Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Pa ne vidim potpise :huh:

Preko kompa vidim sve. Bar je tako bilo pre neki dan.

Najcesce ulazim preko fona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ja niš ne vidim otkad su počeli mijenjati i dorađivati forum <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene to izludjuje.. Preko kompa se vide  stikeri svih onih koji ih imaju,a preko moba nista..  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na dobrodoslici jos jednom devojke... Znaci moguce i kasnije ako sam dobro skontala, s obzirom da mi je posteljica sa prednje strane. A ja osluskujem kao luda, pa se sve brinem. Sto se tice lupanja srca, ako se nastavi zvacu doktora jer mi je tek zakazao sledeci pregled za dva meseca, a to je oko 4 marta, ima da poludim do tada. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Dobro jutro devojke..evo i mene,vaskrsla sam konacno,posle onih par dana losih,koji su iza mene,nadam se..Lav i Sanja,dobrodosle,nadam se da cete uzivati sa nama.. :)LAV,ja sam pokrete bebe osetila u 18.nedelji,bas kao migoljenje u stomaku,tako da mislim da je jos rano kod tebe..nemoj da pomesas grceve i rad creva sa bebinim pokretima.. :)A sto se tice srca,imala sam i ja par puta tako ubrzan rad..bude mi nizi pritisak a puls bude i do 95..ali kad sam se raspitala kod doce,rekla mi je da je normalno to,jer brze srce radi zbog bebe i da se puls tolerise do 100..tako da sam ja pratila par dana i posle 3 dana mi je pao na nekih 85..sto mi je ok..od tada nisam imala vise..

Inace,konacno spavam bolje malo,evo dve noci vec spavam uglavnom ok..bubica je mirnija,ne lupa me nocu vise toliko i ja izguram da dvaput odem da piskim samo,tako da odspavam malo..prestale su mi i glavobolje i nervoza,samo sto me je mucnina neka sinoc obuzela odjednom,ali je caj od nane resio problem..malecku tako jako osecam sad,to vise nisu oni blagi pokreti,nego me sad bas udara..i to uvek kod besike je ili kod desnog jajnika..pa kad nalegne tu,ne znam sta me vise zaboli.. :)

I ja cu u setnju danas..mnogo lepo vreme..dragi i ja smo i juce po onoj kisi setali..natakli kape i kapuljace i put pod noge..bilo mi zao da sedim u kuci a bilo toplo vreme bas..i sad idem da zujim,on radi popodne,ali cu ja sama da prozujim,vreme je prelepo..

Zelim vam lep dan danas.. ^_^

P.S.Usla sam u 6.mesec..kako vreme prolazi.. :)

Izmenjeno od strane Parizanka
Lav88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lav nema pravila. Zavisi i od gradje,kilaze,gde je posteljica.. ali znaces ne brini kad se i to desi :baby: i kada krenu pokreti bebe da se oseti,bices mnogo spokojnija. Bar ja jesam :D

Lav88 i Mina1502 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao i ja sad komentarisem sa mm kako sam kad sam posla kod dr cula kad je rekao nekoj trudnici 20.nedelja ja u sebi uh hocu li ovo docekati.. kad evo me.. za par dana u 5.mjesec.. 

 Pogledajte ovo cijeli dan gledam i uzivam :) ljubim vas...

*Sanja*, ivanaica i Parizanka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Sto se tice osjecanja pokreta.. ja sam tek prosle nedelje prepoznala..tad su postali malo jaci.. najvise kad legnem uvece i na ledjima.. sad vec osjecam besiku i jajnike kad pritisnu.. nocas evo 2 sata me rebro boli.. fisne pa pusti.. vjerovatno se tako namjestio pa gura dijafragmu gore.. zabrinula sam se bila jer danima nisam desnog osjecala samo lijevi je bio aktivan ali evo ga nocas da me upozori :) ČARI TRUDNOCE.. sad vise danju idem na piskim nego nocu..  a sve mi je teze da sjedim..VEC :( 

Uz sve.. mene toliko krsta bole..kad legnem na ledja nema sanse da mogu da ustanem..ili mi neko da ruku i povuce ili mi treba neko vrijeme da se okrenem na stranu pa onda ustajem.. je li moguce to da je vec tako..mada sam citala da kad je posteljica na prednjem zidu onda je veci pritisak na kicmu pa ne znam je li to zbog toga.. 

