Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Hvala na dobrodoslici :rolleyes:

Kako je u drugom trimestru, imate li nekih posebnih tegoba?Meni bi bilo sve idealno da nemam problema sa sinusima pa me glava nekada danima boli :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na dobrodoslici :rolleyes:

Kako je u drugom trimestru, imate li nekih posebnih tegoba?Meni bi bilo sve idealno da nemam problema sa sinusima pa me glava nekada danima boli :(

Ja sam imala glavobolju na pocetku drugog trimestra ali je ubrzo prosla i posle sam se osecala fenomenalno,bez ikakvih tegoba :)..dok se ne dodje na kraj drugog trimestra :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evogac :D:D:D

Napokon i ja sa tiketom :),samo ne znam zasto je malo pomeren,slicica ne prati vreme :(

Baš su ti lepi tikeri :)

Prate mesece, a ne godine, taako da su tikeri dobri :)

Pozdrav svima!

Ja sam Ivana, nadam se da mi je sada ovde mesto, ja sam usla u 13. nedelju :lol: Nadam se lepom druzenju...

Ivana dobro nam došla!

Nego ja juče bila kod dr, samo mi je napisala nalaze za lekarsku komisiju i zakazala novi pregled kod nje za kraj oktobra, a po potrebi ranije ako mi komisija smanji dane bolovanja :)

Rekla mi je da u 24. nedelji uradim EUZ, poslala me kod izvrsnog lekara, ali on neće da kaže pol deteta... <_< tako da ću se ja načekati kao i sa Akijem da saznam šta je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na dobrodoslici :rolleyes:

Kako je u drugom trimestru, imate li nekih posebnih tegoba?Meni bi bilo sve idealno da nemam problema sa sinusima pa me glava nekada danima boli :(

Kakve tegobe?? Pa drugi trimestar je najljepsi! :D Posle onih mucnina i nedostatka energije iz prvog trimestra sada se osjecam super.

Mene nije boljela glava u drugom trimestru, samo par puta u prvom. I znam da je grozno, jos me bilo strah da popijem neku tabletiu za glavu bez konsultacije sa doktorom pa sam cekala da sama glavobolja prodje :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego ja juče bila kod dr, samo mi je napisala nalaze za lekarsku komisiju i zakazala novi pregled kod nje za kraj oktobra, a po potrebi ranije ako mi komisija smanji dane bolovanja :)

Rekla mi je da u 24. nedelji uradim EUZ, poslala me kod izvrsnog lekara, ali on neće da kaže pol deteta... <_< tako da ću se ja načekati kao i sa Akijem da saznam šta je :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vazno je da je sve u redu. Ti si vec na bolovanju? Ja se nadam da cu jos 2-3 mjeseca raditi ;)

Meni je moja doktorica sama rekla, nisam je ni pitala - mada sam svakako namjeravala :D

Da :( u firmi je kriza, nema posla, pa sam iz tog razloga otvorila bolovanje, da ne bih otišla na neplaćeno ili za DŽ sedela tamo 8 sati bez posla....

Pre neki dan mi je koleginica rekla da se poboljšava stanje u firmi, tako da se možda i vratim na posao uskoro :) to bi bilo tako dobro, jer me već sve ovo smara kod kuće... nisam navikla da ne radim <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da :( u firmi je kriza, nema posla, pa sam iz tog razloga otvorila bolovanje, da ne bih otišla na neplaćeno ili za DŽ sedela tamo 8 sati bez posla....

Pre neki dan mi je koleginica rekla da se poboljšava stanje u firmi, tako da se možda i vratim na posao uskoro :) to bi bilo tako dobro, jer me već sve ovo smara kod kuće... nisam navikla da ne radim <_<

Bezveze <_< Ali ipak mozda i bolje da ne dozivljavas svakodnevne stresove na poslu bez potrebe. Ja sam odlucila bila da radim do Januara, sada vec razmisljam da skratim do Decembra. Mnogo mi je stresno, pa cu raditi od kuce pomalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bezveze <_< Ali ipak mozda i bolje da ne dozivljavas svakodnevne stresove na poslu bez potrebe. Ja sam odlucila bila da radim do Januara, sada vec razmisljam da skratim do Decembra. Mnogo mi je stresno, pa cu raditi od kuce pomalo...

Nemam ja problema sa stresovima na poslu :lol: :lol:

Više sam stresova doživela od kako sedim kod kuće... gledam prvog komšiju sa terase kako bere lešnike ( barem sam u tom trenutku tako pomislila) kad ono cvrc....obesi se on na moje oči... :( :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam ja problema sa stresovima na poslu :lol: :lol:

Više sam stresova doživela od kako sedim kod kuće... gledam prvog komšiju sa terase kako bere lešnike ( barem sam u tom trenutku tako pomislila) kad ono cvrc....obesi se on na moje oči... :( :( :(

:blink: Uzas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: Uzas!

