Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Sta ja da kazem sa 187cm, najmladja sam a svima mama mogu da vam budem :D

Za mackanje topla preporuka set u Dm, ukupno oko 500 din, ulje+krema za masazu. Uvece se maze ulje a ujutru se masira kremom da se lepo utrlja. Meni se svidja bas :)

I ja sam uzela jos odavno u DM-u, BABYLOVE, ali sam uzela samo kremu... Bila je 200din... :) Nisam znala od cega da pocnem, pa sam malo citala po forumima, bas dosta njih koristi ovu kolekciju, pa sam se zato i odlucila za nju... 

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zenskaci al ste aktivni danas :) 

Mi smo se ugojili oko 4-5 kg 22. Nedelja i imamo 26 godina. Broj cipela u prosloj trudnoci porastao za skoro ceo broj.

Vuciguraj i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo mi broj obuce ne dirajte... :) Moj broj (37) uvek ima za sve modele, uvek je bas taj broj poslednji i na akciji... :) 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira bio je i moj...sad je 37,5 a verovatno će posle ove biti 38... Moja preporuka je strijet, Šaljićev. Košta oko 600 dinara u liliju. U prvoj trudnoći nisam dobila strije osim na grudima (jer ih nisam mazala) jer mora da se mažu bedra, guza, leđa do lopatica, stomak i grudi. E sad da li su to geni ili Strijet...ne znam.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira bio je i moj...sad je 37,5 a verovatno će posle ove biti 38... Moja preporuka je strijet, Šaljićev. Košta oko 600 dinara u liliju. U prvoj trudnoći nisam dobila strije osim na grudima (jer ih nisam mazala) jer mora da se mažu bedra, guza, leđa do lopatica, stomak i grudi. E sad da li su to geni ili Strijet...ne znam.

ja u apoteci strijet platih 800  :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se ugojila nekih 5,6 kg, u 21. sam nedelji i visoka 176cm. Moje iskustvo je da se tek u trećem trimestru kilogrami lepe kao ludi. Ne znam kako, ali sam se u prošloj trudnoći ugojila 15,16 kg, od čega nekih 8,9 u trećem trimestru a nisam više jela nego inače. Enigma! Lako se skinu kilogrami, ja sam imala 10 manje kad sam izašla iz bolnice a ostalo sam skinula dojenjem prilično brzo. I da, nisam ni ja baš medju najmladjima, tako da ma.za.m ne brini.

Što se tiče preparata protiv strija, ja koristim bademovo ulje (od slatkog badema) i Saljicev strijet, kombinujem. Tako sam i prethodnog puta i nije bilo strija. Videćemo da li će i sad biti jednako efikasno.

Vuciguraj, Kikiriki i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam videla sta je,zakazala me za sredu,danas me primila pred kraj smene.

Maajaa:) i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ugojila za sada 6 kg,170 cm visoka a imam 30 godini-ca :)

Mazem neki shea buter iz Dm-a,a na more planiram da ponesem Saljicev striet.U prosloj trudnoci sam pocela da se mackam Afroditinom kremom protiv strija pted kraj trudnoce,i nisam nijednu dobila.Mislim da dosta zavisi od vlaznosti i elasticnosti koze hoce li biti strija ili ne,ali mackanje ne moze odmoci.

Cintia i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hvala vam. Bas cu pogledati za pocetak DM i Lily.

Nira, i neizvesnost ima svojih prednosti :) a sa druge strane - jedino je vazno da je sve u redu sa bebicom :)

 

Izmenjeno od strane ma.za.m
Vuciguraj, Kikiriki i Nira volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opa danas je veselo ovdje, one kontrakcije kasnije vise nisam osjecala ali puno vise mirujem, sta se tice kilaze pre trudnoce sam imala 60 pa smrsala na 57,5 zbog mucnina, sad u 15 nedelji imam opet 60 pa neznam dal se racuna ili da se tjesim da nisam dobila ni kilu :ph34r: visok sam 164cm.. I tako..

Merima i ti nestrpljivo cekas da saznas pol? Znam kako ti je,nije mi bitno sta je ali gorim da saznam :PKoja si nedelja?

Sta se strija tice u prvoj t.spucala sva ko balon kad se ispuse, a moja mama rodila troje ima 49 godina i nijednu striju eh geni..

Kikiriki, Ehinacea i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opa danas je veselo ovdje, one kontrakcije kasnije vise nisam osjecala ali puno vise mirujem, sta se tice kilaze pre trudnoce sam imala 60 pa smrsala na 57,5 zbog mucnina, sad u 15 nedelji imam opet 60 pa neznam dal se racuna ili da se tjesim da nisam dobila ni kilu :ph34r: visok sam 164cm.. I tako..

Merima i ti nestrpljivo cekas da saznas pol? Znam kako ti je,nije mi bitno sta je ali gorim da saznam :PKoja si nedelja?

Sta se strija tice u prvoj t.spucala sva ko balon kad se ispuse, a moja mama rodila troje ima 49 godina i nijednu striju eh geni..

u 15oj.:-)

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam. Bas cu pogledati za pocetak DM i Lily.

