Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

jutar  :)

ivanaica,ja sam ušla u 21.tt  :) baš sam si nekako smiješna,odjednom HOP! iskočio stomak,kao da sam loptu progutala  :D
jutros mala došla kod mene u krevet i zviznula me koljenom u stomak,ajmeeeee....nije jako,al ono,dovoljno da me razbudi momentalno....

bebac se naveliko rita sada....ja pijuckam kavicu,a oko podne idem kod zubara,sve me strah što će mi reći i raditi...al ajd,glavno da me primi,pa kako bude,sad su grozne gužve....

iss,misliš da vi imate najkreativniji bor?kako je naš na trgu stručno nakomušan,pa toooo graniči sa humanošću  :D  :P

ivanaica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro i od nas dvoje!

Hahahha.. Sto se tice jelke, nemoj 2 puta da komentarises! Nasa je ove godine u obliku muskog polnog organa. Prosto je posebna! :-) 

Moj bebac je ovog jutra jako aktivan, cini mi se da je poceo da stuca! :-) Juce sam isla do socijalnog i u putu je poceo malac da setka i pravi akrobacije po stomaku, a ja totalno zaboravila da sam u gradu,pa sam pocela da mu pricam i da mazim stomacic.. Msm, budala! :-) 

Sreca, pa me ljudi nisu konstatovali,bar se ja nadam,inace bi pomislili da sam neka lujka. :-) 

Drangulić voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutroooo mamama i bebicama:)) Vidim raspolozenje od rane zore na dobrom nivou  :D, tako i treba:)) Ja sam se fino naspavala i doruckovala i sad cekam mamu pa idemo malo u skitnju nas tri..IVANAICA bas si me nasmejala vezano za jelku...xxixiii... Ja sam juce okitila i bas mi je nekako slatka jer je malena. Ove godine sam je ucinila srebrnom i bas je efektna.. Ja jos bebicu ne osecam ali se nadam da ce i to biti uskoro* IvanaIca koja si ti nedelja? Mozda sam i procitala pa zaboravila;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iraela i ja sam bila kod zubara u utorak. Isto sam se plasila sta ce mi reci, medjutim samo jedan zub imam za popravku sto je odlicno jer nisam bila  sedam meseci na proveri, a inace mi se zubi kvare veoma brzo. Drzim fige da nemas puno za popravku:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ihaaahahhahaha,znači kod vas mile kitić stajl za bor,hahahhaha  :D

ma kod nas neki ogroman bor,krasan,gust,al ukrašen nikako,par redi lampica i to blica svaka pedespeta,a ostale kako im bude....neke jabuke od šperploče pofarbane pitaj boga kada,izgledaju kao podmetači za lonce iz '65.  :D
 

al ajd,ako svijetli,dobro je.....ja sa malom sinoć nakupila nekih grana,pa smo u tegli napravile drvce,objesile par kuglica i nabacile lampice,super izgleda....

anna,znači i ti bila kod čika zube :) neka,super da si imala samo taj zubić za popraviti,i ja se nadam da ćemo i ja i zubatac ostat pri sebi kad vidi situaciju  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nase jelke su vec godinama na udaru podsmeha,a ove godine, vlasti resile da nas obraduju tako kreativnom jelkom. :P

Ufff, zubari.. Nista vise ne mrzim od odlaska kod njih. Sreca,pa nemam za sada nijedan kvaran zub, nadam se da ih nece ni biti do kraja trudnoce..

Ana, ja sam sada 24.nedelja. Tek sada krece zurka po stomaku, prisustvovaces joj  i ti uskoro. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje zene.. ja sinoc opet dobila bolove i nazovem dr kaze dodji ujutru.. jutros dosla jurim se sa njim po bolnici 3puta ga pitam hoce li me pregledati on mi se dere da nema kad kakav mu je dan imao caraki serkleaz jos ceka carski pita me hocu li mu ja raditi carski.m da idem kuci da dodjem kad mi je zakazano..a to sledeci petak.. toliko sam se isplakala..jos mu kazem imam bolove on nista.. jos omlatila 50km.. ludaca.. sad sam nazvala u moj grad dolazi ginekolog utorkom o cetvrtkom pa su mi zakazali u cetvrtak.. poludjela sam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno! Ne mogu da verujem kakav je to idiot! Zar nije mogao da ti predlozi nekog drugog dr,samo da te pregleda?!

