je to reseno. Trenutno me kolica najvise muce, nemam pojma koja da uzmem i dal da budu 3u1 ili ne...a dal cu ih kupiti pre porodjaja ili rezeevisati pa mm da ode po njih kad se porodim, to je vec manje bitno. Ali ja svakako moram da ih izaberem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I ja sam za to da se bar neke osnovne stvari prije uzmu, jer ja zelim licno da izaberem sta mi se svidja a ne da neko drugi mi kupuje...Ipak mi sve dok nismo trudne sanjamo da gledamo i biramo te stvarcice za bebu i kad to hvala Bogu docekamo, da prepustimo onda nekome drugom, to necu...Ja sam kontala nekad tamo u 7-8 mjesecu uzimati pomalo nesto jer lakse je uzimati pomalo nego sve odjednom dati pare. Opet, sve je stvar izbora. Ja jos ne znam pol pa i ne uzimam nista. Ja sam tog razmisljanja, da sto te ceka i sto ti je sudjeno, to ce da se i desi, kupovao ti sve ili nista..

Izmenjeno od strane Melissa
Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je vazilo nekada davno dok je kao prvo u porodilistu sve bilo obezbedjeno i spavacice i benkice i pelene tad nije bilo jednokratnih, druga stvar je sto je tada postojalo bukvalno po jedan model kolica, krevetica pa za razliku od pola samo se po boji razlikovalo, trece tada zene nisu znale pol dece a nazalost ni da li je dete ok pa se cekalo da se rodi i jos nesto smrtnost beba je bila veca nego danas i razumnije je da su se hvatali za svaku slamku pokusavajuci da izbegnu nesrecu. Ja sam isto zelela sve sama da spremim da operem i slozim da znam gde je sta posebno jer se kod nas izlazi iz porodilista za 24 sata ako je sve ok, za to vreme nema sanse da bi stigli da pokupuju, operu, ispeglaju i proslave rodjenje. Ja sam stvari podelila i nista nisu vratili razvukli i rasturili tako da moram sve ispocetka da kupujem. Kolica necu neka skupa jbg trebaju mi samo za ovo jedno dete.

Hvala za podrsku, radicu amniocintezu da budem sigurna ali bas sam ubedjena da je sve ok pa se nadam da me instinkt ne vara.

Kikiriki, Cintia i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav trudnice. Ja sam nova na forumu ali i trudnoca mi je relativno mala, 9 nedelja. Htela sam da vas pitam nesto. I suprug i ja imamo genetsko opterecenje ( Tarnerov sindrom i Edvardsov sindrom u porodicama). Dr mi je preporucila nipt test i vidim da postoji i Verified test kojim se mogu detektovati ovi poremecaji Verified za lekare pa me interesuje da li ste radile ili razmisljale o ovom testu?

Hvala puno na odgovorima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa zato sada i postoji mogucnost da se sve lepo rezervise u prodavnici.Sam izaberes,a posle neko pokupi.

Zoe,zaboravila sam da napisem da je mojoj drugarica Papp-a bio malo snizen,poslali su je na Triple i sve je bilo kako treba.Sigurn sam da ce i kod tebe sve biti u redu,na temi amniocinteza(ako nije sve pobrisano) ima mnogo pozitivnih iskustava i saveta.Inace,meni je taj parametar bio enormno visok,preko 3,ali se doce nisu preterano uzbudile zbog toga.

Galeta,to je novi test koliko znam,ali imas i Tranquility i Nifty,pa ozes da izaberes neki od ovih.najbolje uje da odes u kliniku u koju imas poverenja i da ti oni preporuce.

Galeta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem veceras kod gin bas cu pitati za tripl ako mogu to da odradim pa ako budu nalazi ok ne moram a ako je i tu nize svakako imam fore do sl. nedelje da javim za plodovu vodu. Hvala za info :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je prva beba, sad sam na pola trudnoce, a jos nisam ni pocela da razmisljam o kupovini i pripremi. Kolica cemo verovatno uzeti ranije jer nam je to veliki zalogaj. Sto se tice ostalog, ja isto bas nemam nekog da mi pomogne mnogo oko svega toga. Tako da cu pre ili kasnije morati sve sama. Nekad se zapitam da li sam uopste normalna sto ni ne razmisljam o svemu tome. 

 

Bebce, ne brini za to. Polako ćeš sve uzeti. Treba ti krevetac, kadica za kupanje i poneke stvarcice za pocetak. Verovatno ce ti u skolici za trudnice ili slično dati neki spisak potrebnih stvari, pa ćeš moći brzo sve to da završiš. I mi smo sami sve kupovali i nije nam mnogo trebalo. A posle ćeš vec dokupljivati odeću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bol u krrtima je u stvari stanje pred prehladu,samo ja nisam prepoznala simptome :-( nisam odavno bila prehladjena.malo me grlo steze,i imam 36.9!! znam da manje temperature ne mogu da stete bebi,ali zelim sto pre da se resim.jel smem propolis bez alkohola?on mi je do trudnoce uvek pomagao,ne volim antibiotike ni inace,a sad nikako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.