Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Srecno i blagosloveno Badnje vece i sutrasnji Bozic vam zelim! 

 

Naxy i Parizanka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo najljepsi praznici.. srecan i vama Bozis sve najljepse zelim...

A ne svrbi nije osip jer sam imala prije na 5-6 mjesta po tackicu sad evo vidim bas dosta novih.... tacno kapilari.. pitacu kad odem moja kuma dobila trombofiliju u trudnoci imam fobiju od toga ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav,trudnice! Kako ste danas? Jeste li odmorile od svecanog rucka?

Ja sam od juce sva nja.. Ledja me bole,jedva nadjem odgovarajucu poziciju za lezanje/sedenje,pa mi nakon nekog vremena i ona ne prija,i sve me to cini nervoznom. Jos danas,nzm sto,imam blage grceve u stomaku,iskreno malo me plasi... Trudim se da sto vise odmaram,ali ne vidim boljitak.. Jedino sto me bar malo umiruje su pokreti bebca... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ola curke,kasnim,ali ipak sretne božićne blagdane vam želim :)

moja curka je do danas bila kod kuće,jutros se digla,virnula na sat na mobu i kaže mama,piše 07:27.....ok,rekoh spremna na pregovore,kad ona dalje:mama,ja bi išla u vrtić....

ajme.....ko da me netko u dupe šilom ubo,oči odmah ZOIIIINGG! ko sovi skočile,reko' štaaaa???ono,dok se spremimo,ne gine nam pola sata,al onda ne stignem...ajd probam ja sa satom opet,ako se u 10 min spremi,ide,ako ne,ostaje kod kuće.....bome....ja još polugola,a ona došla sva spremljena,'ladno orifljala zube i čeka....ostala sam paf :o:D

uglavnom,kako mi je dan dobro počeo,tako se i nastavio....sveki bila slobodna,pa smo otkafenisale uz kolače,otišla sam do grada poslom,a srela prijateljicu,popilekavicu,kupila maloj par novih potkošuljica i čarapa,a svekrvi pošto uskoro ima rođendan kupila torbu,novčanik i tajice....baš se žena poveselila,veli planirala je kupiti novu torbu,ajd baš mi drago da sam joj pogodila i po volji i po potrebi...

za ručak napravila super knedle,dugo mi nisu tako fine ispale...i mm se udavio skoro jeduć,nakrkačio u tanjur 6 komada,a bile povelike,prepune pekmeza,pa je jedva pojeo....

evo se bebac javlja,popodnevna smjena je krenula....

sad mala na čuvanje,a mi u kupovinu,dobio mm bonove za božić,pa ćemo u kino....

veseo početak vikenda,nema šta :D

 

Naxy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iraela svakom se tvom postu izasmijem ;) blesava si skroz.. :)  Ivanaica ista stvar em preko dana nmg ni da sjedim imam osjecaj organi mi se popeli u grlo.. uvece evo 5noci ludim.. oka sklopiti ne mogu jos me od juce zubi bole.. 

Danas za rucak karadjordjeve snicle a ima jos od juce cicvare...ja samo zvacem sve mi nesto fali..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanaica,ista prica..toliko sam nikakva,da vec danima ne znam sta cu..ne spavam skoro uopste,nocas sam odlepila,do 3 sata sam uglavnom bila u kupatilu na piskenju i tresla nos,pa mi krenula i krv..pa onda se vrtela celu noc,malecka udara ko blesava..bole me ruke,noge,misici svi..kao da me je pregazilo nesto..a i sa raspolozenjem sam nikakva,i tuzna,umorna,nervozna..danas sam sredila kucu,mada ne znam odakle mi snage..sve me stize,svo nespavanje..beba je sve jaca i jaca,sad me njeni udarci uglavnom bole,pa ne mogu da se namestim..pre neko vece sam se jedva okupala..boleo me i stomak pre neki dan,bas me je boleo,mislila sam,ako ne prestane,odoh ja kod lekara..medjutim,sad je ok..dal sam se preforsirala ili se siri sve dole,ne znam..bas sam njanjava..

Nadam se da je barem neko od vas bolje volje..ja nisam nizasta.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da mahnem malo I ja ovde. Nesto me I mrzelo da pisem ovih dana. Ja sam kao malo bolje, barem ne povracam vec 3 dana :) .

Stomak me silno nesto boleo ovih dana sve po malo u glavnom posle podne.  Sta znam da li besika da li creva, posto sam puna gasova :\ , da li materica, verovatno sve po malo. Kad sam mirna I lezim OK je.   Cini mi se da mi I stomak malo porasao :) .  Danas mi javili da su mi izgubili doznake na poslu pa me ceka novo cimatanje u ponedeljak. Doduse svakako moram I po lekove, pa srecom imam zakazan termin inace bih se bas smorila. 

Tako bih negde putovala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ola,drage moje!Ja ovih dana nmg da spavam dugo,do pola8 smo budni i bebac i ja. Primecujem da on vec ima svoj ustaljeni ritam i pretpostavljam da ce tako biti i kad se rodi... Ako nastavi tako po rodjenju,tati vise nece trebati podesen alarm.:rolleyes:

Ledja me danas manje bole,nadam se da ce tako  biti i dalje..Imam rucak, tako da cu kasnije da prosetam do drugarice,taman da se malo razdrmam,juce sam ceo dan provela lezeci..

