Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo i ja od ginekologa, vanredna kontrola. Morala sam pi neku uputnicu za fizioth.jer mi je zadnji put dala pogresnu. A zadnjih par dana mi je sekret malo pozuteo i juce se u jednom momentu pojavio smedji iscedak. Pa sam mirno i bez panike iskulirala do danas,jer nije bilo bolova i nije se ponavljalo.Pa me je pregledala detaljno i uz i bris i sve....Bebac je ok, grlic, posteljica sve na mestu....tako da sad cekamo 5.9.expertski uz.  I naravno rezultate brisa. 

Cintia, Vuciguraj, Attina i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene od ginekologa. Imala danas drugi ekspertski. Sve je ok, dopler u redu takodje (to nije valjalo sa ćerkom), pa za sada možemo da odahnemo. Inače, dečak je definitivno ovoga puta, težak 305g.

Attina, Ehinacea, merima i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo zenskaci za super bebice dobre protoke, posteljice i grlice!

bepce, Cintia i Attina volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super zene!

Mene boleo umnjak pa isla kod zubara,nema mesta da izadje a ona ne bi sada da ga vadi,pa mi samo cackala desni da ga oslobodi.Imam i par kvarova pa cu gledati d to sto pre resim,u prvoj trudnoci sam bezala od zubara pa posle porodjaja ostala bez dva zuba :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maja:) stvrdnjavanje stomaka su kontrakcije. To na sledećem pregledu prijavi doktoru.

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sestra je isto govorila da tvrd stomak znaci da ima kontrakcije.

Nadam se da cu znati da napravim razliku izmedju mekog i tvrdog stomaka, ako mi se to javi. Da li je jako uocljivo?

Ja ponekad imam osecaj kao da mi je zategnut stomak. Da li je to mozda to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, nije to to. Kontrakcija je kad osećaš da je materica tvrda. Sve ostalo je i dalje mekano. Nije uopšte uočljivo, ja ne bih shvatila da mi nije dr. rekla da je to kontrakcija, jer mi je slučajno naišla baš kad sam bila na jednom od redovnih pregleda.

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mi se sinoc zacepio nos i ne popusta, usta su mi skroz suva jer disem na usta. I jos sam se jutros iskijala ko kreten. Pojma nemam jel napad alergije, prehlada ili samo jedna od propratnih pojava trudnoce. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro!

Ja sam bas lose spavala. Celu noc me stomak boleo, zateze, zulja, boli...mislim da nije nista zabrinjavajuce nego prosto izmestanje organa i bebac koji gura.

Imam i novu tegobu, nekakva bubuljica izuzetno bolnja na bradavici. Mala bela tacka zapravo. Ne znam sta bi moglo biti, da li se nekom desavalo mozda vec?

Mnogo mi je rano da bi bile mlecne zlezde zacepljene?!:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce, meni isto bude zapušen nos. U prvoj trudnoći celu trudnoću, u ovoj od pre mesec dana povremeno. Čitala sam o tome, piše da to usled dejstva hormona natekne sluzokoža.

MG meni već izlazi kolostrum. Imam bele tačkice na bradavicama iz kojih akobsr stisne izlazi nešto belo kremasto, ali isto tako mi se pojavljuju i kapljice (providne a mutne-kolostrum). Samo me tu ništa ne boli.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zapusen nos je i kod mene car trudnoce...

Mg,ja nisam imala nista slicno,ne verujem da je neki kanalic zacepljen,mozda neka upalica...Pitaj docu kad budes isla,sigurno moze nesto protivupalno da se maze,ali ne znam pa da ne lupam sta...

Inace,u ovoj trudnoci su mi bradavice maltene crne.Alveole jesu tamne,ali su bradavice stvarno crne,sto mi se nije desilo u prboj trudnoci...Haos :)

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maja:) stvrdnjavanje stomaka su kontrakcije. To na sledećem pregledu prijavi doktoru.

hvala na savetu,idem sada 1.9. Pa cu videt samo da je sve u redu...

Moja sestra je isto govorila da tvrd stomak znaci da ima kontrakcije.

Nadam se da cu znati da napravim razliku izmedju mekog i tvrdog stomaka, ako mi se to javi. Da li je jako uocljivo?