Ti,draga, u medjuvremenu,odmaraj sto vise, cuvaj se i koristi utrogestan,ukoliko ga vec ne uzimas..

Nemoj da se brines previse, shvatam da ti nije svejedno,jos te i takav ludak u bolnici doceka,pa si verovatno i pod stresom,ali probaj da se opustis,koliko je to moguce i da razmisljas pozitivno! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kreten jedan od lekara..isfrustrirani magarac..kako me nerviraju takvi ljudi,strasno koliko ponekad nemaju nikakav osecaj za nas trudnice..njima je to ko dobar dan sto smo trudne,ali da su nikakvi pedagozi,u smislu da pomisle nekad kako je nama..Mina,probaj da se smiris,znam da nije lako,znam po sebi kad se iznerviram,ali to sada samo moze da ti bebi skodi..da je isao muz sa tobom,znas kako bi druga prica bila..nego mi osetljive sada i oni to vide pa iskoriste..zamisli da ti kaze da mu ti radis carski..strasno..uh,sad sam se ja iznervirala,stvarno ne podnosim takve osobe..dobro je sto si zakazala kod drugog lekara..gledaj da mirujes,mozda je sve u redu a ti si se nesto uplasila..sad ti je najbitnije da mirujes,i pijes terapiju ako imas..odmaraj sto vise i razmisljaj pozitivno..

Inace,da i ja pozelim dobro jutro.. :)Raspricale ste se od ranog jutra..vidim,krenulo novogodisnje raspolozenje.. :)Mi smo nasu jelkicu okitili,mala je bas,ali je sva crvena i bela..ali je za nas stancic bas lepo upakovana..a jelka ova gradska..pa glavni grad,kakva bi bila..na sred knez Mihailove stoji,velika je i bogata..ali mnogo je guzva,cini mi se da je svake godine sve vise i vise ljudi ovde,bas postaje guzva,a onda ne mozes ni da se prosetas kako treba..al ja i izbegavam guzve,zbog raznih prehlada sada...

Bila sam juce kod ginekologa,uzela uput za komisiju..merili me tamo,67kg sa sve cizmama i odecom..glupog li merenja..i pritisak mi standardno nizak..al dobro,zivi se sa njim..uglavnom,sve je ok,gvozdje pijem i dalje,i mislim da cu piti do kraja trudnoce..

Anna,ja sam bebu osetila u 18.nedelji..ali onako bas blago,kao neko migoljenje u stomaku..i osecaj je predivan.. :)Evo,i sada je osecam malo,mozda vam mase.. :) A pre neki dan sam osetila jace,kako sam ruku stavila,tako kao da me je klepila po ruci..ali opet je to jos malo i rano..mada kazu za mrsavice i prvorotke da mogu ranije da osete pokrete..bas jedva cekam 31.,da vidim kako napreduje..

Konacno cu da izadjem malo u setnju..nema magle,glava me ne boli,pa cu sad da iskoristim da malo prosetam po kraju..popodne mi dolazi kuma na bla bla,tako da mi popunjen dan.. :) I vama zelim lep dan,i uzivajte sa svojim bebama..