Inace,juce ujutro sam primetila da pocinjem da oticem vec,i to uglavnom samo desna ruka. Ujutro su mi prstici ko cevapcici..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravooo cure.... Rekoh da vidim kako ste, sta ima..Meni se nije dalo kuckati ovih dana jer sam sva nesto bezveze..Mrzovolja, neraspolozenje, nespavanje...Ma sve se sastavilo. Ako poredim sa prvim trimestrom ja sam sad nekako gora...Nadam se da je prolazno i da cu uskoro zivnuti jer sebe ovakvu ne volim. Navikla sam da sam uvek dobro raspolozena i nasmejana a ovo me tako remetiii psihicki:( Parizanka skroz te razumem, jer sam i sama takva...Samo da se naoruzamo strpljenjem i proci ce**** IvanaIca i meni su prsti na nogama poceli da oticu..Mada otkad mazem kremu od nevena bolje mi je.. Sve vas pozdravljam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ocigledno je naisao period bzv.. kod svake ista stvar.. najteze mi pada nespavanje..odnosno nocno mucenje.. preko dana ako legnem da zaspem(sto izbjegavam) nista mi ne smeta..zaspem kao zaklana sto bi rekli...a nocu ludim.. nece oni na desnu stranu sanse nema imam osjecaj kao da me sve nozevima  iznutra bodu..eto..na ledja ni u ludilu a na lijevu mi prija ali do kad.. dok me zabole i rebra i kuk i bok i sve. E pa evo ne znam gdje ce mi jos najmanje 4mjeseca puna.. ja ih naajvise osjecam kad legnem uvece..i to kad legnem na ledja par minuta imam osjecaj zurka u stomaku.. par dana sam osjecala desnog samo sad je lijevi aktivniji.. dok ne pocne da boli osjecaj je predivan :) 

Vise nemam obraza da se zalim svaki dan na nesto novom.majka kaze ja kao da radjala nisam kad tebe slusam :) ona nije imala kad da osluskuje radila je do zadnjeg dana sa sve 4 trudnoce.. a ja dokona pa samo pipam gledam i osluskujem :)  

Izmenjeno od strane Mina1502

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutar,kokenzice :)

eto da i ja kažem da i mene bolucka stomak povremeno i mjestimično (hahaha,kao neki dio loše vremenske prognoze mi to zvuči :P ),al kad je tako....meni se moje dijete izgleda u grlo misli popet,ja od struka nagore imam stomaka,a dolje niš....ko balkon....do kraja će mi sisuljci pod nosom biti :D

spavanje mi je ok,ne vilenjačim puno,al me ubiše pomalo lijevi bok i kuk,udrvenio mi se lijevi guz....komaaaaaa,a što neka od vas reče,još 4 mjeseca  ležanja tako....al ja se 'ladno nakratko okrenem na desni pa otkunjam pola sata tako,bude mi puno lakše....

još mi pomaže što spavam uz rub kutne,pa me ona stranica iza fino uglavi na boku i nema mrdanja :D inače bi se po krevetu valjala kao prase,da na stomaku završim,klackala bi se kao upijač za tintu :P:D

kod nas paducka neka kišica....mmotišao na trening,a mi ženske kod kuće,ofkors da je mala već u balskoj haljini i ima periku ala blentoten na glavi,presmiješna mi je,a svekrva kako je prala kosu i uvila u ručnik,odmah je postala aladin...

 

jetzel pretzel, Naxy i ivanaica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas! :) 

Iraela, svaki put kad čitam tvoje postove, ja se slatko ismejem.. :) Zvučiš kao totalno blesav lik, uz dužno poštovanje, msm pozitivno! :) 

Ja se ovih dana prerano budim, pa mi se u toku dana više puta prispava... Ponekad uspem da se oduprem čarima spavanja, ali nekad, brate, legnem i nzm da se probudim... Posle sam kao drogirana...

Leđa me i dalje na kratko bole, samo sa leve strane.. sve imam filing da je u blizini bubrega, pa ću sutra, za svaki lsučaj do apoteke da kupim onaj čaj za trudnice....

Btw, noćas sam imala tu čast da me po 1.put u ovoj T, probudi grč u nozi... " Divnog" li osećaja.. Da li neka od vas na svoju ruku uzima Mg i koji? Mislila sam da kupim, ne verujem da mi može škoditi...

Cmok za sve!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ivanaica,samo nemoj da mi počneš persirati i sve 5 :D
eto neki dan kad sam ono srela prijateljicu u gradu,kaže ona meni ajme ma ti si meni kao terapija....ismijale smo se do besvijesti na neke bezvezarije,al eto....makar je bilo veselo....meni ti nekako paše ona "tko se ne zna šaliti na svoj račun...." ;)

bome i mene nekad,rijetko doduše,uhvate grčići,pa pijem magnezij,neke od 400 mg tablete,biolectra...dobre su i one granulice u vrećici,to samo otopiš u ustima,magnezij direkt,ali kod nas su poskupe,više mi se isplati ove tablete uzeti...