Ja ponekad imam osecaj kao da mi je zategnut stomak. Da li je to mozda to?

to nije to,meni se javlja ujutro,ali ne svako i nije tvrd cjeli stomak nego samo jedan dio vecinom u sredini ispod pupka, traje par minuta i dalje je sve ok, bas ste me zabrinule sada ja mislila da se tak bebica namjesti :mellow: moram provjerit kod doce dvakako..

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majaa to što opisuješ su upravo kontrakcije. To što ti je tvrdo to ti je materica ona se stisne i posle pa se posle minut dva opusti. Ni ne treba da bude tvrd ceo stomak, pa ne grče se svi mišići već samo materica. Ali nemoj to da te brine, kontrakcije su u trudnoći normalne. Nisu normalne kad se dešavaju više od tri u toku sat vremena, ili kad te bole. Svakako prijavi to lekaru, daće ti Utrogestan i one će se smanjiti ili za sada nestati. Meni su kontrakcije stari znanci...

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vreme je da se prebacimo na ovu temu... :) Za sad je sve u redu, beba super napreduje, svi nalazi dobri... Ja se dobro osecam... Manji problemcic prave bolovi u donjem delu kicme, ali nekako izdrzavam... :) Mnoogo me vise me muci alergija - ambrozija.. :( Kijam svakih tri minuta, mislim da se nasa mala bebica vec nervira zbog toga.. .:) Od lekova za to nista ne smem, jedino mogu da cekam kraj oktobra da prodje glupava ambrozija... A do tad, kijanje, zapusen nos non-stop, maramice UVEK u ruci, oci svrbeeeeee... 

Vuciguraj, Ehinacea, bepce i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, ja sam se jako bojala avgusta i ambrozije, jer pre nisam mogla zamisliti dana bez tablete dok traje ambrozija. Sada me nekim cudom ne muci toliko, doduse juce je pocelo svrbenje u usima i grlu, zacepljen nos i jutros kijanje do ludila. Tako da te razumem kako ti je. Maramice su mi u kuci na svakom cosku. Mm kaze da je bebi kao u lunaparku, malo malo pa se ukljuci neka centrifuga u mom stomaku ili se smejem kao blesava pa se ceo stomak trese ili kijam. 

Nadam se da nase bebe to ne dozivljavaju stresno! :lol:

Cintia, Kikiriki, Nira i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je prosle godine bilo dobro, ne znam da li sam deset puta kinula u toku cele godine... Nadala sam se da ce tako i sad biti, medjutim totalna suprotnost... Kao sto kazes, nadam se da bebe ovo ludo kijanje ne dotice toliko... :)

bepce i Cintia volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav stomaciciiiii....ljubim vas!!!

Ima li sta novo kod tebe? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene! Drago mi je da su bebice dobro, zdravo, da rastuuuuu. :)

Maja i meni tvoj opis lici na kontrakciju. Ja bih je svojim recima opisala, to je kao da ti neko nevidljivi kais stegne oko materice, traje tipa 20ak sekundi, onda popusti. Dok traje kontrakcija materica se stvrdne. Kod nekih zena je pracena i bolom u krstima. Koja si nedelja? Ako si sesti mesec tada vec krecu pripremne kontrakcije (Brakston-Hiksove ili tako nekako) i to je sasvim normalno za taj period ako su bezbolne i povremene.

Moram da vam pricam moj dozivljaj sa dabl testa. Imala sam zakazano u sredu u pola 12 u Gradskoj. Bilo je nas 5 zena po planu. Medjutim nekako su jos dve zene ubacene u nas termin i to zene na kraju 14. nedelje, kada je takoreci kasno za dabl. Dolazi mlad nadrdnan doktor (prvi put ga vidim a znam ih tamo skoro sve, zove se Darko Radovanovic) i pocinje da vice zasto zene cekaju, zasto nas niko nije primio. Kaze sestra treba da ih primi Sonja Djurovic, ali ona jos uvek nije dosla. Zove on Sonju i pobesni posto mu je koliko smo razumeli rekla da ona nece ni doci i da on mora da nam radi dabl. Uzme on spisak i vidi dve zene viska. Pocinje da urla na sestru sto ih je primila i kaze da NECE da ih pregleda, da prvo radi tudj posao, a drugo da su te zene ubacene preko reda i da im je kasno za dabl. Uglavnom, nas 5 je pregledao, prema meni je zaista bio jako ljubazan, ono sto je najbitnije je da je bebica super, i stigli su mi rezultati krvi i to je sve super. Jako sam srecna zbog toga, bas mi je laknulo. :wub: Sta je posle bilo ne znam, ali meni je kazao da on te dve zene nece da primi i da ga nepostovanje reda u zdravstvu izludjuje. Da li neka od vas ima iskustva da doticnim doktorom?

