Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Za cudo,ja nemam problema sa zatvorom,regulisalo se samo od sebe.Mozda od nektarina,a mozda od kafe sa dosta mleka..u svakom slucaju,cutim,cutim,da ne baksuziram,jos mi samo zatvor fali...nego,od svih onih boluckanja,istezanja itd.juce i danas OPET NEMAM NIKAKVE bolove,i sad se pitam da li je normalno NEMATI bolove u trudnoci?Jel neko prosao i kroz to?:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam jutros pomislila, kako se ne osecam trudno... 

Prepona me je bolela pet-sest dana i sada opet nista. 

Valjda je i to normalno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a ja sam frka teska.Toliko sam se navikla da me nesto boli,da mi je neobicno kad me ne boli...mislis,osecas se kao da sve mozes da radis,ne osecas pritisak,i tako to?Mene jedino sto su grudi nocas bolele,sa tim se tesim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam jutros pomislila, kako se ne osecam trudno... 

Prepona me je bolela pet-sest dana i sada opet nista. 

Valjda je i to normalno :)

Koja si ti nedelja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad vidim po spisku,uh pa sve ste pre mene... :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Merima,sve je to o.k. :)

Mg,jeste nam blizu Grcka,nego ja i moje frke...Ali stvarno jedva cekam ne samo more,nego da budemo po ceo dan svi zajedno,mm radi po ceo dan.A sada ce imati priliku da cuva svoj deo od 23 hromozoma dok ja uzivam :D

 

m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, mogu sve da radim, ako treba i maraton da trcim :) i sve mislim da li dobro postupam sto nisam kod kuce na bolovanju? (Jer je bebac iz VTO nakon 7 godina pokusavanja, u mojoj 39-toj godini). A zaista se dobro osecam... nisam imala mucnine, nemam zatvor, samo teske grudi.

16-ta nedelja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro,ma.za.m,zene ovde iskusnije,kazu da treba slusati svoje telo...nemam pojma,ja sam frkicarka,pa sve radim kako su mi rekli,jer znam da bih se pojela u protivnom..Zoxx,hvala ti,izvinite sto smaram!! Ovo mi je prva trudnoca!! E,sad pitanje,ja sam 13+1,a na bebcu mi pise 14-ta nedelja.Jel to ono racunanje-uazim u 14-tu nedelju?:blink:

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da. Punih 13 nedelja, znaci brojis 14-tu.

I ja slusam lekare, mada nisam panicar :)

A i meni je prva trudnoca :)

merima voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ae se menjamo za nedelje :)) ja sam sve tipovala da mi dete bude Vodolija,a ono pobeglo u Ribe :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde ;) Meni kao skorpiji vise leze ribe :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja sam Vodolija,pa sam zelela Vodoliju ili Jarca.Ali,etoooo,nece ono kako ja hocu..jedino ako se ne zezne pa krene ranije..

ma.za.m i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene predhodna 4 dana glava bolela ludacki, sinoc sam opet povracala jao odvratno sve mi grlo izderano. Od jutros mi je malo bolje ali sam skroz bez snage a imam gomilu poslova kuca je u haosu. Deca se od jutros svadjaju kao one dve guske iz pesme. Sto se tice simptoma oni se menjaju stalno pojave se pa nestanu nemojte se opterecivati. Ja jos ne osecam sutanje samo kad se bas vrti onako dobro jos je mala danas ulazim u 16. nedelju.

Vuciguraj, merima i ma.za.m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma.za.m da sam na tvom mestu, ja ne bih radila. Dugo si čekala da bi na bilo koji način ugrozila trudnoću. Možeš ti super da se osećaš, a da tamo dole ne bude super. Evo npr. ja, sve mi bilo sjajno, mogla sam maraton da trčim, odem kod dr. a ono grlić skraćen, omekšao i počela sam da se otvaram. Mislim, ti kako hoćeš naravno, ali ja isuviše znam priča osećala se dobro pa na kraju nije ispalo dobro, tako da ću radije da odležim još tri meseca ali da znam da sam dala sve od sebe da rodim svoju decu na vreme, a za ostalo kako bog da. Ne možeš sve ni da predvidiš, ali ono kako mogu tako ću da doprinesem. Mene je dr. pustila da idem na more, ako idem sa pauzama, ali neću ići. Iskreno, ako bih otišla i ne daj bože nešto se desi, nikad to sebi ne bih mogla da oprostim. A ja imam 32 godine i već imam sina.