Izmenjeno od strane Mina1502

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutro,ili bolje dan :D

kako ste,nešto ste se uspavale ili vas pokočilo ;)

kod nas noćas bilo nevrijeme,mislila sam da će se nastaviti,ali ništa odtoga,ujutro sjalo sunce i paduckala kišica,sad još malo rominja....

moram do dućana po meso,danas kuham ćufte i pire...jučer moja gospoda naručila,a bar to bubnem u lonac i mirna bosna....

u pola 3 idem  na uzv....veli doc "da utvrdi spol",hahhaha....ajd neka mu,nek gleda....

nije da će se pišuljak uvući ko kabl od usisavača odjednom....a možda ipak....no kako god :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro :)
 
Odvela dete u vrtic,ja uz kafu gledam jutarnji program (to mi glavni hobi). Imam skuvati rucak,al malo kasnije. I ovde je nocas lila kisa bas. Al toplo je. Nisam se jos pokocila,nemam problem sa spavanjem,samo sa nekim blesavim snovima :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj sanja,i mene nekad izlude gluposti kojih se nasanjam...al vele to je sve normalno u trudnoći....

noćas je mala došla kod mene oko 3 sata,pa se ušuljala sa svojim liscem u krpe,majke ti,nagurali se jedno na drugo ko miševi i slatko zaspali...

koliko god smiješno zvučalo,baš mi je ujutro simpa probudit se s tom plišanom njuškom u krevetu...

 

*Sanja* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iraela :wub: moja jos spava u krevecu,ne znam kako cemo se preseliti u veliki krevet.

Kako mislis da ce izgledati sve kad beba dodje kuci? Kako sve iskombinovati i svima se dovoljno posvetiti? Moje dete bas trazi paznju. Izvinite ako sam OT,ali evo to su moje dileme ovih dana i brige. Bas bih da cujem druge mame.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo baš jučer bila tema na drugom forumu o spavanju....

gle,moja je spavala solo u svom krevetu od rođenja bez problema....
e sad.....nakon one moje kiretaže ljetos i ostanka u bolnici,malo se smrdala,pa spavala kod mm-a i mene naizmjence,ne sad cijele noći,ali ono,koji sat,i to je sad ostalo tako,ne smeta mi jer spavam ja na kutnoj,a mm u velikom krevetu,pa ima mjesta....
a kad beba dođe,s obzirom na reviziju rane koja me čeka,ha nek spava opet s njim za prvu ruku...

kako nam bude...ona je sa 2-3 mjeseca počela spavati cijelu noć,a de ga znaj kako će s ovom bebom biti....

uglavnom,sve su opcije otvorene,mogu ja sebi smišljati kako ću i što,al ako ne bude išlo po tom planu,ha bože moj,prilagodit ćemo se....

najviše bi mi odgovaralo da spava sama u svojoj sobi da se ne budi u noći kad se beba bude probudila,plakala ili štogod već....vidjet ćemo za koji mjesec ;)

mene najviše brine onaj tjedan nakon povratkaiz bolnice,ako ju ostavim kod kuće sa nama,zahtjevna je,mislim da će mm poluditi s nama svima....a ako ju opet vodi u vrtić,ne bi da bude izostavljena iz svega....no vidjet ćemo,nek se malo i svekrva i ostali sada upregnu,ipak nas je puna kuća,lako je bilo kad sam nju rodila,pa smo bili sami nas troje,ovako...sve ćemo kako bude dolazilo....

*Sanja* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo,slatkice! Ja se bogme , danas naspavala. Ledja me vise ne bole, bebac se umirio,pa povremeno me cusne,samo da me podseti da je tu... Imam utisak kao da su mi baterije napunjene! Rucak imam od juce,sad ostaje samo da vidim sta cu sa sobom ceo dan. Mm vec par dana radi po ceo dan,pa se smorim ziva kod kuce..Mislila da prosetam,ali kod nas upravo pada kisa i grad! Tako da cu skinuti neke serije i da lesakrim dok dragi ne dodje.. 

Evo,bebac vam mase,upravo me opicio po donjem stomaku,da sam odskocila od kreveta...Kako to boli,nije normalno...

Ljubim!

*Sanja* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zenske..mi cemo imati blesav dan danas..muzic mi se ukocio,vrat i jutros je bio kod lekara i dobio neki dobar koktel lekova u guzu,tako da je sav drogiran sad..a mene jajnik boli od nocas,pa ne prestaje..inace smo kasno oboje zaspali i ona me je izudarala,cini mi se da je bila u vagini koliko je nisko bila..pritom sam imala neke cudne bolove,kao grcevi al ne znam dal su..u stomaku pa odmah na dnu ledja..i tako tri puta..ne znam kako izgledaju one lazne kontrakcije..a i imam problema sa zatvorom opet i onda ne znam dal su grcevi neki jaci zbog toga..praticu stanje malo jer kod lekara idem tek 25...

A vreme je napolju izmisljeno,sunce i toplo ali moram da vodim racuna o bolesniku..sva sreca pa sam sinoc napravila grasak,tako da sam mirna sto se tice rucka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajoj, jadan on... Mm je par puta doživeo ukočenost, doduše u leđima, i to se ponašao kao mali dečak, dadiljisala sam mu par dana. :) 

Što se tiče bolova i grčeva u stomaku, meni se to sinoć desilo i po onom što sam čitala na netu, msm da su to lažne kontrakcije..