Mala i mene zateze stomak i to isto tako kako ti opisujes, bas mislim da se pomeraju organi, sire ligamenti, nekada me muci i sam stomak ako mi hrana nije prijala, i cini mi se da treci put to sve najintezivnije osecam. Valjda se sve opusti pa se onda jace oseti. Jedva cekam da pocnem da osecam i bebicu. I tako raspisah se ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene! Drago mi je da su bebice dobro, zdravo, da rastuuuuu. :)

Maja i meni tvoj opis lici na kontrakciju. Ja bih je svojim recima opisala, to je kao da ti neko nevidljivi kais stegne oko materice, traje tipa 20ak sekundi, onda popusti. Dok traje kontrakcija materica se stvrdne. Kod nekih zena je pracena i bolom u krstima. Koja si nedelja? Ako si sesti mesec tada vec krecu pripremne kontrakcije (Brakston-Hiksove ili tako nekako) i to je sasvim normalno za taj period ako su bezbolne i povremene.

Moram da vam pricam moj dozivljaj sa dabl testa. Imala sam zakazano u sredu u pola 12 u Gradskoj. Bilo je nas 5 zena po planu. Medjutim nekako su jos dve zene ubacene u nas termin i to zene na kraju 14. nedelje, kada je takoreci kasno za dabl. Dolazi mlad nadrdnan doktor (prvi put ga vidim a znam ih tamo skoro sve, zove se Darko Radovanovic) i pocinje da vice zasto zene cekaju, zasto nas niko nije primio. Kaze sestra treba da ih primi Sonja Djurovic, ali ona jos uvek nije dosla. Zove on Sonju i pobesni posto mu je koliko smo razumeli rekla da ona nece ni doci i da on mora da nam radi dabl. Uzme on spisak i vidi dve zene viska. Pocinje da urla na sestru sto ih je primila i kaze da NECE da ih pregleda, da prvo radi tudj posao, a drugo da su te zene ubacene preko reda i da im je kasno za dabl. Uglavnom, nas 5 je pregledao, prema meni je zaista bio jako ljubazan, ono sto je najbitnije je da je bebica super, i stigli su mi rezultati krvi i to je sve super. Jako sam srecna zbog toga, bas mi je laknulo. :wub: Sta je posle bilo ne znam, ali meni je kazao da on te dve zene nece da primi i da ga nepostovanje reda u zdravstvu izludjuje. Da li neka od vas ima iskustva da doticnim doktorom?

Mala i mene zateze stomak i to isto tako kako ti opisujes, bas mislim da se pomeraju organi, sire ligamenti, nekada me muci i sam stomak ako mi hrana nije prijala, i cini mi se da treci put to sve najintezivnije osecam. Valjda se sve opusti pa se onda jace oseti. Jedva cekam da pocnem da osecam i bebicu. I tako raspisah se ja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je uz za double isto radio dr.Radovanović u Gradskoj. Jeste delovao malo nadrndano kad je dolazio, ali na mene je ostavio super utisak. Pusti je mm da uđe sa mnom tako da smo se nas troje lepo smejali i sprdali...šta znam, meni takav tip osobe odgovara, većina bi na mom mestu možda rekla je bio nadrndan ili nešto slično. Na mene i mm je ostavio super utisak. 

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i na mene je ostavio super utisak, deluje mi strucno, odsecno i da voli red, a to se meni svidja. :)

Attina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baš tako...a isto tako je pristupačan, hoće da odgovori na svako pitanje i spreman je i na šalu. Ja za njega stvarno imam samo reči hvale.

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.