ma.za.m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki,drzim ti stranu!I ja bih se pojela ziva.Meni je 29 god i prva mi je trudnoca..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma.za.m da sam na tvom mestu, ja ne bih radila. Dugo si čekala da bi na bilo koji način ugrozila trudnoću. Možeš ti super da se osećaš, a da tamo dole ne bude super. Evo npr. ja, sve mi bilo sjajno, mogla sam maraton da trčim, odem kod dr. a ono grlić skraćen, omekšao i počela sam da se otvaram. Mislim, ti kako hoćeš naravno, ali ja isuviše znam priča osećala se dobro pa na kraju nije ispalo dobro, tako da ću radije da odležim još tri meseca ali da znam da sam dala sve od sebe da rodim svoju decu na vreme, a za ostalo kako bog da. Ne možeš sve ni da predvidiš, ali ono kako mogu tako ću da doprinesem. Mene je dr. pustila da idem na more, ako idem sa pauzama, ali neću ići. Iskreno, ako bih otišla i ne daj bože nešto se desi, nikad to sebi ne bih mogla da oprostim. A ja imam 32 godine i već imam sina.

Kikiriki,a sta si tacno radila pa izazvala skracenje i omeksanje grlica?Ja ne radim nista,pa da vidim sta smem uopste!!Samo sto ponekad spremim da se jede.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radila svoj posao, sedela, išla po raznim institucijama, sređivala kuću, kuvala, peglala, vodila dete u parkić, kod drugara, na treninge (4.sprat bez lifta) na engleski ( prvi sprat bez lifta), išla kod tetke u Kikindu, išla na bazen, kod drugara u Mrčajevce, sve u svemu vodila normalan život samo malo manje aktivan nego pre trudnoće. Ali računaj da ja nosim dve bebe, pa je kod mene automatski stanje komplikovanije. Sa 29 ćeš biti ok nema potrebe da paničiš,samo smanji doživljaj i idi redovno kod dr. da bi u slučaju ne daj bože čega odreagovala na vreme. Ali sa 39, a još i toliko čekana trudnoća, tu već ja bih barem sebe stavila pod stakleno zvono, zlu ne trebalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni jedino sto se svidja ovdje u skandinaviji je njhova parola 'trudnoca nije bolest' i tako se svi odnose.

mamaza slusaj svoje tijelo, ne pretjeruj ni u cemu, uspori i umanji sve ali ako mislis da mozes radi. Cinjenica da imas godina i sve ne mora znaciti da ce neesto da se desi, niti ako budes kuci sjedila da se nece nista desiti. Sve je to od Boga i sta je sudjeno tako ce i biti. Redovne kontrole i sve ce biti ok. 

Psihicki momentat je tu vrlo vazan drage moje. Ja sam i sa foruma nestala na neko vrijeme bas zbog psihe ... Kada sam sebe u 24sedmici zapitala 'jesam li ja trudna i jel sve ok' jer nisam imala linea negru ... Skontala sam da pocinjem da ludim (da ne pricam o drugim stvarima).

 I sve je to fino i sve je ok da imamo mjesto gdje mozemo popricati i procitati nesto ali treba imati mjeru. 

Moj je savjet da sto vise se opustite i sto manje slusate price oko sebe i zena i baba i bilo koga. Evo meni se i dan danas cude KAKO TO DA JA NISAM OTEKLA - jer sve su sa kojima sam ja pricala otekle. A ja evo 2 dana preko termina presla ... 

Trudnoca je drugo stanje i definitivno posebno za svaku osobu kao sto ce i svako dijete biti svojstveno. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na odgovorima.

Mala hvala! :wub: Daaa, opet zajedno kuckamo!

Evo da podnesem izvestaj, danas sam bila na kontrolnom pregledu za dabl, po merama sam 11+5 nedelja, a ne 10+4 kako ide racunica po poslednjem ciklusu. Tako da cu vam se ovde zvanicno pridruziti ranije. :) Sve je ok i pokreti i srcana radnja i plodova voda, a detaljan uz i vadjenje krvi za dabl su mi zakazali za sredu.