Mina,bice sve u redu.. Ljubim vas sve..

ivanaica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mina strasno je kakvih sve lekara ima. Taj bi od strane mene popio tuzbu. Ali mozda nekad ni to nije resenje...Mogu da zamislim koliko si se iznervirala. Znam da je lako reci ali probaj da zaboravis na to sto se desilo. Eto srecom si zakazala kod drugog ginekologa. Do tad odmaraj sto vise...            Ja malopre dosla iz skitnje. Bas sam danas uzivala s mamom. Parizanka nadam se da si i ti uhvatila sunca danas:);) Idem sad da izvucem jagu iz frizidera pa da navalim(njam);) Lep ostatak dana vam zelim*

Parizanka i ivanaica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto i mene u popodnevnu smjenu  :)

kod zubara sve dobro prošlo,dobila malu privremenu plombu,za tjedan dana da opet dođem zamijeniti trajnom....ostali zubići ok,baš sam se poveselila  :)
ajme mina,kakav magarac,ja bi ga raščerupala tamo,ili tražila nekog da me pogleda,ne bi bome samo tako otišla  :(
miruj,odmaraj,nek brzo prođu bolovi i da dočekaš taj četvrtak što brže  :babymommy:

parizanka,i ti uživaj bez glavobolje konačno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaooo devojke,bas sam se lepo prosetala.. :) Nosic mi je bio sav crven i hladan od zime,ali mi je bas prijalo..posle sam sela na toplu cokoladu,procitala novine i evo,sad sam usla u kucu..jooj,Anci,jaga..koliko ja volim jagnjetinu i to najvise u selu sam volela kad je ispeku ispod saca..njamiii.. :) Ali danas moram da se zadovoljim spagetama bolonjeze,mada nisu ni one lose.. :)

Iraela,super za zubice..najbitnije je da ne bole i da je sve ok,kad zaboli zub,to je strasno..jos nam i to fali sada.. :) Ja sam u redu sa tim,ali zato krv iz nosa mi bas krenula..poslednja 2-3 dana kako dunem nos,tako sve krv izlazi..i bas sam primetila da mi suve nozdrve a bolne..sto kaze moj dragi,sta sam sve prezivela sa nosicem,i oko mojih polipa,nije ni cudo..tako da vidim da cu se patiti sa tim..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smirila sam se malo..isplakala se par puta... da je mm bio sa mnom mislim da bi ga ubio ne bih a mogla obuzdati.. kreten kao da sam mu ja kriva sto on ima posla i sto je zivcan..uostalom ne moze da se dere za sve postoji nacin.. a nece da pregleda ni dr doktor jer imaju samo 1 ultrazvuk a on je bio tu.. pih na njegovu dusu i daleko mu lijepa kuca vise me gledati nece.. cekam 17h da nazovem jednu kliniku privatnu gdje radi KAO NAJVECI STRUCNJAK ZA RIZICNE TRUDNOCE ako me i on ne napici danas.. Najgore mi je sto imam taj pritisak dole strah me od grlica.. ne smeta mi sto me stomak boli.. danas sjutra se moram pregledati..  Bas mi je dan D.. Dosla kuci na kolima mi dvije gume pukle izdusile skroz a mm na posao.. lijepi boze da ne izlazih iz kuce danas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf,Mina,bas te je poteralo! Drzimo palceve da bude sve u redu,pa nam se javi kad zavrsis kod dr.

Parizanka, lepo si iskoristila dan! Meni se ceo dan spava i svakim treptajem mi se sve vise cini da cu zaspati ubrzo.. 

Trebalo bi da vadim krv,ali me toliko opterecuje pomisao da ne smem da jedem 12 sati,msm da bih presvisnula od gladi... Tako da mozda to odlozim za sledecu nedelju kad prodju slave...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro,trudnjace! Kako ste danas?

Ja se malopre vratila od dr, vadila krv i jedva izdrzala to gladovanje. U toku noci mi se toliko slosilo, da sam cak i povracala od gladi.. Strasno! Ali,zato cim sam izasla iz laboratotije,pravac pekara i sapica. :-)  Jela sam je usput,sa toliko uzivanja,da se nisam ni opterecivala oko toga da li sam se umazala...