šumeće isto pomažu,ali one nabrzinu odu iz organizma,više te protjeraju i djeluju na probavu nego što pomažu za grčeve....najbolje kažu da su solgar magnezijev citrat....

ugl.,bilo koji će pomoći bar malo....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutroo zenske;) Ja sam ovog jutra konacno bolje:D Ustala da spremim neki kolac, a za rucak necu nista jer sam narucila rostilj za dva(kuma mi dolazi sa bebom):) Tako da je danas uzivancija***-     IvanaIca ja pijem Mg direkt 300 po preporuci ginekologa. Meni prija. Da kucnem glava me nije nijednom zabolela otkad ga koristim.. Direktno se sipa na jezik. Otopi se i proguta a ukus je super. Pa eto mozes probati...

ivanaica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

opaaaa,ponovismo se u novu pupuuuuu user posted image pozdrav,sanja,nek si i ti kod nas :)

ja se već nahodala za danas,dosta mi je za dopodne :P odvela malu u vrtić,pa isti išla platiti,ajme za pola sata puta mi je trebalo sat i pol,neki krkljanac je u gradu :/

sad sam si smutila kofi,al nekako se čudno gledamo....mislim da ću se samo izvaliti i otkrnjati koji satak dok mogu....dok sam samaaaaa user posted image

kako ste vi danas,kako bebci,ritaju li se?mene moj ujutro za buđenje poškaklja,pa onda kasnije iza ručka malo napravi razmještaj u stomaku....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da Vam se i ja pridruzim :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosle Lav i Sanja!

Ja sam se malopre probudila. Danasnje spavanje je bilo prava retkost da spavam duze,uvek me bebac probudi oko 7,mada se danas ranije probudio,osetila sam njegovo golicanje,ali je bio fin,nije hteo mamu da budi... :P

Cini mi se da kako on vise raste,da ga sve manje osecam,tipa to su sada uglavnom udarci ili promena polozaja.. Nema vise onih migoljenja slatkih...

Ja juce kupila Mg,pocela da ga pijem,pa cemo videti kako ce biti sa grcevima..

Kod nas je danas lep dan,pa cu iskoristiti malo da prosetam,prijace mi svakako..

Zelim vam lep dan! Pozdravcic!

Lav88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ivanaica...

Ja sam sada 14+4, zanima me kada ste prvi put osetile pokrete bebe?

Kod mene samo umor, spava mi se bas, vec 2-3 dana mi je ubrzano lupanje srca, ne znam da li je to normalno. Bas mi zasmeta u trenutku pa moram da sednem odmah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prve prave pokrete bebe u 1.trudnoci sam osetila u 18.nedelji,a sada u 15.nedelji. To je vise delovalo kao pucketanje baloncica i plivanje ribica u pocetku..

Sto se tice lupanja srca, nzm sta da kazem.. Ja sa tim nisam imala situaciju i da sam.na tvom.mestu,na sl.kontroli bih to rekla dr,za svaki slucaj..

Lav88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

o,Lav,eto i tebe user posted imagedobrodošla :)

ivanaica,mene kako kad,nekad se samo migolji,a nekad me bome izbubeta bebac sve u 16 i 17 :D sinoć je moja pjesma mogla biti ona "treslo se,drmalo se" kako je izvolio raspolagat sa prostorom iznutra,a najgore što je počelo nakon rođendanske fešte,reda pečenja,torti,kiflica i svega i svačega uz to :P
Lav,mene je zaškakljalo sa 12 tt,par dana kasnije dobila 2 bubotka iznutra,i onda tišnjak kojih tjedan-dva....i odonda postaju sve žešći partiji :lol:

 

 

 

Lav88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lav88 i Sanja dobro nam dosle:)) :) Jao zenske kako je danas lep dan...Ja cu da napravim rucak sad i neka stoji do 5.. Taman kad dodje suprug da ruckamo zajedno, a ja odoh u skitnju sa drugaricom.:D Lav ja sam 20a nedelja pa pokrete jos ne osecam...tako da nema pravila...Sto se tice ubrzanog srcanog ritma to je sasvim normalno. Nemoj da te to plasi...Prati svoj organizam, kad ti se trazi odmor ti odmori;) Pozz sa svee

Lav88 i *Sanja* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci 18-19nedelja a sad se nadam ranije :baby: pogotovo sto je sad bebac napred,pa kazu da se onda oseti pre. Jedva cekam :wub: dok ne pocne rebra da razbija,super je :lol:

Ja sam uglavom ok. Za ubrzano lupanje srca mislim da je negde ok,jer srce vise pumpa krv i brze valjda. Osetim i ja ponekad. Ali u svakom slicaju spomeni lekaru.

Lav88 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako me nervira sto me vidim tikere preko fona <_<

ivanaica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa sanja,ja tikere ne vidim ni preko kompa.....što ti vidiš?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.