Da sam bila na poslu, ne bih sedela na terasi i gledala ... :D znači ipak je bolje raditi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam ja problema sa stresovima na poslu :lol::lol:

Više sam stresova doživela od kako sedim kod kuće... gledam prvog komšiju sa terase kako bere lešnike ( barem sam u tom trenutku tako pomislila) kad ono cvrc....obesi se on na moje oči... :(:(:(

Daj Maki zezaš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj Maki zezaš?

Zar se sa tako nečim šali??? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zar se sa tako nečim šali??? :huh:

Ne, naravno...pogrešno sam se izrazila... :( samo me je baš iznenadilo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da sam bila na poslu, ne bih sedela na terasi i gledala ... :D znači ipak je bolje raditi :D

Bolje! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, naravno...pogrešno sam se izrazila... :( samo me je baš iznenadilo..

Sad ponovo kad sam pročitala tvoj prethodni post skontala sam na šta si mislila :lol: :lol: a šta misliš kako sam se ja iznenadila.... mogla sam čoveku spasiti život da sam na vreme shvatila njegove namere i da sam zvala ženu i sina da izađu napolje...

Bolje! :lol:

:D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je normalno da se razlikuju mere UZ.Bila sam juce u DZ i na UZ mere beba su 115mm i 105mm.A samo pre nedelju dana kod mog dr privatno mere su bile 93mm i 75mm.

Znam sta cete da kazete,bebe rastu , da , ali da li je moguce da manja beba toliko poraste?Od 75mm na 105mm meni tu nesto ne stima.

nista ti ja ne razumem.Kad bolje razmislim , mozda je bolje da se ne bakcem sa brojkama vazno da su one ok. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sutra idem po rezultate dabl testa, nadam se da je sve ok, a za ovih sedam dana 3 puta su mi vadili krv, postacu malokrvna :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj sanjala sam da sam imala krv na gacicama i poslali me u bolnicu! :unsuere: Bas me uplasio san ali ok se osecam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene pomagajte..Ja sam ušla u 26 nedelju,i užasno mi se spava kao na početku trudnoće.Probudim se ja regularno posle 8 sati sna,a onda zaspim preko dana po tri sata.Kao da nešto nije u redu sa mnom.Krvna slika mi je super. ;)

Još jedena stvar izguila sam apetit,slabo jedem i vratila mi se ona mučnina na mirise.Ribu ne mogu primirisati a sada moram da je jedem.Sve što jedem jedem na silu,osim slatkiša.Kad vidim nešto slatko ne mogu da odolim,a moram..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pozdrav trudnice,nije me odavno bilo a vidim (citam) da se lepo zabavljate,nadam se da ste sve dobro i da trudnoca napreduje... :rolleyes: kod mene je sve ok,ali imam neke smesne bolove u stomaku,ponekad imam osecaj bola kao pred menstruaciju...i glavobolju...jel se desava to ponekad vama? pozdrav i poljubac svima :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao :D

Marijachi ja se ne sećam da li mi se u 26 nedelji spavalo, ali znam da nisam imala problema sa hranom i mučinama nikako...

Danice u kojoj si ti sad nedelji?

Ja sam dobro, jutros ceo dan zjakala po gradu i išla da se igram sa majom djugajicom, ala sam je izgnjavila :)

Obavila sam komisiju, produžili mi boovanje :) pa sam sad mirna 20 dana jer su danas svim trudnicama tako odobravali... ne znam zbog čega... :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ćao :D

Marijachi ja se ne sećam da li mi se u 26 nedelji spavalo, ali znam da nisam imala problema sa hranom i mučinama nikako...

Danice u kojoj si ti sad nedelji?

Ja sam dobro, jutros ceo dan zjakala po gradu i išla da se igram sa majom djugajicom, ala sam je izgnjavila :)

ulazim u 17 nedelju,mada sam ja mislila da je vec 18 malo sam se prebrojala...bas me zbunjuju te nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje samo da vas poydravim,ja danas iem na kontrolu pa sutra da odradim triple test cisto da budem sigurna da je sve ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav za sve buduce mame,nova sam clanica i devojke prosto me odusevljavate pozitivnom energijom i podrskom koju pruzate... :rolleyes:

28. sam nedelja i cekam devojcicu :lol: :lol:

Zamolila bih vas da mi kazete da li je neka imala "lazne" kontrakcije u ovom periodu i kakav je osecaj bio?Moj lekar kaze da je to normalno,da su to kontrakcije bez bola i da imate osecaj kako vam se stomak steze i opusta u par sekundi...hvala unapred :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvo ,dobrodosla,to je normalno,jer se materica siri a beba nema prostora unutra pa se grci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.