Ja do sada bila kod svojih, malo se družili, pa rešila da počistim kuću i pri svakom savijanju su me leđa zabolela, evo ni sad nmg da se oporavim.. Sad ću da se ispružim i da mazim stomače, malca nema već par sati, pa mi je prosto čudno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao zene! Da se i ja ukljucim na temu bebinih pokreta. Ja sam u prvoj trudnoci osetila pokrete u 18-oj nedelji, a sada vec negde u 14-15-oj nedelji. 

Parizanka, ja sam svoje muke sa zatvorom resila sa Lactulose-MIP sirupom. Ginekolog mi je to dao pre 7 dana kad sam bila na kontroli, jer mi ni sljive suve, ni komot ni nista zivo nije pomogalo. Inace, sirup je na bazi celuloze tako da deluje na principu vlakana, i ne izaziva lenjost creva. Cak ga i bebe mogu piti. 

Da nije neka od vas pila Heferol preparat gvozdja? Mene strasno boli zeludac od njega, i pocela sam opet da povracam :( Ferum mi takodje ne odgovara, ne znam sta drugo da uzmem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ola,eto mene u večernju smjenu....

pa šta je ovo,sve smo bolne,mene s lijeve strane iznad prepone počelo bosti :( sad sam sve svoje rastjerala da malo legnem,cijeli dan se mrduljim oko ovog i onog,nije to sad neki maraton,al...
mala dolje kod bake,mm se smislio da mu pečem palačinke,al je na kraju on meni pravio večeru-zobene pahuljice s jogurtom,bananom i medom :D:P

doc me danas samo premjerio,veli sve izgleda ok,da i dalje pijem mg,dobila uputnicu za ogtt,kks i urin...

kilica imam 84,5,što je sasvim lijepa mala brojka s obzirom na tjedne...tlak školski,120/70...

što se tiče željeza,rekao mi je da jedem više cikle i mrkve,da si pravim sok od toga s jabukom i medom,a ja uzela neki sirup s matičnom mlječi,pa sam pročitala da i nijebaš uputno piti mat.mliječ u trudnoći....al kaže doc ako nemam ja ili itko alergije na med i pčelinje proizvode,da slobodno mogu piti...

od heferola je i meni bilo ogavno,muka,zatvor,ferrum lek pastile su mi pasale...

možda kakav sirupić da si uzmeš ili stvarno praviš ovaj sokić mrkva/cikla/jabuka?

 

Iwanchitza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro vece cure;) Svratih da podelim sa vama da sam malopre osetila prve bebine pokrete:D Kao neki baloncici, bas je neobicno i simpaticno*** Sve dok ne krene da me jace udara dobro je:)           Iwanchitza probaj sirup feroglobin..Ja sam ga ranije uzimala i nikakvih tegoba nisam imala. Ugodno vece vam zelim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste feroglobin odlican. I ja sam ga pila u prosloj trudnoci,a verovatno cu nekad i u ovoj. Nikakvih problema ne donosi,nit zatvor,nit mucnine. A radi posao samo tako ;)

Iwanchitza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anna,divno! :rolleyes:

Uzivaces kad pocnu pravi udarci i vidljivi pokreti bebe.. Nista lepse!

Ja sad sa muzem gledala neki klip gde vidra pluta sa svojim mladuncem,isplakah se kao kisa od miline i te ljubavi koju mi majke osecamo.... Predivno! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem heferol i ne povracam od njega,niti mi smeta osim tog zatvora koji me bas ubija..moracu da vidim za taj sirup kad odem kod lekara,da mi da nesto da pijem..pocela sam opet Mg da pijem,pa nek ide zivot sa njim i sa heferolom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala cure, definitivno cu probati sa feroglobin sirupom. 

Mada kako Iraela kaze, odlicna stvar je cvekla, mrkva i jabuka i sigurno jos zdravija varijanta. To su mi mnogi govorili, nego je lenjost u pitanju pa se hvatam za ovu laksu varijantu umesto za zdraviju. :rolleyes:

Mene je Luka toliko iscrpeo danas, da nisam ni za sta. Tako je problematican za spavanje od kako se rodio pa i danas a ima 21mesec. Od kako smo ostavili cuclu uspavljivanje nam je postalo prava nocna mora. Ufff...

Tako me nekad frka hvata kako cu sve sama kad se porodim jer mi muz nece biti tu za porodjaj, tek dolazi 2 meseca posle. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoći sam baš kasno osetila pokrete, 21-22. nedelja i generalno sam slabo osećala njene pokrete, posteljica napred, a ovo čudo đuska od 15.nedelje, posteljica pozadi.

Sanja, i ja prevrćem po glavi kako ću usaglasiti veliko i malo dete, ali nekako me teši činjenica da sa bebom stiže i lepo vreme kada ćemo puno biti napolju. Tako nam bar neće biti tesno prvih par meseci.

Mi bismo da do kraja januara kupimo veliki krevet, videćemo kako će to proći. Puno planova i programa, a verovatno ćemo sve u hodu rešavati. Samo da mi i ova beba bude dobar spavač kao prva, a ostalo ćemo lako...

*Sanja* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Magarence jesi pitala dr za cr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.