Mina, kako si danas? Nadam se da nema vise bolova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jutro  :)
nama je dan veselo počeo,a kako će završiti,ajd ga znaj user posted image
izlazimo iz dvorišta,otvaram kapiju,mala se nabila na vrata i padne joj na glavu željezna rigla kojom se pri vrhu vrata zabrave user posted image sreća pa je imala deblju kapu,ali to je potežak komad,us.ala sam se od straha,skinula kapu očekujuć krv,al nije,niti kvrga skače.....mislila ju ostaviti kod kuće,malo smo pričekale,al sve ok,htjela je u vrtić,ali sam rekla i teti što je bilo i da ako se mala požali nek me odmah zove...

ljuta sam više na glupe prastare izume od pola tone koje je smontirao jako sposoban majstor,pa da je manje dijete,moglo bi ga ubit to sr.nje user posted image

al valjda će sve biti ok...
inače evo pijuckam kavicu,upalila lampice i uživam....bebac se noćas oko pola 4 probudio i napravio rusvaj u pupi,a mm je toliko hrkaoda sam ga potjerala k meni na spavanje da ga mogu bubat po potrebi kad zaglavi u petoj brzini user posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, dusa mala! Vazno da nema krvi i da je nije bolela glavica..

I mi smo juce okitili jelkicu, pa uzivam gledajuci je..

Btw, danas mi dolaze svekriva i dever, bice 4,5 dana ovde,pa se eto psihicki pripremam za njih. Bas sam zlobna,ali sta cu... U naredne dane,moja kuca nece biti moja. Sreca,pa moji sutra slave, pa cu ceo dan provesti kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ajoj,budi sretna da kod tebe DOLAZE,moji sa mnom žive :rolleyes: eno i sad se već puši iz kuće,baba i deda se nešto svađaju -_- muka ježeva kad je 6 generacija u kući....

ja zamijesila tijesto za štrudlu,sad pomoz' bože i tko god može da to dobro ispadne :P mm me davi domaćim vučenim korama,a svojoj babi prašta kupovne,al ajd,neka mu bude danas probna....ako uspije,ispečem mu tepsiju za božić,to će mu biti najbolji pokon user posted image

za ručak ću juhicu,rižu,riblje štapiće i zelenu salatu i mirna ja,ne da mi se nakuhavat koješta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage cure:D, evo i mene.. Da vam javim lepe vesti. Bila sam na 4d jutros. Imacemo jednog decakaa:):). Emocije mi se od jutros smenjuju. Sva sam sasavaa...  Dr. me pita: kakva su vasa predvidjanja pre nego sto vam saopstim pol. Ja kazem: od prvog dana znam da je decak a drugo je sta bih jako volela. I eto intuicija me nije prevarila. Inace svima oko sebe sam pogodila pol. Zovu me prorocica:) Ma samo da sve protekne u redu. Nista mi od toga nije vaznije. Majcino srce voli bezuslovno bez obzira na pol. Sve vas ljubim***

ivanaica i Parizanka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divno! :) Najvažnije je da sve bude u redu. pol je totalno nevažan...

I ja sam od samog početka imala predosećaj da je dečak u pitanju. Sećam se trenutka kada sam videla na papiru pol, da sam se u punoj čekaonici, onako sa radošću i punim srcem nasmejala... Divan trenutak!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je IvanaIca :D... Samo nek je zdravlja***

ivanaica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majne dame dobro jutro :)  juce sam bila kod dr koji ce da me vodi.. zaljubila se u njega i njegov pristup i pricu.. sat vremena me pregledao ispricali sve o svemu sto je bilo i moze biti.. toliko me smirio... gledao me na uz pa ginekoloski pa sam krvarila dugo to mi je najteze palo.. uglavnom sve je ok.. grlic je dug i zatvoren sro je najvaznije.. e sronse bolova tice nisko je grlic pa zato mi je veci pritisak jer je dva ploda u pitanju vece je sirenje i pritisak nego kod vas a ja dosta uska i mrsava a prva trudnoca pa tako mora.. da nisam bila na krevetu presnijetila bih se kad mi je rekao da misli da su oba bebca muskog pola.. jao meni.. nego eto neka su zivi i zdravi da  ovo izguramo pa cemo lako za ostalo.. ljubim vas sve :*  

jetzel pretzel i ivanaica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mene posle dugo vremena, citam vas stalno ali nikako da kuckam.. 