Nira, i neizvesnost ima svojih prednosti :) a sa druge strane - jedino je vazno da je sve u redu sa bebicom :)

 

Nemamo mi problem sa tim cekanjem... :) Kao sto kazes, bitno je da sve bude u redu... Voleli bi da znamo, cisto eto da bi kupovali tako neke stvarcice... :)

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 13. Nedelja i ugojila sam se sigurno 6-7kg, al i u prvoj sam dobila preko 20 i skinula ih vrlo brzo...pa se ne opterećujem preterano. Apetit mi je ludacki, a ja postujem svoje potrebe:lol:

Strije u prvoj nisam dobila, niti jednu, a mazala se Neutrogena losionom za telo. I sada koristim samo losion. Mislim da je presudna genetika i bilo kakvo hidriranje. 

Ja sam ovde medju matorijim:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li sta novo kod tebe? 

javicu cim bude ne brinite...prvo vi pa onda mm :D

bepce i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I ja imam svega 162 cm, pa sam se za 17 nedelja ugojila 5 kg. Ali ja sam vec zena u godinama i valjda se lakse gojim od vas mladjih :D

Imam jedno pitanje, a verujem da cu dobiti dobar savet. Sta koristite protiv strija? Konacno sam resila da pocnem sa mackanjem. Bila sam danas u apoteci i ponudili mi neke fancy preparate koji kostaju 3-4000 din, 200-250 ml. Da li ima nesto jeftinije, a kvalitetno?

 

Kokosovo ulje, jeftino, prelepo mirise, odlicno i za kozu i za kosu, a izuzetno protiv strija.

Jedino sto je bolje od kokosovog je maslinovo, koje je premasno i smrdi :)

Moje iskustvo cesto pominjem-prva trudnoca +28 kg, mazala se maslinovim, nijedna strija, druga trudnoca +16, mazala se Saljicem, dobila strije

treca trudnoca,+12 mislim, mazala kokosovo i nisam dobila ni jednu, a sva sam u stomaku bila :) Kupuje se u prodavnicama zdrave hrane, moze da se pomesa i sa bademovim, onda je jos ucinkovitije.

Mozes kokosovim da mazes lice, kosu pre pranja, to mi je stvarno pravo otkrovenje.

Izmenjeno od strane leni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemamo mi problem sa tim cekanjem... :) Kao sto kazes, bitno je da sve bude u redu... Voleli bi da znamo, cisto eto da bi kupovali tako neke stvarcice... :)

mi ne kupujemo jos nista,ali eto ja bih zelela da znam :-) cela kuca navija za devojku,a M i ja za decka.ja obozavam decake. <3

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se toliko nadobijali garderobe da ću morati da otvorim prodavnicu polovnih stvari. Ali ništa nisam oprala, da ne baksuziram...:D imamo bukvalno garderobu do 5 godina...pun tavan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se toliko nadobijali garderobe da ću morati da otvorim prodavnicu polovnih stvari. Ali ništa nisam oprala, da ne baksuziram...:D imamo bukvalno garderobu do 5 godina...pun tavan...

I mi smo nadobijali odjece i za curice i muskice :) ali i ja sam ostavila po strani to, jos je rano...A nismo jos nista ni kupovali ne znamo ni spol bebe...nece da se namjesti za uz :) 

kad ste vi planirale poceti kupovati pomalo odjece? Ipak tesko je sad sve odjednom uzeti na kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene malo smara ta prica oko NEkupovanja pre nego sto se rodi beba itd. Meni su sada oci kao sarme i sve bih kupila sada i odmah. Mi smo kupili krevetac i planiramo kolica u skorije vreme jer nam je to najveca stavka, a garderobicu planiram kad vidim otprilike kolika ce beba biti jer su sanse da bude krupna bebica pa ne bih da omasim u startu, a ne bih ni da mu bude sve preveliko prvih mesec-dva... za ostalo cu po potrebi.

Iskreno mislim da treba pripremiti sve za bebu pre nego sto dodje,  ja kao majka zelim ja da to uradim a ne da pravim spiskove pa da angazujem ljude da to rade. Pogotovo jer treba da se porodim po najvecoj zimi, necu sigurno po onakvom vremenu da razmisljam o bilo cemu osim o bebi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mozes te krupnije stvari da narucis,tj. rezervises ranije,i onda kad se porodis tm ode i uzme ih iz prodavnice...

Ja sam pre porodjaja kupila samo ono u cemu smo je izneli iz bolnice,autosediste,sve ostalo rezervisala.

Nazalost,to oko nekupovanja nije samo sujeverje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kako mislis,zoxx,nije samo sujeverje?ja ne razmisljam o kupovini uopste,kad dodje vreme za to,onda polako sve..najbitnije mi je da ovako bude sve ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Narode,sta koristite za bolove u krstima,sta je dobro da se namaze?mene i ledja i krsta ubijaju,inace imam blago krivu kicmu.znam da ne smem nista od lekova,jel ima ovako nesto preporucljivo da se maze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Narode,sta koristite za bolove u krstima,sta je dobro da se namaze?mene i ledja i krsta ubijaju,inace imam blago krivu kicmu.znam da ne smem nista od lekova,jel ima ovako nesto preporucljivo da se maze?

konjska mast zelena, super je i kod napetih nogu fino ohladi i opusti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice kupovine stvarcica za bebu ja se jedva suzdrzavam da ne pocnem da manijacim. Nekako sam se dogovorila sama sa sobom da do novembra bar ne kupujem nista...tad cu biti 8mi mesec pa racunam da ne ok da pocnem polako tad. Krevetac imam, kolica me malo muce...kad ih kupiti. U principu volela bih da ja to sve obavim a ne neko umesto mene, a da idem po zimi u 9om mesecu ili jos gore kad se porodim, to mi se uopste ne svidja.

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.