Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja svaki put radim komplet krvnu sliku, šećer i urin. Radim to u privatnoj laboratoriji koja svakog četvrtka radi te analize besplatno, pa ni ne tražim uput od lekara :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki, hvala ti. ja sam laboratoriju, tj samo krvnu sliku bez urina radila u 8-oj nedelji posle prvog UZ i to je to. Zato sad idem da trazim upute, samo me zanima koje jer sumnjam da ce mi doktorka bilo sta dati ako ne trazim. Tako da cu sada traziti i uput za urin, ne samo za krvnu sliku.

Milanka ja sam radila UZ na utvrdjivanje trudnoce u 6.nedelji,zatim krvnu sliku,krvnu grupu,urin,briseve...U dvanaestoj nedelji sam radila genetiku,expertni UZ...Sad u 16.nedelji ultrazvuk,a sutra idem da vadim krv i da proverim antitela posto sam ja Onegativna krvna grupa,i verovatno cu pregledati urin...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke... sad bar znam kakve upute da trazim od doktorke, ako mi ne bude sama dala i pitacu je da mi uradi UZ. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke... sad bar znam kakve upute da trazim od doktorke, ako mi ne bude sama dala i pitacu je da mi uradi UZ. Pozdrav

Nisam radila krvnu grupu jer je imam od prethodne trudnoće :)

Što se tiče UZ ako ideš u DZ imaš tamo samo 3 obavezna uz-a tako da je vrlo moguće da ga nećeš raditi ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste trudnice, kako podnosite ovu promenu vremena?Zanima me da li neka od vas ide svaki mesec na ginekoloski pregled?Meni je jako bezveze da mi svaki mesec njaka stomak i gura ruku, kad postoje mnogo savremenije metode da se sve proveri u trudnoci. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoći sam svaki mesec (do ulaska u 8.) imala redovne preglede+uz, a u ovoj sam imala jedan uz i jedan pregled :) izgleda sve to zavisi od lekara.

Što se tiče vremena...jako me nervira ova kiša pa ne mrdam iz kuće <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je prva trudnoca i dosad sam imala 2 ginekoloska pregleda i 2.3 ultrazvuka.

Sto se vremena tice, meni ova kisica bas prija :D Taman da se malo rashladimo, kod nas je bilo prevruce, citav septembar iznad 35. Sada vec moze fino da se seta, pa makar i sa kisobranom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se malopre vratila sa pregleda.Smorila sam se kao tucak.Kaze da sam puna sekreta i da moze da mi pukne vodenjak <_< dala mi je neke vaginalete sedam dana da stavljam(Neo-Penotran).BAs sam neka fuj sada valjda ce sve biti u redu :(

Usput provera urinokulture,cervikalnog i antitela....A 7.10. UZ to me najvise raduje :rolleyes:

Sto se tice vremena,u Subotici je bas prijatno,ja inace ovbozavam leto,ali su mi sada vec dojadile one vrucine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima :)

I meni prija ova kisica (inace je ne volim), ali dosta je vrucine.

Sl. nedelje idem na UZ i jedva cekam da cujem bebin pol :rolleyes:

Sto se mene tice, isla bih na UZ svakog dana da vidim bebicu :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnjacice drage ja sam jutros isla na uz, lepo se razvijamo merili smo obim glave,stomaka i duzinu butne kosti doktor kaze da je sve kako treba i da je plod bas kakav treba da bude za 15-tu nedelju, iskljucio mi je sve vitamincice (folan,vitamin C,magnezijum) a i utrogestan cu uskoro da ostavim, nije mi dao nista vise da pijem kaze da nema potrebe...malo sam zbunjena jer svaka trudnica koju znam pije mama vit ili nesto slicno, ali on valjda bolje zna od mene, inace ja volim kisu i ceo dan sam danas bila napolju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnjacice drage ja sam jutros isla na uz, lepo se razvijamo merili smo obim glave,stomaka i duzinu butne kosti doktor kaze da je sve kako treba i da je plod bas kakav treba da bude za 15-tu nedelju, iskljucio mi je sve vitamincice (folan,vitamin C,magnezijum) a i utrogestan cu uskoro da ostavim, nije mi dao nista vise da pijem kaze da nema potrebe...malo sam zbunjena jer svaka trudnica koju znam pije mama vit ili nesto slicno, ali on valjda bolje zna od mene, inace ja volim kisu i ceo dan sam danas bila napolju ;)

Woman, baš sam pomislila malopre kako te nema ovih dana na forumu i kao da sam te prizvala! :lol:

Drago mi je što lepo napredujete i što ste dobro! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: eto vidis...potrebno je da samo pomislite na mene i ja se stvorim ......to je moje sesto culo ;) ;)

ma hocu ja da piskaram al imala sam neke majstore po kuci, pa zimnica i nikako da stignem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: eto vidis...potrebno je da samo pomislite na mene i ja se stvorim ......to je moje sesto culo ;) ;)

ma hocu ja da piskaram al imala sam neke majstore po kuci, pa zimnica i nikako da stignem.

Do god nas bar povremeno obraduješ, dobro je! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E zene :)

I ja sam bila na UZ juce. Sve je u redu sto se bebe tice, i dalje je djevojcica :D:D:D

Meni standardno urin nije dobar, 1.5 l caja moram piti - po mogucnosti uvinog :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trudnice pisite mi o tome kad ste osetile prve pokrete ploda!ja sam moju malu mrvicu osetila pre par dana,prvo sam se uplasila a posle par sekundi :wub: sva sam se istopila!ne javlja mi se tako cesto ali uvece kad legnem ja cekam sinoc sam osetila kako se migolji ...dusa moja!

pisite mi o vasim prvim pokretima!

ljubimo vas!!!!