Merima nemoj uopste da brines, ja sam se u celoj, ali celoj prvoj trudnoci osecala savrseno, nikakva ma ni tegobica, radila sam do aprila, porodila se u maju, izlazila, sedela po 10 sati ako treba, nisu me bolela ledja, nije me zatezao stomak, ma kao da nisam trudna. Tad se nisam brinula ni oko cega, citala sam svasta, ali nisam imala znanje koje imam sad, devet meseci sam uzivala. Vec u drugoj trudnoci su me bolela ledja i osecala sam stvari koje nisam u prvoj, sto je sasvim normalno, ali naravno odmah je tu i veca briga. Sad u trecoj mi je stomak ogroman spram prve dve, ledja me srecom ne bole, ali me muci stomak (zeludac) i nekad budem naduta, zbog cega me boli stomak sa strane, pa naravno odmah je tu i mala briga. Opet, treca je trudnoca, svako rastezanje ligamenata se vise oseti, itd. Da ne pricam o jurnjavi za ove dve, i stalnom savijanju ledja, cini mi se da je za sve radnje koje obavljam potrebno savijanje!!! :huh: Uglavnom, najlakse je biti trudan prvi put, jer brines samo o sebi, posle ti je uvek dete na prvom mestu, a moras da mislis i na sebe... 

Pisale ste o ishrani, ja se bas trudim da jedem zdravo, kao i prva dva puta, slatkise uopste ne jedem, testo u najmanjoj meri, sad ima svezeg voca i povrca i to maksimalno koristim. Naravno bude poneki sitni greh tipa parce pizze, ali to jednom u par nedelja. Sad mi je super sto sam na odmoru, pa stalno nesto sama pravim i deci i nama, sve vise se razmisljam da mozda od oktobra uzmem bolovanje. Prva dva puta sam radila skoro do samog kraja, mozda treci put da se castim...

Mala jel znas sta cekas?

merima i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na odgovorima.

Mala hvala! :wub: Daaa, opet zajedno kuckamo!

Evo da podnesem izvestaj, danas sam bila na kontrolnom pregledu za dabl, po merama sam 11+5 nedelja, a ne 10+4 kako ide racunica po poslednjem ciklusu. Tako da cu vam se ovde zvanicno pridruziti ranije. :) Sve je ok i pokreti i srcana radnja i plodova voda, a detaljan uz i vadjenje krvi za dabl su mi zakazali za sredu.

Merima nemoj uopste da brines, ja sam se u celoj, ali celoj prvoj trudnoci osecala savrseno, nikakva ma ni tegobica, radila sam do aprila, porodila se u maju, izlazila, sedela po 10 sati ako treba, nisu me bolela ledja, nije me zatezao stomak, ma kao da nisam trudna. Tad se nisam brinula ni oko cega, citala sam svasta, ali nisam imala znanje koje imam sad, devet meseci sam uzivala. Vec u drugoj trudnoci su me bolela ledja i osecala sam stvari koje nisam u prvoj, sto je sasvim normalno, ali naravno odmah je tu i veca briga. Sad u trecoj mi je stomak ogroman spram prve dve, ledja me srecom ne bole, ali me muci stomak (zeludac) i nekad budem naduta, zbog cega me boli stomak sa strane, pa naravno odmah je tu i mala briga. Opet, treca je trudnoca, svako rastezanje ligamenata se vise oseti, itd. Da ne pricam o jurnjavi za ove dve, i stalnom savijanju ledja, cini mi se da je za sve radnje koje obavljam potrebno savijanje!!! :huh: Uglavnom, najlakse je biti trudan prvi put, jer brines samo o sebi, posle ti je uvek dete na prvom mestu, a moras da mislis i na sebe... 

Pisale ste o ishrani, ja se bas trudim da jedem zdravo, kao i prva dva puta, slatkise uopste ne jedem, testo u najmanjoj meri, sad ima svezeg voca i povrca i to maksimalno koristim. Naravno bude poneki sitni greh tipa parce pizze, ali to jednom u par nedelja. Sad mi je super sto sam na odmoru, pa stalno nesto sama pravim i deci i nama, sve vise se razmisljam da mozda od oktobra uzmem bolovanje. Prva dva puta sam radila skoro do samog kraja, mozda treci put da se castim...

Mala jel znas sta cekas?

Ehinacea,a i ostale devojke,hvala vam na odgovorima,ne znate koliko mi znace!U okolini niko trudan,a mama i svekrva bile trudne pre trideset godina,vise se i ne secaju ha,ha..a i bilo drugo vreme,obe radile,i muz i ja velike i zdrave bebe,muz 3650g,ja 3500g,mada sam ja sad sitna...