Ivanaica-srecna slava (tvojima) :) eto, da tako otvorimo dan-i naravno svima koji slave.. Ne znam da li ti rece nesto za izbocinu ili neko drugi-sad ce to da krene tako stalno.. Izvitopere nam stomak samo tako.. Mene to zna nekad da zaboli i da predje u kontrakciju, ali kad ne predje-bude mi bas divno, nekako mi je opipljiva u tom trenutku, kao da mi se pokazuje gde je.. Joj cudna je ova trudnoca, kakve se sve stvari povezuju i sta sve u svojoj glavi mi razvijemo.. :) Kad se tako mrda ja mislim da ona trazi da je mazim (preko stomaka naravno) i da mi nesto prica, kad dragi ljubi stomak i nesto joj sapuce pa se ona bas tad mrdne ja verujem da to njih dvoje tako istinski komuniciraju-da nije slucajnost nego stvarno.. I tako.. Bas je to sve lepo.. :))

Sta je ovo-sve decaci, na sve strane.. :))

Mina super za doktora, samo mi nije jasno sto si krvarila..? :( Je l' to sada poslo, je l' danas nema krvi..? Kako bolovi..? Je l' vodi neka od vas trudnocu u Visegradskoj..?

Naxy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo zenske..citala sam vas i juce,ali meni je juce bas bio bezveze dan..sve je bilo ok do nekih 5 sati a onda sam rucala normalno i u roku od 5 min mi se slosilo..prvo neki grcevi u stomaku,pa jeza i drhtavica,odjednom neka pospanost bas,nisam mogla oci da otvorim..i kad sam izmerila pritisak,a ono 95/60 a puls 93..nisam mogla da verujem da mi je posle hrane,i to slane hrane bio tako nizak pritisak..pa sam popila caj i jela neke integralne stapice i tek tad mi je bilo bolje..ali sam bila sva smlacena..tako da sam vece provela kao zombi..

Anciii,super za decaka.. :) Jel znas kako ce da se zove?Ja se nadam devojcici mada od starta mislim da je decak,ne znam sto..ali eto,tebi saznali pol pre nego meni..ja 31.necu izaci iz bolnice dok mi ne kazu pol..svi znate sta nosite vec.. :wub:

Mina,super sto je na kraju sve ispalo kako treba..bas mi je drago..sta doktor dobar znaci..sad ti samo ostaje da se dobro odmoris od tog stresa i da nastavis da uzivas..hmm decaci..joooj... :)

Drangulic,ja sam u Visegradskoj..idem sad kod dr Pilica,bas kod njega sam zakazala pa cu da vidim kakav je..

Nego,htedoh da vas pitam,ako neko zna..ja pijem mama vit a u njemu nema magnezijuma,pa sam pila i magnezijum sa strane..al otkad pijem heferol za gvozdje,tamo pise da dejstvo Mg smanjuje dejstvo heferola,pa sam prestala da pijem..ali mi je potreban Mg,jer imam bas glavobolje a on mi pomaze protiv njih..i ne znam dal smem da kombinujem sad,to je 200mg Mg tabletica..svakako cu kupiti uskoro druge vitamine,cekam da potrosim kutiju,al dok ne kupim,ovako se bas patim..a sad me glava rastura.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Parizanka, dok ne potrosis kutiju, za glavu pij febricet ili panadol.. Ja muke zive sa tom glavoboljom imam od pocetka trudnoce.. A pijem i magnezijum, i tablete te i opet nista.. Doduse, ja goooodinama unazad imam probleme sa glavom, sve sam zive leekove izmenila i samo mi kafetin odgovara ali j*g kad ga ne smem sad u trudnoci.. Febricet mi malo pomogne, tek da mi bude lakse ali opet mi je to slabo.. Inace-ja sam dobila tothemu da pijem ali mi toliku mucninu stvara da sam prestala sa njom i sad za to gvozdje ne pijem nista.. :/ hemoglobin mi je 117, a gvozdje 14,5.. Ubacih aroniju, kao dobra je za krvnu sliku, cveklu-pa cu videti posle nove kakvo ce stanje biti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.