Jeko posto nisam u toku,reci mi koja si nedelja i jel to prva beba?Ja sam 18 nedelja i jos nista ne osecam il neznam prepoznati simptome,samo mi stomak pulsira kad lezim i to se vidi jedino...poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvoj trudnoći bebu osetila tek u 21 nedelji i osetilo se kao da me je neko pomazio po stomaku ali sa unutrašnje strane :)

Drugu bebu sam osetila u 17. nedelji, ali je osećaj skroz drugačiji.... osetila sam kako se gura i namešta, šuta na sve strane...

Verovatno je razlika jer je prva beba bila još u 16-17 nedelji okrenuta naglavačke ( kao za porođaj), dok ova je popreko pa se non stop vrti...malo je levo, malo desno, malo gore, pa onda dole...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cao devojke, evo i mene posle sto godina, nije mi radio net.....

jel rastete? moj stomak je bas veliki i doktor se cudi, bebac je zalepljen na spoljnom zidu i dosta visoko:))) danas idemo na uz ako ne budem saznala sta je odma idem do prve privatne ordinacije na 4d..... bas sam radoznala.

jeko beko u prvoj trudnoci sam bebu osetila u 20-toj nedelji a sada oko 17-te mali i blagi pokreti ali ne osetim je svaki dan.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 16-ta nedelja, a stomak nemam, ugojila sam se samo kilogram. Mozda je malo porastao a to vidim samo ja. Inace niko ne primecuje, neko sazna samo kad kazem da sam trudna, i svi me pitaju kao gde mi je stomak za 4-ti mesec. Cak mi se desavalo da odem kod nekih lekara a da misle da sam dosla na ginekoloski pregled, tek kad vide upute ne mogu da veruju...ali vazno je da je sa bebom sve u redu, raste iz nedelje u nedelju i onda nemam brige sto nemam stomak, bice uskoro(nadam se).

Koja si ti nedelja, jer si pomenula da ces ici da saznas pol? I mene to bas zanima, ali su mi rekli da sacekam 22-gu nedelju kada budem isla na expertni UZ pa cu tada valjda znati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeko ja sam u prvoj trudnoci osetila bebu u 20-toj nedelji i to kao da me nesto zagolicalo sa unutrasnje strane a sad u drugoj trudnoci sam osetila bebu u 18-toj nedelji i to me bas sutnula.Od onda je osecam po vise puta na dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta sam ja to poremetila kad mi se ne vidi ceo odgovor? Samo moj ide tako u sirinu. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta sam ja to poremetila kad mi se ne vidi ceo odgovor? Samo moj ide tako u sirinu. :huh:

Ja sve vidim "normalno" :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvu bebu osetila negde u 18 oj nedelji doktori nisu mogli da veruju da je toliko rano pocela da sutita dok nisu osetili i sami kada sam u toj nedelji otisla na uz,drugu bebu sam osetila u 15 i to bas jako sutira ali kazu da je naprednija za nedelju dana .... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam 16-ta nedelja, a stomak nemam, ugojila sam se samo kilogram. Mozda je malo porastao a to vidim samo ja. Inace niko ne primecuje, neko sazna samo kad kazem da sam trudna, i svi me pitaju kao gde mi je stomak za 4-ti mesec. Cak mi se desavalo da odem kod nekih lekara a da misle da sam dosla na ginekoloski pregled, tek kad vide upute ne mogu da veruju...ali vazno je da je sa bebom sve u redu, raste iz nedelje u nedelju i onda nemam brige sto nemam stomak, bice uskoro(nadam se).

Koja si ti nedelja, jer si pomenula da ces ici da saznas pol? I mene to bas zanima, ali su mi rekli da sacekam 22-gu nedelju kada budem isla na expertni UZ pa cu tada valjda znati.

ja sam kraj 17-te nedelje, pol moze da se vidi vec od 15-te ako doktor ume lepo da gleda uz.... a na 4d sigurno vidi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima,ja sam bebice osetila tek u 21. nedelji, kaze dr. normalno je nista strasno a bila sam paniku napravila zbog toga sto ih ranije nisam osetila, zavisi kako su okrenuti i kad su nemirni...,

milankaa@ ja sam za sest meseci dodala 6 kg (od toga u 4-5 mesecu ni grama), nista strasno ako bebac raste kako treba, i sad mi se stomak toliko ne poznaje iako su dvoje :rolleyes: vazno je samo da su oni dobro...

pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trudnice pisite mi o tome kad ste osetile prve pokrete ploda!ja sam moju malu mrvicu osetila pre par dana,prvo sam se uplasila a posle par sekundi :wub: sva sam se istopila!ne javlja mi se tako cesto ali uvece kad legnem ja cekam sinoc sam osetila kako se migolji ...dusa moja!

pisite mi o vasim prvim pokretima!

ljubimo vas!!!!

Jeko posto nisam u toku,reci mi koja si nedelja i jel to prva beba?Ja sam 18 nedelja i jos nista ne osecam il neznam prepoznati simptome,samo mi stomak pulsira kad lezim i to se vidi jedino...poz

Najcesce sam je i ja osecala uvece (u pocetku), sada je pravi fudbaler. Mislim da sam je osetila negde oko dvadesete nedelje i to bas jasno. U pocetku je to bilo kao kada imas gasove u stomaku, a sada... :lol: Kao da te neko sutira iznutra, hihihi, bas ono sto jeste. Stomak mi se pomera levo desno, sta li ce biti za dva meseca :P

Pulsiranje stomaka nisu pokreti bebe, tacno ces znati kiada budes osetila prvi pokret. Ne sekiraj se, ima jos vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.