U svakom slucaju,da mi nije ovog foruma,crkla bih..doktorka na odmoru do septembra,a doktoru moram da cupam reci kljestima,neka idde u persun!!! Pozdrav za sve devojke,pratim vas redovno!:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je prva beba i imam 31 god i ne smatram se nista posebnom zbog toga. Svak u svoje vrijeme :) 

ni ti Merima ne brini, polako nemoj se naprezati ni najmanje! Ako te i zasvrbi nesto zastani i odmori, ali nemoj samo leci i cekati nesto ma sta to nesto bilo. 

Imajte u vidu da sretna i zadovoljna, i bezbrizna majka znaci i sretnu i zadovoljnu bebu i trudnocu. 

Sto se tice hrane ja sam s pocetka pazila puno vise sta sam jela + voca sam jela ko luda 

ssad zadnje tri sedmice sam se opustila iako i dalje jedem i voce, ali sada jedem i bijeli hljeb i pomfrit i sta ja znam. Kad skontam toliko zena u svijetu se i drogira i pusi i pije alkohol ... Pa nece valjda mojoj bebi nastetiti bijeli hljeb ili pomfrit 

uzimam vitamine i riblje ulje pa sve mislim od toga neka beba uzme sebi sta mu treba :) 

merima, ReinaS, bepce i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je prva beba i imam 31 god i ne smatram se nista posebnom zbog toga. Svak u svoje vrijeme :) 

ni ti Merima ne brini, polako nemoj se naprezati ni najmanje! Ako te i zasvrbi nesto zastani i odmori, ali nemoj samo leci i cekati nesto ma sta to nesto bilo. 

Imajte u vidu da sretna i zadovoljna, i bezbrizna majka znaci i sretnu i zadovoljnu bebu i trudnocu. 

Sto se tice hrane ja sam s pocetka pazila puno vise sta sam jela + voca sam jela ko luda 

ssad zadnje tri sedmice sam se opustila iako i dalje jedem i voce, ali sada jedem i bijeli hljeb i pomfrit i sta ja znam. Kad skontam toliko zena u svijetu se i drogira i pusi i pije alkohol ... Pa nece valjda mojoj bebi nastetiti bijeli hljeb ili pomfrit 

uzimam vitamine i riblje ulje pa sve mislim od toga neka beba uzme sebi sta mu treba :) 

ma sto se tice ishrane,jedem sta mi se jede,samo naravno,ne pretovaram se...to si u pravu,koliko zena pusi,pa opet rodi normalnu i zdravu decu..nisam pusac,ali nece ni taj beli hleb nastetiti,taman posla!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima na savetima :)

Ja pre svega slusam lekare i svoje telo. Malo sam radila, posle bila na bolovanju i na godisnjem, dok nisam usla u cetvrti mesec. Sada opet malo radim, pa opet malo bolovanje i godisnji. Ne sekirajte se, nisam bas toliki workoholic :) i mnogo vise odmaram i najcesce sam kod kuce, ne krecem se mnogo :) Cuvam ovog bebca maksimalno, ali sa druge strane nisam bolesna, vec sam samo u drugom stanju. 

merima, Ehinacea, bepce i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ehi,bravo za bebicu :)

A bolovanje?Sto da ne,nije mala stvar,trece dete...Ako ti nije dosad

no da ne radis,naravno...

Ni ja u prvoj nista nisam znala,nit' brige nit' pameti :)

 

Jedangram,pitacu te u sledecoj :P

 

Ja se inace hranim uobicajeno,nisam neki ljubitelj slatkisa ali sada pocinjem da budem gladna...Ne zelim da se pretrpavam,boli me zeludac,pokusavam da jedem manje a cesce...

Ehinacea voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

batu cekamo :)

Ehi, koja si nedelja?

I meni je 3. trudnoca i stomak je ogroman. 2. mi je bila ko prva sto se tice stomaka a sad je cini mi se od 5. nedleje poceo da raste. 

Ja jedem ono sto mi se jede, i bas kao u prethodnoj jedu mi se sve zdrave stvari-voce, povrce najvise.

Kafu sam pocela da pijem tek nakon 15. nedelje, do tad je nisam mogla smisliti. 

Jedino sto mi se trazilo i pred kraj prosle trudnoce a i sad ponekad je pivo...popijem ponekad  uz muza koji gutljaj. U prosloj trudnoci mi se ocajnicki trazilo pivo,ali sam otkrila alternativu- kvas ( koji inace i ne pijem) al tacno mi je organizam trazio vitamin B, skoro svakodnevno sam ga pila. Mozda sam zato i bila u hiperlaktaciji dugo. 

 

Vuciguraj i Ehinacea volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.